Skocz do zawartości

Jaka szczoteczka soniczna?


kame.hame

Rekomendowane odpowiedzi

Z całego serca polecam Fairywill(FW-507)
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B073TRY2CL/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Wcześćniej używałem różnych szczoteczek Braun. Maja totalnie na noc do Fairywill a do tego jest ona kilkukrotnie tańsza i jedno naładowanie starcza na 2 tygonie (na jedną osobę myjącą zęby 3x dziennie po 2 min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas służbę pełni Philips Sonicare od jakichś 2-3 lat. Do innych sonicznych nie mamy porównania bo nic innego oprócz oscylacyjnego Brauna nie mieliśmy (bez startu do sonica). Aku trzymają długo, trzy programy do wyboru (ale nie wiem czy to nie bajer) plus trzy poziomy "natężenia". Przy najwyższym śmiesznie "gigla". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zuckerfrei napisał:

Gdzie tak gilga? ;)

W podniebieniu czuję łaskotki ;)

 

Przed chwilą, Qaikwow napisał:

z jednym trybem, bo wiecej mi nie potrzeba jak na razie

No też myślę że to bajer że coś tam niby na dziąsła a coś na wybielanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczoteczke dobiera się do jakości zębów / dziąseł, generalnie powinno się używać szczotek z miękkim włosem jak dla dzieci, te mechaniczne nie wiem czy mają różne włosa. Kolejna kwestia to jakość zębów nie ma nic wspólnego z myciem zębów, zębów można w ogóle nie myć i mieć zdrowe mocne. Zaznaczę od razu dla uszczypliwych że zapach z ust to też nie jest efekt mycia zębów. Ostatnia ciekawostka to na noc po zjedzeniu owoców / warzyw nie powinno sie2 myć zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AR2DI2 napisał:

Badania kliniczne ktore nie stwierdziły widocznych roznic miedzy zwykłą manualną, elektryczną oscylacyjną, a soniczną. To tylko kolejny bajer za kilka stow.

Waznia jest technika szczotkowania.

 

 

Do tego jeszcze kształt manualnej szczoteczki nie ma najmniejszego znaczenia. Szczoteczka za 3zl będzie tak samo dobra jak ta za 30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, typiarz said:

Do tego jeszcze kształt manualnej szczoteczki nie ma najmniejszego znaczenia. Szczoteczka za 3zl będzie tak samo dobra jak ta za 30 ?

Nie wyczulem czy piszesz to ironicznie czy serio. Ale to też prawda. Wszystkie te bajery typu super exttra extenszyn intenszyn to tylko kolejne zabawki ktore maja sie sprzedawac i zarabiac.

 

Zwykla szczoteczka za 3 zl myje tak samo jaj soniczna za np 4 stowy, czy inne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja używam Philips SoniCare Diamond Black. Godna polecenia. Kosztowała sporo pieniędzy, ale była warta swojej ceny. Bateria trzyma bardzo długo, nawet po dwóch latach użytkowania. Jest duża różnica w porównaniu z tradycyjną szczoteczką. Kiedyś bardzo szybko zęby zachodziły mi osadem. Od kiedy używam tę szczoteczkę problem znikł. Podczas przeglądu zębów stomatolg był zdziwiony, że tak mało osadu zgromadziło mi się na zębach. 

 

@AR2DI2 Na tę chwilę nie zauważyłem żadnych znaczących zaburzeń słuchu czy wzroku.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2018 o 16:37, Byłybiałyrycerz napisał:

Szczoteczke dobiera się do jakości zębów / dziąseł, generalnie powinno się używać szczotek z miękkim włosem jak dla dzieci, te mechaniczne nie wiem czy mają różne włosa. Kolejna kwestia to jakość zębów nie ma nic wspólnego z myciem zębów, zębów można w ogóle nie myć i mieć zdrowe mocne. Zaznaczę od razu dla uszczypliwych że zapach z ust to też nie jest efekt mycia zębów. Ostatnia ciekawostka to na noc po zjedzeniu owoców / warzyw nie powinno sie2 myć zębów.

Możesz rozwinąć temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od ponad roku bliźniaczy model do tej https://pl.aliexpress.com/item/Alfawise-S100-Elektryczna-Szczoteczka-Do-Z-b-w-Sonic-Ostateczny-Czyszczenia-Wybielanie-Zaawansowane-Zabezpieczenie-Ustnej-Opieki/32902582163.html Działa moim zdaniem o wiele skuteczniej niż poprzednia mechaniczna Braun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zęby to kość i ich jakość zależy od proporcji odpowiedniej witamin i minerałów, zęby są wstanie nawet odrosnąć ;) co zdarza się przy diecie optymalnej. 

Po owocach nie wolno wiefxorem myć zębów gdyż zjedliśmy pożyteczne bakterie które powinny mieć czas przyswoić się w jamie ustnej a kiedy po takim posiłku umyjemy zęby to zabijamy te dobre bakterie.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.