Skocz do zawartości

Adwokaci ze Szczecina


Rekomendowane odpowiedzi

Było już parę razy. Zarchiwizowane:

https://web.archive.org/web/20180818092902/http://blogdlamezczyzn.pl/blog/

8 minut temu, Gradhach napisał:

Skąd taka fala nienawiści?

W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym

George Orwell

  • Like 2
  • Dzięki 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rada adwokacka dostała zawiadomienie o naruszeniu etyki adwokackiej, to jej obowiązkiem jest wszczęcie postępowania dyscyplinarnego - normalna procedura i nie ma co się doszukiwać jakiegoś spisku, bo samo wszczęcie nie oznacza od razu poniesienia konsekwencji.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie.

 

Rozmawiałem o sprawie z naszym radcą prawnym.

Kiedyś o nim wspominałem, fajny gość.

 

Wyklarował mi sprawę.

 

Tu nie chodzi o zawartość bloga.

I pies drapał feministki i ich akcję.

Gunwo, za przeproszeniem, adwokaturę interesuje ich popiskiwanie.

 

Tu chodzi, w postępowaniu dyscyplinarnym, o reklamę.

Goście w ten sposób się reklamowali.

Wśród potencjalnych klientów.

 

A obie korporacje.

Adwokaci i radcowie prawni.

Mają bardzo rygorystyczne przepisy co do reklamy.

 

To jest meritum postępowania dyscyplinarnego!

A nie czy pisali pro-kobieco czy przeciw-kobieco.

To rzecznika dyscyplinarnego nie obchodzi.

Ale reklamowania się w ten sposób to 100% sprawa na postępowanie dyscyplinarne.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Margrabia.von.Ansbach No właśnie coś koło tego też się zastanawiam... Na pewno, dzięki ich blogowi, usłyszało o nich bardzo wiele osób. I słyszy dalej ( jak widzimy, o ich sprawie napisała chyba najbardziej poczytna lokalna gazeta ).

 

W związku z tym, czy teraz oni nie mają przerypane na swoim podwórku ? Po pierwsze, czy potencjalni klienci nie zrażą się do nich czytając o sądzie dyscyplinarnym. Po drugie, czy sędziowie ( sędziny ) nie będą ( już nie patrzą ) na nich na salach źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Throgg napisał:

Skoro rada adwokacka dostała zawiadomienie o naruszeniu etyki adwokackiej, to jej obowiązkiem jest wszczęcie postępowania dyscyplinarnego - normalna procedura i nie ma co się doszukiwać jakiegoś spisku, bo samo wszczęcie nie oznacza od razu poniesienia konsekwencji.

Nie byłbym taki pewien.

 

Rzecznik dyscyplinarny może odmówić wszczęcia postępowania. Skoro postępowanie zostało wszczęte to z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że będą przedstawione zarzuty i orzekał będzie sąd dyscyplinarny.

 

Kary określone są w art. 81 prawo o adwokaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze NIE SĘDZIOWIE I SĘDZINY !!!

 

Sąd dyscyplinarny adwokatury i radowski TO NIE JEST SĄD POWSZECHNY !!!

Nie rejonowy.

Nie okręgowy.

Nie apelacyjny.

 

SĄD DYSCYPLINARNY TO WEWNĘTRZNY ORGAN ADWOKATURY !

 

"SĘDZIAMI" są sami sobie adwokaci !!!!!!!!!!!!!!

 

Łap link:

 

https://www.ora-warszawa.com.pl/sad-dyscyplinarny/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Po pierwsze NIE SĘDZIOWIE I SĘDZINY !!!

 

Sąd dyscyplinarny adwokatury i radowski TO NIE JEST SĄD POWSZECHNY !!!

Nie rejonowy.

Nie okręgowy.

Nie apelacyjny.

Wiem! Ale mi chodzi o prowadzone przez NICH sprawy. Np. rozwodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orybazy napisał:

@Margrabia.von.Ansbach Adwokat, tak naprawdę świadczy usługi, dlaczego nie miał by prawa się reklamować? O ile reklama jest uczciwa a nie twierdzi np. że wygrywa 79% spraw jeśli faktycznie jest to 46%.

 

A to już pytanie do adwokatury jako takiej :D

Tak sobie ustalili.

Bo to samorząd korporacyjny.

I tak mają.

3 minuty temu, Gradhach napisał:

Wiem! Ale mi chodzi o prowadzone przez NICH sprawy. Np. rozwodowe.

 

Cholera wie.

Znając ludzką naturę.

Część się na nich wkurwi.

A część poklepie po ramieniu i powie "popieram pańskie słowa"

Jak to ludzie.

Wszystkim, kurna, nie dogodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, alfa_sralfa napisał:

Rzecznik dyscyplinarny może odmówić wszczęcia postępowania.

 

Oczywiście, jeżeli zawiadomienie jest już na pierwszy rzut oka bezpodstawne. A że sam kodeks etyki adwokackiej jest aktem rodem z koszmarów Sołżenicyna, w myśl zasady ,,daj mi człowieka a znajdę na niego paragraf", to przy takim rodzaju sprawy jest co przez sąd dyscyplinarny analizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Ale reklamowania się w ten sposób to 100% sprawa na postępowanie dyscyplinarne.

Prowadzenie branżowego bloga jest dopuszczalna formą reklamy w tej branży, popadająca pod content marketing. Więc tu raczej niestety o ideologię chodzi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. w Ameryce reklama usług adwokackich jest legalna.
Tutaj co prawda przykład filmowy, ale zdarzyło mi się już widzieć reklamy prawdziwych amerykańskich adwokatów, szczególnie pamiętam reklamę dwóch braci co specjalizowali się w sprawach narkotykowych.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informowanie o usługach czy prowadzenie bloga to nie jest reklama.

 

Samorząd jest niezależny, ale wyroki sądów dyscyplinarnych są badane przez sądy powszechne, do których często te sprawy trafiają. 

 

Powtarzam po raz kolejnym, gdyby zawiadomienie było bezpodstawne, nie zostałoby wszczęte postępowanie. Rzecznik dyscyplinarny (oskarżyciel) wydałby postanowienie o nie wszczynaniu postępowania.

 

Wcale nie jest tak, że jak jest zawiadomienie to musi być postępowanie. Samorząd broni swoich jak może, a jak nie może, to robi co musi.

 

Skoro postępowanie zostało wszczęte to z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że będą przedstawione zarzuty i orzekał będzie sąd dyscyplinarny.

 

Katalog kar wyliczony jest w art. 81 ustawy prawo o adwokaturze.

 

Chłopaki wyrażą żal w pismach wyjaśniających, do tego okoliczność łagodząca, że blog został skasowany, może jakieś przeprosiny i skończy się pewnie na karze na czci - upomnieniu.

 

Oby.

 

 

 

 

Edytowane przez alfa_sralfa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszczęte postępowanie dyscyplinarne może zostać umorzone w wypadkach mniejszej wagi przez rzecznika dyscyplinarnego albo przez sąd dyscyplinarny. Nie wiem jaki był finał tej sprawy.

 

@alfa_sralfa Rzecznik dyscyplinarny może odmówić wszczęcia postępowanie, ale to już wszczęte może umorzyć art. 95d Prawo o adwokaturze.

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Kontrowersyjnymi tekstami chcieli sprowokować czytelników do wyrażania opinii, które staną się podstawą rozprawki na temat wolności słowa i jej granic " - i tak wyszło skutkiem tego, że nie ma w lewicowym raju medialnym miejsca na wolność słowa. 
Jeśli chcieliby zwyczajnie się reklamować przez blog'a, nie byłoby tam treści "mgtow", a jedynie podstawowe mniej czy bardziej analizy prawne. Widziałem wiele blogów prawniczych, czasem szukam materiałów, i spokojnie tak można się reklamować. Mieli coś do przekazania (co - widzieliśmy), a że nie wyszło, to muszą się jakoś bronić. Słusznie, feminazistki też kłamią i szkalują mężczyzn dla swoich korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.