Skocz do zawartości

Jakie jest wasze podejście do aborcji ?? I do zaostrzenia prawa aborcyjnego ??


Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że aktualny "kompromis aborcyjny" jest jak najbardziej rozsądny. 

Zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych nie zmniejszy liczby przeprowadzanych aborcji a jedynie spowoduje wzrost dochodów osób z podziemia aborcyjnego i ginekologow z państw sąsiedzkich. 

 

Poważnie bym się zatem zastanowił czyje interesy reprezentują te wszystkie antyaborcyjne fundacje. 

 

BTW Nie uważam, że aborcja jest pozytywnym zjawiskiem, ale projekt Pani Godek to jakieś nieporozumienie. 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że dziecko w brzuchu to nie jest już ciało kobiety. Uważam, że skoro jest tam osobne życie, odrębna jednostka, odrębne narządy, myśli, uczucia to aborcja jest po prostu zwykłym moderstwem. Teksty typu "mój brzuch, moja sprawa" to trochę robienie kurwy z logiki, przecież kobieta nie ma żadnego wpływu na to jak to życie wewnątrz jej się kształtuje, nie ma nad nim żadnej kontroli bo to osobne życie.

 

Ciężki temat jak dla mnie, bo jednak uważam, że skoro to jest osobny byt to żaden człowiek nie ma prawa decydować czy można zabić sobie tego młodego osobnika. Ale z drugiej strony jak urodzi się dziecko z gwałtu albo z poważnymi wadami to kto miałby się nim zajmować? Na rodzicach spocznie ten przykry obowiązek. Wydaje mi się, że jestem przeciwnikiem aborcji tylko w sytuacji gdy jest to wynik zwykłego egoizmu w stylu: kobieta pobzykała się na imprezach z różnymi facetami, a teraz chce to dziecko usunąć, by pozbyć się "problemu". To zwykłe zabójstwo i tyle. Rozumiem natomiast że ktoś chciałby usunąć dziecko z poważną wadą genetyczną albo z gwałtu, to zupełnie inna kwestia.   

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, wojkr said:

Obecny kompromis jest ok ..... symbol aktualnej akcji - "piorunek" przypomina jeden z popularnych symboli niemieckich skautów, ulubieńców pewnego  "australijskiego akwarysty" ?

Piękne porównanie ??

31 minutes ago, Personal Best said:

Czy MGTOW to jakis PZPR czy inne PO żeby zajmowac stanowisko w tej sprawie?

Chodzi o grupę osób zbliżonych światopoglądowo ? mgtow to też grupa osób

36 minutes ago, Turop said:

A mnie się wydaje, że jednak jesteś trolem, drugi kontrowersyjny temat w ciągu paru chwil po zarejestrowaniu użytkownika, czekać aż ktoś napisze jakąś perełke co do aborcji i będą heheszki, że jacy to zbrodniarze są na BS. 

Spokojnie z tym trollem. Po prostu pytam. Uczę się tej strony. A jestem ciekawy bo temat naprawdę ciężki. Po jakimś czasie oceń czy jestem trollem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam że aborcja to mordowanie nienarodzonych dzieci. Jednak sporym jest dla mnie dylematem moralnym czy należy prawnie tego całkowicie zakazać czy jednak w pewnych bardzo trudnych sytuacjach na to zezwalać naprzykład gdy dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu albo gdy jest pewność że urodzi się z poważnymi powikłaniami zdrowotnymi lub wadami genetycznymi. Niewiem co ma z tym wspólnego #MGTOW i #RedPill  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny kompromis to najlepsze wyjście.

 

Choć ubolewam nad tym, że są nieodpowiedzialne kobiety, które zachodzą w ciążę, a później chcą ją usunąć. I wcale ich to nie rusza, że skreśliły czyjeś życie.

 

Podoba mi się jednak zdanie zwolenników zaostrzenia prawa aborcyjnego: Hitlerowcy też pozwalali na abortowanie tylko niektórych dzieci. Tych należących do podludzi. Niemki miały zakaz.

 

I taka ciekawostka: matka Cristiano Ronaldo chciała dokonać aborcji, gdy nosiła go w sobie, ale lekarz odmówił wykonania zabiegu, a resztę już znacie.

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cst9191 napisał:

Podoba mi się jednak zdanie zwolenników zaostrzenia prawa aborcyjnego: Hitlerowcy też pozwalali na abortowanie tylko niektórych dzieci. Tych należących do podludzi. Niemki miały zakaz.

Bardzo ciekawe tylko jestem ciekawy ile z tych zwolenników np: pomaga rodzinom, które mają dziecko z zespołem Downa?

Ci zwolennicy nie są świadomi, że są wykorzystywani jako wytrych różnych dziwnych sił które jątrzą w Polsce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że obecny kompromis jest rozsądny i taki powinien pozostać , zresztą sytuacja rodziców wychowujących niepełnosprawne dzieci jest w Polsce bardzo słaba - prawie żadnej pomocy od Państwa.

W takiej sytuacji zaostrzanie praw aborcyjnego generuje duży problem społeczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za aborcją na życzenie do ostatniego dnia przed porodem. Ciało kobiety to ona decyduje a jak komuś nie pasuje to niech sobie ten płód weźmie do siebie.

 

Argument, że to osobne życie nie ma sensu - kobieta może nie chcieć tego nosić w sobie. To tak samo jak z nowotworem.

 

Przy okazji warto dodać, że do aborcji na życzenie dla kobiet trzeba dać dobrowolne alimenty dla mężczyzn. Tak dla równowagi.

  • Like 1
  • Zdziwiony 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Analconda napisał:

Niby dlaczego?

Bo dziecka w brzuchu kobiety nie traktujesz jako osoby tylko jako jakiś twór biologiczny. Prawo w cywilizacji łacińskiej ma chronić słabszego a w konflikcie matka niechcąca urodzić swojego dziecka jest stroną silniejszą w bizantyńskiej czyli tam gdzie ty obecnie mieszkasz moralnością sobie nie zawracają głowy. Moralne z automatu jest tam to co jest prawem choćby było najgłupsze na chłopski rozum.

Osobiście nie lubię UE (Prus) bo chcą nas Polaków przecwelić na swoją bizantyńską modłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie brzmi, ale zadajcie sobie pytanie czy ustawą zlikwidujemy problem czy go pogłębimy?

 

Przyjmijmy hipotetycznie, że wchodzi w życie projekt Pani Godek i mamy calkowity zakaz aborcji. 

 

1.Kobieta X zachodzi w ciążę - nie chce mieć dziecka ponieważ została zgwałcona . Czy w związku z calkowitym zakazem aborcji zacisnie zęby i jednak urodzi czy może wyjedzie do Czech i dokona zabiegu w sterylnych warunkach w prywatnej klinice? 

Czy zatem problem aborcji będzie rozwiązany? Czy projekt Pani Gondek jest skuteczny w rozwiazaniu problemu? 

Nie. 

 

Kto w wyżej opisanej sytuacji zarobi? Czeska klinika ginekologiczna albo polski lekarz ginegolog świadczący takie usługi na "nielegalu" 

 

Więc czemu ten projekt naprawdę ma służyć? 

a) Zaspokojeniu potrzeb radykalnego elektoratu. Nawet w iluzoryczny sposób wystarczy, że będą o tym gadać a radykalny elektorat będzie usatysfakcjonowany. Przed wyborami jak mają z prawej strony konfederacje to dla nich politycznie dobry manerw. 

b) Jako zasłona dymna, temat zastępczy. 

c) Jeśli nawet projekt kiedyś wejdzie w życie to skutki zasila budżet zagranicznych klinik i polskiego podziemia. W zwiazku z tym mogę śmiało twierdzić, że radykalni prawicowcy robią w tym przypadku za pożytecznych idiotów. 

 

Żeby nie było też się cieszę, że lewaki mają aktualnie ból dupy tylko, że mam świadomość, że ten projekt jest idiotyczny w swoich założeniach. 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.