Skocz do zawartości

Elon Musk - kolonizacja Marsa


deleteduser111

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, diotyma## napisał:

Może właśnie to będzie nawet ich model biznesowy? Brać ludzi, którzy nie chcą brać kredytów na x lat, czy nawet nie mogą. 

Zamiast tego jakaś tam praca i mieszkanie własnościowe na Marsie. ?

 Bralabym w ciemno jakby okna w mieszkaniach były fotochromowe, bo ja jako prosta dziewczyna nie znoszę słońca i jego promieni. Nigdy nie miałam okazji zwiedzać Marsa, więc możliwe tamtejsze słońce nie przeszkadzałoby mi tak bardzo jak na Ziemi. Lepiej jednak dmuchać na zimne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BrainlikePennylooklikeAmy napisał:

 Bralabym w ciemno jakby okna w mieszkaniach były fotochromowe, bo ja jako prosta dziewczyna nie znoszę słońca i jego promieni. Nigdy nie miałam okazji zwiedzać Marsa, więc możliwe tamtejsze słońce nie przeszkadzałoby mi tak bardzo jak na Ziemi. Lepiej jednak dmuchać na zimne. 

Prosta dziewczyna, za ten tekst bym Ci drinka postawiła ? 

Okna ogarną.

No właśnie myślę, że takie mieszkanie własnościowe to byłby mocny argument dla wielu Ziemian, by zmienić planetę zamieszkania.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BrainlikePennylooklikeAmy napisał:

To dajesz ? Jestem w Polsce do końca roku, bo mam projekt (nie związany z branżą IT ??, żeby nie było). 

No widzisz, ja tez mam za sobą zajebisty projekt. Wypijemy za projekty niezwiązane z IT, bo ja tez poza ;)

A Big Band Theory jest świetne i wg mnie nieszablonowe. Nie kojarzę lepszego nerdowskiego serialu niz to (no bo nie chyba IT crowd ??). Bazinga! 

Edytowane przez diotyma##
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili, najpier to się zaczyna zwykle od prostrzych zadań i przechodzi do bardziej skąplikowanych, zacznijmy więc od lotu załogowego na księżyc - od tego lotu do kolonizacji księżyca daaaaaaleka droga także ten... ;)

Jak ktoś pieprzy o kolonizacji Marsa w tej sytuacji to tak jakby 5 latek wyszedł za bramkę i stwierdził że jutro pokona Mount Everset, z czym do ludzi ?  ;)

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, diotyma## napisał:

Na starcie na pewno nie można będzie pić alkoholu na Marsie. ☹️☹️

Czyli na początku Mars będzie służył do pobytów odwykowych???

Szanse na przesiedlenie w pierwszej kolejności będą mieli reptalianie/żydzi z problemem alkoholowym, tak? Czy coś pomieszałam? 

BBT jest fajny, nawet jeżeli dla plebsu ??? Bazinga! 

Edytowane przez BrainlikePennylooklikeAmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BrainlikePennylooklikeAmy napisał:

Czyli na początku Mars będzie służył do pobytów odwykowych???

Szanse na przesiedlenie w pierwszej kolejności będą mieli reptalianie/żydzie z problemem alkoholowym, tak? Czy coś pomieszałam? 

BBT jest fajny, nawet jeżeli dla plebsu ??? Bazinga! 

Hhhha nie, ale jest to jakaś myśl. 

Generalnie astronauci nie mogą pić w kosmosie alkoholu. Tłumaczy się to niby tym, że to moze zaburzyc system odzyskiwania wody (ktora np. idzie m.in.z potu astronautów i innych ciekawych rzeczy), ale tutaj nie jestem specjalistą. 

Potem myślę ogarną coś, by móc pić.   

 

Swoją drogą my tu gadu gadu, kto będzie rządził Marsem, a Budweiser już jakieś 3 lata temu sobie postanowil, że będzie pierwszym piwem na Marsie i działają w tym kierunku, by jak kolonia będzie, to moc płynnie przejść w produkcję piwa pod Mars. To jest myślenie przyszłościowe ;)

Sam dół:

https://spacecentre.co.uk/blog-post/alcohol-in-space/

Edytowane przez diotyma##
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, diotyma## napisał:

Generalnie astronauci nie mogą pić w kosmosie alkoholu.

Ponieważ chuja się znam to tego nie wiedziałam. Chociaż nigdy nie patrzyłam na lot w kosmos przez pryzmat dostępu do alkoholu. W sumie teraz wiadomo, dlaczego mamy tylko jednego Polaka, który "odleciał w kosmos", te inne nasze kanapowe Muski nie znalazły jeszcze skutecznego ominięcia prawdziwego problemu. 

Na Marsie to ziemniaki będą sadzić, albo bardziej marsiaki i przerabiać na produkty pierwszej potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BrainlikePennylooklikeAmy napisał:

Ponieważ chuja się znam to tego nie wiedziałam. Chociaż nigdy nie patrzyłam na lot w kosmos przez pryzmat dostępu do alkoholu. W sumie teraz wiadomo, dlaczego mamy tylko jednego Polaka, który "odleciał w kosmos", te inne nasze kanapowe Muski nie znalazły jeszcze skutecznego ominięcia prawdziwego problemu. 

Na Marsie to ziemniaki będą sadzić, albo bardziej marsiaki i przerabiać na produkty pierwszej potrzeby. 

Polacy byliby tam mistrzami od kombinowania. Myślę, że byłyby to cenne umiejętność tam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Młody_Pelikan napisał:

W sensie że? Wklęsła ziemia? Czy że szkodliwe promieniowanie w kosmosie, słabe napędy statków kosmicznych itd?

W sensie ,że człowiek nie ma stąd wylecieć i nie jest to możliwe. Gdyby wylot z ziemi był możliwy nie trzeba by było teatru w 1969 zwanego lotem na "księżyc". 
Jak ktokolwiek w pełni zmysłów może po takiej szopce wierzyć w cokolwiek o "eksploracji" "kosmosu"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Libertyn said:

Tylko że trzeba byłoby to tam dostarczyć. A to byłaby pewna śmierć

Już lepiej trzymaj się tematu kobiet niż techniki.

 

Po kiego *uja ktokolwiek miałby lecieć w tym statku?

A bo to Tesla sama nie jeździ?

To i latać może.

Prościej kierunku ustawić nie można - niech leci na najmocniejsze światło, które w dodatku nigdy nie gaśnie więc nie ma obawy, że zabłądzi po nocy.

Jak doleci za blisko to się wszystko spali i już.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A mnie bardziej zastanawia co kieruje tymi ludźmi, którzy jako pierwsi zgłosili się na ochotników żeby osiedlić się na Marsie- bo już taka lista istnieje i zgłosiło się ich całkiem sporo, bo limit jest wyczerpany. Ciekawość, nudne życie bez perspektyw tu na ziemi? Może dla niektórych wydaje się to jedyną nadzieją na szczęśliwe życie. Bo w zasadzie to bardzo dużo ryzykują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.