Skocz do zawartości

Polska i tak przegra jak zachód


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

@Libertyn

Jestem za, a nawet przeciw.

 

Tu nie o mnie. Nie ja szczycę się postawą wolnościową, jednocześnie zawężając tę wolność innym w granicach mojego światopoglądu.

 

Helloł. Tu ziemia. Mowa była o lekarzach i Twojej tezie, że skrobać muszą niezależnie od swoich poglądów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yolo napisał:

@Libertyn

Jestem za, a nawet przeciw.

 

Tu nie o mnie. Nie ja szczycę się postawą wolnościową, jednocześnie zawężając tę wolność innym w granicach mojego światopoglądu.

 

Helloł. Tu ziemia. Mowa była o lekarzach i Twojej tezie, że skrobać muszą niezależnie od swoich poglądów. 

Odnosząc się tylko do odpowiedzi kolegi(nie czytałem co wcześniej pisaliście). Źle rozumiana wolność też może być podważana.

Bo teraz pomyśl według dwóch skrajnych opcji masz:

 

1) Aborcja to mord

2) Aborcja to jedynie usunięcie zlepku tkanek

 

Zależnie od strony którą reprezentujesz światopoglądowo dla ciebie aborcja może być wykroczeniem lub aktem wolności. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Maliniak said:

"Fajnie" ze odpowiadasz za kolegę.

Sorry nie mogłem się powstrzymać :).

 

12 hours ago, Maliniak said:

Popatrz na siebie, i na mnie byleś tam w pracy? Tak teraz potrzebują fachowców, ale uniwersytety i instytucje naukowe na świecie są zapchane azjatyckimi studentami. 80% z nich wraca do swojego kraju bo im się to opłaca, i gdzieś maja "bzdety" (wolność słowa, ...), bo maja sporą wolność ekonomiczną.  Za studia swojego dziecka na zachodzie nie zapłacą wolnością polityczna i innymi "bzdetami" z jak założą firmę produkująca "maseczki" , to będą mieli na iPhona i na studia dla małego Tunga albo Ingu. Prawda?

Pozdrawiam, fajny masz zawód.

Nie pracowałem tam. Pracowałem w UK, studiowałem i pracowałem z Chińczykami. Chiny tylko turystycznie. Jeśli by już jeździć i sprzedawać know-how to Arabowie płacą 3x tego co zarabiałem w UK. Nie byłem zainteresowany. Kasa to jedno, życie w kołchozie to drugie. Z tego co słyszałem/widziałem prowadzenie firemki typu naprawy telefonów jest tam o niebo łatwiejsze niż w PL, trochę jak PL za czasów ustawy Wilczka. Z wolnością słowa, wiadomo nikt głowy nie wychyla ale się śmiali ze mnie że się wkurzałem że mi tam GMail nie działa, wszyscy siedzą na VPNach i pewnie darkwebie.    

Masa studentów z Chin tam gdzie byłem, tak jak mówisz, oni gdy wrócą będą odwilżą, pewnie będzie jak w PL w latach 80, taki schyłkowy komunizm z przymrużeniem oka. Są mocno pragmatyczni i mogą też lewacki zachód czegoś nauczyć. Była sprawa w Kanadzie z chińskim imigrantem. Założył sklep i regularnie był okradany. Czarni nastolatkowie wchodzili, jeden zagadywał, reszta kradła. Policja bezradna. Co zrobił? Zakaz wstępu czarnym nastolatkom do sklepu. Racjonalne, dla Kanadyjczyków oczywiście rasizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Libertyn said:

Ja jestem za brakiem klauzuli bo klauzula szkodzi. Jak są przesłanki do aborcji to ona powinna być.

Jeśli spełnione są przesłanki do aborcji, to powinna się odbyć. Ale nikt nie ma prawa zmuszać innego człowieka do działania niezgodnego z jego sumieniem.

Wystarczy znaleźć takiego lekarza, który aborcję wykona - a nie zmuszać bogu ducha winnego człowieka, do działań które mogą zostać potraktowane jako złamanie przysięgi Hipokratesa.

 

Innymi słowami - według Ciebie, kobieta ma wolność wyboru, bo to "jej ciało, jej wybór", ale lekarz już tej wolności nie ma mieć - chociaż to jego ręce, i jego wybór?

A jeśli lekarz będzie kobietą, to hipokryzja zawiesi system :)

 

11 hours ago, Libertyn said:

Dokładnie tak. A jak wojna to strzelać a nie zasłaniać się dekalogiem

Dobra, jedziemy z przykładem.

Mamy sobie ojczyznę i młodego chłopaka 18 lat, który - pełny hasełek o patriotyźmie, i krótkiej zwycięskiej wojence, postanawia "bronić ojczyzny" i zaciągnąć się do wojska. A w wojsku, jak to w wojsku - mówi polit-oficer że to nie jego wybór, ma wykonywać rozkazy bo inaczej sąd wojskowy i pluton egzekucyjny.

Po czym nasz młody bohater dostaje przydział do Einsatzgruppen. I rozkaz by mordować Żydów, a nie zasłaniać się dekalogiem.

 

Mija kilkadziesiąt lat, i mamy młodego 19-latka, który postanawia zostać lekarzem. A że jego matka np. zmarła na raka szyjki macicy, wybiera ginekologię.

Dostaje się na rezydenturę, a tam mówi mu ordynator, że zamiast ratować życie kobiet - ma przeprowadzać aborcje, a nie zasłaniać się dekalogiem.

 

I Ty, @Libertyn, stawiasz się sam w roli takiego ordynatora, który mówi, że niezależnie od sumienia - on ma mordować, już, schnelle!

To jest przymus działania niezgodnie ze swoim sumieniem - przymus, przeciwieństwo wolności i liberalizmu. Hipokryzja.

 

8 hours ago, hatejoo said:

Zależnie od strony którą reprezentujesz światopoglądowo dla ciebie aborcja może być wykroczeniem lub aktem wolności. 

Oczywista racja - dlatego od lekarek, dla których aborcja jest przestępstwem przeciw sumieniu, "wypierdalać!" - bo one mają take same prawo do wolnego wyboru, jak kobiety do wyboru aborcji.

Więc albo masz wolność, albo jej nie masz.

Albo kobiety mają prawo do aborcji, a lekarki do wyboru klauzuli sumienia - albo lekarkom zakazujesz wyboru, i jednocześnie robisz z kobiet inkubatory. Wybieraj właściwie.

 

Edytowane przez Kespert
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kespert napisał:

Jeśli spełnione są przesłanki do aborcji, to powinna się odbyć. Ale nikt nie ma prawa zmuszać innego człowieka do działania niezgodnego z jego sumieniem.

Chyba że tym człowiekiem jest matka. A zmusza ją lekarz z klauzulą

9 minut temu, Kespert napisał:

Wystarczy znaleźć takiego lekarza, który aborcję wykona - a nie zmuszać bogu ducha winnego człowieka, do działań które mogą zostać potraktowane jako złamanie przysięgi Hipokratesa.

Owszem. Jak się mieszka w Warszafce to to jest takie proste. Ale jak sie mieszka na wsi pod Hrubieszowem, umawia się wizytę konsultacyjną a konował zwodzi w imię obrony poczętego życia do momentu gdy prawnie staje się aborcja niemożliwa to można się wkurwić. A takie gierki odstawiał choćby Chazan

9 minut temu, Kespert napisał:

Innymi słowami - według Ciebie, kobieta ma wolność wyboru, bo to "jej ciało, jej wybór", ale lekarz już tej wolności nie ma mieć - chociaż to jego ręce, i jego wybór?

Dokładnie. Mógł przecież zostać hydraulikiem czy nawet okulistą

9 minut temu, Kespert napisał:

A jeśli lekarz będzie kobietą, to hipokryzja zawiesi system :)

Wciąż będzie lekarzem

9 minut temu, Kespert napisał:

Dobra, jedziemy z przykładem.

Mamy sobie ojczyznę i młodego chłopaka 18 lat, który - pełny hasełek o patriotyźmie, i krótkiej zwycięskiej wojence, postanawia "bronić ojczyzny" i zaciągnąć się do wojska. A w wojsku, jak to w wojsku - mówi polit-oficer że to nie jego wybór, ma wykonywać rozkazy bo inaczej sąd wojskowy i pluton egzekucyjny.

Po czym nasz młody bohater dostaje przydział do Einsatzgruppen. I rozkaz by mordować Żydów, a nie zasłaniać się dekalogiem.

Nieznajomość tematyki. Do Einsatzgruppen brano ludzi fanatycznych, dla których mordowanie żydów było przyjemnoscią. Z tego powodu nie robił tego Wehrmacht

9 minut temu, Kespert napisał:

 

Mija kilkadziesiąt lat, i mamy młodego 19-latka, który postanawia zostać lekarzem. A że jego matka np. zmarła na raka szyjki macicy, wybiera ginekologię.

Dostaje się na rezydenturę, a tam mówi mu ordynator, że zamiast ratować życie kobiet - ma przeprowadzać aborcje, a nie zasłaniać się dekalogiem.

Aborcja może ratować życie matki. Może ratować jej psychikę. 

9 minut temu, Kespert napisał:

I Ty, @Libertyn, stawiasz się sam w roli takiego ordynatora, który mówi, że niezależnie od sumienia - on ma mordować, już, schnelle!

Aborcja to nie morderstwo

9 minut temu, Kespert napisał:

To jest przymus działania niezgodnie ze swoim sumieniem - przymus, przeciwieństwo wolności i liberalizmu. Hipokryzja.

Wszystko ma swoje granice. Wszak tu chodzi o jej wolność. Równie dobrze mógłbyś twierdzić ze inwestor niewoli architekta który ma wykonać mu dom ze  skośnym dachem, architekt zaś lubi bauhaus i domy "klocki". Czy architekt ma zatem prawo budować po swojemu za pieniadze inwestora?

9 minut temu, Kespert napisał:

Oczywista racja - dlatego od lekarek, dla których aborcja jest przestępstwem przeciw sumieniu, "wypierdalać!" - bo one mają take same prawo do wolnego wyboru, jak kobiety do wyboru aborcji.

Tylko niech sobie wywieszą szyld o tym mówiący. Nie wywieszą bo to by sie wiązało z utratą pacjentów i wpływów

9 minut temu, Kespert napisał:

Więc albo masz wolność, albo jej nie masz.

Skończ z tym tanim gadaniem.   Skoro jesteś tak za obroną życia poczętego to czy w razie wypadku z dekapitacją powinno się ratować Twoją głowę?

Może w imię ratowania Twojego "życia" mógłbyś być jak ten pies? Może to byłoby zgodne z czyimś sumieniem byś spędził n+ lat podłączony do pompy tłoczącej krew ze składnikami odżywczymi?

9 minut temu, Kespert napisał:

Albo kobiety mają prawo do aborcji, a lekarki do wyboru klauzuli sumienia - albo lekarkom zakazujesz wyboru, i jednocześnie robisz z kobiet inkubatory. Wybieraj właściwie.

Wybieram by to było zgodne z obowiązującą wiedzą medyczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

Morderstwo - kwestia światopoglądu, może za duże słowo. Ale na pewno nie usunięcie zrogowaciałego naskórka z pięty, jak chcą lewicowi progresiści.

Nie jest. To o wiele bardziej inwazyjne. Zresztą to co według prawicy myślą sobie lewicowcy to jest przeważnie projekcja. Jak w komiksie z lesbijkami cieszącymi sie z in vitro bo w końcu przeprowadzą aborcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@absolutarianin

 

Gdzie przewidujesz jeszcze realną szansę na normalność czy tam pół normalność. Włochów w perspektywie 20 lat ciężko mi sobie wyobrazić, pełno ich za granicami ale może mam mylny obraz, choć pracowałem i rozmawiałem z Włochami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Libertyn said:

A zmusza ją lekarz z klauzulą

Lekarz powołujący się na klauzulę sumienia do niczego "matki" nie zmusza - ba, ma nawet prawny obowiązek wskazać miejsce, gdzie "matka" może się udać. Także jego klauzula sumienia - wyboru ani wolności "matki" w żaden sposób nie narusza.

Więc i jego wolność nie powinna być naruszana.

38 minutes ago, Libertyn said:

a konował zwodzi w imię obrony poczętego życia do momentu gdy prawnie staje się aborcja niemożliwa

Kodeks Cywilny, pozew, i jedziesz z takim. Pojedyńcze przypadki jednak, nie mogą być podstawą do niewolenia wszystkich lekarzy.

40 minutes ago, Libertyn said:

Nieznajomość tematyki. Do Einsatzgruppen brano ludzi fanatycznych, dla których mordowanie żydów było przyjemnoscią. Z tego powodu nie robił tego Wehrmacht

Ech... taśmy aliantów, nagrywane w obozach jenieckich Monachium, oba te mity obaliły już w 1946r.

To, że ktoś ma inne zdanie niż Ty, nie znaczy że nie zna tematu...

42 minutes ago, Libertyn said:

Aborcja może ratować życie matki. Może ratować jej psychikę.

Dlatego nie jestem całkowitym przeciwnikiem aborcji. Są przypadki, że to kobieta musi podjąć decyzję, i tego jej nie można odmówić. Ba, nawet zgadzam się z twierdzeniem Strzembosza, że przypadek urodzenia dziecka niezdolnego do życia, które w trakcie porodu może zagrozić zdrowiu i/lub życiu kobiety, w istniejącym porządku prawnym powinien podpadać pod klauzulę dozwolonej aborcji - z przesłanek o zagrożeniu kobiety.

46 minutes ago, Libertyn said:

Aborcja to nie morderstwo

Tutaj się nie zgodzimy. Są przypadki, że niewinni giną w imię wyższego dobra - ale to nadal śmierć.

48 minutes ago, Libertyn said:

Równie dobrze mógłbyś twierdzić ze inwestor niewoli architekta który ma wykonać mu dom ze  skośnym dachem, architekt zaś lubi bauhaus i domy "klocki". Czy architekt ma zatem prawo budować po swojemu za pieniadze inwestora?

Przykłąd totalnie nie trafiony. Architekt w każdej chwili może odmówić zlecenia i zwrócić pieniądze, powołując się na to, że on został architektem by robić bauhausy, i sumienie nie pozwala mu robić skośnych dachów.

Ja mówię, by wtedy inwestor szedł szukać innego architekta, bo architekt też człowiek, i ma prawo do swego zdania. Może nie chcieć tych pieniędzy...

Ty mówisz, że architekt nie ma prawa do własnego zdania, jak inwestor mówi "skośny" to ma stawiać skośny, i już! Pan płaci, pan wymaga, a pod-ludź nie ma prawa sprzeciwu!

 

52 minutes ago, Libertyn said:

Tylko niech sobie wywieszą szyld o tym mówiący.

Powinni - powinien być rejestr lekarzy prowadzących aborcje, by mieli więcej dochodów i wpływów.

53 minutes ago, Libertyn said:

Skończ z tym tanim gadaniem.   Skoro jesteś tak za obroną życia poczętego

Kto nie z nami, to przeciw nam?

Jakie to... nielibertariańskie, ale jakże znamienne. Były takie ideologie.

Jak już pisałem, nie jestem całkowitym przeciwnikiem aborcji.

54 minutes ago, Libertyn said:

Wybieram by to było zgodne z obowiązującą wiedzą medyczną

... i z prawem lekarzy do wolnego wyboru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kespert napisał:

Lekarz powołujący się na klauzulę sumienia do niczego "matki" nie zmusza - ba, ma nawet prawny obowiązek wskazać miejsce, gdzie "matka" może się udać. Także jego klauzula sumienia - wyboru ani wolności "matki" w żaden sposób nie narusza.

Ma obowiązek wskazać. Tylko nie ma obowiązku oznajmić tego na pierwszej wizycie. 

4 minuty temu, Kespert napisał:

Więc i jego wolność nie powinna być naruszana.

Kodeks Cywilny, pozew, i jedziesz z takim. Pojedyńcze przypadki jednak, nie mogą być podstawą do niewolenia wszystkich lekarzy.

Jedziesz, i sprawa jest umorzona. Bo nie ma dowodów, bo klauzula

4 minuty temu, Kespert napisał:

Ech... taśmy aliantów, nagrywane w obozach jenieckich Monachium, oba te mity obaliły już w 1946r.

To w obozach jenieckich miałeś Einsatzgruppen? Bo Einsatzgruppen to nie to samo co Totenkopfverbände. Einsatzgruppen było formacja do eliminacji żydów na ostfroncie

4 minuty temu, Kespert napisał:

Dlatego nie jestem całkowitym przeciwnikiem aborcji. Są przypadki, że to kobieta musi podjąć decyzję, i tego jej nie można odmówić. Ba, nawet zgadzam się z twierdzeniem Strzembosza, że przypadek urodzenia dziecka niezdolnego do życia, które w trakcie porodu może zagrozić zdrowiu i/lub życiu kobiety, w istniejącym porządku prawnym powinien podpadać pod klauzulę dozwolonej aborcji - z przesłanek o zagrożeniu kobiety.

Ale są tacy co sie nie zgodzą. Bo życie należy do Boga i to on powinien je odbierać

4 minuty temu, Kespert napisał:

Tutaj się nie zgodzimy. Są przypadki, że niewinni giną w imię wyższego dobra - ale to nadal śmierć.

Przykłąd totalnie nie trafiony. Architekt w każdej chwili może odmówić zlecenia i zwrócić pieniądze, powołując się na to, że on został architektem by robić bauhausy, i sumienie nie pozwala mu robić skośnych dachów.

Co jeśli prawnie jest nadzień przed terminem do możliwości zmiany architekta? Inwestor zostaje z klockiem

4 minuty temu, Kespert napisał:

Ja mówię, by wtedy inwestor szedł szukać innego architekta, bo architekt też człowiek, i ma prawo do swego zdania. Może nie chcieć tych pieniędzy...

Co jak inwestor ma tylko ograniczony czas na to? A architekt go zwodzi z projektem do deadline i pokazuje mu swoja wizje dobrze wiedząc ze choćby  inwestor robił salta na rzęsach to już nic nie zmieni?

4 minuty temu, Kespert napisał:

Ty mówisz, że architekt nie ma prawa do własnego zdania, jak inwestor mówi "skośny" to ma stawiać skośny, i już! Pan płaci, pan wymaga, a pod-ludź nie ma prawa sprzeciwu!

Ma prawo z góry zadeklarować. Nie ma prawa zwodzić ile się da

4 minuty temu, Kespert napisał:

Powinni - powinien być rejestr lekarzy prowadzących aborcje, by mieli więcej dochodów i wpływów.

Powinien. DLajawnosci informacji

4 minuty temu, Kespert napisał:

Kto nie z nami, to przeciw nam?

Jakie to... nielibertariańskie, ale jakże znamienne. Były takie ideologie.

Nie jestem libertarianinem. Czy naprawdę muszę mieć de Sade na awatarze?

 

4 minuty temu, Kespert napisał:

... i z prawem lekarzy do wolnego wyboru.

Wybór lekarz jest ważniejszy od wyboru pacjenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Libertyn said:

jedziesz, i sprawa jest umorzona. Bo nie ma dowodów, bo klauzula

Klauzula sumienia nie odnosi się do obowiązku(!) wskazania lekarza, który podejmie się aborcji. Lekarza, który powołując się na KS odmawia udzielenia takiej informacji, jak najbardziej można pociągnąć do odpowiedzialności. Inna sprawa, że niektórzy wolą ponieść karę, niż wykonać obowiązujące prawo.

(Metodą obejścia tego prawa jest stwierdzenie, że nie ma rejestru lekarzy prowadzących aborcję, a lekarz osobiście nie ma obowiązku znać wszystkich ginekologów w kraju - dlatego właśnie nie ma jeszcze przypadku procesu o odmowę udzielenia informacji).

7 minutes ago, Libertyn said:

To w obozach jenieckich miałeś Einsatzgruppen? Bo Einsatzgruppen to nie to samo co Totenkopfverbände. Einsatzgruppen było formacja do eliminacji żydów na ostfroncie

Po tym, jak front wschodni przejechał się od Moskwy do Berlina, w obozach jenieckich '45r. miałeś w zasadzie wszystko. A żołnierze rozmawiali - np. jak to Wermacht został oddelegowany do "czyszczenia". I im się spodobało... Ale także były niedobitki Einsatzgruppen, uzupełniane "z poboru przymusowego".

11 minutes ago, Libertyn said:

Ale są tacy co sie nie zgodzą. Bo życie należy do Boga i to on powinien je odbierać

Tak jak ja oczekuję wolności, tak "daję" im prawo do ich wolności wyboru.

13 minutes ago, Libertyn said:

Ma prawo z góry zadeklarować. Nie ma prawa zwodzić ile się da

Zbiorczo - jeśli ktoś zamiast jasno zdeklarować się po jednej stronie, dokonuje oszustwa nie wywiązując się z umowy - to właśnie dokonuje oszustwa.

15 minutes ago, Libertyn said:

Nie jestem libertarianinem. Czy naprawdę muszę mieć de Sade na awatarze?

No nie musisz... a ja nie muszę zgadzać się ani z prawicą, ani z lewicą. Bo z żadną ze stron obecnego sporu mi nie po drodze.

16 minutes ago, Libertyn said:

Wybór lekarz jest ważniejszy od wyboru pacjenta?

Wybór lekarza jest dokładnie tak samo ważny, jak wybór pacjenta.

Tak jak pacjent może nie zgodzić się na procedurę medyczną (np z powodów religijnych, przetoczenie krwi itd), tak samo lekarz ma prawo nie zgodzić się na procedurę medyczną.

Tak jak nie można do "leczenia" zmuszać pacjenta, tak nie można do "leczenia" zmuszać lekarza. Jedno prawo dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Kespert said:

Lekarz powołujący się na klauzulę sumienia do niczego "matki" nie zmusza - ba, ma nawet prawny obowiązek wskazać miejsce, gdzie "matka" może się udać. Także jego klauzula sumienia - wyboru ani wolności "matki" w żaden sposób nie narusza.

Więc i jego wolność nie powinna być naruszana.

Lekarz państwowy powinien robić co mu każe państwo, przepisy, nie sumienie. On wybrał pracę dla NFZ i ma realizować politykę jego pracodawcy. Prywatna praktyka, może robić co mu sumienie dyktuje. 

Tę klauzulę używają lekarze by nie robić np. badań prenatalnych (wiem z pierwszej ręki). Może z powodu ideologii, może lenistwa. Jak masz państwową posadę, im mniej pacjentów tym lepiej dla ciebie, kasa i tak jest na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Orybazy said:

Lekarz państwowy powinien robić co mu każe państwo, przepisy, nie sumienie. On wybrał pracę dla NFZ i ma realizować politykę jego pracodawcy.

Lekarz to przede wszystkim powołanie, przysięga Hipokratesa, "nie szkodzić" i temu podobne. Jako jednostka ludzka, ma prawo i obowiązek kierować się swoim najlepszym osądem w celu leczenia powierzonych mu pacjentów. I ten "najlepszy osąd" musi mieć jakiś wentyl bezpieczeństwa - właśnie klauzulę sumienia.

Bez tego wentyla, będziesz miał lekarzy, którzy spełnią bezmyślnie każde polecenie aktualnie panującej władzy - i nie mam na myśli aborcji na życzenie, a na przykład przymusową wazektomię, czy sterylizację kobiet - w celu ochrony klimatu i redukcji CO2. Zagwarantujesz, że za -naście lat, nasz kochany NFZ nie wpadnie na taki światły i postępowy pomysł? Chciałbyś, by wtedy lekarz zrealizował na Tobie politykę swego pracodawcy?

 

Ja mam nadzieję, że lekarze powołując się na KS będą odmawiać szczepienia niesprawdzonymi preparatami. Z drugiej strony, sa postulaty by "lekarz robił co mu każą".

2 hours ago, Orybazy said:

Tę klauzulę używają lekarze by nie robić np. badań prenatalnych (wiem z pierwszej ręki)

To akurat powinno podlegać surowemu osądowi, bo tak naprawdę chodzi wyłącznie o kasę. Ale nadużywanie przywileju przez jednostki, nie znaczy że sam w sobie przywilej jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Kolego, to zależy, co Ci się w życiu marzy mieć... W każdym kraju co innego jest dobre i są inne możliwości.

 

Wiesz, co to jest niebo?

 

Niebo jest tam, gdzie policjantem jest Brytyjczyk, mechanikiem Niemiec, kochankiem Francuz, kucharzem Italianiec, a wszystko zorganizowane jest przez Szwajcarów.

Piekło zaś jest tam, gdzie policjantem jest Niemiec, kucharzem Brytyjczyk, mechanikiem Francuz, kochankiem Szwajcar, a wszystko zorganizowane jest przez Italiańców... ;) 

 

Zrób tak, byś podług swojej dziedziny wylądował w niebie, a nie w piekle...

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Orybazy said:

Dla mnie nie powinien być państwowy a prywatny. Robić to, za co mu zapłace, a jak nie będzie chciał do iść do innego.

I o to właśnie chodzi! Lekarz prywatny ma prawo powiedzieć "nie", a Ty masz prawo iść do innego lekarza! A jak ktoś będzie nalegał, to wyleci z prywatnego gabinetu z odciskiem buta na rzyci - i nikomu nic do tego.

 

Byle tylko ten państwowy nie miał tak, że dostanie rozkaz - i psikaj szczepionke rób, co każą. Wolę, by miał wybór, i mógł działać w zgodzie ze swoim sumieniem - oraz w granicach prawa. Dlatego nie mogę się zgodzić na prawo, które sumienie ogranicza do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Kespert said:

Byle tylko ten państwowy nie miał tak, że dostanie rozkaz - i psikaj szczepionke rób, co każą. Wolę, by miał wybór, i mógł działać w zgodzie ze swoim sumieniem - oraz w granicach prawa. Dlatego nie mogę się zgodzić na prawo, które sumienie ogranicza do zera.

Ja się łudzę, że ta cała sytuacja uzmysłowi ludziom że państwowe służby działają dla dobra państwa i polityków a nie obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Orybazy said:

Ja się łudzę, że ta cała sytuacja uzmysłowi ludziom że państwowe służby działają dla dobra państwa i polityków a nie obywateli.

Sporo osób już to wie - od czasów komuny sztandarowy dowcip to "gdy polityk mówi, że jest lepiej, odpowiedz - cieszę się, że wam jest lepiej".

Gdyby wybory mogły cokolwiek zmienić, byłyby zakazane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kespert napisał:

Oczywista racja - dlatego od lekarek, dla których aborcja jest przestępstwem przeciw sumieniu, "wypierdalać!" - bo one mają take same prawo do wolnego wyboru, jak kobiety do wyboru aborcji.

Więc albo masz wolność, albo jej nie masz.

Albo kobiety mają prawo do aborcji, a lekarki do wyboru klauzuli sumienia - albo lekarkom zakazujesz wyboru, i jednocześnie robisz z kobiet inkubatory. Wybieraj właściwie

 

Odpowiem ci, że dla mnie kompromis aborcyjny jest ok, popieram. Natomiast myślę, że w tym całym proteście nie chodzi już o kompromis. Poza oczywistym faktem, że opozycja wyczuła "złapanie poparcia" to kilka idiotek wysyła sygnały, że będą popierać aborcje na życzenie(poczytaj kilka wpisów posłanek z koalicji na twiterze, że nie ugną się póki aborcja nie będzie całkowicie legalna). Dlatego pisałem o źle rozumiane wolności. Nie wyobrażam sobie względem własnych osobisto moralnych przekonań, że aborcja 10 tygodniowego dziecka jest aktem wolności. I to nie jest kwestia religii tylko szeroko rozumianego "człowieczeństwa". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, hatejoo said:

kilka idiotek wysyła sygnały, że będą popierać aborcje na życzenie

Albo idiotek, albo nie robią tego za darmo.

Niewiele osób właściwie wie, o jaki rząd zysków chodzi - aborcja to diablo dochodowy interes:

https://www.centerformedicalprogress.org/2017/12/planned-parenthood-baby-parts-business-partners-admit-guilt-in-7-8-million-settlement/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.