Skocz do zawartości

Miska ryżu, albo emigracja - Kanał "Dla pieniędzy" feat Cezary Graf


Rekomendowane odpowiedzi

Obecna sytuacja czyli protesty, a i zbliżający się Lockdow (właściwie już zatwierdzony, poprzez zwiększające się liczby chorujących) osłabi i tak już lipną naszą gospodarkę. 

Zanim gruby, schudnie, to chudy umrze - prosty, choć trafny przykład obrazuje porównanie naszej gospodarki np z niemiecką gospodarką. 

Cezary Graf wspomina, że silne kraję potrzebują białych pracowników, o obecne pokolenie sprowadzonych imigrantów, jak wiemy nie garnie się do pracy. 

 

Wiadomo, że emigracja już od dawna nie jest eldorada, pamiętam jak byłem w Uk pierwszy raz, to było dużo beciaków, którzy tyrali i żyli na "dwa domy", czy on ryra, a żonka siedzi w Polsce, bo lajtowa, praca, koleżaneczki, mamusia i próć się można za kasę misia. Później jednak trzeba było dokonywać wyboru albo cała rodzinka do UK, albo misio chciał wrócić. 

Możliwe że, będzie, tak że człowiek wprost podobnie jak te 15 lat temu, musiał wyjechać bo inaczej zostanie roznoszenie ulotek, czy chodzenie po domach i sprzedawanie masażerów. 

 

Kanału "Dla pieniędzy", nie bardzo lubię, bo to same ogólniki zawsze, ale nawijka Cezarego zawsze na propsie. 

 

Będziecie się ulatniać z kraju? Jeśli tak to możecie, dajcie znać do jakiego, by spytał o ewentualny charakter pracy, ale, to wiadomo jak jest. 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, NiesamowitySzymi napisał:

ale nawijka Cezarego zawsze na propsie. 

Też go lubię posłuchać.

 

12 minut temu, NiesamowitySzymi napisał:

Będziecie się ulatniać z kraju? Jeśli tak to możecie, dajcie znać do jakiego, by spytał o ewentualny charakter pracy, ale, to wiadomo jak jest. 

Na chwilę obecną nie planuję, ale jeśli będę zmuszony to chciałbym zdecydować się na Amerykę Południową. Na pewno zmieniłyby się moje priorytety, koniec z pędzeniem za pieniądzem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, NiesamowitySzymi napisał:

Obecna sytuacja czyli protesty, a i zbliżający się Lockdow (właściwie już zatwierdzony, poprzez zwiększające się liczby chorujących) osłabi i tak już lipną naszą gospodarkę. 

Zanim gruby, schudnie, to chudy umrze - prosty, choć trafny przykład obrazuje porównanie naszej gospodarki np z niemiecką gospodarką. 

Cezary Graf wspomina, że silne kraję potrzebują białych pracowników, o obecne pokolenie sprowadzonych imigrantów, jak wiemy nie garnie się do pracy. 

 

Wiadomo, że emigracja już od dawna nie jest eldorada, pamiętam jak byłem w Uk pierwszy raz, to było dużo beciaków, którzy tyrali i żyli na "dwa domy", czy on ryra, a żonka siedzi w Polsce, bo lajtowa, praca, koleżaneczki, mamusia i próć się można za kasę misia. Później jednak trzeba było dokonywać wyboru albo cała rodzinka do UK, albo misio chciał wrócić. 

Możliwe że, będzie, tak że człowiek wprost podobnie jak te 15 lat temu, musiał wyjechać bo inaczej zostanie roznoszenie ulotek, czy chodzenie po domach i sprzedawanie masażerów. 

 

Kanału "Dla pieniędzy", nie bardzo lubię, bo to same ogólniki zawsze, ale nawijka Cezarego zawsze na propsie. 

 

Będziecie się ulatniać z kraju? Jeśli tak to możecie, dajcie znać do jakiego, by spytał o ewentualny charakter pracy, ale, to wiadomo jak jest.

Praktycznie po za kilkoma miesiacami pracy jako inżynier mechanik w PL zawsze pracowałem za granicą z różnymi narodowościami , wszyscy zawsze robili jak tylko mogli aby wiecej kasy wiecje kasy czyli narodowości naprawdę nie ma znaczenia ( ps niezależnie od narodowości i kasy każdy ma te same problem z kobietami)

Wracając do tematu, wystarczy wyłączyć niemeicka TV i przestać oglądać WWW i już zaczniesz mniej wydawać :) przez co pożyjesz dłużej i bardziej komfortowo. Tak ze spokojnie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prod1gybmx napisał:

Szczególnie ciekawa jest teoria z manipulacją "krzywej oczekiwań".

No, to brzmi elegancko, ja to kupuje. Kiedyś zmiany, w ramach wojny musielibyśmy przeczekać w wilgotnych okopach, jedząc konserwy, a teraz "wszystko" się zmieni podczas lockdawnu, siedzimy sobie w jeszcze ogrzewanych domach, gadamy o Julkach. 

 

Godzinę temu, Staś napisał:

Tak ze spokojnie!

Ja lubię dramatyzować. :) 

 

1 godzinę temu, cst9191 napisał:

Na pewno zmieniłyby się moje priorytety, koniec z pędzeniem za pieniądzem.

Ja, tam nie pędzę. Jak śpiewali raperzy "More money, more problems", a biorąc, pod uwagę, Twoje zapędy od Ameryki Południowej: "más dinero más problemas" :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, NiesamowitySzymi napisał:

No, to brzmi elegancko, ja to kupuje. Kiedyś zmiany, w ramach wojny musielibyśmy przeczekać w wilgotnych okopach, jedząc konserwy, a teraz "wszystko" się zmieni podczas lockdawnu, siedzimy sobie w jeszcze ogrzewanych domach, gadamy o Julkach

Po prostu pierwszy raz spotkałem się z taką hipotezą. Brzmi sensownie jako wyjaśnienie dla tego, co się wokół nas dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, NiesamowitySzymi said:

Będziecie się ulatniać z kraju? Jeśli tak to możecie, dajcie znać do jakiego, by spytał o ewentualny charakter pracy, ale, to wiadomo jak jest. 

Miałem wracać we wrześniu  do Polski po paru latach na emigracji ale na szczęście się ogarnąłem i po ponownym  przeanalizowaniu sprawy  zmieniłem zdanie :D.

Edytowane przez somsiad
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graf to fan literatury o cyklach. Widać to od razu. Wspomniał o superkryzysach, odnosi się do historii kryzysów i ma rację. Dzięki temu nie popełnia błędów w prognozowaniu, albo popełnia małe. Bierzecie książkę o teoriach cyklu i macie wiedzę Grafa. Bierzecie książki o historii pieniądza i macie wiedzę Grafa. Bierzecie podstawy analizy technicznej Murphy'ego i macie wiedzę Grafa.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mac napisał:

Graf to fan literatury o cyklach. Widać to od razu. Wspomniał o superkryzysach, odnosi się do historii kryzysów i ma rację. Dzięki temu nie popełnia błędów w prognozowaniu, albo popełnia małe. Bierzecie książkę o teoriach cyklu i macie wiedzę Grafa. Bierzecie książki o historii pieniądza i macie wiedzę Grafa. Bierzecie podstawy analizy technicznej Murphy'ego i macie wiedzę Grafa.

Tak.

 

Teraz tylko się z tym "wybij" do ludzi.

 

Lubię Grafa, bo jest optymistycznym pesymistą, ma charyzmę.

 

Krokodyla pewnie też ma,   hehe.

Edytowane przez RENGERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RENGERS napisał:

Tak.

 

Teraz tylko się z tym "wybij" do ludzi.

Graf trafił, ale szybko też zniknie, taka branża. Widziałem przez lata wielu podobnych specjalistów i proroków. Pomyśl, ilu mówi dobrze, a nie dostaje szansy pojawienia się przed kamerami, a dwa ilu debili masz w strefie publicznej, którzy pierdolą głupoty od rana do nocy. Graf to nisza dla ludzi mniej więcej związanych z budowaniem portfela inwestycyjnego, ale każdy kto inwestował trochę nikomu na słowo nie ufa. Szczególnie ktoś, kto stracił sporo hajsu i się nauczył pewnych rzeczy. Dla mnie gość ciekawostka, w ramach rozrywki można posłuchać.

 

Podobnie była wiara w Mentzena, może dalej jest, ale już wychodzi, co się faktycznie odpierdala ?

 

Autorytety masz i nie masz. Poleciłem obszary wiedzy, które Graf promuje i jeżeli ktoś go docenia powinien docenić również wskazane przeze mnie zagadnienia + samodzielnie wyciągnąć wnioski. Promuję tylko niezależne myślenie, wymianę doświadczeń, wykrywanie hipokryzji.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, mac said:

Bierzecie książkę o teoriach cyklu i macie wiedzę Grafa. Bierzecie książki o historii pieniądza i macie wiedzę Grafa. Bierzecie podstawy analizy technicznej Murphy'ego i macie wiedzę Grafa.

 

6 minutes ago, mac said:

 

Autorytety masz i nie masz. Poleciłem obszary wiedzy, które Graf promuje i jeżeli ktoś go docenia powinien docenić również wskazane przeze mnie zagadnienia + samodzielnie wyciągnąć wnioski. Promuję tylko niezależne myślenie, wymianę doświadczeń, wykrywanie hipokryzji.

Masz konkretne książki do polecenia?

O tym Grafie nigdy wcześniej nie słyszałem, google na jego temat również milczy. Więc autorytet żaden (mam wrażenie, że próbuje się przebić na youtube) ale dobra literatura zawsze ma wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, somsiad napisał:

 

Masz konkretne książki do polecenia?

O tym Grafie nigdy wcześniej nie słyszałem, google na jego temat również milczy. Więc autorytet żaden (mam wrażenie, że próbuje się przebić na youtube) ale dobra literatura zawsze ma wartość.

https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2475/Potega-pieniadza-Finansowa-historia-swiata---Niall-Ferguson

 

Biblia analizy technicznej

 

https://maklerska.pl/ksiegarnia/analiza-techniczna-rynkow-finansowych-op-twarda/

 

O teorii cyklu właściwie wszystko, co jest na rynku, bo to wiedza kurewsko niszowa. Teoria cyklu, historia cyklu koniunkturalnego, wszystko z materiałów akademickich właściwie. Ewentualnie do czytelni ekonomicznej polecam zajrzeć. Tytułów jest masa i w sumie wszystko ok, porządkuje obraz tego, czym cykl w ogóle jest i co wpływa na wahania. Do tego supercykle, cykle w cyklach, momenty historyczne najważniejsze. Ewentualnie Huerta De Soto, właściwie wszystkie książki. To jest wstęp do rozumienia świata pieniądza, ekonomii, w jakiej żyjemy od dawna z pełną krytyką systemu.

 

No i jeszcze można podpiąć inteligentnego inwestora XXI wieku. Ostatnio często polecana pozycja, bardzo wartościowa https://maklerska.pl/ksiegarnia/inteligentny-inwestor-xxi-wieku-pakiet-4-tomow/

 

Poznawałem świat ekonomii z nieco innej literatury, ale trader chyba zrobił zbiór całościowy rzeczy najważniejszych po prostu. A wiem, że książka inteligentny inwestor jest dobra, bo zaczyna się od omówienia teorii cyklu gospodarczego właściwie. Czyli ten autor rozumie, co jest na rzeczy.

 

Bierzesz to, uczysz się na pamięć, rozwijasz trochę styl wypowiedzi i jesteś nowym Grafem centralnie.

Edytowane przez mac
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mac napisał:

Graf trafił, ale szybko też zniknie, taka branża.

Święte słowa max do końca 2021 zniknie jak z jego proroctw za wiele nie wyniknie. A tak swoją drogą gość mówił o 6 zł za dolara w 2021. To by oznaczało ponad 50% inflacje złotówki w mniej niż rok... Wybitnie nieprawdopodobny scenariusz.

 

@NiesamowitySzymi jak Ty i inni będziecie cały czas słuchać Grafa to w końcu naprawdę wylądujecie daleko od Polski bo podświadomie wasz mózg zrealizuje wasze wszystkie obawy i lęki.

Musicie wziąć pod uwagę, że Cezary zarabia na doradztwach po 3000 zł za jedno. A najlepiej zarabia się na strachu :)

Aż tak apokaliptycznie nie będzie. W tych latach pocovidowych zdecydujecie się na wyjazd za granicę to będziecie za istne bydło robocze tam robić by łatać upadające gospodarki zachodniej europy. Te kraje wcale nie są tak silne jak się niektórym wydaje.

 

Tutaj Pani dobitnie to tłumaczy jak programuje się strachem:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mac napisał:

Graf trafił, ale szybko też zniknie, taka branża. Podobnie była wiara w Mentzena, może dalej jest, ale już wychodzi, co się faktycznie odpierdala ?

 

Mam do nich taki sam skutek jak do JMK, który od 30 lat mówi, że za 5 lat Szwecja upadnie, czytaj podchodzę z zainteresowaniem, ale zdrowym dystansem. To ludzie żyjący z głoszenia takich haseł, a ich internetowa działalność to nie misja charytatywna, a zwykły marketing.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mac napisał:

Graf to fan literatury o cyklach. Widać to od razu. Wspomniał o superkryzysach, odnosi się do historii kryzysów i ma rację. Dzięki temu nie popełnia błędów w prognozowaniu, albo popełnia małe. Bierzecie książkę o teoriach cyklu i macie wiedzę Grafa. Bierzecie książki o historii pieniądza i macie wiedzę Grafa. Bierzecie podstawy analizy technicznej Murphy'ego i macie wiedzę Grafa.

Bierzecie "Cyfrową demencję" i "Social dilema" + faktycznie obserwację własną i macie większość tez grafa o cyfrozie.

Ja słuchając tego Pana ponad rok temu (choć nie tylko jego) podjąłem decyzję, że czas obniżyć wymagania względem "prestiżu" pracy a zwiększyć oczekiwania finansowe i tak zapadła najlepsza jak narazie i najbardziej trafiona w czasie decyzja o wyjeździe z Polski. Jestem zadowolony bo pracuje przy infrastrukturze krytycznej w kraju Beneluxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osadnik bawarskiej mieściny. Pracuje dla firmy, którra robi dla bmw,vag, webasto oraz daimler części. Jest teraz pizda jak autobus tu mało zamówień połowa pracowników siedzi na "kurzarbeit - siedzisz w domu miasto płaci 80% pensji podnieśli z 60%" W polsce już w takiej sytuacji walisz l4 albo zęby w tynk. Póki co nie zjeżdżam zostaję tutaj. Miałem już osiedlać się na stałe w kraju jednak widząc to co się dzieje lepiej nie będzie. Podatki, haracze inne gówna. Wiadomo każdy kraj gnoi ale u nad to jakaś rzeźnia podatek od deszczu itp no do chuja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

@mac O co chodzi z Mentzenem, bo ja nie w temacie :D ?

Mentzen, krótko mówiąc powinien zajmować się biznesem, jak się zajmuje, a nie polityką. To dobry przedsiębiorca, ale marny polityk. Podpinam się też pod @Stary_Niedzwiedz, krytyka Mentzena w dobrym stylu. Poza tym śmiałem się, jak twierdził, że PiS skopiował jego "populistyczną" piątkę postulatów jeszcze jakiś czasu temu. Pis Mentzena okradł z populizmu i cynizmu na co narzekał w kilku programach, jeżeli dobrze pamiętam.

 

Zawsze mnie zaskakują historie sławnych przestępców, polityków, innych dziwacznych celebrytów. Jest taki moment, kiedy trzeba się wycofać, moment całkowicie jasny, a i tak dalej brniesz i przegrywasz wszystko. Ten moment dostrzegam powoli u tego fachowca. On powinien na kilka lat wycofać się z polityki, wrócić do biznesu całkowicie i dołączyć do najpopularniejszej partii młodych ludzi, jako jakiś niezależny ekspert, ale nie polityk, bo się nie nadaje moim zdaniem. To jest "merytoryczny populista", czytaj hipokryta. Niestety. Może się mylę, mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.