Skocz do zawartości

Ciekawe jaka była jego historia. Uciekając przed alimentami zginął.


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat
Do tragedii doszło przed południem przy ul. Orfeusza na Osowie. Poszukiwany listem gończym 40-latek wypadł przez okno z czwartego piętra. Najprawdopodobniej próbował ratować się ucieczką, gdy policjanci zapukali do jego mieszkania.


Aktualizacja, godz. 14:50 Jak informuje prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, 40-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 11. Policjanci udali się wówczas do jednego z mieszkań przy ul. Orfeusza na Osowej. Mieli informację, że pod wskazanym adresem może ukrywać się poszukiwany listem gończym 40-letni mężczyzna.

Choć policjanci nie byli zmuszeni użyć broni, interwencja zakończyła się tragedią. Wszystko wskazuje na to, że poszukiwany niechcący sam sobie odebrał życie.

- Mundurowi zapukali do drzwi i usłyszeli, że w mieszkaniu są jakieś osoby. Po chwili drzwi otworzył starszy mężczyzna. Gdy policjanci rozmawiali z tym mężczyzną, usłyszeli huk - informuje asp. Jolanta Grunert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Jak wynika z relacji interweniujących stróżów prawa, poszukiwany listem gończym prawdopodobnie chciał uciec przez okno na poddaszu i spadł na ziemię. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, do upadku doszło z wysokości czwartego piętra. Na miejscu natychmiast pojawiła się karetka pogotowia, ale 40-latkowi nie można było już pomóc.

- Niestety mimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili Prokuraturę Rejonową w Gdańsku-Oliwie oraz Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Obecnie policjanci ustalają szczegóły zdarzenia - uzupełnia asp. Grunert.

Czytaj więcej na:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdansk-03-11-interwencja-policji-smiertelny-wypadek-Osowa-n150307.html#tri

 

 

Edytowane przez Słoneczko
Zmiana tytułu.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie fragment o karetce. Dopiero wczoraj czytałem, że karetki dojeżdżają po godzinie w większych miastach ze względu na covida. A w Trójmieście natychmiast do wypadku. 

 

Szkoda, że chłop spanikował i przypadkiem się zabił. Młody jeszcze był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie prawo do wyboru? Powinien mieć wybór czy chce płacić alimenty czy nie. Nie mówiąc o pomyśle, zamykaniu niepłacących do więzień, żeby byli na utrzymaniu państwa. Pis i ich pomysły, im więcej chcą zrobić dobrze prześladowanej płci, tym panie mają ich w w coraz bardziej głębokim poważaniu. Należy się im, za te uderzające w mężczyzn pomysły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeć, Panie, nad jego pogwałconą duszą, lecz to tylko rezultat. Zaniedbań wcześniejszych. 

 

Kiedy ustalano to prawo 'do paki za alimenty' kowalski oglądał taniec ze szmatami. Kiedy dziś uchwalają 'bezkarność plus' i terror sanitarny, on czyta o tym. W gestapo sanitarne nie wierzy, to nie mieści się w jego głowie. Kiedy przyjdą po niego za dwa lata z interwencją na szczepionkę wyskoczy on, a inni o nim przeczytają. Polak jest ciągle nie w kursie, nie nadąża, nie łączy faktów. Za wolno, za słabo. Takiego przeciwnika łatwo ograć, toteż go ogrywają.

 

Niewiele już można zrobić przeciw, ale ciągle coś można. Jeżeli się nie wypiera faktów i potrafi choć trochę przewidzieć ich skutki.

 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, absolutarianin napisał:

Polak jest ciągle nie w kursie, nie nadąża, nie łączy faktów. Za wolno, za słabo. Takiego przeciwnika łatwo ograć, toteż go ogrywają.

Całe szczęście, że Ty jesteś zawsze w kursie, nadążasz, łączysz fakty i niesiesz nam wszystkim zaściankowym Polakom kaganek oświaty. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, absolutarianin napisał:

Polak jest ciągle nie w kursie, nie nadąża, nie łączy faktów. Za wolno, za słabo. Takiego przeciwnika łatwo ograć, toteż go ogrywają.

Może i łatwo ograć, ale nie aż tak łatwo jak was, Italiańców. Jak was w marcu i w kwietniu w kuper ładowali, to aż wam oczy na wierzch wychodziły. I jeszcze wazelinę za swoje musieliście kupować.

 

Te wszystkie tanie chatki co tu czasem stręczysz, to się skąd wzięły? Dojechali was ładnie, własność za bezcen oddajecie.

 

Coś mi się zdaje że wcześniej Judeoitalię zobaczymy niż Judeopolonię.

Edytowane przez KolegiKolega
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, absolutarianin napisał:

Świeć, Panie, nad jego pogwałconą duszą, lecz to tylko rezultat. Zaniedbań wcześniejszych. 

 

Kiedy ustalano to prawo 'do paki za alimenty' kowalski oglądał taniec ze szmatami. Kiedy dziś uchwalają 'bezkarność plus' i terror sanitarny, on czyta o tym. W gestapo sanitarne nie wierzy, to nie mieści się w jego głowie. Kiedy przyjdą po niego za dwa lata z interwencją na szczepionkę wyskoczy on, a inni o nim przeczytają. Polak jest ciągle nie w kursie, nie nadąża, nie łączy faktów. Za wolno, za słabo. Takiego przeciwnika łatwo ograć, toteż go ogrywają.

 

Niewiele już można zrobić przeciw, ale ciągle coś można. Jeżeli się nie wypiera faktów i potrafi choć trochę przewidzieć ich skutki.

 

Jebłem. Panie nasz Najdroższy, prosimy o wskazówki jak żyć :D 

 

Co do historii, to oczywiście może być drugie dno i nie tylko za alimenty był ścigany. Ale oczywiście zgodnie z ideą tego forum na pewno "bo to zła kobieta była". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, bo przecież chyba (możliwe, że się mylę) jak 3 miesiące nie płacisz alimentów to idziesz do więzienia, a dług cały czas rośnie. Tam w więzieniu to już jesteś alimenciarzem jebanym, po wyjściu alimenciarzem jebanym i do tego wyrokowcem, znajdź pracę wtedy. Jak sam nie masz smykałki do interesu to albo wyjazd za granicę do pracy (co wydaje mi się, że w obecnej sytuacji chyba jest troszkę utrudnione) lub tyranie w jakiś mało płatnych pracach, no bo kto przyjmie skazanego, chyba, że uda Ci się ten fakt ukryć. Mieszkanie jak wyszedłeś z paki to przecież też może być problem, bo pewnie sąd Ci zasądzi komornika a komornik na firmowym koncie siada całkowicie, a na prywatnym masz te śmieszne 2000 pln co Ci łaskawie zostawiają na życie, więc zostaje Ci szara strefa i kombinatorstwo jeżeli nie masz pomocy innych i/lub zmysłu do biznesu. Więc oczywiście jak ktoś nie ma pojęcia o temacie to powie "Alimenciarz jebany! Na dziecko własne pieniędzy żałuje!" a to niestety nie jest czarno białe. Znajomy rozmawiał kiedyś z typem, który przesiedział chyba 2 lat w więzieniu za to, że 5 lat nie płacił alimentów. Z tym, że szkopuł polegał na tym, że typ pannie co miesiąc dawał kasę w gotówce do ręki i nie miał żadnych kwitów, a że z wyjątkowo wrednych kobiet sobie babę wziął to zrobiła tak aby go posadzić. Tak, takie rzeczy dzieją się w XXI wieku...a alimenciarzem zostać jest bardzo łatwo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Maciek Jan Wielki said:

Ten temat jest bez większego sensu. 

Czemu jest bez sensu? Przez złe prawo zginął najprawdopodobniej człowiek. To mogłeś być ty.

 

Zaproponuj lepszy temat, wyszukaj niusa, nagraj film, podziel się swoimi wnioskami. Bracia ocenią.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, absolutarianin napisał:

Czemu jest bez sensu? Przez złe prawo zginął najprawdopodobniej człowiek. To mogłeś być ty.

 

Zaproponuj lepszy temat, wyszukaj niusa, nagraj film, podziel się swoimi wnioskami. Bracia ocenią.

Nie zginął przez prawo. Zginął przez siebie, przez brak panowania nad swoim życiem i nad sobą. Wybacz, ale nikt mi nie wmówi, że trzeba mu współczuć. Ludzie mają sytuację dużo gorsze niż zaległe alimenty do zapłacenia i potrafią sobie poradzić, wyjść z tego i iść do przodu. Ten facet był po prostu pizdą i prędzej czy później i tak by tak skończył.

 

A wy tworząc temat taki jak ten stawiacie go w świetle pokrzywdzonego. Czy to jest normalne? Myślałem, że na tym forum są ludzie, którzy noszą spodnie a nie rurki. Ja pierdole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciek Jan Wielki napisał:

Nie zginął przez prawo. Zginął przez siebie, przez brak panowania nad swoim życiem i nad sobą. Wybacz, ale nikt mi nie wmówi, że trzeba mu współczuć. Ludzie mają sytuację dużo gorsze niż zaległe alimenty do zapłacenia i potrafią sobie poradzić, wyjść z tego i iść do przodu. Ten facet był po prostu pizdą i prędzej czy później i tak by tak skończył.

 

A wy tworząc temat taki jak ten stawiacie go w świetle pokrzywdzonego. Czy to jest normalne? Myślałem, że na tym forum są ludzie, którzy noszą spodnie a nie rurki. Ja pierdole.


Takie sformułowania jak użyte powyżej to powinien być automatyczny ban. @Mosze Red. Jaki jest sens tworzenia forum dla mężczyzn w różnych sytuacjach życiowych by panoszyli się tu tacy mędrcy wszystkowiedy jak ten wyżej?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rhodesign napisał:


Takie sformułowania jak użyte powyżej to powinien być automatyczny ban. @Mosze Red. Jaki jest sens tworzenia forum dla mężczyzn w różnych sytuacjach życiowych by panoszyli się tu tacy mędrcy wszystkowiedy jak ten wyżej?

Spoko, mogę dostać bana. Na pewno mi to nie zaszkodzi.

 

A teraz idę się ponapierdalać żeby wzmocnić swoje ciało przed upadkiem z 4 piętra jak dojebią mi alimenty, a ja nie płacąc ich będę miał w dupie swoje dzieci, które będą miały zryty beret do końca życia bo ich tatuś skoczył z okna bo to mu pozostało. A potem założą o mnie temat i będę poległym w bitwie bohaterem.

Edytowane przez Maciek Jan Wielki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Red exPUA said:

Po co Ty w ogóle reagujesz?

No właśnie zobacz, co ten cżłowiek wygaduje, czy to jest forum onetu?

 

9 minutes ago, Maciek Jan Wielki said:

Ten facet był po prostu pizdą i prędzej czy później i tak by tak skończył.

On już wszystko wie, a priori, że "sam był sobie winien". I jak wy chcecie tam wygrać z tą patologią, hodując jeszcze na własnej piersi taki narybek? Który jeszcze was skopie z bandą szczyli na ulicy trzymając transparenty tym wolnym-macicom? Czy ten człowiek przeczytał choć jeden felieton Marka?

 

Ja to sobie posiedzę w tej 'upadłej' wyprzedanej za bezcen Italii:

 

 

Ale co będziecie tam robić w tym radioaktywnym środowisku Wy?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, spacemarine napisał:

Bez obaw teraz alimenty ściągną z jego rodziców, ten przepis nie zdziwiłbym się tylko Polska posiada.

Żeby skutecznie zasądzić alimenty od dziadków, matka też powinna nie żyć. Bo alimenty są uprawnieniem dziecka, a nie matki, która jest również zobowiązana do świadczeń alimentacyjnych na rzecz swojego dziecka. Oczywiście może ona takich dziadków pozwać w imieniu dziecka, wykazując, że sama nie jest w stanie spełnić swojego obowiązku ale czy Sąd coś takiego przyklepie, to wcale nie jest reguła.  

13 minut temu, spacemarine napisał:

Szkoda chłopa, pewnie alimenty na zdolność zarobkową z dwa razy więcej niż zarabiał, bo to norma.

Pod kątem behawiorystycznym, obstawiam, że chłop był z rodzaju ,,łobóz kocha najmotzniej" - taki osiedlowy lawirant z kartoteką karną i pewnie solidnie nagrzany, skoro miał problem z oceną konsekwencji skoku z czwartego piętra.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

17 godzin temu, absolutarianin napisał:

Kiedy ustalano to prawo 'do paki za alimenty' kowalski oglądał taniec ze szmatami.

 

A co Ty wtedy robiłeś, żeby owo prawo nie zostało ustalone? Nic nie robiłeś, a to z tego prostego powodu, że przestępstwo uchylania się od obowiązku alimentacyjnego istnieje w porządku prawnym od dekad. Aby nie być gołosłownym, wklejam poniżej fragment kodeksu karnego z 1932 r. (tzw. kodeksu Makarewicza):

 

Art.  201.

§  1.Kto przez złośliwe uchylanie się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy obowiązku łożenia na utrzymanie osoby najbliższej, doprowadza tę osobę do nędzy lub do konieczności korzystania ze wsparcia,

podlega karze więzienia do lat 3 lub aresztu do lat 3.

§  2.Tej samej karze podlega, kto czynu określonego w § 1 dopuszcza się względem innej osoby, jeżeli obowiązek łożenia na jej utrzymanie został stwierdzony prawomocnem lub podlegającem wykonaniu orzeczeniem sądu. 

 

Przestępstwo to było zagrożone karą do 3 lat więzienia. Jak rzecz wygląda obecnie? Znowu, aby nie być gołosłownym, wklejam fragment obowiązującego kodeksu karnego z 1997 r.:

 

Art.  209.  

§  1. Kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą przed sądem albo innym organem albo inną umową, jeżeli łączna wysokość powstałych wskutek tego zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych albo jeżeli opóźnienie zaległego świadczenia innego niż okresowe wynosi co najmniej 3 miesiące,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§  1a. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 naraża osobę uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Obecnie za nie alimentację grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Przestępstwa różnią się nieznacznie, ale istota pozostaje ta sama - karalność uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. Tylko na marginesie dodam, że w praktyce trzeba się postarać, żeby faktycznie trafić za to przestępstwo za kratki (uprzednia karalność i tym podobne historie). Poza tym, przestępstwem jest "uchylanie się" od płacenia alimentów a nie samo ich niepłacenie, a to istotna różnica.

 

Jak więc łatwo możesz się przekonać, kiedy uchwalono prawo "do paki za alimenty", Kowalski nie oglądał tańca ze szmatami. Zanim zacznie się głosić prawdy objawione, warto czasami uzupełnić wiedzę w dziedzinach, w których formułuje się tak kategoryczne wnioski. 

 

Edytowane przez House
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, absolutarianin napisał:

No właśnie zobacz, co ten cżłowiek wygaduje, czy to jest forum onetu?

 

On już wszystko wie, a priori, że "sam był sobie winien". I jak wy chcecie tam wygrać z tą patologią, hodując jeszcze na własnej piersi taki narybek? Który jeszcze was skopie z bandą szczyli na ulicy trzymając transparenty tym wolnym-macicom? Czy ten człowiek przeczytał choć jeden felieton Marka?

 

Ja to sobie posiedzę w tej 'upadłej' wyprzedanej za bezcen Italii:

 

 

Ale co będziecie tam robić w tym radioaktywnym środowisku Wy?

Nie czytałem felietonów Marka, ani jednego. A co, jest tam napisane jak nie trafić do paki za niepłacenie alimentów i skrajną nieodpowiedzialność? Bo inaczej nie nazwę takiego zachowania jak zrobienie dzieciaka albo dwóch, po czym liczenie, że nie sięgną mnie konsekwencję. To może się jednak skuszę na tą pozycję. Możesz mi podpowiedzieć gdzie ją zakupić? ;)

 

Kończ waść wstydu oszczędź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciek Jan Wielki napisał:

Nie czytałem felietonów Marka, ani jednego. A co, jest tam napisane jak nie trafić do paki za niepłacenie alimentów i skrajną nieodpowiedzialność?

Daj se siana, bo i tak nie przegadasz. Tu pełno takich asów, co samotne madki to by najchętniej do góry nogami na latarniach wieszali,

a zapytani konkretnie o to, kto tym madkom tych bombelków narobił, morda w kubeł albo zaczynają pierdolić, że na pewno sam jesteś jedną z nich.

Chuj nieważne ile dzieciaków narobisz, chuj nieważne że złamanego grosza na nie nie płacisz, tutaj i tak jesteś bohaterem, ofiarą systemu i prześladowań,

a matka twoich dzieci tępą kurwą, która dała sobie narobić bachorów, to sama sobie winna, bo takiego ojca dla nich wybrała. Daj spokój, nie przegadasz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.