Skocz do zawartości

18 nowych podatków-by żyło się lepiej


Rekomendowane odpowiedzi

Nie dotyczy, ponieważ w przypadku Niemiec i Szwajcarii obowiązywała i dalej obowiązuje "metoda wyłączenia z progresją". W przypadku tych krajów nigdy nie było "ulgi abolicyjnej" (taka ulga nie ma sensu przy stosowaniu metody włączenia z progresją) więc nie było co likwidować. Nic się tu nie zmienia.

 

Zmiana dotyczy tylko krajów gdzie stosuje się "metodę proporcjonalnego odliczenia" ("metodę kredytu podatkowego).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że z likwidacji ulgi abolicyjnej wyjdzie figa z makiem.

 

Żaden kraj UE, gdzie jest duża mniejszość polska nie pozwoli sobie na wysysanie kasy z własnego rynku. 

 

Nie wiem jak to rozwiążą poszczególne kraje, ale jestem przekonany że coś wymyślą. 

 

W każdym razie już "czuję" nadciągającą falę o nazwie "zmiana rezydencji podatkowej". 

 

Większość ludzi, którzy jeszcze tego nie zrobili ma tak naprawdę swoje centrum życia w miejscu gdzie pracuje, a nie w RP.

 

Zwyczajnie teraz uregulują sprawy i tyle. 

 

Ci, którzy mieli centrum życia w RP lub dzielili czas między dwa kraje, rozważą jego przeniesienie, wielu wyniesie się razem z rodzicami.

 

Finalnie zamiast więcej kasy w RP będzie mniej. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się napisać - tak się kończą rządy socjalistów. Tylko że to jeszcze nie koniec. Bo "demokracja łapówkarzy" będzie trwała, póki działa bez pudła. Do ostatniego pracującego. Zawsze, poza skrajną demoralizacją życia społecznego i gospodarczego, szybciej lub wolniej, ale uparcie do prowadzi kraj prosto do ruiny. Zwłaszcza, że chętnych frajerów do utrzymywania pierdolnika sukcesywnie ubywa. 

 

Zwrot podatków dla obywateli w usługach publicznych, jest tak niskiej jakości, że na wolnym rynku może zapłacili byśmy za taki szajs 1/10 tego co płacimy. Póki co, należy na nas wymuszać wypłaty wynagrodzeń dla rządzących i urzędników, bo dobrowolnie za ich "produkt" nikt by nie dał złamanego grosza. To są skrajne pasożyty, których miejsce jest na kompostowniku a nie na eksponowanych stanowiskach. Chciwość, buta, arogancja, niekompetencja, pociąg do kantów i wałów, kompletnie tych ludzi dyskwalifikują z życia w jakiejkolwiek społeczności. Tego typu kreatury były wypędzane z wiosek i miasteczek na banicję i zdychały z głodu po lasach, bo nawet jagód uzbierać nie potrafiły. A w "demokracjach telewizyjnych" mają się w najlepsze i obrastają majątkami i tłuszczem.

 

Ale jak powiedział klasyk - ciemny lud wszystko kupi. Dlatego trzeba utrzymywać go w ciemnocie. Teraz jeszcze "sytuacja" sprzyja świetnie kolejnemu etapowi dorżnięcia edukacji. Seryjna produkcja pozbawionych dostępu do szkół, nowych obywateli to czym się niby ma skończyć? Przecież to już jest prawie roczna luka w socjalizacji i kształceniu! To JUŻ jest nie do naprawienia. Zepchnie większość tej młodzieży do roli biedujących wyrobników na rzecz psychopatów organizujących sobie ich kosztem "Bizancjum". Tak "elity" organizują sobie wyłącznie produkcję tępego zaplecza sił wytwórczych na swoją rzecz. 

  • Like 11
  • Dzięki 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rnext napisał:

 . Zepchnie większość tej młodzieży do roli biedujących wyrobników. 

Przepraszam ale jak wyrobnik ( spawacz) muszę stwierdzić, że zdecydowana większość młodzieży a także ludzi w przedziale 20-30 nawet na to jest już zbyt lewa xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Król Jarosław I Spawacz to jest wysokokwalifikowany zawód. Żeby ładnie spoinę przepalać to trzeba mieć i dryg i praktykę. Podobnie tokarz, cieśla, operator cnc, itp.

 

Wyrobnicy są do prostych prac na taśmie - tu weź, tu połóż, tu naciśnij, powtórz - i tak przez 8h albo do prostych prac polowych - zbieranie, sadzenie, itp.

 

Proste masy zazwyczaj wchłania przemysł, produkcja. U nas tego tyle co kot napłakał, to kto tą tępą młodzież wchłonie? 

14 minutes ago, Perun82 said:

Nie ma biednych obywateli - są tylko źle skontrolowani przez fiskusa.

 

https://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/191219809-Minister-finansow-szuka-pieniedzy-w-kieszeniach-Polakow.html

 

Jak dadzą 10% rocznie, to kupię ? Jeżeli radosnym chłopakom zabraknie kasy, a zabraknie, to sięgną po kasę ludzi. To jest najprostsze do zajumania. Zostawimy ci 50%, a drugie 50% będziesz trzymał w specjalnym państwowym funduszu oszczędnościowym w formie obligacji na 100 lat z możliwością wykupu najwcześniej za 30 lat. I pozamiatane. 

 

Czekam kiedy kataster z szafy wyciągną. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Perun82 said:

To będzie moim zdaniem na sam koniec - wtedy kiedy ludzie nie będą mieć za wielkiego wyboru.  Może nawet najpierw zlikwidują gotówkę i wtedy wjadą z nowymi daninami :)

Zlikwidowanie gotówki musiałoby być globalne, a to się nie da. Zresztą od razu powstałyby obiegi równoległe, a nawet semibartery. Szarej strefy - bo o to chodzi w likwidowaniu fizycznego pieniądza, nie zlikwidujesz w ten sposób. Jedynie niska opresyjność podatkowa może szarą strefę zmarginalizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Król Jarosław I said:

@maroon dzięki mordo ;)

 

Widocznie za nisko się oceniam xP

Kiedyś widziałem jak we Francji na stocznię do roboty spawaczy rekrutowali. Leżało parę kawałków rury i kandydaci mieli na dwa sposoby zespawać - prosto i jakieś skomplikowane esyfloresy. Z 20 chętnych mistrz wybrał 5.

 

W technicznych sprawnościach ilość tweetów w niczym nie pomoże. A u nas od lat deprecjonowało się zawody techniczne. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiecie, z jakim zamordyzmem macie do czynienia. To jest nic. Wiecie, jak podważają zusowcy umowy o dzieło?

 

Artysta się "starał", więc to nie dzieło, tylko umowa starannego rezultatu. I to sądy przyklepują, kontrole i tak dalej.

 

Dyskutujcie z tym.

 

Wiem, co się dzieje w sądach, jeżeli chodzi o przejęcia nieruchomości przez ZUS. Skala zjawiska jest monstrualna.

 

Jak wejdziesz głębiej do tej dziury to już nie wyjdziesz.

 

Moja koleżanka kadrowa zawsze mówiła, że trzeba błędy zostawiać drobne i widoczne przy kontroli w dokumentacji. Zawsze. I najlepiej, żeby szybko wyszły. Prezentujesz na samym początku. Ojej i wielka skrucha. Mandacik być musi, ale taki, na który ty się godzisz i który prognozujesz.

 

To jest rzeczywistość prowadzenia działalności w Polsce. Tylko dla najtwardszych.

 

Za dwa lata zamierzam już tylko na utrzymanie zarabiać grosze. Części majątku się pozbywam. Wolę mniej jeść, mało potrzeb mieć, ale skurwysyny moich podatków już nie zobaczą. Nie mam zamiaru się poświęcać. Minimum życiowe i wystarczy. Mnie motywuje to, żeby mniej ode mnie dostali.

 

Pracować na czarno można spokojnie. Większość moich młodszych znajomych ma umowy na 1/10 etatu, umowy zlecenie, reszta idzie pod stołem. 80% znajomych tak pracuje właśnie. Żaden kumpel młodszy, którego znam nie wierzy w emeryturę. Większość ludzi nie ma pojęcia o systemie brutto-brutto nawet.

 

Jest tyle spraw chorych w tym systemie, że włosy stają dęba. Nie możesz uczciwie pracować, nikt w tym kraju nie może być uczciwy, jak prowadzi zarejestrowaną działalność. Po prostu się nie da.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun82 chodzi o zabezpieczenie na majątku płatnika składek. Dział ksiąg wieczystych w sądzie. Takich danych nie znajdziesz raczej. Idź do takiego działu i popytaj. Wiem z pierwszej ręki o skali takich zabezpieczeń, wpisów dokonywanych przez ZUS. W ostatnim roku był ogromny wzrost, jeszcze przed kryzysem. Z roku na rok coraz więcej i więcej.

 

Tak wygląda prawo w Polsce. Rząd sobie ustali składki, masz zaległości i tracisz nieruchomość na rzecz mafijnej struktury. Znam ludzi z urzędów i sądów. Studiowaliśmy razem. Czasami opowiadają, jaki zamordyzm leci. Ostatnio też rozmawiałem o wytycznych, które dostały sądy dotyczące pracy na dwie zmiany. To, co się dzieje to już nie prawo tylko róbta, co chceta. Mobbing w sądach powszechny, zarobki rzędu 2500 zł na rękę po 30 latach pracy, ze stażowym ? I się ludzie dziwią, że gówno wszędzie dostają :) Wszystko idzie od góry.

 

Cytat

Jeśli posiadasz zadłużenie z tytułu nieopłaconych składek, musisz się liczyć, że możemy dokonać zabezpieczenia na Twoim majątku poprzez ustanowienie:

• hipoteki na nieruchomości,
• zastawu skarbowego na rzeczach ruchomych oraz zbywalnych prawach majątkowych.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.