Skocz do zawartości

Przejście z zimowego stylu Smart Casual


Carl93m

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Mam takie rozsterki jakie buty kupić na wiosnę - lato 2021. Zmieniłem ogólnie styl i ubierałem się w zimie: sztyblety, ciemne jeansy zwężane, golf lub koszula, skórzany pasek i zegarek + fajne perfumy. Do tego miałem wełniany płaszcz do kolan.

Pytanie jak przejść płynnie nie tracąc tego stylu ubioru, bo czuję się w nim świetnie.

Planuję białe spodnie chinosy, pleciony skórzany pasek, koszula Ralph Lauren jasny błękit. A z butami mam problem. Wszędzie modele mają mokasyny, ale ja nie Krystiano Ronaldo, za bardzo rzucają się w oczy i nie podobają mi się. Drugi wariant to jasno brązowe brogsy z perforacjami, ale to tak ehh może być, ale szału nie ma i są one wydaje mi się zbyt eleganckie. 

Ulubione moje buty to sztyblety, ale czy na lato to rozsądny wybór żeby kupić jakieś jaśniejsze sztyblety? Hank Moody w Califronication tak niby chodził, no ale to film, wiadomo.

 

Co sądzicie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, ubieraj się tak, jak tobie jest wygodnie, nie kieruj się dosłownie moda, ja np. nie cierpię męskich rurek, mi to się kojarzą ze słabym gościem, pedalstwem, ale to jest moje zdanie, ale najlepszy wybór, to odżałowanie tej stówy, może dwóch i pójście do stylisty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamszowe double monk, zwykle monki lub jakieś mokasyny (masz różne kroje przecież). 

 

1 hour ago, Boromir said:

ja np. nie cierpię męskich rurek, mi to się kojarzą ze słabym gościem, pedalstwem. 

He jakbyś siadał ponad 200 w przysiadzie to z każdych spodni robią się rurki 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carl93m napisał:

Nie rozważałem takiej opcji, może to jest myśl :)

 

Uwierz mi, że to chybiony pomysł. Porady "stylistów" nie są warte funta kłaków. Lepiej wyjdzisz, kupując obie książki Kędziory lub czytając treści, które zamieszcza na blogu. A odpowiadając na pytanie: nie ma nic złego w całorocznym noszeniu sztybletów (sam tak robię), natomiast brogsy do stylizacji, o której mówisz, będą odpowiednie. Do dżinsów także.

Edytowane przez Covidianin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Boromir napisał:

Ubierasz się jak ten gościu ?

 

Nie ,ale czasem podpatruje jakie są stylizacje i jak coś mi się spodoba to chodzę później po galeriach w poszukiwaniu owego ubrania.

Ostatnio kupiłem kurtkę ze skóry i buty ze skóry. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Carl93m napisał:

Planuję białe spodnie chinosy, pleciony skórzany pasek, koszula Ralph Lauren jasny błękit.

 

Na tzw. zamożną pizdeczkę :) 

 

Sorry za przytyk, ale zawsze bawią mnie kolesie tak wyglądający.

 

Do tego za krótkie spodnie, odsłaniające włosy na nogach :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RENGERS napisał:

Ja nawet jak jest cieplej, to często chodzę w combo pt.  sztyblety, jeans, tylko cieńszy, bardziej letni, do tego wieczorami skóra, a wcześniej dobry t - shirt, podkreślający napakowanie.

Hank Moody's style? :D  Luuubię.

Ty To Rengers całkiem fajne posty potrafisz napisać xD Ogólnie sztybletów w lecie się obawiam ze względów wiadomych - przepocenie stopy. No i czy to nie wygląda dziwnie, bo Hank Moody to w sztybletach i po Venice Beach potrafił pomykać. 

 

@RENGERS co do zamożnej pizdeczki to może pizdeczka, ale na pewno nie zamożna 😂 Może kiedyś będzie mi dane.

Ale taka koszula z dżokejem ujeżdżającym konika, robi robotę - ostatnio miałem sytuację że laska na domówce zagadnęła "mmmm ralph lauren, piękna koszula". A, że komplementu z powodu mordy nie dostanę, to chociaż koszulą sobie wymuszę 😅

Fajne są te buciki dla Ciebie? https://www.kazar.com/pl/sklep/30688-czarne-sztyblety-meskie-31631-02-n0.html

Dla mnie zajebiste, mają taki charakterek, a i wyższy będę, więc grubsza skarpeta i może na 180cm wskoczę i spełnię wymogi julkowe.

 

@Boromir o Top Gun to mi nie mów... sam bym się ubierał tak jak Maverick, ale kurde to nie byłbym ja :D Jakbym tak wpadł do biura to by chyba żyć mi nie dali i beke kręcili - "ale se pilotke zajebał, patrzcie jako american eagle xD". Franz Maurer to ja tylko w swoich snach jestem.

Edytowane przez Carl93m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Iceman84PL napisał:

Obczaj stronę tego gościa ma gotowe stylizacje na każdą okazję i porę roku😉

 

Zestawy stylizacji dla mężczyzn • gotowe zestawy • DAVID-DURDEN.pl (david-durden.pl)

Nie przeglądałem wszystkich stylizacji, ale umówmy się panowie - jak widzę stylizację typu białe obcisłe spodnie, albo rurki z dziurami na kolanach - to jest dobre dla gości <25 lat. Chcących wyrywać licealistki albo młode studentki. Bo te starsze to już mogą czuć się trochę obciachowo przy takim gościu.
 

Z drugiej strony chodzenie w garniturze, marynarkach bez okazji, to też moim zdaniem przesada. Zbyt "oficjalnie". Nie wiem jak wy, ja zazwyczaj ubieram się w prosty sposób, celuje w bardziej klasyczne style. Styl wiosenno-jesienny to np: skórzana brązowa kurtka, skórzane półbuty (takie bardziej sportowe niż garniturowe), brazowy pasek, do tego czarne spodnie typu jeans albo materiałowe. Nie żadne rurki, tylko zwykłe ze zwężaną nogawką, ale nie obcisłe - dopasowane. Coś w ten deseń, bez tego sweterka (zdjęcie z google)
qkKBgADe9QPTVHeZ1oWTSNP1H2HDn2bbdbvFRRc3

W lecie - koszulki w jednym kolorze (całe białe, całe czarne, całe czerwone/bordowe), bez żadnego logo. W moim przypadku t-shirt krój typu V podkreślający szerokie bary oraz napakowaną klatę. Ewentualnie dopasowana koszula, ale raczej podkoszulki, bo są bardziej przewiewne i mniej oficjalne. Również koszulki polo są super na zmiane ze zwykłymi tshirtami. Ważne, aby taki podkoszulek nie był zbyt obcisły!!! Bo będziecie wyglądać jak napakowane wieśniaki z klubów. Rękaw powinien przylegać do bicepsa, natomiast w klacie powinno być kilka cm luzu (koszulka powinna przylegać do ciała, ale nie za bardzo, musi być luz). Jeżeli chodzi o spodnie to zwykłe jeansy długie lub chinosy (jednokolorowe, bez jebitnego logo) + sportowe buty, jak jest cieplej to spodenki (ale koniecznie z nogawkami za kolana, nie wiem jak można nosić krótkie do kolan) ale generalnie w miarę możliwości staram się nosić długie spodnie, bo to po prostu lepiej wygląda. Tylko zbyt duża temperatura zmusza mnie do krótkich spodenek z nogawką za kolana. Do tego sandały, mokasyny, espadryle, a najlepiej zwykłe tenisówki (bez jebitnego loga nike czy adidas).

Moim zdaniem im prościej, klasyczniej facet wygląda - tym lepiej. Jak są jakieś eleganckie szmery, bajery, to trochę to wygląda, jakby ktoś na siłę swoim wyglądem szukał atencji. Po co?

Edytowane przez Zbychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem się koszulować itd, ale wyszło, że znacznie lepiej mi pozostać przy stylu streetwear niźli smartcasual i pochodne.

W każdym razie mam wrażenie, że moda jakakolwiek to bardzo grząski temat, bo jest mocno subiektywna mimo jakichś tam zasad.

Reasumując, inspirowałbym się czymś w stopniu ograniczonym :D

PS. Ale ważna uwaga, ja dopiero w tym roku przekraczam ćwierćwiecze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zbychu napisał:

Styl wiosenno-jesienny to np: skórzana brązowa kurtka, skórzane półbuty (takie bardziej sportowe niż garniturowe), brazowy pasek, do tego czarne spodnie typu jeans albo materiałowe. Nie żadne rurki, tylko zwykłe ze zwężaną nogawką, ale nie obcisłe - dopasowane. Coś w ten deseń,

 

No i gicior👍 też lubię skórzane kurtki akurat mam trzy czarne zimowa, wiosenna i letnio-jesienna, buty ze skóry włoskie najlepsze,

bardziej preferuje materiałowe spodnie, ale jeans w szafie musi być oczywiście klasyczne żadne tam rurki😁

Do tego czapki, zegarki, paski, okulary przeciwsłoneczne jako dodatki.

Latem to preferuje styl sportowy koszulki bez rękawów, krótkie spodenki materiałowe lub jeans do tego buty sportowe lub trampki.

 

Godzinę temu, Boromir napisał:

Ostatnio polubiłem kurtki pilotki, za dużo Top Guna się naoglądałem ;)

 

Taka z barankiem całkiem spoko też taką mam😉

Edytowane przez Iceman84PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na lato to się chodzi luźno w jasnych kolorach ja się ubieram się cały na biało koszulka na ramiączkach krótkie bawełniane spodenki air maxy czapka z daszkiem do tyłu i aviatory styl california.

Ewentualnie drugi styl panama czyli koszula w paski pionowe białe spodenki chino wciąż air maxy bo nie będę pocił stóp w skórze przy 30°C i kapelusz panama z Aliexpress po promocji i zniżkach za zakładanie nowego użytkownika i zaobserwowaniu sklepu za mniej niż 30 zł .

Zegarek albo inne akcesoria które pasują mile widziane w stylizacji

Serdecznie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, WsiunzSuchej napisał:

air maxy

Uczulony jestem na te buty.

19 minut temu, WsiunzSuchej napisał:

czapka z daszkiem do tyłu i aviatory styl california

Tu jest Polska! Tu jest Polska! :D

A tak serio, to odpada totalnie. Nie jesteśmy na Santa Monica Beach tylko w smutnym jak pizda mieście we wschodniej Europie. Co do takich sportowych butów, to mam fajne białe Sneakersy adasia, więc git. Ledwo co śmigane przez tą pandemię.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.