Skocz do zawartości

Kanał YT - dr Piotr Napierała


Voqlsky

Rekomendowane odpowiedzi

Pijąc do wpisu Wolskiego, który wstawił @Obliteraror, to przypomniała mi się śmieszna parodia od Napierały. 

18 godzin temu, Obliteraror napisał:

Ale z Wolskiego wylazła prostytutka, że tak ładniej powiem niż powinienem ;) Jak się ktoś z pisowcami zadał, tak kończy. I to wołanie Czarnka, bleh. Mała menda, która poczuła trochę więcej pieniędzy i już lata pod nieboskłonem.

 

Bartosiak to nie moja bajka, w wielu rzeczach mam kompletnie inne zdanie, denerwuje mnie jego ego, ale to zupełnie inny poziom,liga i dorobek, niż te wszystkie rządowe lizodupy. Ewidentnie poszło jakieś rządowe zlecenie na SF, bo i widzę że i do Budzisza się ktoś przypierdalał.

 

 

 

 

Ukraina już wygrała, czołgi czołgują, jedźcie grochówkę!

Btw. Zgadzam się (Niech pierwszy rzuci kamieniem, który nie przepisywał skądś albo się wspierał tak ja teraz pisząc pracę magisterską wspomagając się GPT-4 - przepraszam wysoki sądzie)

 

 

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czasami słuchałem gościa dla przeciwwagi wobec tych konserwatywnych wizji o potędze i wspaniałości naszej Rzeczypospolitej. Wydaje się bardziej zbalansowany. Jednak strasznie zapatrzony w zachód i uwielbia kraje typu Holandia i Francja, w których nigdy nie mieszkał. Ponadto jest zatwardziałym ateistom i obraza ludzi wierzących w cokolwiek co dla mnie dyskwalifikuje człowieka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dworzanin.Herzoga, pierwszą bolączką współczesnej krajowej historiografii jest to, że rozwadnia ją i psuje nurt postmodernistyczno-rewizjonistyczny*, szczególnie silny w modnej i forsowanej "historii ludowej". A drugą bolączką są właśnie takie napierały - oczytani durnie o niezrównoważonej osobowości i bez poważniejszych osiągnięć.

 

* mój zarzut dotyczy tego, że za rewizję dziejów biorą się ideologicznie natchnieni socjologowie oraz erudyci, którzy z fachem historyka (czyli np. badaniami archiwalnymi) nie mieli nigdy do czynienia.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Obliteraror napisał(a):

Dobre to było a Sykulski to taki chuj, a Zychowicz to zero, a Bartosiak to menda ;)

 

Napierała zapytany o dowolnego znanego geopolityka, kononizowane:

 

 

12 godzin temu, zychu napisał(a):

pierwszą bolączką współczesnej krajowej historiografii jest to, że rozwadnia ją i psuje nurt postmodernistyczno-rewizjonistyczny*, szczególnie silny w modnej i forsowanej "historii ludowej"

 

12 godzin temu, zychu napisał(a):

mój zarzut dotyczy tego, że za rewizję dziejów biorą się ideologicznie natchnieni socjologowie oraz erudyci, którzy z fachem historyka (czyli np. badaniami archiwalnymi) nie mieli nigdy do czynienia.

 

Kojarzą takiego historyka z wykształcenia, Kamila Janickiego, który zajmował się takimi tematami w swoich książkach [Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa].

Książki nie czytałem, chociaż widziałem go na YT i ciekawie mówił o eksploatowaniu chłopów, z drugiej strony inni historycy zarzucali mu pisanie pod tezę i chłopomanię. 😊

 

Obstawiam, że Twój komentarz był bardziej o takich osobach jak Adam Leszczyński, bo też poruszał te tematy, a akurat jest socjologiem z wykształcenia, dodatkowo związanym z oko.press i krytyką polityczną, więc

można się spodziewać, że miejscami może skręcać ze swoimi interpretacjami, by pasowały pod jego światopogląd. :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Obstawiam, że Twój komentarz był bardziej o takich osobach jak Adam Leszczyński, bo też poruszał te tematy, a akurat jest socjologiem z wykształcenia, dodatkowo związanym z oko.press i krytyką polityczną, więc

Leszczyński to jeszcze ciekawie i rzeczowo potrafi pisać, ale owszem - wpisuje się w ten nurt. ;) Bardziej myślałem o Lederze, Sowie i ich naśladowcach. Zwłaszcza zachwyt lewicy nad Sową i jego "Fantomowym ciałem króla" był dla mnie wstrząsem. Praca dyletancka, niechlujna, zideologizowana do bólu - ale pasowała do narracji "myśmy jeszcze z pańszczyzny mentalnie nie wyszli". ;) 

Można być ludowym historykiem, tylko trzeba szanować swoje rzemiosło.

 

Ale z badaniami źródeł, kwerendą archiwalną jest coraz gorzej. Pogłębia się przepaść między nowym pokoleniem "IPNowskich" historyków a wychowankami takich tuzów jak np. Małowist, Uruszczak, Labuda.

Łatwiej napisać pracę o "działalności zbrojnej żołnierzy NSZ na południowej lubelszczyźnie w okresie lato-jesień 1945" niż wziąć na warsztat jakiś poważny problem.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zychu napisał(a):

Łatwiej napisać pracę o "działalności zbrojnej żołnierzy NSZ na południowej lubelszczyźnie w okresie lato-jesień 1945" niż wziąć na warsztat jakiś poważny problem.

Wiesz czemu? Bo nie ma bariery językowej. Archiwalia zaś bywają niemieckie czy rosyjskie. Studiowałem na historycznym. Promotorka była zachwycona bo zamiast generycznej pracy o działalności AK/NSZ/KBW/SB/PZPR w miejscu pochodzenia studenta, zachciało mi się pisać o życiu codziennym na XVIII wiecznych okrętach Royal Navy. 

 

Temat abstrakcja. Ciekawy, pasjonujący, multidyscyplinarny, bo zahaczający o medycyne i budownictwo okrętowe oraz kulinaria. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Libertyn napisał(a):

Wiesz czemu? Bo nie ma bariery językowej.

Jeszcze czterdzieści lat temu było rzeczą normalną, że student historii ogarnia źródła łacińskie, niemieckie, francuskie... (albo choć zleca przekład) A teraz - hodowla debili. 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno napisałem na forum, tym forum, że Napierała ma jakiś kompleks, czegoś mu brakuje, fejmu, sławy chyba najbardzej wkurwia się na Bartosiaka. 

 

Czemu? 

Bartosiak ma naturalną lekkość, naturszczyk sceniczny, przyciąga słuchacza. Napierała tego nie ma i to go wkurwia. Moim zdaniem. Napierałę sobie odpuściłem. A szukałem kogoś kogo postawię i wysłucham do opozycji np Zychowicza itd. 

 

Napierała swoimi wycieczkami do innych stracił moje zainteresowanie. To taki chujowy raper który próbuje się wybić na pociskach w innych. 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego macie potrzebę zero-jedynkowej oceny. Hitler często mądrze prawił, a często głupio. Niepotrzebnie jest arogancki. Coś tam można sobie powyciągać do przemyśleń. Dużo go słuchałem, ale mnie obecnie nudzi. Nic ciekawego już dawno nie powiedział.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie jest on niezrównoważony. Może to być spowodowane gadaniem bzdur i społecznym uznaniem dla takich pajaców jak Jacek Paplosiak i Marek Bredzisz którym nie przeszkadza na przestrzeni kilku miesięcy mówić, że:

- Polska powinna utworzyć wspólne państwo z Ukrainą

- Ukraina jest państwem upadłym i zbankrutowanym

- Rosja jest potęgą

- Rosja jest skończona i Polska powinna włączyć się do wojny by Rosję „dobić”

- Polska nie jest gotowa do „starcia kinetycznego z Rosją”

- Chiny będą gwarantem pokoju na Ukrainie

 

O ile doktór Napierdała jest zachodnim kukoldem gotowym wylizać szkopską, anglosaską, francuską d..ę oraz kłamie np w sprawie integracji muzułmanów z zachodnimi społeczeństwami (uważa to za sukces) to trzeba mu przyznać, że jako jeden z pierwszych w polskim y2 odważył się naświetlać bzdury i bajania o wielkiej Polsce i bredzenia dwóch wcześniej wymienionych „geostrategów”.

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.