Jump to content

Recommended Posts

• Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie znam się, nie oglądam. Ale trafiłem na chińsko bajkową wersję Chad vs virgin, polecam wszystkie odcinki:  Wszystkich odcinków jest 12.

To nie są bajki. Najlepiej postrzegać Anime jak filmy, masz specyficzne gatunki i wiele rzeczy których nigdy byś nie zobaczył na zachodzie. To samo z mangami, niektóre mangi są tak koszmarnie poryte,

@Władimir Władimirowicz jest wiele serii, które ma klimat i scenariusz lepszy od hollywoodzkich produkcji. 

13 godzin temu, Libertyn napisał:

Jestem ciekaw ilu braci by mogło utożsamiać się z Tomoko. 

@Tomko :D 

Ja akurat nic nie oglądam oprócz KnY.

Edited by SzatanK
W dniu 19.12.2021 o 19:22, Dworzanin.Herzoga napisał:

Korzystając z okazji, jakieś dwa lata temu pytałem, czy ktoś nie kojarzy, jaka to mogła być produkcja, ale wiem, że opis jest tak nieprecyzyjny i bełkotliwy, iż skojarzenie tego jest skrajnie mało prawdopodobne.

Chodziło o to:

Cytat

Pamiętam tylko, że mogłem mieć 3-5 lat kiedy to emitowali, czyli okolice 1995-1997r. Leciało na jakimś ze standardowych kanałów, żadna kablówka itd. Styl to było coś jak anime/manga.

Była tam scena pościgu przez miasto takie bardziej starodawne [osadzone w średniowieczu?]chyba na koniach popierdalali, przeciskając się przez tłum, na bruk spadła sakiewka ze złotymi monetami i rozsypała się.

Później nie pamiętam, ostatnia scena - na czarnym tle palące się świeczki, które reprezentują ile czasu życia jeszcze komu zostało, jedna z nich została zdmuchnięta, albo sama zgasła.

Inne rzeczy widzę przed oczami ew. w formie obrazów, pewnie przekłamanych przez upływający czas i nie dam rady nawet tego opisać heh.

Coś mnie naszło i po ponad ćwierćwieczu od obejrzenia znalazłem to czego szukałem w tamtym zacytowanym poście, chodziło o:

Pamięć trochę przekłamała, jednak podstawowe motywy które wymieniłem faktycznie w ten sposób się przewinęły, plus właśnie plus minus tak zapamiętałem

kreskę jaką to było rysowane. 😊

Edited by Dworzanin.Herzoga
  • 2 months later...
W dniu 19.12.2021 o 01:46, brat mniejszy napisał:

Nie chcę spojlerować ale wejście i zakończenie wątku jednej postaci - Escanora, wymiata

Coś te linki nie bardzo działają, wpisz sobie "izraf" i tam będziesz miał walkę Króla wampirów kontra Escanor, co nie było animowane.

(prawy klik potem i uruchom video, coś normalnie się nie odtwarza u mnie)

https://mega.nz/folder/Ag5EjRgb#NSm16cPiTexr4JOrElLH0g/file/Zg4iGKpb

Jak nie jesteś cierpliwy to możesz od 2:42 obczaić

https://mega.nz/folder/Ag5EjRgb#NSm16cPiTexr4JOrElLH0g/file/08BiVToD

Tu walka Escanor vs Meliodas.

Moim zdaniem te mangowe z muzyczkami są znacznie lepszej jakości od animowanych, bo te animowane zrąbane.

P.S Spójrz na różnicę i jaka jest cenzura, stąd warto po mangi sięgać 🙂 

Pamiętasz jak zanonimowano tą scenę, przed finałową walką?

To tu masz jak wyglądał w oryginalnej mandze i przypomnij sobie lekkie poharatania jakie były w anime.

Szkoda, że wszędzie same cenzury dają i zabijają ducha, bo czasem właśnie brutalność przekazuje ducha np poświęcenia właśnie.

f887e6f778c3ba1d496379e057b74c3a.png

Edited by SzatanK
  • Like 1
2 godziny temu, SzatanK napisał:

Moim zdaniem te mangowe z muzyczkami są znacznie lepszej jakości od animowanych, bo te animowane zrąbane.

Też tak uważam, często dobór muzyki też jest lepszy

• Like 2

Goodnight punpun:

Opowiada o bardzo wrażliwym chłopcu dorastającym w Japonii. Chłopak poznaje Aiko, w której się zakochuje i ta prosi go żeby razem uciekli bo jest nieszczęśliwa (jej matka jest przemocowa i należy do chrześcijańskiej sekty). Chłopak nie dotrzymuje obietnicy a później ma wyrzuty sumienia przez większość życia. To jeden z niewielu tworów jakie czytałem w życiu które porusza sposób myślenia wrażliwych osobników płci męskiej w sposób bardzo realistyczny.

I są tam takie rzeczy jak:

- toksyczna matka

- toksyczna miłość

- przemiana kogoś niewinnego w "złego"

- gwałt na chłopie

Homunculus; w skrócie bohater sobie wierci dziury w głowie bo przez to zyskuje super moce ;) 

Homunculus-by-Hideo-Yamamoto.jpg

(żart)

To bardzo fajna psychologiczna manga o ludziach i ich problemach.

No i berserk; kultowe dark fantasy które jest inspiracją dla gier Dark Souls i Elden Ring. Manga o przeznaczeniu, o człowieku który dosłownie był w piekle i z niego uciekł. O przyjaźni. O tym ile jesteś wstanie poświęcić dla swojego marzenia.

Edited by NoHope
  • Like 2

Bumpuje temat.

Polecam szczerzę Madokę. Madoka to anime trolling, dekonstrukcja gatunku magical girl, wiecie tych anime gdzie masz bandę dziewczyn, które przechodzą zjawiskowe przemiany i walczą ze złem. Z tym, że madoka to dramat psychologiczny z elementami horroru.

Pierwsze dwa odcinki to jak jakaś bajeczka dla małych dziewczynek, a jak kończysz oglądać to się zastanawiasz co ja właśnie zobaczyłem. Madoka ma na MALu ocenę 8.5/10 co nie dziwi.

Polecam też Shiki.

Shiki to anime opowiadające o tym jak czarnookie wampiry przejmują miasteczko, ale jest bardzo nietypowe, nie chce spoilować. Zadaje pytanie czym jest bestia, i kto tak naprawdę nią jest. Konflikt w anime jest ukazany jako tragiczna walka dwóch różnych istot, które nie mogą żyć w zgodzie ze sobą. Horror.

Do tego kapitalny soundtrack.

Edited by NoHope
  • Like 1
  • 3 weeks later...

Znalazłem w necie:

Q2Z60l4cWE8VDD7qVJUE7aKYFVsgC82V.png

Teraz spoiler na biało: Anime to "Shield Hero", a pokazana na zdjęciu księżniczka udając pokrzywdzoną, oskarża fałszywie głównego bohatera o gwałt, jednocześnie sama okradając go. "Wszyscy" słowom kobiety wierzą, bez żadnych dowodów, więc główny bohater od początku ma przechlapane...

I jak tu twierdzić, że anime jest oderwane od życia ;)

Nie znam się, nie oglądam. Ale trafiłem na chińsko bajkową wersję Chad vs virgin, polecam wszystkie odcinki:

Wszystkich odcinków jest 12.

• Thanks 1
  • Haha 3
  • Confused 1
  • 2 weeks later...

Naprawdę bardzo fajny film anime, bardziej wizualnie niż fabularnie, ale mega mi się podobał.

Też gnije bo miałem przedmiot na studiach "Historia i kultura japonii" i tam babka dawała NGE jako przykład, że anime jest dla dzieci. To chciałem jej to pokazać:

Edited by NoHope

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.