Skocz do zawartości

Nowy "sojusz" UK - PL - UKR za plecami narodu


Rekomendowane odpowiedzi

https://defence24.pl/sily-zbrojne/w-locie-nad-gniazdem-viperow-i-venomow-smiglowce-marines-w-akcji-foto

Obszerny reportaż z pobytu polskich pismaków w Camp Pandleton - oczywiście w celach propagandowo-marketingowych. Polski pismak miał okazję pobawić się hełmem Top Oułl, a także przelecieć się venomem u boku chief gunnera! (łaa!! wykurwiście!!)

 

Kabaret. Przecież uh-1y to maszyna pokrewna s-70. Ciasna, o niewielkim udźwigu, stosunkowo małym zasięgu. Serio ktoś uważa, że to następca transportowych mi-8?

Czy decydenci planują - kierując się czynnikami pozamerytorycznymi - przezbroić polską armię w maszyny amerykańskie, nie zważając na koszty i realne potrzeby? Za miedzą mamy kraj, który utrzymuje własny przemysł śmigłowcowy i ma ogromne doświadczenie w modernizacji radzieckich maszyn (i nie chodzi o Rosję) - i który kilka lat temu oferował zmodernizowane mi-8 z nowoczesnymi silnikami i awioniką cyfrową.

Amerykańskie lobby zbrojeniowe jest w Polsce bardzo silne. A polusy mają mentalność czarnuchów z bantustanu - amerykańskie lobby nauczyło się już, że wystarczy czarnuchowi pokazać garść paciorków, aby ten dostał małpiego rozumu (u boku chief gunnera! łaa!! wykurwiście!! ugabuga!).

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 17:58, zychu napisał:

Czy decydenci planują - kierując się czynnikami pozamerytorycznymi - przezbroić polską armię w maszyny amerykańskie, nie zważając na koszty i realne potrzeby?

Robią to już od lat. Teraz zamówili 250 Abramsów po dwukrotnie zawyżonej cenie.

 

---

Donek: "Musimy bezwarunkowo wspierać Ukrainę"

 

 

To najlepsze:

FLy7BBJWUAErZkM?format=jpg&name=900x900

 

Ukraino, przetrwasz! Wybitni polscy stratedzy Cię uratują!

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle obrodziło w Polsce mężami stanu (w obcym interesie). Pamiętając, że "prawda jest pierwszą ofiarą wojny", nie potrafię stwierdzić, czy to Rosja prze do starcia.

Nasza percepcja rzeczywistości opiera się na tym, co nam serwują politycy i pismaki. Rosja to nie jest gołąbek pokoju, rzecz oczywista - ale ja od kilku miesięcy widzę w naszym kraju bezprecedensowe nasilenie wojennej retoryki i histerii antyrosyjskiej, a także nachalną propagandę proamerykańską. Ktoś usilnie pracuje, aby polusy skoczyły do gardła ruskim (bo wątpię, aby ruscy sami z siebie dążyli do wojny z nato).

 

I kim - do kurwy anielki - jest Jacek Bartosiak? Komu ten człowiek się melduje?

 

(na marginesie - popytałem kilku znajomych Ukraińców mieszkających w Kijowie o sytuację w kraju - owszem, odczuwa się niepokój i napięcie, ale ludzie nie tracą rozumu)

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że wspomnianej wyżej rady Tusk-Bul-Kwachu nic innego nie przebije. Popełniłem błąd, nie biorąc pod uwagę tego pana:

 

MTY3NzUxYjU4UThJegNvIHsJbBM8WmF2LBF0WHpA

 

 

https://wiadomosci.wp.pl/walesa-o-mozliwym-ataku-na-ukraine-musi-byc-odpowiedz-atak-na-moskwe-6735094532098784a

 Cały świat musi się zmobilizować i nie pozwolić na uderzenie na Ukrainę. Jeżeli zaatakuje Kijów, to musi być odpowiedź, atak na Moskwę - stwierdził były prezydent Lech Wałęsa. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdził, że Donald Tusk powinien znowu być premierem, ponieważ "kieruje się wielkim patriotyzmem".

 

 

Poniższe nagranie prawdopodobnie z jesieni, ale jest tak dobre, że warto obejrzeć:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zychu napisał:

Pamiętając, że "prawda jest pierwszą ofiarą wojny", nie potrafię stwierdzić, czy to Rosja prze do starcia.

Ależ sprawa jest arcyboleśnie prosta: jeżeli ruskie czołgi wjadą na terytorium Ukrainy, to Rosja będzie agresorem. I żadne tłumaczenia o "wzięciu pod opiekę ludności Donbasu zagrożonej ludobójstwem ze strony Ukraińców" niczego tu nie zmienią.

 

Jeżeli ruskie czołgi nie wjadą na terytorium Ukrainy, to wojny nie będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, KolegiKolega said:

jeżeli ruskie czołgi wjadą na terytorium Ukrainy

Propagandę przyszłą da się przewidzieć bez szklanej kuli. Donbas to nie Ukraina, na terytorium Ukrainy więc nie wjadą. Odwołanie się do traktatów mińskich podpisanych przez "liderów regionów separatystycznych" to dość jasna wskazówka.

 

W ramach advocatus diaboli - powinniśmy pamiętać jeszcze, że do Rosji mamy żal, iż ich tanki nie wjechały do Warszawy. W sierpniu 1944r nie wjechały na teren Niemiec, teren Generalgouvernement... Świat nie jest tak czarno-biały, jakim chcielibyśmy go widzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2022 o 17:27, niemlodyjoda napisał:

Mnie zawsze bawi jak polskie środowiska konserwatywne pomijają fakt rozwalenia przez NATO Jugosławii, następnie Serbii po to aby wspierać muslimskich Albańczyków.

Bo jak to się robi w imię interesów jankesów albo 7ydów, to to dobre jest :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na onecie pojawiła się informacja, jakoby ruscy szykowali atak shock and awe na Kijów. I zupełnie bezrefleksyjnie podrzucili poniższy materiał z agresji na Irak w 2003.

 

Taka przypominajka dla tych, którzy świat postrzegają w prosty sposób. :)

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście 

1 godzinę temu, Bojkot napisał:

Stare, ale jakże wciąż aktualne:

 

"DYPLOMACJA PO AMERYKAŃSKU" Związek Radziecki 1986 r.

Osobiście wolę amerykańską demokracje aniżeli demokrację ludową. To są dwa imperia, a nie baranek i wilk. Pytanie po której jesteśmy stronie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć gdzieś się już piorą koło wioski Szasti w obwodzie ługanskim. 2 zniszczone 'BWP' 5 trupów, 1 ukraiński żołnierz wzięty w plen, po stronie FR. 

Moje Ukrainki już obsrane i pytają czy wrazie czego mogą przyjechać jak się da. Mieszkają gdzieś koło Kijowa. Coś tam się zaczyna dziać, bo dwa tygodnie temu jeszcze były spokojnie. Przyjeżdżają co roku na jabłka, czereśnie mają praktycznie swój domek, łazienke, pokoje, nawet swój ogródek z warzywami. Warunki badzo dobre - ogólnie na wsiach typowo sadowniczych to standard, bo nikt już w klitce nie chce mieszkać. Ciekawie będzie jak to wszystko się tu zjedzie, bo dużo ludzi ma stałych pracowników którzy są tu rok w rok i wiadomo co zrobią w razie w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Putin ma jeszcze dzisiaj wygłosić orędzie do narodu w którym ogłosi uznanie przez Rosję niepodległości Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, czyli de facto przyłączenie tych terytoriów do Rosji.

 

 

 

 

---

Tłumacz google dobrze sobie radzi z rosyjskim:

https://rg.ru/2022/02/21/chleny-sovbeza-podderzhali-priznanie-nezavisimosti-dnr-i-lnr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wruźka Zębuszka napisał:

Osobiście wolę amerykańską demokracje aniżeli demokrację ludową. To są dwa imperia, a nie baranek i wilk. Pytanie po której jesteśmy stronie.

Jestem w najmniej komfortowej sytuacji, jestem pośrodku, między młotem a kowadłem ... niestety. Ta jak zresztą i ty, choć chyba nie zdajesz sobie z tego sprawy. Oni są siebie warci. I nie mam pewności, kto wiecej popełnił zbrodni. O komunistycznych wiesz, bo to jest na rękę rządzącym tym krajem. O zbrodniach największej "demokracji" musisz poszukać sam, ... nikt ci tego na tacy nie poda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bojkot napisał:

estem w najmniej komfortowej sytuacji, jestem pośrodku, między młotem a kowadłem ... niestety. Ta jak zresztą i ty, choć chyba nie zdajesz sobie z tego sprawy. Oni są siebie warci. I nie mam pewności, kto wiecej popełnił zbrodni. O komunistycznych wiesz, bo to jest na rękę rządzącym tym krajem. O zbrodniach największej "demokracji" musisz poszukać sam, ... nikt ci tego na tacy nie poda.

Nic nie wiem o zbrodniach USA dokonanych w Polinie, szukałem ale nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wruźka Zębuszka napisał:

Osobiście wolę amerykańską demokracje aniżeli demokrację ludową.

Ja też, ale zbyt dobrze pamiętam, jak się tę demokrację zaprowadza, aby nie czuć niepokoju. Jesteśmy na styku imperialnych płyt tektonicznych.

Cytat

To są dwa imperia, a nie baranek i wilk. Pytanie po której jesteśmy stronie. 

Po słusznej, oczywiście (i piszę to prawie bez przekąsu). Choć nie wiem, jak w perspektywie "długiego trwania" wyjdziemy na tym słusznym sojuszu. Bo kim jesteśmy dla USA, to inteligentnym ludziom nie trzeba wyjaśniać. A mniej inteligentnym pomogę - takim właśnie ptysiem-piętaszkiem, którego można wziąć na przelot venomem/viperem (już sama nazwa jest cool, więc to musi być zajebiaszczy sprzęcior!!), a ten w naiwnym zachwycie wypnie dupkę po więcej.

 

Tutaj ciekawy artykuł, który zapewne zniknie w potoku medialnej spierdoliny:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/skad-informacje-o-obecnosci-rosyjskich-sil-uderzeniowych-to-czesc-wiekszej-gry/lnpx042,79cfc278

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cst9191 napisał:

Putin ma jeszcze dzisiaj wygłosić orędzie do narodu w którym ogłosi uznanie przez Rosję niepodległości Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, czyli de facto przyłączenie tych terytoriów do Rosji.

 

One sobie może ogłaszać co chce, żadne inne państwo tego nie uzna. Zresztą jak to u ruskich wszystko na opak. Niezależność od kogo? Od Rosji? :D Jak #$%^. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wruźka Zębuszka napisał:

One sobie może ogłaszać co chce, żadne inne państwo tego nie uzna. Zresztą jak to u ruskich wszystko na opak. Niezależność od kogo? Od Rosji? :D Jak #$%^. 

Przecież nie o to chodzi, aby "inne państwa uznały". Naddniestrza czy Abchazji też praktycznie nikt nie uznaje. A jednak utrzymywanie takich parapaństw jest dla Rosji opłacalne.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.