Skocz do zawartości

Nowy "sojusz" UK - PL - UKR za plecami narodu


Rekomendowane odpowiedzi

Putinowi łatwo tam nie będzie. Ukraińcy mieszkający w Polsce dostają wezwania do wojska i wracają.

Bardzo wielu Rosjan też jest przeciwko tej wojnie. Rosyjscy sportowcy obrażają Putina w sieci. Batalion rosyjski poddał się bez walki. A lotnisko pod Kijowem zostało odbite. Wiele śmigłowców rosyjskich zniszczonych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotnisko w Hostomelu odbite przez siły ukraińskie. Nie było lądowań iłów, nie było desantu. Z tych co rano przylecieli helikopterami nie przeżył nikt. Ci z filmiku CNN też nie.

 

Koło Głuchowa w Obwodzie Czernichowskim doszło do konfrontacji między Javelinami i ruskimi czołgami. Powiedzmy, że był remis: przestało istnieć 15 Javelinów i 15 ruskich czołgów.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, xander99 napisał:

Chiny ruszą na Rosję. Prawda @Martius777

 

Na Mandżurię. W tej chwili udają przyjaciół Rosji aby zabrała jak najwięcej wojsk z Syberii do Europy. Czekają na dogodny moment. Wejdą po Polakach.

 

Wkrótce Polska wejdzie na Ukrainę. Pomoże jej przyciąć kły i pazury niedźwiedziowi.

 

 

22 godziny temu, niemlodyjoda napisał:

było CI żal Syryjczyków, Irakijczyków, Afgańczyków, Serbów, Jugosłowian, Libijczyków jak USA robiło tam rozpier*ol?

 

Żal mi każdego człowieka, któremu niszczony jest kraj. USA niczym nie różni się od Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RealLife napisał:

 

Musicie się szury między sobą dogadać kto jest przez kogo tresowany bo czuję u was niezgodność w teorii co do tego kto tam u was jest bohaterem - może Putin a może Xi Jinping.

 

 

Ehh bardzo niefortunnie wybrałeś sobie ksywę... Nie masz zupełnie nic wspólnego z prawdziwym życiem, niestety nie masz również nic wspólnego z czytaniem ze zrozumieniem co wykazałeś dobitnie w innym temacie i tutaj mogę zacytować nawet ciebie "zadałeś mi 5 razy to samo pytanie" i ani razu na nie nie odpowiedziałeś, tak samo ani razu go nie zrozumiałeś, wynika to z faktu że jeżeli już cokolwiek odp. Nie miało to nic wspólnego z pytaniem na które odp. o czym już wspominałem Ty nawet nie rozumiesz tego co czytasz....

 

 

Tutaj posłuchaj może lepiej dotrze?

 

To jest teatr dla głupich, nagle idealnie przed atakiem temat plandemii znika, wielka Rosja nie radzi sobie z Ukrainą... To są fakty, oni robią właśnie takich jak ty jak chcą bo łykają wszystko jak leci...

Edytowane przez Piccardo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Martius777 napisał:

 

Na Mandżurię. W tej chwili udają przyjaciół Rosji aby zabrała jak najwięcej wojsk z Syberii do Europy. Czekają na dogodny moment. Wejdą po Polakach.

 

Wkrótce Polska wejdzie na Ukrainę. Pomoże jej przyciąć kły i pazury niedźwiedziowi.

 

 

 

Żal mi każdego człowieka, któremu niszczony jest kraj. USA niczym nie różni się od Rosji.

Polska ma wejsc na Ukrainę jak my nic nie mamy. To jak mamy jej pomóc sprzęt który się rozpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, xander99 napisał:

Polska ma wejsc na Ukrainę jak my nic nie mamy.

 

Otrzyma sprzęt. Masz kilka centurii 

 

Przepowiednia;182,11/sześciowiersz/;

Z trzech stron wielki niedźwiedź uderzy na mniejszego brata,
Ze wschodu, południa i północy wraz z oddziałami białej Rusi,
jego wojska wkroczą na ziemie nędznej i obolałej (chorej) Scytii,
Wielki błąd białego dyktatora doprowadzi do utraty na rzecz Polaków,
dwóch byłych królewskich nadgranicznych miast Sarmatów, (Brześć i Grodno)
Skutki nieprzemyślanej decyzji będą ostateczne i nieodwracalne!

 

Przepowiednia;28,92(sześciowiersz)

 

Inwazja Niedźwiedzia postrachem Atlantów! (NATO/USA)

Z ich poparciem przestraszeni Polacy,

pod skrzydłami zachodnich orłów,

przekroczą wschodni Rubikon Scytii.

Galijskie ziemie z przed pierwszej wojny,

powrócą na stałe do kraju Sarmatów!

 

Prophetie;28,92/sixieme ligue/;

Invasion de la terreur Baribali Atlantis !

Avec leur appui des Pôles effrayés,

sous les ailes des aigles, Western

attignant orientale Rubikon,Scythie.

Les terres Gaulois d'avant la première guerre,

Retour à la terre des Sarmates!

 

Druga wersja tłumaczenia:

 

Przepowiednia;28,92(sześciowiersz)

Inwazja Niedźwiedzia zjednoczy Atlantów,

z których poparciem wystraszeni Polacy,

pod skrzydłami ich pancernych orłów,

przekroczą wschodni Rubikon Scytii,

i wtedy galijskie ziemie powrócą na stałe

do rosnącego w siłę kraju Sarmatów!

 

Przepowiednia; 22,94 (czterowiersz);

Polacy, Rumuni i siły sprzymierzonych,

ratunkiem dla słowiańskich Scytów,

Zachodnia Besarabia w rękach Wołochów,

zaś jej wschodnia rubież przypadnie sąsiadowi.

 

Prophetie; 22,94 /du quatrain/;

Les Polonais, les Roumains et les forces alliées,

Salut pour Slave Scythes, 

Bessarabie occidentale aux mains de Valaques,

et son voisin de l'est sera raize.

 

Przepowiednia;91,104 (czterowiersz)

U wrót stolicy armia czerwonych pokonana,

Lechici przy pomocy sokołów i żółwi,

zdobywają oba brzegi Dniepru,

Po tej klęsce mały Rusin podpisuje traktat! (Mały Rusin- Białoruś)

Atraktor 2013-06-11 17:20:31

 

Prophetie;91,104 /du quatrain/;

Aux portes de la capitale de l'armée rouge défait,

Lekh à l'aide de faucons et tortues, 

saisissez les deux côtés du fleuve Dniepr, 

après la défaite de la petite Rusa'in signent le traité !

 

Przepowiednia; 117,156 [czterowiersz]

Wojna w Scytii pochłonie wielu Anglików-

co wywoła wielkie wzburzenie,

Polacy, Rumuni i Bałtowie staną się niemile widziani,

Przed trzecią Brytania wycofa się z Europy...

 

Przepowiednia;

Sarmacja i Scytia (Ukraina) jak dwie połowy jednego serca -

staną się Wielką Nadzieją Słowian i ludów Europy.

Ich splecione od wieków losy pójdą na nowo drogą wielkiej chwały,

A zawistny niedźwiedź (Rosja) będzie dogorywał w wielkiej jaskini Smoka! (Chiny)

 

 

Edytowane przez Martius777
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Wruźka Zębuszka said:

Korwin czy inny, srebrnej kuli nie mają. Wiedziały pewnie tylko służby wywiadowcze innych państwa  (Baiden przecież oficjalnie podawał że Putin już podjął decyzję o ataku na UA) i i oligarchowie ukraińscy :D Aha a na forum chyba absolutarianin coś takiego wieszczył. 

 

Posłuchajcie mnie teraz bardzo uważnie, szczególnie ci, którzy nie są w moim klubie. Nie trzeba być w służbach wywiadowczych, by pewne rzeczy w ich ogólnym zarysie w porę wywieszczyć.

 

Ja uczyłem się od dobrych doradców, których w internecie są szczątkowi, lub ich w ogóle nie ma. Najlepszy z nich wywieszczył mi tę wojnę już dekadę temu. I nie pomylił się nawet co do roku!!! Skąd wiedział? To był człowiek, któremu potężni przedsiębiorcy kładli na stół kilka tysięcy, by powiedział tylko 'tak', lub 'nie', nie ważne, czy chodziło o zakup aktywów, czy kobiety. 

 

Pamiętam, staliśmy wtedy w 2012 roku przed moją chatą pod Helem, która miała widok na podziemny magazyn gazu w Kosakowie i bazę paliw płynnych Dębogórze i on powiedział mniej więcej coś takiego (wybaczcie, że nie pamiętam dokładnie, jakich słów użył, ale to było już dekadę temu), że "kiedy się przekręci porządek pojałtański, pewne siły osłabną, zwiotczeją, to oni rozpierdolą ten kraj i zrobią z tego czegoś kulę ognia i nikt tu za nami nie zapłacze w tej strefie zgniotu jeszcze w myśl doktryny Breżniewa". I powiedział wtedy - za 10 lat!

 

A ponieważ ja słucham mądrych ludzi, a nie pajaców, co się wczoraj ubrali w krawaty i gajery, zarobili miesiąc temu kilka cebul na krypto, czy flipach i pyszczą dziś na jutube jako wielkie 'ałtorytety' (zaprawdę powiadam wam, ich upadek będzie wielki, bo pycha zawsze kroczy przed upadkiem!), toteż mam zawczasu należyty ogląd spraw, tych oczywiście, które mnie interesują. Miałem parę lat, by się spokojnie pozbierać, pozamykać swoje sprawy i osiedlić z dala od tego burdelu, co też bez zbędnej zwłoki uczyniłem.

Nawet jak nie mam rad, to umiem grać w szachy i można patrząc na globalną szachownicę domyślić się, że gdzieś musi nastąpić bicie, prędzej, czy później. Wtedy należy przystąpić niezwłocznie do przemyślanego działania, a nie, że 'jakoś to będzie'. I tu po prostu nastąpiło. Bicie, które było NIEUNIKNIONE, gdyż Ukraina leży na linii nienaruszalnego interesu rosyjskiego.

 

Nie wiem, co będzie dalej i na ile to się rozleje na Polskę (bo w jakimś sensie, choćby ekonomicznym, rozleje się na pewno), nie wiem, czy Putin gra w drużynie Szwaba, nie śledzę potoku informacji, gdzie spadła która rakieta, a gdzie były przekłamania na łączach, albo czy lotnisko w Kijowie zdobędą jutro, czy za tydzień. To zrobi dla was @Iceman84PL w nowym wątku założonym przez MK, swoją drogą dobra robota, kolego, jestem lepiej doinformowany z tego jednego posta, niż przeciętny widz włoskich serwisów informacyjnych. Lecz mnie wieści z frontu niespecjalnie interesują, bo nie chcę sobie zapychać głowy strachem, przemocą i ludzkim cierpieniem. Szkoda tych biednych ludzi, lecz niewiele można było na tym etapie zrobić.

Ja analizuję układ na szachownicy, kto kogo czym szachuje i grę dyplomatyczną i to mi wystarcza, by z dużym, bezpiecznym wyprzedzeniem podejmować decyzje strategiczne w moim życiu.  Na swoją ojczyznę wpływ mam znikomy. 

 

A zatem, jeżeli wy słuchacie takiego JKM, który dwa tygodnie temu nagrywa publiczną wypowiedź jako geruzja tego narodu, że cytuję 'wojny nie będzie, bo nie ma elementu zaskoczenia, gdyby Putin chciał naprawdę uderzyć, to nie gromadziłby wojska na pokaz, tylko znienacka uderzył' (cytowałem z pamięci). Jeżeli słuchacie takich mącicieli, to jak możecie podejmować słuszne decyzje? Do tego tutaj jest jak na sejmiku szlacheckim, przekrzykują się chorzy psychicznie dwudziestolatkowie, razem z emerytami, czy skutecznymi przedsiębiorcami. Jak z tego szumu można wyłowić prawdę? Samemu trzeba być de facto takim consigliere, czyli być już mądrym a priori.   

 

Wynika to z naszej nędznej organizacji jako społeczeństwa, że ci, którzy powinni trzymać japę na kłódkę, to ją mają otwartą, a ci, którzy powinni mówić i być słuchani, to się ich wyśmiewa. Są to zwyczaje demokratyczne, miast merytokratycznych. Potem z tego szumu, gdzie każdy jest autorytetem - przecięty czytelnik, czy słuchacz nie może nic wyłowić, a ekspertami się wszyscy we wszystkim rzecz jasna stać nie mogą.  Jest to element wojny informacyjnej, która stała się manierą również tutaj na tym forum.

Nie mówię, że ono jest złe, lepiej że jest, bo wielu inaczej nic nie miałoby, tylko telewizor, nie miałoby nawet karmy informacyjnej, w dostatecznej różnorodności, by cokolwiek móc trawić, lecz zdrowa dieta polega nie tylko na bogactwie, ale również na doborze. Jeżeli polskie elity, czy chociaż inteligencja ma się kiedyś odrodzić, to nie może być tak jak w demonkracji, że głos każdego waży tyle samo, lajka, czy pucharek. Nie waży i nigdy nie ważył. Tak nigdy nie dojdziemy do prawdy. A co dopiero do podjęcia adekwatnych do rzeczywistości działań.  

 

Dlatego nie piszcie już do mnie prywatnych wiadomości z prośbą o ocenę sytuacji, rady. Nie będę już dawał rad, które nic was nie kosztują, bo potem rezultat jest taki, że nic je sobie nie cenicie. Potem zdziwienie, że o rany, pełnoskalowa wojna! A miało nie być... miało być tylko małe wtargnięcie.... By rada mogła przynieść rezultat w czyimś życiu, muszą być spełnione 4 warunki:

 

- musi być dana człowiekowi, którego znam

- ten człowiek musi być ze mną i ze sobą szczery, bo jeden mały czynnik z jego życia, który zataił, bo się np. wstydził, może przekreślić jej zasadność

- rada musi być zastosowana, czyli musi cię kosztować jakkolwiek, nie bym ja zarobił, choć należy mi się to jak psu buda,  lecz byś miał poczucie, że udałeś się po coś bardzo ci potrzebnego, jak porada u drogiego lekarza

- nie może być konfliktu interesów między mną a tobą  

    

Inaczej nic te rady nie dadzą, będą tylko wzbudzać drwiny wzmacniane przez różnych pożytecznych idiotów, tak jak ocenianie ludzi przez pryzmat kasy (musi być mądry, bo zarobił dużo pieniędzy) takiego samego lotu wnioski jak, zaraz pewnie wygra, bo przecież zbił mu hetmana.

 

Macie moje posty i założone tematy, zostały tam wszystkie najważniejsze sprawy już omówione, w tym zagrożenia, wystarczy tylko je prześledzić i potraktować poważnie.  

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, absolutarianin said:

Macie moje posty i założone tematy, zostały tam wszystkie najważniejsze sprawy już omówione, w tym zagrożenia, wystarczy tylko je prześledzić i potraktować poważnie.  

Wiele z Twoich wątków przeczytałem i się czegoś nauczyłem.

Bez urazy, ale jak raz piszesz mądrze (na wiele tematów), a raz o włóknach-M odkrytych przez Ciebie na jakimś mikroskopie z "biedry"*... to trzeba być nielada specem, by odróżnić ziarna od plew. 

 

*Liczę na Twoje zrozumienie, że nie chodzi mi o jakość tego urządzenia, a metodologię jaka stała za tym "eksperymentem". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat stary, ruski mikroskop. Zacny sprzęt! Coś jak UAZ :D 

 

Trzeba, bo na takim dziwnym świecie żyjemy. Będzie jeszcze wiele zdumienia mas, jak trupy z szaf zaczną wypadać. Jest wiele tematów, w których na razie widać tylko CIEMNOŚĆ.. 

 

Nawet ich tu nie próbuję poruszać, tylko dopiero badam samemu. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KolegiKolega napisał:

Miejmy nadzieję, że jutro obudzimy się w świecie z mniejszą ilością ruskich tankistów. Bo świat z mniejszą ilością ruskich tankistów to po prostu lepszy świat.

Ja widać tanki to już powoli mogą do skansenu odjeżdżać ich epoka właśnie się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, absolutarianin napisał:

To zrobi dla was @Iceman84PL w nowym wątku założonym przez MK, swoją drogą dobra robota, kolego, jestem lepiej doinformowany z tego jednego posta, niż przeciętny widz włoskich serwisów informacyjnych. Lecz mnie wieści z frontu niespecjalnie interesują, bo nie chcę sobie zapychać głowy strachem, przemocą i ludzkim cierpieniem.

 

Spoko w razie czego jak będę miał coś ciekawego to dodam.

Rozumiem ciebie bo sam też nie lubię wpływać negatywnie na swoja psychikę, ale czasem pewne rzeczy są ważniejsze

bo jak wiesz wielu na tym forum zamiast logicznie podchodzić do tematu, ma życzeniowy stosunek do rzeczywistości

dlatego trzeba ich edukować i pokazywać, że coś może wyglądać inaczej.

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.