Skocz do zawartości

Czy waszym zdaniem ktoś naiwny jest w stanie przeobrazić się w silną kobietę?


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, thyr napisał:

W silna kobiete jak najbardziej wystarczy wziasc sobie jakiegos spokojnego goscia z czysta kartoteka Za jakis czas odkryjesz w sobie moc ktora w tobie drzemie .

 

Uśmiałem się. 

 

Mój kolega jakieś 5-6 dni temu poznał dziewczynę.

 

Dzisiaj wyrzuca swojego chłopaka z domu mimo sprzeciwu rodziców którzy go lubią :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Król Jarosław I said:

 

Uśmiałem się. 

 

Mój kolega jakieś 5-6 dni temu poznał dziewczynę.

 

Dzisiaj wyrzuca swojego chłopaka z domu mimo sprzeciwu rodziców którzy go lubią :D

Że kolega chłopaka swojego wyrzuca dla kobiety? 😲

 

No kto by pomyślał. 🤔

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Wiosenna_dziewczyna napisał:

Akurat typ bad boyów to nie był.... Nie byli to przykładowo umięśnieni dresiarze, czy faceci, którzy nadawaliby się na okładkę magazynu. Przeważnie byli dość przeciętni z wyglądu ( no może dwóch powyżej średniej wg otoczenia), ale nietuzinkowi w jakiś sposób, mający szczególne pasje, zainteresowania... Tacy zwykli, ale niezwykli. I dlatego się w nich zakochiwałam.

 

🙊🙊🙊

W badbojostwie wcale nie chodzi przede wszystkim o wygląd, tylko o cechy ciemnej triady: narcyzm, psychopatia, makiawelizm. Uwielbiacie ten roller-coaster emocjonalny, który serwują wam takie typy, dlatego się z takimi wiążecie. A porządnych, poukładanych facetów spuszczacie na drzewo, nawet jak przyzwoicie wyglądają. Taka jest prawda, ale wasz gadzi mózg racjonalizuje wszystko, żeby tej prawdy do siebie nie dopuścić.

 

38 minut temu, Wiosenna_dziewczyna napisał:

Jakoś mnie typ stereotypowego bad boya , czy łamacza damskich serc nie kręcił. 

A jednak takimi się okazali...

Każdy z nich jednak był inny, każdy na swój sposób. 

 

Mów mi jeszcze 🤦‍♂️🤷‍♂️😂

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, SamiecGamma napisał:

 

🙊🙊🙊

W badbojostwie wcale nie chodzi przede wszystkim o wygląd, tylko o cechy ciemnej triady: narcyzm, psychopatia, makiawelizm. Uwielbiacie ten roller-coaster emocjonalny, który serwują wam takie typy, dlatego się z takimi wiążecie. A porządnych, poukładanych facetów spuszczacie na drzewo, nawet jak przyzwoicie wyglądają. Taka jest prawda, ale wasz gadzi mózg racjonalizuje wszystko, żeby tej prawdy do siebie nie dopuścić.

 

 

Mów mi jeszcze 🤦‍♂️🤷‍♂️😂

 

A jeśli ktoś  przez kilka miesięcy wydaje się porządnym, fajnym facetem,  w dodatku lubią go znajomi i rodzina, to co wtedy?

A poza tym... to nie jest takie zero jedynkowe, że albo ktoś jest totalnym draniem, albo fajnym facetem, ludzie mają bardzo złożoną osobowość. Nie żebym któregoś z nich broniła, a z pewnością nie tego, który był dla mnie najgorszy, tak on był z gruntu zły i pewnie jest nadal...

Ale ludzie są skomplikowani. Myslę, że gdybym też bya bardziej asertywna, broniła własnych granic itd, t by mi się inaczej układało.

Edytowane przez Wiosenna_dziewczyna
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Egregor Zeta napisał:

Protip:

Nie dawaj dupy przez pół roku (związku) i dowiesz się na czym im tak naprawdę zależało.

 

@Wiosenna_dziewczyna Pół roku to może nie na dzisiejsze czasy, ale nie wal się na pierwszej randce, bo ci się koleś podoba, tylko poczekaj do 2-3.

Edytowane przez SamiecGamma
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wiosenna_dziewczyna napisał:

A jeśli ktoś  przez kilka miesięcy wydaje się porządnym, fajnym facetem,  w dodatku lubią go znajomi i rodzina, to co wtedy?

 

To jest dobrym materiałem na męża i beta providera😆

Nawet się nie zastanawiaj szybko takiego przed ołtarz prowadź🤣

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi siła kojarzy się z czymś innym niż z ciętą ripostą czy odpowiednio zaplanowaną zemstą.

Zamiast z bedbojami zacznij umawiać się z normalnymi chłopakami, chudymi, z kompleksami, nie z topki lokalnych rankingów.  Zamiast narzekać na szefową zwiększ swoje kompetencje i sięgnij po awans niezależnie od jej opinii. Pomóż słabszym od siebie zamiast mścić się na tych którzy cię kopnęli w zadek.

Właśnie takich silnych kobiet potrzebujemy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Wiosenna_dziewczyna napisał:

A poza tym... to nie jest takie zero jedynkowe, że albo ktoś jest totalnym draniem, albo fajnym facetem, ludzie mają bardzo złożoną osobowość.

Ale porównanie xD 

Poza tym sto procent racji: jeden ma 90% cech "drania" a drugi "fajnego faceta". 

Nie obraź się, ale skoro sama wybierasz tych bardziej "draniowatych" a potem narzekasz, to ciężko ci współczuć. Wejdź w relację z normalnym typem i będzie okej. Jestem pewien, że większość normalnych nie będzie ci ryć psychiki i problem sam się rozwiąże. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LiptonGreen napisał:

Nie obraź się, ale skoro sama wybierasz tych bardziej "draniowatych" a potem narzekasz, to ciężko ci współczuć. Wejdź w relację z normalnym typem i będzie okej. Jestem pewien, że większość normalnych nie będzie ci ryć psychiki i problem sam się rozwiąże. 

 

Normalny nie dostarcza emocji. Nie będzie tej nieprzewidywalności, która je tak jara 🤷‍♂️🤦‍♂️

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiosenna_dziewczyna
Dyskutuj z panami dalej, może coś Ci więcej podpowiedzą, a przy okazji nasza, babska potrzeba atencji zostanie spełniona. :) 

A tak serio, zastanów się nad moimi prostymi pytaniami i odpowiedz na nie zwięźle i dokładnie jak dorosła kobieta (jeśli będziesz chciała odpowiedzieć). 
Czytam Twój wątek, choć trochę mam problem się czegoś tam "złapać", bo... emocje, emocje, emocje. :D

Mała podpowiedź ode mnie dot. Twojego zdania :
Ale ludzie są skomplikowani 
Nie są aż tak skomplikowani. Są skomplikowani wtedy, gdy człowiek nie ogarnia sam siebie (swoich potrzeb, reakcji, emocji) i relacji z ludźmi. (dokładniej czego od nich potrzebuje w danym momencie).  
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Wiosenna_dziewczyna said:

, ludzie mają bardzo złożoną osobowość.

 

Potwierdzam. Ja przykładowo mam wybitnie złożoną: ruchać, jeść i spać. 

 

57 minutes ago, Wiosenna_dziewczyna said:

Nie żebym któregoś z nich broniła, a z pewnością nie tego, który był dla mnie najgorszy, tak on był z gruntu zły i pewnie jest nadal...

 

A co to tam takie mokre? Majtki? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maggienovak napisał:

Nie są aż tak skomplikowani. Są skomplikowani wtedy, gdy człowiek nie ogarnia sam siebie (swoich potrzeb, reakcji, emocji) i relacji z ludźmi. (dokładniej czego od nich potrzebuje w danym momencie).  

 

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

A pokaż mi kobietę, która ogarnia swoje emocje, bo ja takiej - jak żyję - nie spotkałem...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szaramyszka napisał:

Właśnie takich silnych kobiet potrzebujemy. 

 

Właśnie dzisiaj pojęcie silnej kobiety zostało wykrzywione.

 

Silna kobieta to już nie taka co zajmuje się domem, dba o partnera, wychowuje dzieci i znosi znój codzienności.

Silna kobieta dzisiaj to taka bardziej podobna do faceta, wydziergana, eksponująca wielkim tyłkiem,  rybo-warami doklejonymi brwiami i z nabitym dwu-trzy cyfrowym licznikiem. Kobiety dzisiaj chcąc być silne, nabrały sporo męskich cech - co jest dla mnie mało pociągające.

Edytowane przez smerf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SamiecGamma

Co to znaczy kontrola/ogarnianie własnych emocji przez kobietę? 

Się wczułam i chcę być merytoryczna, ale... 

Właściwie co to znaczy? 

Tak samo reagująca emocjonalnie jak większość męskiej populacji? 

Wybierająca tylko "cichego" chłopaka? 

Reagująca na wszystkie sytuacje w jeden sposób? 

@smerf

Ok. Ładnie zabrzmiała Twoja wypowiedź mam prywatnie podobne zdanie co do obecnych zmian kulturowych, no ale...

W jaki sposób możesz docenić kobiety, które znoszą znój codzienności, zjamują się wychowywaniem dzieci i dbaniem o relacje z mężem, z najbliższym otoczeniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maggienovak napisał:

@Miszka

Praca kobiety nad emocjami dot.wylacznie sfery matrymonialnej/biologicznej? 

@maggienovak Na początek nie wymagałbym za wiele. W pierwszym odruchu. W oparciu o temat tego wątku tyle by wystarczyło by "odsiać" facetów chcących tylko jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miszka

Nie będę się odnosić do autorki i potencjalnych przyczyn jej problemów, bo... Nie odpowiedziała na moje proste (tak myślę) pytania. I tu już jest jakaś odpowiedź w nieodpowiedzi. ;)

 

Kończymy offtop, czy ciągniemy wątek dot.analizy kontroli własnych emocji przez kobietę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maggienovak napisał:

Kończymy offtop, czy ciągniemy wątek dot.analizy kontroli własnych emocji przez kobietę? ;)

@maggienovak Kończymy. Tym bardziej, że pózna pora.

 

Od siebie dodam, że większość kontroli emocji kobiety i tak, uważam, rozsądny facet jest w stanie / musi i tak sam ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Miszka napisał:

Od siebie dodam, że większość kontroli emocji kobiety i tak, uważam, rozsądny facet jest w stanie / musi i tak sam ogarnąć.


To ja się nie bawię w to, skoro mam ogarniać emocje dorosłej, nieubezwłasnowolnionej obcej osoby 🤦‍♂️

Edytowane przez SamiecGamma
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SamiecGammado trzeciej? Do trzeciej to ja wiem czy wogóle to ma sens,

a czasy budujemy sami, swoimi zachowaniami. 

 

@Wiosenna_dziewczyna, dodaj jeszcze do swoich cech, że jesteś niemal sama w większym mieście, a będzie klasyczny obraz kobiety ze słabą samooceną... = wiele nieudanych związków, wchodzenie w relację bo we dwójkę raźniej, a ja jestem taka sama..

najłatwiejszy target tych czasów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.