Skocz do zawartości

Pełne obrzezanie - wady i zalety okiem praktyków


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bassfreak napisał:

Nie jestem urologiem ale czy wazektomia częściowo nie odbiera przyjemności + nie redukuje objętości nasienia?

 

Nie odbiera bo nie ingeruje w unerwienie. Redukuje objętość nasienia o pojedyncze procenty dlatego, że większość nasienia jest produkowana w prostacie a niewielka ilość w jądrach tylko do "transportu" plemników, redukuje się o tą ilość produkowaną w jądrach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że panowie co się wypowiadają prześmiewczo czy negatywnie (może z zazdrości) na temat obrzezania pewnie by też chcieli, ale się boją :)

 

Obrzezanie nie jest niczym dziwnym, jest to zabieg kosmetyczny i jak najbardziej pożyteczny. 

 

Tak naprawdę ta skóra nie jest wam do niczego potrzebna, a często tylko przeszkadza i do tego pod nią gromadzą się bakterie. 

 

 

Edytowane przez smerf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, smerf napisał:

Zdaje się, że panowie co się wypowiadają prześmiewczo czy negatywnie (może z zazdrości) na temat obrzezania pewnie by też chcieli, ale się boją :)

Pewnie, całe życie skręca mnie z zazdrości, że nikt mi napleta nie upierdolił.

Ludzie, jesteście podobno dorośli - weźcie pod uwagę, że nie każdy będzie się z wami zgadzał, a nawet nie każdy będzie was rozumiał. Jak już pisałem, argument higieny jest chuja (hie hie) wart, bo ten problem rozwiązuje częste mycie/płukanie oraz regularna zmiana i pranie bielizny. Jeżeli komuś pod napletkiem rozwija się grzyb, to nie wiem, czy ciachnięcie skórki rozwiążę ten problem (raczej nie).

Być może są inne zalety, dla których warto sobie flaka ukrócić - nie neguję.

Edytowane przez zychu
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, icman napisał:

Pewnie jakbym nie naderwał wędzidełka przy dobrej zabawie to bym się nie zdecydował ale z perspektywy oceniam na spory plus.

 

5 godzin temu, Król Jarosław I napisał:

Jestem obrzezany z tego samego powodu. Nie mam zamiaru opowiadać nawet jak mi coś postawicie :D

 

Na co się powinno uważać żeby nienaderwać wędzidełka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zychu napisał:

Pewnie, całe życie skręca mnie z zazdrości, że nikt mi napleta nie upierdolił.

Ludzie, jesteście podobno dorośli - weźcie pod uwagę, że nie każdy będzie się z wami zgadzał, a nawet nie każdy będzie was rozumiał. Jak już pisałem, argument higieny jest chuja (hie hie) wart, bo ten problem rozwiązuje częste mycie/płukanie oraz regularna zmiana i pranie bielizny. Jeżeli komuś pod napletkiem rozwija się grzyb, to nie wiem, czy ciachnięcie skórki rozwiążę ten problem (raczej nie).

Być może są inne zalety, dla których warto sobie flaka ukrócić - nie neguję.

 

To z higieną nadal jest argumentacja na poziomie "upierdolę se stopy, bo mi paznokcie spod pierzyny wystają, lekarz mówił, że tak najlepiej będzie, tylko 2 wielbłądy weźmie za operację, tradycyjna cena, tanio" xD

 

Nie przeczę, że jak żydzi / semici kiedyś żyli na pustyni lub pół-pustyni, to taki piasek pod napletem mógł wkurwiać niemiłosiernie, więc wymyślili rozwiązanie społeczne.

 

Natomiast w innym klimacie wystarczy higiena, ale rozumiem, że niektórym już nie odrośnie i czują potrzebę utwierdzania się w decyzji.

 

Racjonalizacja tej "higieny" , to jakby dodawać takiej wartości piercingowi w cipce, sutkach, przeciętemu językowi, implantom w czole czy tatuażom. To jest tylko tzw. "life choice" osoby dorosłej.

Może ktoś się lepiej czuje jak się patrzy na takiego bez skórki, tak samo jak laska po kosmetyce warg sromowych czy nowych cyckach, itp.

 

Jedyne co mnie wkurwia to wymuszanie tego na niemowlętach, to robią takie same dzikusy jebane jak ci co w Afryce dziewczynkom łechtaczki wycinają.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przy urodzeniu (nie mam pojęcia dlaczego, nie pytałem rodziców)

 

Jestem tak przyzwyczajony do tego, że nie wyobrażam sobie mieć teraz tej skórki, to wygląda komicznie 😆

Godzinę temu, BlackDrake napisał:

 

 

Na co się powinno uważać żeby nienaderwać wędzidełka ? 

W delikatny sposób Ci opisze. Np robisz sobie dobrze głową panny i wędzidełko wejdzie między jej ciasne jedynki 🥵

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz powiedział do rabina, że gdyby napletek nie był potrzebny, to chłopcy rodziliby się bez niego.  Rabin odparł, że gdyby księża mieli żyć w celibacie, to rodziliby się bez jaj i fiuta.

 

A tak z własnego doświadczenia to kobiety, które znam, decydowały się na obrzezanie swoich synów, bo ojciec dziecka był już obrzezany.  Nie miały dużego pojęcia o męskiej higienie czy faktach z historii.  Gdy Niemcy w czasie wojny mieli wątpliwości czy dany klient jest Żydem czy nie, to kazali spuścić spodnie w dół i wszystko już wiedzieli.  Napletek decydował o życiu.  Te infomacje są nieznane w Ameryce czy Kanadzie.
Dla wielu miejscowych kobiet byłem pierwszym nieobrzezanym partnerem.  Nie miało to wpływu na jakość seksu z nimi, przynajmniej tak mi mówiły.  Z utrzymywaniem higieny nie mam problemu.  Jednak pamiętam, że przed okresem dojrzewania napletek był bardzo ciasny... 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bassfreak napisał:

Nie jestem urologiem ale czy wazektomia częściowo nie odbiera przyjemności + nie redukuje objętości nasienia?

Brak skutków ubocznych w tej materii.

Brak ryzyka wpadki zdecydowanie wzmaga przyjemność.

21 minut temu, Vlad_Lokietnichuk napisał:

Uruchomiliście sie Panowie, jakby to wam kazali fiuta kroić. 

 

Prawda?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brat Jan napisał:

to skórka idzie wędzidełkiem pod skalpel?

 

Tak skóra i wędzidełko zostaje usunięte. Jeśli będziecie robić obrzezanie to tylko pełne, bo jest  też możliwość usunięcia połowy napletka co nie jest tym samym.

 

14 godzin temu, sargon napisał:

To z higieną nadal jest argumentacja na poziomie "upierdolę se stopy, bo mi paznokcie spod pierzyny wystają, lekarz mówił, że tak najlepiej będzie, tylko 2 wielbłądy weźmie za operację, tradycyjna cena, tanio"

 

Wyobraź sobie, że to nie tylko o lepszą higienę chodzi. Mnie akurat ta skóra i wędzidełko przeszkadzało - teraz jest większy komfort jak sprzęt stoi.  Panie mają szybki dostęp do gałki :lol:

 

 

Tu masz jeszcze kilka "bufów".

  • zmniejsza się ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy, bakteryjnych pochwy, rzęsistkowicy i HPV u partnerek,
  • zmniejsza się ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową (HIV, kiła, wrzód miękki, HPV wysokiego ryzyka onkogennego),
  • zapobieganie zapaleń żołędzi prącia i napletka (Balanoposthitis), czyli infekcji bakteryjnej, która powoduje obrzęk napletka, ból, a także wyciek wydzieliny ropnej z cewki moczowej,
  • zmniejszenie ryzyka pojawienia się nowotworu prącia (o około 3 – 4 razy)

 

Obrzezanie jak najbardziej na tak, a porównywanie tego z obcięciem stóp jest głupie wręcz komiczne.

Edytowane przez smerf
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.