Skocz do zawartości

M.A.F.I.A. czyli Microsoft, Alphabet, Facebook, Intel, Aladdin (wykład Ernsta Wolffa)


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

BaldTV przygotował, a właściwie jest w trakcie tłumaczenia wykładu Ernsta Wolffa. Zasadniczo jest to "red pill" współczesnej rzeczywistości, kto chce niech posłucha i skorzysta, albo nie słucha i nie korzysta. U nas jak u premiera M.M. - jest wolność ;)

Wprawdzie E.W. nazywa siły kontrolujące rzeczywistość i finanse "kompleksem cyfrowym", choć osobiście wolę ich nazywać "mafią". Jakoś to mi bardziej pasuje go gangu bezwzględnych eksploatatorów i zniewalaczy, podporządkowujących sobie nawet rządy. 

 

 

 

  • Like 4
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Nie obejrzałem tych filmików... ale. Ten temat tak mi się skojarzył... jak w 2015, wychodził windows  10, to grzebałem w temacie. Była książka "Bandyci Billa" nie mogę jej znaleźć na necie, chyba że pomyliłem tytuł. Chodziło o to że microsoft, stworzył taki monopol i sieć, żeby nic się nie przebiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Balda. Bardzo rzeczowy kanał. Jeden z moich ulubionych na polskim jutubie. 

80 lat temu nie było technicznej możliwości utrzymania zamordyzmu. Wnioski zostały wyciągnięte. Niewolnictwo przyszłości - Wielki Ucisk, który się rozpoczął oficjalnie od plandemii (a pełne wdrożenie potrwa zapewne lata) jest możliwy tylko z pomocą technologii cyfrowej. Technologicznie nadzorcy jedwabników są już na to gotowi. Nie mogą czekać zbyt długo, bo globalna sieć i idącą za nią wymiana informacji stała się zagrożeniem takim, że za duży procent może się przebudzić (coś jak przyjęcie czerwonej pigułki, nie tylko jak piszemy tutaj o naturze kobiet, ale o całościowo o otaczającej nas rzeczywistości) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pietryło napisał:

Chodziło o to że microsoft, stworzył taki monopol i sieć, żeby nic się nie przebiło.

Każdej firmie, która ma realne możliwości wpływu i zdominowania rynku o to chodzi, takie prawidła kapitalizmu. Microsoftowi akurat w pewnych sferach się udało, mają bardzo dobre aplikacje biznesowo-korporacyjne. Jednak na rynku użytkowników prywatnych (np. gaming czy mobile) firma MS odnosi porażkę za porażką i na przestrzeni lat nieraz musieli wycofać produkty, w które wpomowali miliardy dolarów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Husquarna napisał:

bo globalna sieć i idącą za nią wymiana informacji stała się zagrożeniem takim, że za duży procent może się przebudzić

To jest połowiczna prawda. Też się nad tym zastanawiałem, ale jest druga strona medalu. Wraz ze wzrostem informacji (jej dostępności i ilości) informacje użyteczne sterowniczo stają się szumem. Coraz więcej energii potrzebne jest na wyodrębnienie jej z tła, co może przynieść efekt wręcz odwrotny, tj. społeczeństwo powinno być coraz bardziej świadome zagrożeń, a obserwujemy sytuację dokładnie odwrotną, są głupsi niż ustawa przewiduje. Do tego dochodzi zarządzanie informacjami, czyli sterowaniem sygnałami wejść-wyjść, bo jak wiemy systemy sterują się tylko takimi bodźcami, które do nich dotrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wielki Mistrz Zakonu przyznam, że gdy pisałem tą wypowiedź o przebudzeniu dzięki powszechnemu dostępowi do globalnej sieci jak piorun uderzyło mnie to co krytykuję nieustannie: instagramowe życie, durne tiktoki, promowanie wybrakowanych elementów - ogólnie jazda w ta stronę jak to przedstawiono w filmie "Idiokracja". Mimo wszystko wygrywa nadal mam przekonanie, że wiedza alternatywna jak ziarno może trafić albo jak drzazga się będzie upominać o uwagę i chwilę zastanowienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Ksanti said:

Każdej firmie, która ma realne możliwości wpływu i zdominowania rynku o to chodzi, takie prawidła kapitalizmu. Microsoftowi akurat w pewnych sferach się udało, mają bardzo dobre aplikacje biznesowo-korporacyjne. Jednak na rynku użytkowników prywatnych (np. gaming czy mobile) firma MS odnosi porażkę za porażką i na przestrzeni lat nieraz musieli wycofać produkty, w które wpomowali miliardy dolarów.

 

 


Rzekłbym wręcz odwrotnie:

Xbox game pass w poprzednim miesiącu (czy w tym) pobił rekord ilości subskrybentów. Idzie im tak dobrze do tego stopnia, że rozbudowują "cloud gaming" na samsung tv i inne urządzenia.

Kilka dni temu do Xbox Game Pass wpadł m.in. Assasin Creed Orgins (ma ok 120 GB, których nie mam na dysku konsoli, bo mam inne gry) na kablu 500 Mbit gra ładuje mi się kilka sekund i gram w chmurze "na próbe", sejwy też w chmurze. To jest krok w przyszłość, bo kiedyś nie będziesz potrzebował komputera w domu czy konsoli a tylko chrome (chromium) do odstreamowania swojej gry.

 

Druga sprawa np. MS Teams, który dla przykładu parsuje tabelki czy każdy "Rich Text Format" poprzez API co prowadzi do prawdziwej lagozy. Żeby opisać wszystkie niechciane "ficzery" MS Teams na który kurwi większość ludzi, to można książkę napisać.

 

Co do próby / stania się monopolistą, zgadzam się w 100%.

Edytowane przez Brzęczyszczykiewicz
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Ksanti said:

@Brzęczyszczykiewicz to nie pamiętasz chyba usługi gamingowej Games for Windows Live,

która była totalną klapą i rozwalała gry, a niekiedy uniemożliwiała nawet uruchomienie.

Niestety nie pamiętam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.