Skocz do zawartości

Antyrządowe protesty rolników Niemcy, Polska...


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś temat dość dobrze kontrolowany miotłami cenzorów pod dywanem a tam aż kipi. Niemieccy rolnicy protestują od jakiegoś czasu a i ponoć inne branże dołączają do społecznego niezadowolenia z "pracy rządu na ich rzecz". Medialnie jest to zakłamywane obcięciem jakichś dotacji, ale sprawa ma grubsze tło. Jak wiemy, rząd chce naszego dobra, więc powinniśmy je dobrze ukryć. Relacja między "my i oni" jest klarowna jak nigdy i przypomina napięcie na linii złodziej-uczciwy człowiek. Jawna sprzeczność szemranych interesów z interesem suwerena. I o ile interesy wynajętych przez nas (za)rządzących nierzadko są skutkiem wątpliwych legislacyjnie machinacji, to my mamy raczej niewielkie możliwości w tym zakresie. Bo na masowe "wywożenie na taczkach" bez trudu znaleźli by na nas paragraf. Po to jest konstruowane prawo w myśl zasady "dajcie mi człowieka..."

 

U nas również ma się rozpocząć rolniczy protest od jutra. I też wydaje się być kontrolowany miotłami. W mediach cisza, za to grzane są tematy społecznie mało istotne jak nawet "Wąsik i Pląsik". Przeciętny jedwabnik jest trzymany z dala od rzeczywistych problemów i najważniejsze, żeby nie miał o nich pojęcia. Za dużo jest latarń a i sznur by się znalazł. Zresztą, wszelkie portale "informacyjne" zajmują się głównie pompowaniem pustych wypełniaczy o kształcie pożądanym przez manipulatorów, dla jedwabniczej wizji świata i podtrzymania naszej bierności. 

 

Rzeczywiste procesy są zwykle wrzucane do wora z plakietką "teorie spiskowe" (plany do wora, wór do jeziora) ale bezwzględnie są wprowadzane i ujawniają się zwykle wtedy, gdy dla jedwabniczego buntu i przeciwdziałania jest już za późno. I tak chyba jest z rolniczymi protestami, które są tzw. "musztardą po obiedzie". Ignorowanie sygnałów i znaków zwykle słabo się kończy.

 

No ale więcej i dogłębniej o tym u Balda.

 

  • Like 17
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zmienił(a) tytuł na Antyrządowe protesty rolników Niemcy, Polska...
57 minut temu, Rnext napisał(a):

U nas również ma się rozpocząć rolniczy protest od jutra. I też wydaje się być kontrolowany miotłami.

Mi tylko wystarczyło zobaczyć minę przewodniczącego protestu rolniczego przy Medyce, jak go odwołali na początku stycznia. Widać było po twarzy, że to nawet nie były naciski, a wyraźne zasugerowanie, żeby "wypier*****" zanim pójdzie tam policja w ruch... .

Btw, Unia znowu przychyla nieba Ukraińcom. ☺️

To tak jakby ktoś twierdził, że Polska jest dla Niemców "ważną montownią". Ważną to mogliśmy być 30 lat temu, jak nasza gospodarka i kraj był do wykupienia. Teraz już nie mamy kart przetargowych i nawet zwykła Ukraina, która jest poza UE ma dla "Unionistów" większą wartość niż nasz "wiślański kraik".

Edytowane przez Hubertius
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Prawdopodobnie mamy do czynienia z sytuacją, gdzie wahadło odbija. Lud się wkurza. Lud tworzy barykady i staje na nich. Czy jest to ok? Może znowu "spiskuję", ale jak dla mnie to jest wliczone w koszta według chłodnej kalkulacji globalniaków. Będą protesty, ale śruba zostanie przykręcona. Nie mam pomysłu co jest najsensowniejsze.

 

Myślę, że lepsze takie włoskie strajki. Przestanie wspierania tych gadzin. Decydowanie portfelem jak mamy do czynienia z takimi kurwiami jak gillete czy inne budlajty. Według mnie jakieś świadome postawy zawsze będą lepsze niż rozszalały, rozemocjonowany tłum zasilający egregory kiedy wahadło jebnie tak, że już pora.

Edytowane przez Husquarna
  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Druid ilu świadomych?

 

Może zabrzmię jak naiwny optymista, ale uważam, że coraz więcej szczególnie kiedy to wszystko przyspieszyło od czasów najpopularniejszej choroby świata w 2020 roku. Wiele istot się budzi.

Dochodzi jeszcze coś takiego jak efekt setnej małpy co w rezultacie może wywołać efekt kuli śnieżnej. Nie wiem jak wy, ale ja widzę już wokół siebie pewne syndromy i jakieś efekty. Z łatwych rzeczy do zauważenia to nawet ci co się podziabali widzą jak dali się złapać na wielkie oszustwo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Husquarna mam podobne obserwacje, 5 lat temu każde odchylenie od linii podyktowanej przez Eurokołchoz spotykało się na LinkedIn z krytyką. Dziś widzę sporo ludzi (nawet na wysokich stanowiskach), którzy piszą w "szurski" sposób. Stąd właśnie kolejny pomysł kołchoźników: ministerstwo prawdy nadzorujące wpisy w internecie.

 

Kropla drąży skałę a oczywistych łajdactw i szalonych pomysłów nie da się zaklajstrować propagandą i marszem poparcia.

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Husquarna napisał(a):

Z łatwych rzeczy do zauważenia to nawet ci co się podziabali widzą jak dali się złapać na wielkie oszustwo.

To zadam pytanie dlaczego ludzie wybrali obecną władze wiedząc o ich wałach, przewałach, nepotyźmie, nieudolności ?

Jak można tak łatwo dawać się oszukiwać, pomijam tutaj młodych ludzi, zresztą niewiedza to też głupota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali się i nadal będą uczestniczyć w ustawkach pt. "wybory". Z tego co kojarzę była nawet rekordowa frekwencja, gdzie owczy pęd zagnał ludzi, aby głosować na kukiełki typu Hołownia. Nie zmienia to faktu, że ziarna wątpliwości zostały zasiane. Zobaczymy co się będzie dalej działo, ale obstaję przy obywatelskim nieposłuszeństwie zamiast jakiś rewolucji i krwawych rozliczeń. Historia pokazuje, że są one często inspirowane, albo przejmowane.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

Ponieważ Polska to Kukoldystan.

Churchill kiedyś powiedział, że Polacy mają wszystkie przymioty, którym brakuje innym narodom, ale brak im zmysłu politycznego, coś w tym jest.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Salius Ketman napisał(a):

Bo jest taka fajna i nowoczesna.

Z czym nowoczesna skoro najważniejsze postulaty, budowę CPK, port w Świnoujściu nie chcą budować, to przełoży się na moją, twoją kieszeń, również wyborców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Druid napisał(a):

Z czym nowoczesna skoro najważniejsze postulaty, budowę CPK, port w Świnoujściu nie chcą budować, to przełoży się na moją, twoją kieszeń, również wyborców.

Dla wielkomiejskich gogusiów i julek nowoczesna znaczy pro LGBT, pro imigracja i wiatraczki. A CPK i port w Świnoujściu to dla nich megalomania i zbytek bo przecież jest lotnisko w Berlinie cnie? Sensowna rozmowa z nimi jest niemożliwa, bo mają już mózgi przeprane.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Salius Ketman said:

Sensowna rozmowa z nimi jest niemożliwa, bo mają już mózgi przeprane.

Wychowaliśmy pokolenie, które nie wie co to głód, niedostatek, czy nawet ból fizyczny. Które nie musiało się starać o materialne rzeczy. Które nie potrafi szacować wartości rzeczy... ani wartości ludzi.

17 minutes ago, Druid said:

bardzo często ludzie jak dostają obuchem w twarz diametralnie się zmieniają

Wystarczą 72 godziny bez prądu, by społeczeństwo wróciło do "ustawień naturalnych".

6 hours ago, Rnext said:

Niemieccy rolnicy protestują

Podobno na granicy polsko-niemieckiej odbywały się nawet wspólne protesty polsko-niemieckie. Pojednanie ponad podziałami ;)

6 hours ago, Rnext said:

grzane są tematy społecznie mało istotne jak nawet "Wąsik i Pląsik"

Po co zmieniać formułę, która działa?

DOPALACZE, DOPALACZE... ABORCJA, ABORCJA... KRK, KRK... NAUCZYCIELE, NAUCZYCIELE... FEMINISTKI, FEMINISTKI...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Salius Ketman napisał(a):

Ma to znaczenie jeśli ich przeciwnicy mają równy poziom organizacji

Te parametry są w iloczynie, więc ilekolwiek miałbyś ludzi niezorganizowanych, to cel nie zostanie osiągnięty (ba, nawet nie jest wtedy zdefiniowany). 

 

Rozszerzając: ci na górze organizują te procesy od wielu lat, mają środki i zasoby żeby nas zutylizować, a my nie mamy praktycznie nic żeby się przed tym obronić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Deutsche Bahn dołączył wczoraj do strajku. Na początek stanęły pociągi towarowe a od dzisiejszego świtu miały stanąć osobowe. Praca staje na niemal tydzień. Rzecz jasna medialnie jest  podkręcana wrogość do strajkujących, bo "nie dojedziesz do pracy", "nie będzie chlebka w sklepiku" i "nowe iPhony nie dojadą, będziesz TikTokował na Nokii" itp. Media i rządzący pewnie wcisną jeszcze trochę kitu dla zmyły, jednak chyba za duża jest skala powszechnego wkurwu u Niemców. 

 

Ciekawe, że zbiegło się to z wylewaniem krokodylich łez przez руководители WuEFu w tym przez samego naczelnika pod postacią zwiastującego prawdy objawione Klausa Sch(w)aba, nad "utratą zaufania do władzy" przez plugawego i coraz bardziej egoistycznego jedwabnika. Czyżby to już planowana wymiana "Towarzyszy Szmaciaków" na horyzoncie?

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wszedłem na jedną z polskojęzycznych stron (Onet), żadnej wzmianki o tym wydarzeniu. Jak mam traktować poważnie przestrzeń informacyjną jeżeli jest tak straszliwie zakłamana.

Niemców oczywiście popieram, z zastrzeżeniem, żeby nie dali się wmanewrować w jakieś rewolty i brutalność, bo szybko zostaną załatwieni. Pokojowe "pierdolę nie robię" wydaje się najlepszym wyjściem.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Iceman84PL podpiął/eła i promował(a) ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.