Skocz do zawartości

Programik, szukam


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś małego softu dla W10 który odetnie procesy w tle np wszytkie te defenders itd aby więcej zasobów mogło iść na uruchomiony inny duży soft. Jeżeli wyraziłem się jasno. Czy jest coś takiego? 
Z góry dziękuję i niech dobry Bóg wynagrodzi Ci w cudzych dzieciach. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesów w tle jest sporo, część jest powiązana i wpływają na siebie. Wyłączysz Windows Update - możesz nie podpiąć sprzętu pod USB, bo nie pobierze sobie sterownika, wyłączysz fax i drukowanie - nie wydrukujesz (a ile razy w ciągu roku tego się używa). Z kolei jak trzeba to też też jest z tym trochę zabawy, któro teraz włączyć, bo akurat obcięta funkcja, nie pozwala zrobić czegoś co chcesz w tej chwili. 

 

Ja używałem zmodyfikowanego systemu z Winclub.pl - tam pobierasz system który ktoś już odpowiednio obciął i opisał. Często ludzie piszą jak rozwiązać problemy, których wydawałoby się by nie powinno być, ale jednak są. Testują zwykli użytkownicy po prostu. Po instalacji czasem zmieniasz opcje pod siebie, programy takie o których wspomniałeś w pierwszym poście, są już zainstalowane i  zgrane tak, żeby działały. Masz tam różne Windowsy i w różnym stopniu wycięte zbędne rzeczy np potrafią zejść z 2gb ramu na czystym systemie (gdy nic nie robisz), do 700 MB. 

 

Minusem społeczności wyżej jest to, że jest Polska, więc niezbyt duża (ale pomocna). W internecie widziałem angielskie, większe, gdzie jest wszystko bardziej wytestowane i nowsze, ale nie instalowałem akurat. 

 

Na jednym komputerze/dysku możesz zainstalować kilka systemów, tak tylko przypominam. Ustawić żeby domyślnie uruchamiał się pierwszy, a gdy potrzebujesz, w menu wyboru wybierasz drugi, też nie jest specjalnie trudno. 

 

 

 

PS: za cudze dzieci podziękuję 😋

Edytowane przez OdważnyZdobywca
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M$ od lat to nie moja domena, ale zawsze możesz zmienić priorytet procesu (wpływa na harmonogram przydzielania procesowi procesora)

wmic process where name="ProcessName.exe" CALL setpriority "PriorityLevel"

gdzie PriorityLevels: 
- "realtime" (nie użyuwać, chyba, że chcesz koniecznie powiesić system), 
- "high priority"
- "above normal"
- "below normal"
- "idle"

Możesz napisać sobie skrypt, po odpaleniu którego nadasz procesom odpowiednie priorytety.
Czy pomoże? To zależy co chcesz osiągnąć, opis w pierwszym wątku jest jak najgorszej 'jakości' opis w bug-tickecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w większości przypadków jest to gra niewarta świeczki. Procesów jest owszem sporo, ale pojedynczy zajmuje niewiele zasobów, a istnieją pomiędzy nimi zależności i po takich "optymalizacjach" nagle okazuje się że coś nie działa, dokładnie w czym rzecz nie wiadomo, i kończysz tak czy siak przywracając wszystkie.

 

Z jednym wyjątkiem. Windows Defender. Syf jakich mało. Zdarzało mi się że odwalała mu jakaś maniana i co jakiś czas wskakiwał na chwilę zajmując 70% CPU, i niełatwo było wcale od razu wyśledzić winowajcę. Jego polecam wyłączyć, ale do tego już żaden soft niepotrzebny, w sieci jest sporo opisów jak sobie z tym poradzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, zuckerfrei napisał(a):

obecnie po update windy jest mały Lipton. Pomęczę. To. Lubawie przesiądę na nowszy laptop. Może downgrade do win7. Zobaczę. 

Zakładam, że sprzęt juszszzz nie najnowszy(7) zatem CYWILIZACJA  w kierunku UPDATE RAM/HDSSD.

...może być ju zmęczony twardziel jeżeli korzystałeś z MONOTONNYCH programów(te same sektory/długości plików roboczych).  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@curvipiccolo to ThinkPad e320 także pamięta jeszcze diplodoki. 😎 dzięki za ten programik - spoko. 
 

@Tornado upgrade już dawno wykonany na i5 ale to któraś z pierwszych generacji - nie pamiętam, RAMu ponad 10 i ssd od chińczyka. Btw dyski zamawiam od my Chinese best friend na wiadra, wszyscy zadowoleni. Nic nie padło. W testach normalnie, nie są okrojone jak jak niektóre top marki. 
 

 

Wczoraj grzebałem jeszcze w ustawieniach latencji i na wieczór było chyba ok dziś zrobię poważne testy.  Powywalalem dużo z sytemu jest lepiej. 
 

Dziękuję Pany. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na nowy komputer. W10/W11 to jedne z najlepiej zoptymalizowanych systemów od msc które kiedykolwiek wyszly. Jesli maszyna niedomaga to znaczy ze niestety ale nadszedl jej czas.
Zawsze mozesz przerzucic sie na linuxa jesli cie nie ogranicza i troche wydluzyc zywot hardware'u.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie nie działa na Linuxie, a szkoda. 

@Egregor Zeta moje pierwsze praktyki w dużej firmie komputerowej ze 20 lat temu. Dzwoni babka, wszyscy wpierdalają diner na stołówce, ja jeszcze składałem jakiegoś peceta bo miał być na wczoraj i jeszcze 98se bez licencji trzeba zainstalować. Kto wtedy miał urządzenia USB to w cyrku się nie śmieje. 
Odbieram i babka mówi, że przegrała Worda na dyskietkę i nie wie co dalej.

 

Pizda skrót na pulpicie metodą drag and drop przeniosła na dyskietkę 3,5”. 
 

Inny telefon: Komp prosił o zmianę dyskietki 5,25 i babka nie wyciągając tej z napędu, wcisnęła drugą (nie wiem jak) dyskietkę do tego samego napędu - razem dwie i czemu nie działa? 
 

Serwisant to czasem gorzej jak barman czy fryzjerka.  

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zuckerfrei napisał(a):

babka nie wyciągając tej z napędu, wcisnęła drugą (nie wiem jak) dyskietkę do tego samego napędu - razem dwie i czemu nie działa? 

Może lubiła na 2 baty i się zapomniała...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornado jak wszyscy mieli już blaszaki to ja dzielnie A600HD i 1200 z dopałem i z samplerem to niezły kombajn był. Teraz mam tylko CD32 aby pyknąć w grę Benefactor. (Mimo iż nie mam czasu). Echhhh. Kolega jescze działa na scenie c64. 

Ten okres o gdzie 1200 szło za ziemniaki można było się obłowić w sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zuckerfrei napisał(a):

to ja dzielnie A600HD i 1200

Obgryzałeś kość AGA?

Ty @!@@!!@@!##!!!

 

Wiadomiks, szlachścic(JA) startował 386DX40 COLOR!

SwądBlaster.....+DeskjetHP.

 

TERAZ na przystanku byle luj ma 900Mhz taktowanie w kieszoknkowej wersji czasoporzeracza.

Gimby nie zrozumią.

Ach. 

🤖 

  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornadodla mnie jak wchodziły palmtopy i jeden miał, proc motoroli jak w Amidze to zbladłem. Czasy Panie czasy.  Aga były tylko 1200 i 4000 tylko. ECS i nowsze OCS to amigi domowe. Ech powachlować dyskietkami.

Przypomnę tylko ze grafika w Terminatorze 2 była robiona na Amidze. Potem blaszaki przejęły świat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.