Skocz do zawartości

Ciąża - przed, w trakcie i tuż po niej


Rekomendowane odpowiedzi

Moja ogromna chęć organizowania wszystkiego sprawia, że musiał powstać i ten wątek. 🙂

 

O oczywistości prawidłowej diety i badań przed ciążą nie wspominam, choć i tak dziełem przypadku i imprez wiele, wiele dzieci jest. 🙂

 

Suplementacja :

Prenacaps DHA ForMeds

https://allegro.pl/oferta/formeds-prenacaps-dha-kwasy-omega-epa-mozg-ciaza-10045369355

 

"Pregna" dość popularna. 

 

Świetna książka o low carb w czasie ciąży:

https://tomaszdangel.pl/sklep/zywienie-niskoweglowodanowe-i-suplementacja-w-ciazy-tomasz-dangel/

Pan Dangel to dobry specjalista ginekolog. 

 

Chętnie dałabym tutaj listę dobrych specjalistów ginekologów z mojego regionu, ale to chyba mało potrzebna informacja na męskim forum. 🙂

 

Podstawy z podstaw przy stwierdzeniu i prowadzeniu ciąży: 

https://www.gpsk.ump.edu.pl/pl/chce-prowadzic-ciaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja chciałam napisać, żeby nie wierzyć w mity o pięknym porodzie. 

Ciąża to ogromne obciążenie dla organizmu, poród dla psychiki i organizmu, połóg dla psychiki i organizmu.

 

To jest takie zderzenie z rzeczywistością i uderzenie głową w beton. Rodzicielstwo też. 

Jest to straszna krzywda, że nie mówi się prawdy, jak to wygląda, bo później wiele kobiet na tym cierpi czy związków.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 10:37, Lalka napisał(a):

Ja chciałam napisać, żeby nie wierzyć w mity o pięknym porodzie. 

Ciąża to ogromne obciążenie dla organizmu, poród dla psychiki i organizmu, połóg dla psychiki i organizmu.

 

To jest takie zderzenie z rzeczywistością i uderzenie głową w beton. Rodzicielstwo też. 

Jest to straszna krzywda, że nie mówi się prawdy, jak to wygląda, bo później wiele kobiet na tym cierpi czy związków.

 

 

Ale kto kogo okłamuje?

Znam kilka kobiet które urodziły 2-5 dzieci. Skoro to takie uderzenie w beton to po co by miały kolejne dzieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gixter może znajoma miała zbliżone do rzeczywistości wyobrażenie o macierzyństwie. 

Myślę, że Lalce chodzi o takie realnie podejście do ciąży i macierzyństwa, bez fantazjowania o bieganiu rano boso po trawie, i cudownych chwilach podczas karmienia.

Dziecko da dużo satysfakcji i radości nie wspominając o tej bezwarunkowej miłości jednak trzeba być świadomym ile to może kosztować wysiłku. 

Jak masz właściwe wyobrażenie to mówisz sobie : "Liczyłam się z tym." ; " To jest mój wybór, moja odpowiedzialność" , a nie czekanie aż ktoś zdejmnie z Ciebie ten ciężar. 

Pamiętam swoją siostrę z pierwszym dzieckiem, wyjadzy do mamy na 2 mc z niemowlakiem. Wstawałam w nocy do jej dziecka bo ona nie dawała rady się nim zajmować, była dziwnie wypompowana z energii. Widziałam, że nie ma w sobie tej "wytrwałości" i szukanie pomocy w innych to była dobra intuicyjna decyzja. Miała 24 lata wtedy, dorosła kobieta jednak z lukrowaną wizją wczesnego dzieciństwa i zmian jakie mogą mieć w jej ciele. Kolejne dzieci już z innym podejsciem, opanowana, z energią, cieszeniem się tym etapem, pomimo większej gromadki.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.