Skocz do zawartości

Zespół Aspergera i spektrum autyzmu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników, czy są tutaj osoby, które mają zdiagnozowany zespół Aspergera lub podobne zaburzenia? Ostatnio zacząłem robić research na własną rękę, kupiłem książkę "Zespół Aspergera Kompletny przewodnik" (autor: Tony Attwood) i zauważyłem u siebie sporo objawów, niejednokrotnie czytając miałem wręcz "wow!" w głowie, mimo iż dopiero niedawno zacząłem lekturę. Chętnie wymienię się swoimi obserwacjami z innymi użytkownikami, bo temat wydaje się istotny, a nie widziałem takiego tematu na forum🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to samo, mam dysleksję, dysortografię, zbieram na aspergera teraz. Syn koleżanki podobno ma spróbuję pożyczyć. 
 

Trochę na poważnie: każdy kto pójdzie do poradni to mu coś wlepią, inni mówią że to następny krok w ewolucji człowieka ten cały Asperger.  
 

 

!tak czy siak jebać to!

 

 

 

@pytamowiec ma dużo racj

@tete-a-tete jesteś modny. Adam Śmiałek ma towary modne! 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, śmieszki śmieszkami, ale mielibyście raczej inne podejście, gdyby nagle po co najmniej kilkunastu latach (bo nie wiem, czy wczesne dzieciństwo liczyć, czy dopiero od wieku nastoletniego) zastanawiania się, skąd się bierze cała seria dziwnych zachowań u was, nagle dostaliście olśnienia. Zaznaczam, że to nie jest tak, że odkryłem jedno czy dwa zachowania/symptomy zaburzenia i od razu zacząłem się nakręcać tym tematem. Po prostu byłem ciekawy, czy ktoś z forum diagnozował się w tym kierunku albo ma przemyślenia na ten temat.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tete-a-tete napisał(a):

No dobra, śmieszki śmieszkami, ale mielibyście raczej inne podejście, gdyby nagle po co najmniej kilkunastu latach (bo nie wiem, czy wczesne dzieciństwo liczyć, czy dopiero od wieku nastoletniego) zastanawiania się, skąd się bierze cała seria dziwnych zachowań u was, nagle dostaliście olśnienia.

Wow, jaka znakomita wymówka!
Czyli już nie muszę nic robić ze swoimi wadami, mam kwit, mogę się położyć i leżeć!

 

Tego oczekujesz?

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tete-a-tete napisał(a):

Witam użytkowników, czy są tutaj osoby, które mają zdiagnozowany zespół Aspergera lub podobne zaburzenia? Ostatnio zacząłem robić research na własną rękę, kupiłem książkę "Zespół Aspergera Kompletny przewodnik" (autor: Tony Attwood) i zauważyłem u siebie sporo objawów, niejednokrotnie czytając miałem wręcz "wow!" w głowie, mimo iż dopiero niedawno zacząłem lekturę. Chętnie wymienię się swoimi obserwacjami z innymi użytkownikami, bo temat wydaje się istotny, a nie widziałem takiego tematu na forum🙂

WWO - wysoko wrażliwe osoby

Nie jest to autyzm ale zahacza o jego spektrum

 

jestem jedną z nich xd wszystkie bodźce w tym te dobre i złe odczuwam mocniej niż osoby "normalne"

na przykładzie jak coś śmierdzi skrajnie np menel w tramwaju to nie chodzi tylko o fakt że śmierdzi, dla mnie to jest coś tak nie do wytrzymania że mam ochotę go zajebać że on tak śmierdzi i wyjść jak najprędzej na powietrze.

 

To samo z nadmiernym hałasem, np nagły klakson który jest głośny na ulicy to ja aż podskakuję i najchętniej tego trąbiącego bym zajebał.

Tryb czuwania 16 godzin na dobę.

 

Ale z drugiej strony są zalety, np jak jem coś smacznego to się tym tak delektuję że o 1 daniu książkę mógł bym napisać, to samo z zapachami np perfumy czy muzyka.

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat termu była moda na depresje, teraz jest na Aspergera, za parę lat będzie jeszcze na coś innego. W zasadzie jeżeli wyszukasz test w internecie na jakąś chorobę do w większości przypadków zdiagnozujesz u siebie coś. 

 

Psychologowie na nfz są zayebani na kilka lat, a wszystko przez jakieś Julki które sobie coś ubzdurały. A chory człowiek musi czekać.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bassfreak napisał(a):

WWO - wysoko wrażliwe osoby

Nie jest to autyzm ale zahacza o jego spektrum

 

jestem jedną z nich xd wszystkie bodźce w tym te dobre i złe odczuwam mocniej niż osoby "normalne"

na przykładzie jak coś śmierdzi skrajnie np menel w tramwaju to nie chodzi tylko o fakt że śmierdzi, dla mnie to jest coś tak nie do wytrzymania że mam ochotę go zajebać że on tak śmierdzi i wyjść jak najprędzej na powietrze.

 

To samo z nadmiernym hałasem, np nagły klakson który jest głośny na ulicy to ja aż podskakuję i najchętniej tego trąbiącego bym zajebał.

Tryb czuwania 16 godzin na dobę.

 

Ale z drugiej strony są zalety, np jak jem coś smacznego to się tym tak delektuję że o 1 daniu książkę mógł bym napisać, to samo z zapachami np perfumy czy muzyka.

Coś w tym może być. Mam prawie 30 lat i nadal słyszę ultra wysokie dźwięki, był kiedyś modny taki dzwonek na telefon który słyszały tylko dzieci i nastolatki a nauczyciele go nie słyszeli xD.

Do tej pory go słyszę bez żadnych problemów, a moja różowa już np tego nie słyszy. 

Są też tego ogromne wady - niesamowicie chujowy sen, często zajmuje mi 2-3h żeby zasnąć, melatoniny i wszelkie inne taktyki i apporache nie działają. No chyba że się najebie - to wtedy owszem działa.

A co do tematu to beka trochę. Mam kumpla który twierdzi że ma zespół Aspergera i spektrum autyzmu, a jest to zdecydowanie najbardziej socjalna i kontaktowa osoba jaką znam xD Także tego... Chyba moda jednak. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samodiagnozami jest taki problem, że można sobie dobrać do głowy przeróżne choroby. Nawet jeżeli masz aspegera to co z tym fantem zrobisz? Jak nie przeszkadza Ci to w normalnym funkcjonowaniu to najwyżej terapia. Jak masz fobie jakieś to Cię dodatkowo naszprycują lekami.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tete-a-tete napisał(a):

Zaznaczam, że to nie jest tak, że odkryłem jedno czy dwa zachowania/symptomy zaburzenia i od razu zacząłem się nakręcać tym tematem. Po prostu byłem ciekawy, czy ktoś z forum diagnozował się w tym kierunku albo ma przemyślenia na ten temat.

 

Kiedyś zrobiłem sobie test przesiewowy rekomendowany przez jakieś tam amerikan sajkolodżist asoszjeszyn i po sprawdzeniu wyniku wyszło że na tej podstawie istnieją przesłanki aby poddać się profesjonalnej diagnostyce. 

Do większości tego typu testów oto pochodzę sceptycznie. Jak ktoś wyżej wspomniał - każdemu trzeba jakiś disorder wkleić aby tabuny absolwentów/ tek psychologii miało pracę w zawodzie.

 

Niemniej w moim przypadku - wiem, że co s jest na rzeczy ( szczególnie jak przypomnę sobie niektóre sytuacje z liceum 🤦).

 

Niesklejenia dynamiki interakcji międzyludzkich nie wynika u mnie z " zapiwniczenia" , tylko na odwrót.

 

Z tego, co się orientowałem - ogarnięcie tego typu diagnozy wymagałoby ode mnie trochę czasu i ogarnięcia logistycznego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.doz.pl/czytelnia/a16753-Kim_sa_WWO_Czy_jestes_jednym_z_nich

 

 

Jak sprawdzić, czy jestem WWO? Test dla osób wysoko wrażliwych  

Test dla osoby wysoko wrażliwej opracowali Elaine Aron i jej mąż w latach 90. XX wieku. Jest to Skala Osoby Bardzo Wrażliwej, na której należy ocenić każdą pozycję na skali od 1 (wcale) do 7 (zdecydowanie tak). Skala tworzona jest z następujących pytań:

  1. Czy łatwo przytłaczają Cię silne bodźce sensoryczne?
  2. Czy jesteś wyczulony na subtelności w swoim otoczeniu?
  3. Masz wrażenie, że nastroje innych ludzi wpływają na Ciebie?
  4. Czy jesteś bardziej niż inni wrażliwy na ból?
  5. Czy odczuwasz czasem potrzebę wycofania się do miejsca, w którym możesz mieć trochę prywatności i uwolnić się od stymulacji?
  6. Jesteś szczególnie wrażliwy na działanie kofeiny?
  7. Czy łatwo Cię przytłaczają takie rzeczy jak jasne światła, mocne zapachy, lub nagłe dźwięki?
  8. Prowadzisz bogate, złożone życie wewnętrzne?
  9. Przeszkadzają Ci głośne dźwięki?
  10. Czy głęboko porusza Cię muzyka lub inna forma sztuki?
  11. Czy masz czasem tak zszargane nerwy, że po prostu musisz się „wyłączyć”?
  12. Jesteś sumienny?
  13. Łatwo Cię wystraszyć?
  14. Czy denerwujesz się, gdy masz dużo do zrobienia w krótkim czasie?
  15. Kiedy ludzie czują się niekomfortowo w jakiejś przestrzeni, czy zazwyczaj wiesz, co zrobić, aby było wygodniej (np. zmiana oświetlenia lub miejsca siedzenia)?
  16. Czy denerwujesz się, gdy ludzie próbują zmusić Cię do zrobienia zbyt wielu rzeczy naraz?
  17. Starasz się unikać błędów lub zapominania o rzeczach?
  18. Czy starasz się unikać brutalnych filmów i programów?
  19. Czy czujesz się nieprzyjemnie pobudzony, gdy wokół ciebie dużo się dzieje?
  20. Bycie głodnym wywołuje w Tobie silną reakcję, zaburzając koncentrację lub nastrój?
  21. Czy zmiany w Twoim życiu mają na Ciebie silny wpływ?
  22. Czy dostrzegasz i lubisz delikatne zapachy, smaki, dźwięki?
  23. Czujesz się nieprzyjemnie, gdy dzieje się zbyt dużo na raz?
  24. Czy starasz się unikać przykrych lub przytłaczających sytuacji?
  25. Czy przeszkadzają Ci intensywne bodźce, takie jak głośne dźwięki?
  26. Kiedy musisz rywalizować lub być obserwowanym podczas wykonywania zadania, czy stajesz się tak zdenerwowany, że radzisz sobie gorzej?
  27. Czy kiedy byłeś dzieckiem, dorośli postrzegali Cię jako osobę nieśmiałą?

 

 

 

U mnie wszystko się zgadza poza 3 punktami 👍

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stary_Niedzwiedz napisał(a):

Czyli już nie muszę nic robić ze swoimi wadami, mam kwit, mogę się położyć i leżeć!

Jakbym kuzyna swojego słyszał:

- wiesz bo ja jestem DDA. 
 

Kurwa, w tym kraju wszyscy są DDA, i to tłumaczenie się tym.  

54 minuty temu, Pyrkosz napisał(a):

samodiagnozami

Mi w Internecie wyszło że mam hiv. 

Nie ma ludzi normalnych to 3. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, bassfreak said:

https://www.doz.pl/czytelnia/a16753-Kim_sa_WWO_Czy_jestes_jednym_z_nich

 

 

Jak sprawdzić, czy jestem WWO? Test dla osób wysoko wrażliwych  

Test dla osoby wysoko wrażliwej opracowali Elaine Aron i jej mąż w latach 90. XX wieku. Jest to Skala Osoby Bardzo Wrażliwej, na której należy ocenić każdą pozycję na skali od 1 (wcale) do 7 (zdecydowanie tak). Skala tworzona jest z następujących pytań:

  1. Czy łatwo przytłaczają Cię silne bodźce sensoryczne?
  2. Czy jesteś wyczulony na subtelności w swoim otoczeniu?
  3. Masz wrażenie, że nastroje innych ludzi wpływają na Ciebie?
  4. Czy jesteś bardziej niż inni wrażliwy na ból?
  5. Czy odczuwasz czasem potrzebę wycofania się do miejsca, w którym możesz mieć trochę prywatności i uwolnić się od stymulacji?
  6. Jesteś szczególnie wrażliwy na działanie kofeiny?
  7. Czy łatwo Cię przytłaczają takie rzeczy jak jasne światła, mocne zapachy, lub nagłe dźwięki?
  8. Prowadzisz bogate, złożone życie wewnętrzne?
  9. Przeszkadzają Ci głośne dźwięki?
  10. Czy głęboko porusza Cię muzyka lub inna forma sztuki?
  11. Czy masz czasem tak zszargane nerwy, że po prostu musisz się „wyłączyć”?
  12. Jesteś sumienny?
  13. Łatwo Cię wystraszyć?
  14. Czy denerwujesz się, gdy masz dużo do zrobienia w krótkim czasie?
  15. Kiedy ludzie czują się niekomfortowo w jakiejś przestrzeni, czy zazwyczaj wiesz, co zrobić, aby było wygodniej (np. zmiana oświetlenia lub miejsca siedzenia)?
  16. Czy denerwujesz się, gdy ludzie próbują zmusić Cię do zrobienia zbyt wielu rzeczy naraz?
  17. Starasz się unikać błędów lub zapominania o rzeczach?
  18. Czy starasz się unikać brutalnych filmów i programów?
  19. Czy czujesz się nieprzyjemnie pobudzony, gdy wokół ciebie dużo się dzieje?
  20. Bycie głodnym wywołuje w Tobie silną reakcję, zaburzając koncentrację lub nastrój?
  21. Czy zmiany w Twoim życiu mają na Ciebie silny wpływ?
  22. Czy dostrzegasz i lubisz delikatne zapachy, smaki, dźwięki?
  23. Czujesz się nieprzyjemnie, gdy dzieje się zbyt dużo na raz?
  24. Czy starasz się unikać przykrych lub przytłaczających sytuacji?
  25. Czy przeszkadzają Ci intensywne bodźce, takie jak głośne dźwięki?
  26. Kiedy musisz rywalizować lub być obserwowanym podczas wykonywania zadania, czy stajesz się tak zdenerwowany, że radzisz sobie gorzej?
  27. Czy kiedy byłeś dzieckiem, dorośli postrzegali Cię jako osobę nieśmiałą?

 

 

 

U mnie wszystko się zgadza poza 3 punktami 👍

Zaden ze mnie psycholog/naukowiec/statystyk/socjolog ale ten test to jakis kawalek gowna

 

"Starasz się unikać błędów lub zapominania o rzeczach?"

 

Edytowane przez Martinez
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kiroviets napisał(a):

 

Kiedyś zrobiłem sobie test przesiewowy rekomendowany przez jakieś tam amerikan sajkolodżist asoszjeszyn i po sprawdzeniu wyniku wyszło że na tej podstawie istnieją przesłanki aby poddać się profesjonalnej diagnostyce. 

Do większości tego typu testów oto pochodzę sceptycznie. Jak ktoś wyżej wspomniał - każdemu trzeba jakiś disorder wkleić aby tabuny absolwentów/ tek psychologii miało pracę w zawodzie.

Tutaj się zgodzę, do testów zawsze trzeba podchodzić sceptycznie, w każdej dziedzinie chyba.

1 godzinę temu, UncleSam napisał(a):

A co do tematu to beka trochę. Mam kumpla który twierdzi że ma zespół Aspergera i spektrum autyzmu, a jest to zdecydowanie najbardziej socjalna i kontaktowa osoba jaką znam xD Także tego... Chyba moda jednak. 

To na pewno nie mój przypadek😉

16 godzin temu, pytamowiec napisał(a):

Teraz jest moda na autyzm.

Od kiedy ta moda? Jeżeli już w latach 90. ta moda panowała, to okej, załapałem się na nią w takim razie.

1 godzinę temu, Stary_Niedzwiedz napisał(a):

Wow, jaka znakomita wymówka!
Czyli już nie muszę nic robić ze swoimi wadami, mam kwit, mogę się położyć i leżeć!

 

Tego oczekujesz?

No sorry, ale to jest infantylna odpowiedź, nic nie wnosząca do tematu. Po pierwsze, nigdzie nie napisałem, że nic nie będę musiał robić. Po drugie, nie uważasz, że fajnie jest przyjrzeć się chociaż źródłu swoich problemów? Sądzę, że dobra znajomość swoich mocnych i słabych stron może się przydać w życiu. Wiem, że temat jest złożony, 

 

ALE 

 

nieznajomość swoich ograniczeń - mimo iż czasami potrafi być zbawienna - w wielu przypadkach nie jest czymś dobrym. Ja kiedyś na przykład wkurwiałem się na cały świat, że nie byłem dostatecznie gibki i rozciągnięty mimo lat treningów, podczas gdy miałem w szkole nerdów, którzy nigdy nie trenowali niczego, a pełny szpagat robili bez rozgrzewki. (To jest tylko jeden ze stu przykładów, proszę mi tu zaraz nie gadać, że zafiksowałem się na szpagacie). Wtedy nie akceptowałem swojej słabości (braku predyspozycji) i żeby nie zwariować, wkręcałem sobie do głowy, że "oni na pewno sekretnie trenują od dekady, ale się nie przyznają XD". W końcu, zamiast wpędzać się w dalsze kompleksy, zdałem sobie sprawę, że jesteśmy RÓŻNI jako ludzie (nie mylić z "równi") i jeden potrzebuje coś robić lat X, a drugi ma to za darmo od życia. Podobnie nie będziesz wysyłać typowego humanisty na politechnikę, bo to zrobi tej osobie jeszcze większą krzywdę mentalnie, nie mówiąc o straconym czasie. Podobnie kłamstwem jest tłumaczenie endomorfikowi, że "przestanie wpierdalać" i utrzyma szczupłą sylwetkę równie łatwo jak gościu, co całe życie jadł syf i jest szczupły. Zatem nikt nie mówi endomorfikowi, że ma się "położyć i leżeć", ale mówi mu się, że trening/dieta/wymagany czas na osiągnięcie sukcesu są inne. I jest trudniej i trzeba włożyć więcej pracy

 

Mam nadzieję, że nie rozpisałem się zbyt chaotycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, tete-a-tete said:

No widzisz, ty niby jesteś zdrowy, a piszesz, jakbyś miał ciężką formę autyzmu 😉

Bo ja mam autyzm, adhd, szczeke lowcy i jeszcze gender fluid jestem

Edytowane przez Martinez
  • Dzięki 1
  • Haha 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, zuckerfrei napisał(a):

Jakbym kuzyna swojego słyszał:

- wiesz bo ja jestem DDA. 
 

Kurwa, w tym kraju wszyscy są DDA, i to tłumaczenie się tym.  

Mi w Internecie wyszło że mam hiv. 

Nie ma ludzi normalnych to 3. 

Pasa kurła żaden nie poczuł na dupsku to i każdy jakiś ułomny, albo upośledzony! Jakbym za dzieciaka powiedzial starszemu, ze mam dyskalkulie i dlatego matma mi nie idzie to bym raz dwa został postawiony do pionu 😂

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma zwyzywała kolegów w pracy od chu**w, po czym odwróciła się na pięcie i wyszła.

Po paru minutach wróciła, i powiedziała że jest aspergerem, nie czyta emocji i ma w dupie, kto, co odczuł.

 

Usprawiedliwiona, nikt jej nie może nic zrobić.


Kiedyś (30 lat temu), była moda na żółte papiery.

Teraz to inna moda.

Jutro też pewnie będzie inna...

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tete-a-tete

Znałem ciężki przypadek autyzmu, potrzeba bodźców typu balans na krawędzi muru oraz zdiagnozowanego aspergera, znam do dzisiaj, kobieta.

 

Trzeba do niej mówić wprost bo nie kumała kompletnie przekazu miedzysłownego lub dwuznaczności, bardzo bezpośrednia, dosłowna i logiczna.

Dobry z niej kumpel.

 

Jej ta diagnoza pomogła zrozumieć siebie i gdy poprosiła bym komunikował się z nią bezpośrednio i dosłownie to nie ma problemu by się zrozumieć.

 

Myślę, że każde narzędzie by złapać kontakt ze sobą jest dobre. Testy, taroty, autohipnoza czy co tam sobie wymyślimy to tylko sposób rozmowy z własną nieświadomością.

Edytowane przez icman
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę, że nie mam sensu się tutaj rozpisywać, bo większość komentarzy to totalna januszerka (nie wszystkie, zaznaczam), nie spodziewałem się wypowiedzi tak niskich lotów.

 

To równie dobrze mogę was zapytać, po co w ogóle na tym forum jesteście? Jeżeli miałbym przyjąć taką prymitywną retorykę, to zapytałbym wprost: czemu w ogóle wypisujecie tysiące komentarzy na forum, które jest głównie o babach? Ja mogę wam tak samo powiedzieć "zawsze chłop się z babom dogadywał, to teraz moda na incelstwo się pojawiła i te świry, szury cholerne coś piszą o redpillu, bluepillu. Gdyby byli normalni, to by nie zadawali kretyńskich pytań w internecie, tylko brali ślub i zakładali rodzinę w wieku 25 lat. A skoro doszło do rozwodu, to znaczy, że są nieudacznikami życiowymi, a nie mężczyznami".  Czyli wychodzi na to, że redpill to chwilowa moda, a wy jesteście incelami, którzy poddają się tej modzie XDDD. No sorry, ale wasza retoryka jest żenująca, lepiej nic nie piszcie, jeżeli macie pisać durnoty, bo na rzyganie mnie zbiera. Temat do zamknięcia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tete-a-tete napisał(a):

Dobra, widzę, że nie mam sensu się tutaj rozpisywać, bo większość komentarzy to totalna januszerka (nie wszystkie, zaznaczam), nie spodziewałem się wypowiedzi tak niskich lotów.

 

To równie dobrze mogę was zapytać, po co w ogóle na tym forum jesteście? Jeżeli miałbym przyjąć taką prymitywną retorykę, to zapytałbym wprost: czemu w ogóle wypisujecie tysiące komentarzy na forum, które jest głównie o babach? Ja mogę wam tak samo powiedzieć "zawsze chłop się z babom dogadywał, to teraz moda na incelstwo się pojawiła i te świry, szury cholerne coś piszą o redpillu, bluepillu. Gdyby byli normalni, to by nie zadawali kretyńskich pytań w internecie, tylko brali ślub i zakładali rodzinę w wieku 25 lat. A skoro doszło do rozwodu, to znaczy, że są nieudacznikami życiowymi, a nie mężczyznami".  Czyli wychodzi na to, że redpill to chwilowa moda, a wy jesteście incelami, którzy poddają się tej modzie XDDD. No sorry, ale wasza retoryka jest żenująca, lepiej nic nie piszcie, jeżeli macie pisać durnoty, bo na rzyganie mnie zbiera. Temat do zamknięcia.

:D Widzisz, jak ja przychodziłem na to forum to myślałem że spotkam samych koxów życiowych i wgl będziemy robić mastermind i nakręcać jeden drugiego :D Surprise. 
Tutaj dowiesz się tylko jak cię dymają kobiety, jak się nie dać i jak temu zapobiec. Całej reszty musisz szukać gdzieś indziej :)

  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tete-a-tete ja np jak na portalach randkowych czytam co dłuższe opisy Pań, dotyczących jakich mężczyzn szukają to wyobraź sobie - mam takie WOW! To jestem ja! To o mnie i wpadam w samouwielbienie, a potem budzę się z porannym wzwodem. 
 

 

Teraz czaisz o co przypierdala? Od podrabianych Aspergerowców trzymamy się z dala. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.