Skocz do zawartości

7 grzechów głównych kobiety.


Rekomendowane odpowiedzi

Arox

A co do kobiecości.

Co to jest kobiecość?

Nie rozumiem tego pojęcia, ono jest dla mnie abstrakcyjne.

Czemu kobiecość jest aż tak ważna?

Czemu kobieta, która jest "postępowa" "światowa", "wyzwolona", "niezależna" ma firmę itp jest uważana za męską, a nie kobiecą?

Co jest nie tak z takimi kobietami?

Co innego jeśli taka kobieta ładuje się w męskie role (co kolwiek to znaczy) bez przekonania, z przymusu, i się w nich nie odnajduje. Co innego, jeśli świetnie się w nich odnajduje. Jeśli świetnie się w nich odnajduje, czemu mimo wszystko jest wyśmiewana lub uważana za kobietę, która "została do tego zmuszona" "została siła pozbawiona kobiecości" "nie odnajduje się" "źle się w tym czuje" , "jest tłumiona" itp?

Czy u szympansic widać kobiecość? Czy neandertalki były kobiece?

Uważam że każda kobieta jest kobieca. Jedynie wartości, jakie kiedyś zostały przypisane kobietom (eteryczność, zwiewność, delikatność, tajemniczość) są uważane teraz za atrybuty kobiet, a tak naprawdę zostały wymyślone przez mężczyzn. Kobieta która się w to wpisała była ok, która nie, została uznana za babochłopa.

Kobieta która interesuje się sportem, motoryzacja, militarią, polityką, fizyką jest uważana za babochłopa!

Kobieta, która woli spodnie, bluźni, pije piwo jest uważana za babochłopa!

Facet może być sobą, kobieta musi udawać, by być uważana za kobietę.

Przecież kobieta która nie chce miec dzieci jest uważana za chore dziwadło które należy leczyć. To nie jest normalny pogląd!

Czym więc jest ta kobiecość? Jakie zachowania są "kobiece"?

Skoro kobieta ma być UCZONA zachowań kobiecych, to znaczy, że to nie są atrybuty kobiet, (te zachowania) tylko atrybuty przypisane kobietom przez mężczyzn, którzy chcieli, aby ich ideały kobiet takie cechy posiadały.

Kobiecośc jest zapisana w genach kobiety, nie powinna byc wyuczona!

To że kobiety "nie są kobiece" nie znaczy, ze to wina tych czasów. Wiele kobiet jest takich z natury. Owszem wiele kobiet nie radzi sobie w nowych rolach, ale jest wiele które sobie radzi i nie powinno im się zabierać możliwości bycia sobą. Te kobiety nie odnajdują się w rolach typowo kobiecych, tylko w męskich.

Dlaczego miałyby nie byc atrakcyjne?

 

 

Dobra Maryś.

 

Powiem tak: jestem cham i prostak i myślę o kobiecej dupie a przedstawicielki mojego gatunku traktuje przedmiotowo, 0-1 - nadaje się do dania dupy lub nie nadaje się. Trudno, taki mój los i taka ma dola związana z mym doświadczeniem, obserwacjami i bratową.

 

Wyśmieję Cię po raz kolejny i to w głos. Ty jako kobieta nie jesteś w stanie określić co to kobiecość? No ja Cie nie mogę... To tak jak ja bym nie był wstanie określić co to stół. Po prostu aż zaniemówiłem i przez chwilę zastanawiałem się czy to nie ponury żart. Niestety to prawda. Do pozostałych tekstów nie odniosę się, gdyż po powyższym rozmowa z Toba nie ma dla mnie najmniejszego sensu.

 

Nie chce mi się z Tobą prowadzić już jakiejkolwiek, nawet parodii rozmowy. Idź do piaskownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blodymassacre z całym szacunkiem dla Ciebie, ale Tobie potrzebna jest praca nad wyciszeniem się, wprowadź w siebie wewnętrzy spokój. To można i nikt Ciebie nie będzie w stanie łatwo wytrącić z równowagi. Nie ma sensu tak się przejmować opiniami, tylko konstruktywnie wyciągać wnioski i wdrażać wskazówki.

 

Pikaczu to też nie najlepsza metodyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.