Skocz do zawartości

Przemoc domowa wobec kobiet - statystyki i film


Rekomendowane odpowiedzi

Trwają prace nad ustawą, dotyczącą przemocy domowej, które nadzoruje minister Ziobro. Według mediów policjant będzie mógł "domniemanemu" (także fałszywie oskarżonemu) mężczyźnie nakazać opuszczenie własnego domu albo mieszkania. Wystarczy oskarżenie o przemoc przez kobietę. Hiszpańskie domniemanie winy wobec mężczyzn staje się faktem również w Polsce. U nas wkrótce także 90% oskarżeń o przemoc domową może być fałszywych. 

 

Tymczasem film pokazujący jak kobieta wybiega z mieszkania a potem sama uderza się po twarzy. Zapomniała tylko, że w windzie też są kamery. 

Centrum Praw Kobiet donosi, że resort min. Ziobry - po cichu - pracuje nad zmianami w przepisach aby była możliwa NATYCHMIASTOWA izolacja ofiar fałszywych oskarżeń od ich sprawczyń.
Feministki i feminiści zabiegają o tę zmianę od lat. Teraz te oczekiwania mają szansę się ziścić. Wiadomo, że w Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad zmianami w przepisach.
Problem dotyczy głównie małżeństw. Do tej pory decyzję o izolacji męża od żony (a także od dzieci i majątku) mogły podejmować sądy ale taka procedura była bardzo długotrwała. Nakaz opuszczenia mieszkania mężczyźnie może też wydać prokurator, ale i tu jest pewien haczyk - żeby śledczy mógł mężowi nakazać opuszczenie lokalu czy zakaz zbliżania się do jego żony, to mężczyzna musi mieć status osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa. A to oznacza, że ktoś musi złożyć zawiadomienie. W wielu przypadkach kobiety nie są gotowe, by fałszywie donieść do prokuratury na swojego męża. Nie pomagają poradniki internetowe i podpowiedzi najbliższych czy nawet porady profesjonalnych adwokatów rozwodowych.

 

Teraz ta procedura ma być znacznie ułatwiona i wystarczy, że kobieta zgłosi przemoc domową, wskaże swojego męża jako sprawcę i zażąda by opuścił on mieszkanie. Policja będzie miała uprawnienia aby wskazanego mężczyznę usunąć z mieszkania aby kobieta i jej dzieci mogły poczuć się bezpiecznie i w pełni dysponować majątkiem mężczyzny.

Podziękuj feministce za walkę o równość dla kobiet!

facebook.com/Alimenciara

 

HISZPANIA

O tym jak socjalistyczno-feministyczne porządki w Hiszpanii doprowadziły do sytuacji, w której 90% oskarżeń o przemoc domową jest fałszywych, ponad 126 tys. mężczyzn rocznie pada ofiarą fałszywego oskarżenia. 

Fala fałszywych oskarżeń o przemoc domową w Hiszpanii – prawo przeciwko mężczyznom

Fałszywe oskarżenia o przemoc domową w Hiszpanii

 

W Hiszpanii kobiety składają około 400 oskarżeń dziennie o przemoc domową przeciwko mężczyznom. Rocznie takich oskarżeń jest około 142 tys. z czego 90% stanowią oskarżenia fałszywe. Ponad 126 tys. mężczyzn rocznie pada ofiarą fałszywego oskarżenia o przemoc domową. Jak doszło do aż tak wielkiej skali nadużyć? Co dzieje się z fałszywie oskarżonymi mężczyznami? O tym mocno przemilczanym w mediach skandalu będzie dzisiejszy wpis.

mensrightspolska.wordpress.com/2018/03/24/fala-falszywych-oskarzen-o-przemoc-domowa-w-hiszpanii-prawo-przeciwko-mezczyznom

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 3
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiedź na moje pytanie z wątku "katastralnego", czy w Polsce warto posiadać chociaż jedną nieruchomość.

 

W tym kraju pojęcie własności przestało istnieć, podobnie jest z wolnością, a prawa do np. tzw. darmowej opieki medycznej, czy innych to fikcja.

 

Podobnego rozgoryczenia nie czułem od matury, kiedy wyjechałem za granicę i niestety musiałem wracać z powodu problemów moich bliskich.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda tak cwana babeczka tylko wykopie pod sobą dołek. Rodzi się brak zaufania do płci przeciwnej i dłuższe trwanie w sferze bez pełnego zaangażowania bo chłop też boi się takiej zaufać skoro może zostać wydymanym.

Są kobiety którym przydałoby się takie rozwiązanie ale najczęściej syndrom sztokholmski nie pozwala im na zgłaszanie takich sytuacji. Prędzej kobita, która na taki kaprys- użyje tej *broni*

Paranoja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, zuckerfrei said:

@RealLife + stream. Jako save + może bedą chętni na takie show. Rodzina z Poznania chyba coś takiego chcała zrobić. 

 

Dobry pomysł z tym streamem, choć ja miałbym pewnie skłonności aby się obnażać w salonie. Boję się, że miałbym parcie na szkło. Wiem, również że wystarczy być tylko odrobinę sławnym a już samice się zlatują. Poszedłbym ta drogą. No i żonę trzeba by jakoś na żywo z kadru usuwać żeby wstydu mi nie robiła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomko napisał:

Hmmm biedne kobiety. Niedlugo nie beda mialy gdzie mieszkac bo nikt nie bedzie chcial przy takim prawie przyjmowac kobiety pod dach. Echh kopia sobie grob, kopia.

No nie chciałem jej wpuszczać, ale ni było super jak jej lizalem tylek i cipke, no i nie wytrzymałem i mieszka u mnie, no i mieszkanie tez jest na nią ale przecież jej ufam. :)

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję z kobietami, które są ofiarami przemocy domowej i nie da się ukryć, że takie zjawisko występuje. One często są bardzo zahukane i boją się skierować sprawę do odpowiednich organów i instytucji. 

 

Ale pracuję również z mężczyznami, którzy są ofiarami różnych cwaniar, które bezwzględnie wykorzystują mechanizmy ochronne stworzone na rzecz przeciwdziałania ofiarom przemocy domowej, mechanizmy psychologiczne i stereotypy - zwłaszcza, że kobieta to słaba płeć. 

 

Znam również sposoby działania naszych ukochanych funkcjonariuszy Policji i za nic na świecie nie powierzyłbym im prawa do decydowania o losach mężczyzn oskarżanych o przemoc domową. Jest wiele cwaniar, które w ten sposób pozbyły się moich klientów z domu, własnie poprzez zmanipulowanie policjantów. Wystarczyło zrobić cyrk, pokazowo się rozpłakać i już taka miała jednego czy drugiego "wrażliwego" funkcjonariusza.

 

Największy problem polega na tym, że eksmisja jest natychmiastowa, a jej odkręcanie trwa wiele miesięcy. W dodatku taki facet jest traktowany nie jako ofiara cwaniary, a frajer, który się dał wydymać. Skoro samo się o to prosił, to dostał czego chciał.

 

Panowie - pamiętajcie, nigdy ale to nigdy nie przepisujcie nikomu niczego, co jest wasze! Zawsze zabezpieczajcie się na wypadek, gdyby miał się ziścić najgorszy scenariusz. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Morfeusz napisał:

które nadzoruje minister Ziobro

Nie ziobro, tylko pati koti.

Ten bezwolny cipeusz po prostu realizuje marzenia swojej myszki licząc, że zamoczy...

 

Zakład, że jak zleci w końcu ze stołka, to dowiemy się, jaki to z niego "bandyta, manipulator i ogólnie zły człowiek", a pati tak się z nim męczyła biedulka...?

 

Sprawa kazia marionetkiewicza niech będzie tu wskazówką.

 

32 minuty temu, ElChico napisał:

Panowie - pamiętajcie, nigdy ale to nigdy nie przepisujcie nikomu niczego, co jest wasze! Zawsze zabezpieczajcie się na wypadek, gdyby miał się ziścić najgorszy scenariusz. 

Chyba ty!
Ja nie muszę.

Moja myszka jest inna, niż te wasze... szony!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.