Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.10.30.360545v1.full

W dużym skrócie - sok z aronii pomaga zwalczać wirusy - także Sars-Cov2. Brzmi jak teoria z filmu z żółtymi napisami - ale to jednak są wyniki badań naukowych. Smacznego! (PS: ciekawe, czy jak Tym****, sok z aronii przeszedłby pozytywnie test na antygeny :) )

 

Z innych wieści - kolejny lek (tym razem stosowany w terapii RZS), został przebadany na grupie chorych na COVID, o średniej wieku 81 lat - i zmniejszył śmiertelność w stopniu znaczącym klinicznie. To wstępne badania, i sami autorzy proszą by się nimi nie kierować w terapii, ale potencjał na przyszłość jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kespert napisał:

Z innych wieści - kolejny lek (tym razem stosowany w terapii RZS), został przebadany na grupie chorych na COVID, o średniej wieku 81 lat - i zmniejszył śmiertelność w stopniu znaczącym klinicznie. To wstępne badania, i sami autorzy proszą by się nimi nie kierować w terapii, ale potencjał na przyszłość jest.

 

Czytałem - wcześniej przewijająca się w wątku amantadyna, to lek na który patent wygasł dawno temu, wszystkie firmy mogą produkować swoje generyczne wersje.

Chociaż dobrze przebadany i tolerowany i wiele wskazuje, że skuteczny, jednak z poważnym problemem - kosztuje grosze. Bilans ekonomiczny wychodzi na minus.

Więc nie dziwię się, że [póki co] pomysł został odgórnie ujebany. Jednak widzę, że w aptekach w całej pl znowu zaczął się pojawiać i szybko znikać

 

A tutaj lek opatentowany, wprowadzony niedawno, z potencjalnie nieciekawymi/czasem nieodwracalnymi skutkami ubocznymi, ale

 

The cost for Actemra intravenous solution (20 mg/mL) is around $491 for a supply of 4 milliliters, depending on the pharmacy you visit.

 

I coś czuję, że większa szansa, iż ten środek będzie odgórnie zaaprobowany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Dworzanin.Herzoga said:

is around $491 for a supply of 4 milliliters

Ten, który ja miałem na myśli, to około $2,200 za 30-dniową kurację tabletkami 2mg - prawa patentowe jeszcze od 2017r. nie wygasły, i kilkanaście lat nie wygasną. W EU dostępny na wolnym rynku, chyba nawet od kilku producentów, w cenie około 1400€ za podobne opakowanie - czyli biorąc pod uwagę 3 dni z podwójną dawką, osobokoszt leczenia to ~1300zł. Niestety jest problem - częsty (bardzo) skutek uboczny to ciężkie infekcje bakteryjne płuc, i dróg moczowych. No i niska dostępność, połączona z tym, że gdyby nagle "wyparowały" zapasy - wiele osób z RZS doznałoby nieodwracalnego pogorszenia stanu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za źródło, ale znalazłem to na łonecie i postanowiłem wrzucić tutaj:

 

https://noizz.pl/ekologia/onz-przemyslowa-hodowla-miesa-zwieksza-ryzyko-wystepowania-pandemii/xqtt4kp

 

Funkcjonowanie przemysłu mięsnego w obecnej skali stanowi ryzyko rozwoju kolejnych pandemii - podaje ONZ w raporcie przygotowanym wspólnie z organizacją ProVeg International.

 

ONZ, ProVeg czy CIWF mówią jednym głosem: musimy ograniczyć spożycie mięsa. Ma to znaczenie nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również klimatycznych

 

 

W Danii natomiast covid19 wykryto u norek i nakazano wybić wszystkie hodowle. Dziwnym trafem norki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, cst9191 said:

W Danii natomiast covid19 wykryto u norek i nakazano wybić wszystkie hodowle. Dziwnym trafem norki...

W papai, oleju kokosowym i pewnie w ropie naftowej też, ba! Nawet ostatnio w soczku pomarańczowym się zalągł.

Trend już jest chyba oczywisty?

Zwłaszcza że WHO przebąkuje już o następnej pandemii w ramach "nowej normalności". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/16/2020 at 7:01 PM, EMKEJ said:

"Mała" prezentacja kilku krajów. Liczba "przypadków" w porównaniu kiedy wprowadzono obowiązkowe pieluszki na twarz. 

Korelacja to nie przyczynowość. 

14 hours ago, Rnext said:

"nowej normalności"

W robocie mam plakaty z hasłem "nowa normalność", flagi z 17 celami "zrównoważonego rozwoju" UN + "#Wszystko będzie dobrze". Poważnie się zastanawiam gdzie ja pracuję.

Neo marksistowska rewolucja zamiast przewrotu zbrojnego miała przenikać do społeczeństwa socjotechnikami, widać działa jak nawet firmy produkcyjne zaczynają maszerować w rytm międzynarodówki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Kespert said:

W firmie, która nie chce ataku "feminazi" czy jakichś innych zwolenników politpoprawności.

Tylko że produkt jest politycznie neutralny. Smutne takie upolitycznienie życia społecznego i głęboko że przenika to tak głęboko.

Hasło dobre, tylko też bym się zastanawiał co to ma za konotacje jeśli firma produkuje treblinki do whatyoumacallit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Orybazy said:

Smutne takie upolitycznienie życia społecznego i głęboko że przenika to tak głęboko.

Ale proces jest starszy i prostszy niż się wydaje.

Wyobraź sobie, że otwierasz oddział w Xoxo (Afryka). Lokalne plemiona mają zasadę - albo zatrudniasz ludzi do pracy u nich, albo płacisz "bakczysz za ochronę" - albo spalą budynek. Takie zależności nie tylko w Afryce występują, i nie tylko teraz - zjawisko jest znane od tysięcy lat. Wystarczy dopasować marionetki: zatrudniasz jakiś określony limit "politpoprawności", albo płacisz "subwencję na rzecz równości", albo spalą korpo pozwami o dyskryminację. A plakaty z "nową normalnością" to jak totem od wodza wioski Xoxo - pokazują, że bakczysz za ochronę opłaciłeś, nie palić. Na razie. Nihil novi sub sole.

 

@Rnext ale może znów ludzie nauczą się czytać ze zrozumieniem. "W celu skrócenia linii zaopatrzeniowych, dowództwo zdecydowało o przesunięciu linii frontu o pięć kilometrów" - i od razu każdy zapyta, a w którą stronę? I które dowództwo - nasze czy ich? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Kespert said:

ale może znów ludzie nauczą się czytać ze zrozumieniem.

Myślę, że bez tego, wkrótce już nikt nie będzie potrafił zorientować się o co w ogóle chodzi ;)

Szyfrować będzie się nie tylko kryptowaluty :D

9 minutes ago, Kespert said:

albo płacisz "bakczysz za ochronę" - albo spalą budynek.

Jakoś tak ze 20 lat temu rozmawiam z moimi dwoma wujami, deweloperzy. Akurat wtedy mieli na pieńku (dosłownie i w przenośni) z jakimiś "zielonymi eko-terrorystami". Nie chcieli opuścić terenu inwestycji poprzypinani łańcuchami do drzew. Nie pamiętam czy w obronie mrówki-tęczówki czy turkucia-podjudzacza, w każdym razie wszystkie problemy ekologii i środowiska zostały rozwiązane natychmiast po przekazaniu im bodaj 200k PLN. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Orybazy said:

Tylko pierwszy raz się z tym spotkałem osobiście.

Chyba jednak nie pierwszy. Ani razu nie otrzymałeś czerwonego totemu ochronnego, który pozwalał Ci bezpiecznie chodzić ulicami, bez nagabywania przez bandy pobierające bakczysz, bo tak im wódz powiedział - że to dobrze pobierać opłatę, on wie lepiej na co ją wydać, by wszystkim było dobrze?

 

Trzy elementy schematu:

- fanatycy grożący siłą fizyczną lub psychiczną (nie kwestionujący w żaden sposób wodza/komitetu/manifestu etc.)

- możliwość przyłączenia się do nich, która też da "ochronę"

- totem ochronny pokazujący, że opłata została pobrana:

WO%C5%9AP.svg

Witaj w prawdziwym świecie, Neo.

 

Oraz: kibole, anarchiści (chociaż tutaj ciężko wskazać jednego wodza).

A dzisiaj - ekolodzy; feministki. Kto nie z nami, ten przeciw nam - albo walcz z nami ramię w ramię, albo płać. Np. na plakaty "równościowe". Na końcu, gdzieś ze strumyka bakczyszy płynie bańka na lamparta, albo faktury na Kijka, albo mrówka toczy złoty melon...

Następni w kolejce po bakczysze "za ochronę" są covidowcy. Tylko ciekawość, jak ostatecznie będzie wyglądał totem ochronny - na rękę, czy na czoło.

 

6 minutes ago, Rnext said:

Myślę, że bez tego, wkrótce już nikt nie będzie potrafił zorientować się o co w ogóle chodzi

Albo się nauczą dostrzegać przekazy i schematy, albo utracą wolność i własność. I czasem zastanawiam się, czy ponoszenie przez ludzi konsekwencji ich własnych wyborów - czy warto ich przed tym chronić. Szczególnie tych, co sami się przyłączają, nie kwestionując słuszności swych własnych poglądów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Kespert said:

Chyba jednak nie pierwszy. Ani razu nie otrzymałeś czerwonego totemu ochronnego, który pozwalał Ci bezpiecznie chodzić ulicami, bez nagabywania przez bandy pobierające bakczysz, bo tak im wódz powiedział - że to dobrze pobierać opłatę, on wie lepiej na co ją wydać, by wszystkim było dobrze?

W sumie raz czy dwa zapłaciłem haracz gdy mieszkałem w mieście. Ogólnie unikam takich akcji i mam duży dystans do fundacji dobroczynnych. Znajoma pracowała i co nie co słyszałem jak to działa.

 

18 minutes ago, Kespert said:

Następni w kolejce po bakczysze "za ochronę" są covidowcy. Tylko ciekawość, jak ostatecznie będzie wyglądał totem ochronny - na rękę, czy na czoło.

Albo chip jak u kota i bramki jak na autostradach. 

On 11/17/2020 at 9:26 PM, Perun82 said:

Od początku roku do końca września przybyło 66 mld złotych w postaci 450 mln banknotów. Gdyby je skleić wzdłuż, utworzyłyby taśmę, którą możnaby opasać ziemię dobre półtora raza. 

I po to jest nacisk na bezgotówkowość, po co drukować i niszczyć drzewostan? :)

54 minutes ago, Rnext said:

im bodaj 200k PLN. 

Może za dużo oglądam filmów sensacyjnych ale myślałem że >100k takimi tematami zajmuje się mafia :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź Billa Gatesa:

https://www.geekweek.pl/news/2020-11-19/bill-gates-przewiduje-jak-bedzie-wygladal-swiat-po-pandemii-covid-19/
 

Quote

 

Gates jakiś czas temu zapowiedział, że pandemia CoVID-19 może potrwać nawet 3 lata. Jej zakończenie zależy od tego, czy powstanie szczepionka i jak wiele ludzi się zaszczepi. Może to kontrowersyjne, ale miliarder jest pewien, że wszyscy ci, którzy się nie zaszczepią, nie będą mogli liczyć na powrót do normalnego życia społecznego i będą mieli zakaz podróżowania po świecie. Całkiem możliwe, że takie osoby będą nawet prześladowane, nie tylko ze strony ich pracodawców i właścicieli obiektów usługowych, ale również ludzi zaszczepionych.

Jaka będzie rzeczywistość, ciężko teraz oceniać. Gates jakiś czas temu powiedział, że CoVID-19 nie będzie ostatnią chorobą, która dotknie ludzkość. Według niego, każde pokolenie będzie miało swoją pandemię, ponieważ będą się one pojawiały regularnie co 20 lat.

 

 

PZU zaczyna odczuwać wzrost wypłacanych świadczeń z tytułu śmierci ubezpieczonego:

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/pzu-odczuwa-wzrost-zgonow-w-polsce/8sbewh9?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

 

Historia kołem się toczy, a nawet - na kołach:

wclWGRdjWN6VuKIVyc8qGDmJzE5TukRW.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Płucko wybuchło” - pisze jeden z lekarzy na zamkniętym forum dla medyków. Podłączył je do respiratora i rozerwało się. Ot tak, po prostu uszkodziło. Na szczęście tym razem nie był to prawdziwy organ w klatce piersiowej pacjenta. Nikt z tego powodu nie umarł. Wybuchło za to sztuczne płuco, na którym miał być testowany sprzęt. Urządzenie właśnie dotarło do szpitala z rządowych magazynów. I miało pomagać. A tego nie robi.

 

https://www.money.pl/gospodarka/cos-tam-nie-pyklo-i-plucko-wybuchlo-lekarze-walcza-nie-tylko-z-wirusem-ale-i-ze-sprzetem-z-rezerw-6577319964760864a.html

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.