Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

18 minutes ago, Brat Jan said:

Tak jak u nas zawyżają statystyki zmarłych na wirusa tak w Szwecji zaniżają.

Załóżmy że to prawda, choć obawiam się, że to jest prawda z definicji ks. Tishnera (czyli tzw. "gówno prawda"). Bo:

a) nie widać żeby tak było nawet na wykresach euromomo

b) w porównaniu do innych krajów, w Szwecji, Norwegii i na Malcie jest najniższy wzrost śmiertelności (właściwie nawet spadek)

c) polskie dane nie są nawet uwzględniane w statystykach em bo są po prostu ogólnie do dupy (chyba wszędzie są odrzucane) a wysoka śmiertelność jest faktem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patolegislacja w działaniu, czyli wątpliwości, czy przypadkiem PiS nie usunął możliwości karania za brak maseczek:

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1497708,ustawa-covidowa-patolegislaca-jak-podwazyc-kary-blad.html

 

Ale za to nakaz noszenia maseczek został rozszerzony na miejsca pracy:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Maseczki-obowiazkowe-rowniez-w-miejscu-pracy-8011254.html

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kespert napisał:

Patolegislacja w działaniu, czyli wątpliwości, czy przypadkiem PiS nie usunął możliwości karania za brak maseczek:

Z tego co wiem nowym rozporządzeniem to "naprawili" i nie ma teraz już furtki w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, IBRA said:

Nowe zasady w Anglii z kim można iść do łóżka.  ?

Będzie jak u Huxley'a w Nowym wspaniałym świecie, żeby pójść do łóżka z przydziałowym partnerem będzie potrzebny "pink slip".

Kiedyś pamiętam chcieli wprowadzić podatek od pustej sypialni. W jedynym pokoju miałem komputer w drugim łóżko, za to że mieszkałem sam miałem płacić ekstra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,koronawirus-w-polsce--trzecia-fala-pandemii-jest-nieunikniona---twierdza-eksperci,artykul,63723300.html

 

Cytat

Morawiecki zapowiedział, że jeśli nie zdążymy ze szczepionką, to jest wysoce prawdopodobne, że doświadczymy nie tylko trzeciej, ale i kolejnych fal pandemii.

 

Cytat

trzecia fala nastąpi u nas na przełomie lutego i marca. Najprawdopodobniej nałoży się więc na szczyt sezonu grypowego. Dlatego do tego czasu musimy zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać obowiązujących obostrzeń.

 

Przebiegły ten kowid. Zawsze uderza u szczytu zachorowań na grypę. No ale dzięki temu statystyki się zgadzają.

 

To jest cyrk.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zychu napisał:

To jest cyrk.

Lipiec 2021 - "Drodzy Polacy, wirus jest w odwrocie. Dzięki waszej wytrwałości udało nam się go zwalczyć do minimum"

Październik 2021 - "Drodzy Polacy, nastąpiła nieoczekiwana mutacja zeszłorocznego wirusa..."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://natemat.pl/329405,szczepionki-przeciw-covid-19-zaszczepieni-nie-beda-nosili-maseczek

 

Cytat

szef Kancelarii Premiera zasugerował, że Polacy, którzy zaszczepią się na covid-19, będą mogli liczyć na specjalne "benefity". Wirtualna Polska podaje nieoficjalnie, że zaszczepione osoby nie będą musiały nosić maseczek.

 

Cytat

Zaszczepione osoby będą musiały jednak stale nosić przy sobie zaświadczenie o szczepieniu.

Zaczynają się spełniać najgorsze obawy.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Baca1980 napisał:

Akurat metoda kija i marchewki była do przewidzenia.

To jest jedno, drugie to dosłowne szczucie jednych na drugich. Pamiętacie jak Kaczyński mówił o gorszym sorcie i lepszym sorcie? Ci z lewa bądź centro-lewa poczuli się oburzeni kiedy byli nazwani gorszym sortem, poniekąd słusznie, jednocześnie ci są najbardziej skorzy do przyjęcia podejrzanej szczepionki, dzięki czemu będą mogli poczuć się... "lepsi" od tych co zastrzyku nie wzięli. Ironia, czyż nie? I jakoś nagle nie przeszkadza im to, że szczepionkę chce przepchnąć rząd tego znienawidzonego przez nich PiS-u, nawet nie piszczeli jak PiS tłumił protesty przedsiębiorców czy antymaseczkowe, często dodając do tego teksty typu "niech zdychają szury".

 

Idioci wezmą nas ze sobą na dno, deprechy idzie dostać :( Moja ostatnia rozmowa z 10 lat młodszym znajomym, dzięki której doszedłem do tego co powyżej to był jeden wielki blackpill.

Edytowane przez Phantom Slasher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, spacemarine napisał:

Ale jak Pfizer który zapłacił miliardy kar za szczepionki czy przekupstwo lekarzy miałby kłamać że szczepionka na Covida jest bezpieczna? :)

To jak z przemytnikami jedzie autko dostają celnicy cynk i leci parę setek kilo i jest radość a z tyłu leci parę ton. 

Miliardy na odszkodowania a biliony zarobku. 

 

Czuć różnice? 

 

 

Edycja. 

Inaczej odebrałem tego posta na początku ?

Edytowane przez Optimus Prime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już mówią że za rok będzie kolejna szczepionka bo wirus mutuje, podobnie jak grypy...

Ludzie to nie dżuma, natomiast ciągle dziwi mnie że nikt Chin nie chce postawić do odpowiedzialności, to są straty bilionów dla światowej gospodarki, a tu przeciwnie widzą okazje by założyć nam homonto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.