Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cytat

 

Sondaż CBOS: Zakażenia Covid-19 najmniej boją się niezaszczepieni

 
Dzisiaj, 11 października (14:28)

Notowany we wrześniu poziom obaw Polaków przed zarażeniem Covid-19 niewiele różni się od rejestrowanego w sierpniu. Nadal większość respondentów (58 proc.) nie boi się zarażenia – wynika z opublikowanego we wtorek badania CBOS.

 

CBOS w badaniu zrealizowanym we wrześniu, po rozpoczęciu roku szkolnego, zapytał Polaków o obawy wobec zarażenia wirusem, ocenę działań rządu w czasie stanu zagrożenia epidemicznego i o stosunek do szczepień przeciwko SARS-CoV-2.

W komunikacie z badań czytamy, że notowany we wrześniu poziom obaw Polaków przed zarażeniem się Covid-19 niewiele różni się od rejestrowanego w sierpniu. Nadal zdecydowana większość respondentów (58 proc.) nie boi się zarażenia.

Zwrócono uwagę na to, że bardziej niż mężczyźni (32 proc.) zakażenia wirusem SARS-CoV-2 boją się kobiety (48 proc.). Zauważono, że obawy przed zarażeniem się zależą od wieku - najmniej boją się ludzie młodzi, a najbardziej - starsi. CBOS podało, że w grupach wiekowych 18-24 i 25-34 lata ponad trzy czwarte respondentów nie czuje zagrożenia związanego z wirusem. 65 proc. osób badanych w wieku 65 plus deklaruje, że boi się zarażenia Covid-19.

Z badania wynika, że zdecydowanie mniej zakażenia boją się osoby z wykształceniem średnim i wyższym - ponad trzy piąte respondentów z tych grup zadeklarowało, że nie ma takich obaw. Obawy przed zarażeniem zadeklarowało 43 proc. mieszkańców wsi i 41 proc. mieszkańców miast liczących do 20 tys. osób.

Zwrócono też uwagę na to, że deklaracje dotyczące zaszczepienia się wiążą się z obawami przed zakażeniem. Co ciekawe, najmniej boją się niezaszczepieni, a najbardziej osoby, które przyjęły dwie dawki przypominające.

 

 

Całość:

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-sondaz-cbos-zakazenia-covid-19-najmniej-boja-sie-niezaszczep,nId,6340775

  • Like 6
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 19:10, RealLife napisał:

Moje zdanie co do szczepionek na Covid zmieniło się w czasie w takim sensie że nie widzę już żadnego zagrożenia w tym Sars-Cov-2. Dlatego nie zaszczepiłem się kolejnymi dawkami. Gdybym cofnął się do maja 2021 to postąpiłbym tak samo i wziął te 2 dawki. 

 

 

Jestem z Ciebie dumny. Prezentujesz bardzo odpowiedzialną i prospołeczną postawę, ponieważ dzięki zaszczepieniu się, uratowałeś życie czyjejś babci i pewnie nawet o tym nie wiesz.

 

Tak w ogóle, to ile wynosiła (wtedy) śmiertelność choroby na którą się zaszczepiłeś?

Czy chorowałeś na tę chorobę? Jeśli tak, to w jaki sposób odróżniłeś ją od przeziębienia?

Jak długo utrzymuje się ochrona po szczepieniu?

Szczepiłeś się dawno temu, więc czy masz prawo uważać się za osobę zaszczepioną?

 

 

  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, piosnka niezła :P

 

A pamiętacie Hołownie i jego list?

 

https://www.rp.pl/publicystyka/art19175841-list-szymona-holowni-do-niezaszczepionych

 

Początek nawet z sensem, ale dalej jest tak:


 

Cytat

 

Nie mam żadnych wątpliwości, że szczepienia są absolutnie konieczne w walce z pandemią. Uważam jednak, że w pierwszej kolejności to politycy powinni dawać przykład swoim własnym działaniem. Zanim rządzący zdecydują się nałożyć nakaz na wszystkich, powinni nałożyć go skutecznie na samych siebie. Dlatego będziemy postulować o nałożenie nakazu szczepienia dla parlamentarzystów i sprawdzanie certyfikatów przy wejściu do Sejmu i Senatu.

Dodatkowo zamierzamy podjąć działania zmierzające do stworzenia covidowego telefonu zaufania, pod którym eksperci cierpliwie wyjaśnią każdą wątpliwość związaną z procedurą zaszczepienia. Każda osoba z wątpliwościami powinna poczuć się bezpiecznie i pewnie, a na podstawie takiej rozmowy będzie mogła łatwiej zdecydować się na szczepienie.

 

Heh, politycy dawali przykład dawali... ale pewnie brali placebo :P

Tak czy siak doceniam, że Hołownia nie był jak Razemki - miłośnikiem obowiązku dziabania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, spacemarine napisał:

 

 

Dwa lata temu, a nawet jeszcze niedawno, mainstreamowa narracja wyglądała mniej więcej:

 

Cytat

Szpitale nie funkcjonowały prawidłowo podczas epidemii COVID-19. Niewykorzystane łóżka, znaczne ograniczenie leczenia innych chorób, brak regularnego testowania personelu. To tylko niektóre nieprawidłowości ujawnione przez NIK foliarskie teorie.

 

No, jedynie na brak testowania myślę, nikt by nie narzekał.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to szło?

 

Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:

  • obowiązki te sumiennie spełniać;
  • służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;
  • według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek;
  • nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego;
  • strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych;
  • stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić.

Przyrzekam to uroczyście!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, zychu napisał:

aby przypadkiem ktoś nie wszedł, bo zobaczyłby, że puchy.

W PL było dużo filmików na których było widać pustki, w GB pani która zobaczyła w TV że koło niej szpital przekształcili na srowidowy poszła to sprawdzić, ale okazało się że jest pusty ba nawet światło zgaszone i postanowiła to upublicznić a w nagrodę za mówienie prawdy poszła do paki :D, nie ci co jawnie kłamali...

40 minut temu, cst9191 napisał:

Przyrzekam to uroczyście!

że ten kto zapłaci odpowiednio dużo wymazuje mi pamięć :D i honor jak i sumienie :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z mojej pracy, w zasadzie byłej, bo nie byłem tam pół roku ale wiadomość z pierwszej ręki - kolega, lat 40-45, ok 1,75m, 70-75kg, szczupły nie chudy, ani tym bardziej gruby, okaz zdrowia na swój wiek, zszedł w pracy. Zasłabł, zabralło go pogotowie, nie udało się uratować.

Podobno tętniak. Podobno, bo jak kazałem się dowiedzieć o szczegóły, to się okazało że udar mózgu, nie żaden tętniak. Oczywiście udar może być spowodowany pęknięciem tętniaka ale może być spowodowany czymś innym. I tu się pojawia mały problem bo teraz już nie chcą udzielać żadnych informacji. nabrali wody w usta.

 

Nie omieszkam wspomnieć, że kolega postępowy, często się ze mną i innymi "szurami" kłócił, zawsze stosował broń ostateczną czyli wyśmiewanie, wyzywanie od szurów, prawaków itd. itp.

Oczywiście szczepiony. Dwa razy na pewno.

 

Zbieżność okoliczności i zdarzeń przypadkowa.

 

Panie, któregokolwiek tam wyznawał, świeć nad jego duszą.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz, odnośnie do mojej wypowiedzi - nie wiem, czy byłeś tego świadomy, ale wejść do szpitali pilnowali wotowcy. Przynajmniej na początku.

 

O takim kuriozum, jak uzbrojeni wotowcy na zachodniej granicy, to już nie chce mi się rozpisywać. Pewnie dostali rozkaz strzelania do wirusa, gdyby próbował forsować Odrę.

 

No chyba że była to tylko próba generalna przed czymś innym.

 

3 godziny temu, spacemarine napisał:

 

 

To jest jedna z najważniejszych wiadomości w tym wątku. Podbijam.

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Egregor Zeta napisał:

FfCAqs5XkAIgg_H?format=jpg&name=medium

 

Wchodzę. Stawiam All In...

To jest wynik spania ☺️ jak bydło śpi to wychodzą takie dobrobyty 😃, a bydło śpi bardzo długo i za wuja budzić się nie chce.

 

Złoto

 

Edytowane przez Piccardo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Garrett napisał:

A wiecie, że z FB zniknął profil Defoliator? Nieraz go tu przytaczałem... Ciekawe czemu... 😅

 

@zychu założysz się, że Niedzielski nic nie ujawni i zignoruje temat? A nawet jeśli nie to media głownego ścieku to oleją. Temat ich nie interesuje.

 

Będzie że tok myślowy jest do nieodtworzenia, już raz zrobili ten patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Egregor Zeta napisał:

FfCAqs5XkAIgg_H?format=jpg&name=medium

 

Nie podlegają orzecznictwu polskich sądów karnych: 1) uwierzytelnieni w Rzeczypospolitej Polskiej szefowie przedstawicielstw dyplomatycznych państw obcych, 2) osoby należące do personelu dyplomatycznego tych przedstawicielstw, 3) osoby należące do personelu administracyjnego i technicznego tych przedstawicielstw, 4) członkowie rodzin osób wymienionych w pkt 1–3, jeżeli pozostają z nimi we wspólnocie domowej, 5) inne osoby korzystające z immunitetów dyplomatycznych na podstawie ustaw, umów lub powszechnie uznanych zwyczajów międzynarodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.