Skocz do zawartości

Komitet Obrony Demokracji


Rekomendowane odpowiedzi

Środowisko =  

 

 

WSZYSTKICH grup społeczny gdzie w rachubę wchodzą pieniądze, władza i blichtr

Chyba prosto podałem c'nie?

 

A to ze sztuką samą w sobie nie ma najczęściej nic wspólnego. Są artyści i 'artyści'. A jak ktoś tego nie rozróżnia to powstaje (magiczne słowo) - uprzedzenie. Czyli BETON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druga strona kija to całkowity brak uczenia ludzi że słuchać, czytać i oglądać sztukę trzeba się nauczyć i naumieć (nie mówiąc już o tworzeniu). A tego publiczna edukacja nie oferuje. Ciekawe dlaczego...

 

Edukacja, edukacją, ale nie każdy też ma ku temu określone predyspozycje intelektualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

 

Do (słowo klucz) odczuwania piękna nie potrzebujesz intelektu. Intelekt to maszynka służąca do przetrwania a nie kontemplacji piękna. Intelekt tylko szereguje impulsy które zbierasz z otoczenia. To wymaga treningu. Ale nie odczuwanie, to robisz automatycznie i intuicyjnie. Nie potrzebujesz doktoratu żeby podziwiać piękny widok, czy zachód słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

 

Do (słowo klucz) odczuwania piękna nie potrzebujesz intelektu. Intelekt to maszynka służąca do przetrwania a nie kontemplacji piękna. Intelekt tylko szereguje impulsy które zbierasz z otoczenia. To wymaga treningu. Ale nie odczuwanie, to robisz automatycznie i intuicyjnie. Nie potrzebujesz doktoratu żeby podziwiać piękny widok, czy zachód słońca.

 

Tak. Żeby kontemplować coś bardziej złożonego niż wschód słońca w Bieszczadach, czy Zorzę Polarną, czyli piękno i złożoność czyjegoś umysłu, przelane na papier - do tego potrzebujesz już trochę pomyślunku. To miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pod pojęciem 'umysł' masz na myśli źródło inspiracji to masz rację. 

 

Dla klaryfikacji, bo chyba inaczej postrzegam to pojęcie:

Na papier można przelewać nie tylko umysł. Umysł (maszyna logiczna) to narzędzie, a nie źródło inspiracji.

Umysł jest narzędziem poznania piękna, nie jego źródłem. Jest środkiem, nie celem.

Inspiracje pobierasz ze sfery gdzie czujesz a nie myślisz. Czyli nie z umysłu a na przykład z podświadomości.

 

Piękno skomplikowanej idei jest tak samo piękne jak piękno zachodzącego słońca. To co je różni to fakt, że widok trafia do podświadomości (obszaru 'czucia' piękna) bezpośrednio a piękna filozoficzna idea trafia w sposób pośredni (za pośrednictwem umysłu - narzędzia/środka transferu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej listy nie włączam nieocenionej i niezwykłej Anji Orthodox, ona nie udaje, naprawdę ma nakićkane i dlatego ją lubię choć jak czasem ją poniesie to aż zęby bolą :rolleyes:

 

Ciekawostka mi się przypomniała. Znalazłem to jakiś czas temu przez Opozycję. Z którą też zresztą miałem fajny motyw jak usłyszałem pewną piosenkę, wydawało mi się nieznaną a jak wszedł tekst to się okazało że dokładnie go znam i mogę śpiewać z wokalistą. Ciekawe uczucie :).

 

od 11 minuty i potem od 20minuty:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle podobają mi się dziewczyny z lat 80tych, 90tych-może to sentymentalizm, ale jest prawdziwy bunt, ale i dziewczęcość...

Myślę, że to nie sentymentalizm, ale naturalność. Obecnie to głównie kreacja, gorsza lub lepsza, ale tylko kreacja.

 

Co do Jarocina to klasyk:

 

 

i przy okazji zagadka. Kto to jest ta dziewczyna od 55:02 do 55:10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie patrzę nieco z boku trafiany jedynie odłamkami propagandy, ale mam dwa takie spostrzeżenia:

1) Szachrajom organizatorom i sponsorom ostro puszczają zwieracze. Na razie są wiatry, zobaczymy co biegunka przyniesie, mam nadzieję, że konkretny smród ścierwa.

2) "Ludzie nie są tacy głupi na jakich wyglądają. Są znacznie głupsi" - cytując klasyka. Co niewątpliwie cieszy oczy spoglądających z chytrą satysfakcją na oczadzone tłumy.

https://youtu.be/vodTM9AePCE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle podobają mi się dziewczyny z lat 80tych, 90tych-może to sentymentalizm, ale jest prawdziwy bunt, ale i dziewczęcość...

To prawda, wtedy mówiło się że Polski są ładne, zaradne i tak dalej i tak bliżej. Wcześniej za Gierka, że najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny ... Roszczeniowa żeńska fala ostatnich kilkunastu lat nie podtrzymała opinii, którą miały ich matki i starsze siostry ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki cytat mi się przypomniał z konstytucji 3 maja:

 

"Naród winien jest sobie samemu obronę od napaści i dla przestrzegania całości swojej.

Wszyscy przeto obywatele są obrońcami całości i swobód narodowych.(...)

 

To tak odnośnie posiadania broni przez Polaków.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Quizas napisał:

Mądrze prawi to i przyjemnie posłuchać:

 

https://www.youtube.com/watch?v=29uXodmrVrY

 

O ja pierdziu, to jedna z najmocniejszych rzeczy jaką słyszałem z wypowiedzi sejmowych. Przecież tu już jadą otwartym tekstem. Jeszcze do końca nie jestem pewien swojej interpretacji, ale obawiam się niestety że to nic innego jak złożenie hołdu i ugoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.