Skocz do zawartości

Co się odpieprza z pogodą?


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, maroon napisał:

Między budynkami potrafią tworzyć się dysze. Parcie wiatru wzrasta kilkukrotnie. Czesto obserwowane w przesmykach, np. Horn czy Velebitski przesmyk na Chorwacji. W tym ostatnim jak jebnie Bora (wiatr zstępujący z gór), to potrafi pizgać po 250km/h. Miałem okazję doświadczyć, nic przyjemnego. 

Ale dzięki temu można przewidzieć, gdzie żuraw się położy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Co się odpieprza z pogodą?

 

Kara boża za zerwanie z pogaństwem.

Przestało się składać ofiary Perunowi i Strzybogowi, to się ponosi konsekwencje.

Słyszeliście kiedyś, żeby za czasów pogaństwa się coś takiego działo?

No właśnie.

 

Co prawda lewactwo twierdzi, że wyższa temperatura = więcej energii w systemie klimatycznym = bardziej ekstremalne zjawiska pogodowe, ale mnie się bardziej podoba wyjaśnienie z karą bożą.

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, absolutarianin napisał:

Maleńka' przestała płakać już po 'komuniźmie 1.0' i wyruszyła na egzotyczne kutangi oraz karuzele. I tak zabawiła, że nie spostrzeże się jak otoczy ją komuna 2.0, zresztą.... i tak wszystkiemu winien będzie simp.

Wcale się jej nie dziwie, a co innego miała innego zrobić. Ja pamiętam tamte czasy trochę jak przez mgłę bo mały byłem, ale lata 80te to była taka bieda że jak ktoś wchodził na dyskotekę w jeansach Wrangler`a to miał gwarantowane dymanie i był bogiem nocy. Głupia metka na dupie ale ważne że made USA. Ludzie puszki po piwie zbierali żeby było w domu kolorowo. Sam pewnie był zrobił to samo, niż tracić lata młodości w tym syfie-kołchozie, do którego później zapukał Balcerowicz. Jeżdżę z takim taksówkarzem co jest od mnie chyba z 10 lat starszy, to mi opowiadał że jak pojechał pierwszy raz do RFN kiedy miał 20 parę latek jak zobaczył wystawy w sklepie to stał na ulicy i płakał patrząc się na głupie wystawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimy w naszym kraju, będą przypominać te śródziemnomorskie. Mokre, wietrzne. Spowodowane jest ociepleniem Atlantyku. Musimy się do tego przyzwyczajać. Zaczną tworzyć się dwie pory. Mokra od pazdziernika/listopada do marca. Od kwietnia do września października będzie dużo więcej słońca i ciepło. Oczywiście będą się zdarzać mroczne miesiące w zimie i mokre gówniane lato, ale ogólny zaraz będzie taki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mpawel5 napisał:

Zimy w naszym kraju, będą przypominać te śródziemnomorskie. Mokre, wietrzne. Spowodowane jest ociepleniem Atlantyku. Musimy się do tego przyzwyczajać. Zaczną tworzyć się dwie pory. Mokra od pazdziernika/listopada do marca. Od kwietnia do września października będzie dużo więcej słońca i ciepło. Oczywiście będą się zdarzać mroczne miesiące w zimie i mokre gówniane lato, ale ogólny zaraz będzie taki. 

Właśnie oglądałem program o Bronisławie Czechu, naszym wielkim narciarzu z 30-tych lat. Wtedy też był kłopot kilku bezśnieżnych zim. Pewnie też Atlantyk się nagrzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.