Skocz do zawartości

Śmierć łacinnika, czyli odrodzenie imperium sakralnego


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Znakomite podsumowanie globalnej transformacji, której najagresywniejszej, początkowej fazy, jesteśmy w większości ofiarami. Podobnie jak ofiary nazizmu/hitleryzmu/stalinizmu, ta większość nie widzi siebie w takim charakterze  - właśnie ofiary odcinanej od rozumu, republiki, obywatelstwa, kontestacji i pytań, co już jest wyższą formą zniewolenia.

 

Zachęcam, choć nie każdy udźwignie i wysłucha - niewiele dodać, nic ująć:

 

  • Like 7
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

 

Magdalena Ziętek-Wielomska, Jacek Bartosiak, Jerzy Zięba, Grzegorz Braun, Jarosław Kaczyński, Krzysztof Kononowicz, Leszek Żebrowski, Piotr Zychowicz,

 generał Polko, major Suchodolski, Janusz Korwin-Mikke, Patryk Jaki, Stanisław Michalkiewicz, Janina Ochojska, abp Polak...

 

Za dużo ich? Komu wierzyć? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rnext napisał:

Znakomite podsumowanie globalnej transformacji, której najagresywniejszej, początkowej fazy, jesteśmy w większości ofiarami. Podobnie jak ofiary nazizmu/hitleryzmu/stalinizmu, ta większość nie widzi siebie w takim charakterze  - właśnie ofiary odcinanej od rozumu, republiki, obywatelstwa, kontestacji i pytań, co już jest wyższą formą zniewolenia.

 

Zachęcam, choć nie każdy udźwignie i wysłucha - niewiele dodać, nic ująć:

 

Kolego (pozwalam sobie internetowym zwyczajem) , ofiarą to są dzieci w Mariupolu albo ludzie którzy mieszkają u mnie na chacie bo musieli uciekać z Charkowa  nie Ty i Twoje alt rightowe mumbo -jambo.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, $Szarak$ napisał:

to jest taka trochę ,,dziwna". 

Dlaczego dziwna?

A że była zaplanowana, i wiedziano o niej od pewnego czasu, to chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości. Zresztą, nie ma wojen, które każdego zaskakują, zawsze ktoś wie wcześniej (choćby napadający).

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Personal Best napisał:

Kolego (pozwalam sobie internetowym zwyczajem) , ofiarą to są dzieci w Mariupolu albo ludzie którzy mieszkają u mnie na chacie bo musieli uciekać z Charkowa  nie Ty i Twoje alt rightowe mumbo -jambo.

 

Wybacz, ale to argumentacja na poziomie "nie sortujesz śmieci, to przez ciebie w Kambodży umiera mały kotek".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Personal Best said:

Kolego (pozwalam sobie internetowym zwyczajem) , ofiarą to są dzieci w Mariupolu

Zatem kolego, tak bardzo brak Ci wyobraźni, że nawet nie masz cienia pojęcia, czego ofiarą są te propagandowe, ginące dzieci. Dla sprawy (powyższej) najlepiej jak właśnie one giną, bo wszyscy solidarnie wzruszą serduszka przez dwa-trzy tygodnie i można dowolnie grać na emocjach tłumu, sterując nim jak łódeczką. Dzieci zawsze się tłumowi sprzedadzą, jak goła dupa w reklamie.

 

Więcej dzieci umiera w naszej ojczyźnie, niż na tej zorganizowanej na potrzeby agendy, wojnie. Przez zaniedbania ochrony zdrowia, covidopsychozę, niedofinansowanie, bo kasa idzie na telewizję i łapówy dla mediów. Nasz rząd w białych rękawiczkach i bez wojny je w ten sposób przecież pośrednio zabija.  Tyle że nikt o tym w TV nie pompuje, więc gremialnie można mieć rzeczywistość w dupie i wzruszać się propagandą dla debili. Więc wszyscy mają to w dupie i tylko płaczą nad losem dzieci ukraińskich. Pewnie tak samo jak płakali nad losami dzieci syryjskich, irackich, serbskich itd. USA rozpętało coś koło 200 wojenek w stuleciu. A Ty nam tu jedziesz z propagandowym bullshitem, jakie to tragiczne i niespotykane, bo dzieci. Rzeczywistość do Ciebie w ogóle nie dociera, żyjesz w obrazku generowanym przez media. 

 

27 minutes ago, eknm2005 said:

Za dużo ich? Komu wierzyć?

Ta pani, najwyraźniej w świecie i z dobrą dykcją nawet, mówi że ŚWIADOMEMU SOBIE. Wcale nie jej czy komukolwiek innemu.

 

23 minutes ago, $Szarak$ said:

A czy według ciebie ta wojna, nie była z góry spowodowana? Bo w sumie ogólnie, jak się na nią patrzy, to jest taka trochę ,,dziwna". 

Drugiego jej dnia pisałem że jest dziwna, to się dwóch userów zaperzyło, bodaj @RealLife i właśnie @Personal Best :D 

A teraz słyszę że nawet Ator czy Gadowski sami mówią że dziwna.

Więc albo powyższe chłopaki nie ogarniają i powinni się powstrzymać od nieświadomej służby dla cudzej sprawy, albo robią to świadomie. Choć wolę uznać, że z wrodzonej przekory ;)

Mamy myśleć "Putin morderca, zwariował -> wywołał wojnę -> robi rzeź niewiniątek". Jeśli więc płatny kłamca (media) na chama wciska nam cokolwiek masowo, należy przynajmniej zachować ostrożność w ślepym przyjmowaniu jego narracji, bo najpewniej ten kłamca, nie działa w naszym interesie. 

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest żona Wielomskiego? : ) Tak wygląda ktoś, kto ze zdroworozsądkowego UPR-u ewoluował na pozycje spisków, Reptilian i władców absolutnych, podlewając to kleszym sosem. Ja pierdolę. O Lutrze czy reformacji komentarzy tych nawiedzonych monarchistyczno - spiskowych rzymskich katoli już nawet nie skomentuję :)

 

Protestantyzm odrzucił rozum? To chyba starczy na mój komentarz, a raczej brak komentarza. To jest jakaś umysłowa aberracja, co protestantów traktuje jak tych paru amerykańskich świrów, co robią nabożeństwa na telebimach i tańczą w rytm muzyki - Bóg cię kocha, przelej nam 500 dolarów, będzie kochał cię jeszcze bardziej. Ewangelia sukcesu.

 

I jeszcze kurwa ten kościelny zaśpiew.

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Rnext said:

@$Szarak$ no raczej. Spójrz co już przepchano pod dywanem w zasłonie dymnej "bandyty Putina". 

Opaski cyfrowe dla niewolników niebawem gotowe.

Pięknie zorganizowana i skoordynowana akcja:

 

 

W 2024 wchodzi jakieś prawo, dzięki któremu who jest wyżej w hierarchii dowodzenia podczas pandemii niż lokalne rządy? Dobrze kojarzę? Jak tak to już niewiele czasu zostało żeby uciekać z europy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextRaczej chodzi mi o to, że jak na wojnę, (głupio to może zabrzmieć) ludność jest w sposób, no dość rycerski traktowana. 

Wiadomo, że niszczone są budynki, rakiety spadają w różne miejsca itd, ale jak oglądałem np miejsca okupowane przez Rosjan np Chersoń to tam ludzie normlanie strajkowali i nic im nikt nie robił. Stali ruscy z karabinami po kilka osób i tyle. Ciężarówki z zaopatrzeniem rosyjskim też widziałem - ludzi biorących rzeczy stamtąd też. 

Kolejna sprawa jest taka, że wkurwiłem się czytając rządowe strony Ukrainy trochę. Skoro rządowe strony ci piszą, że wprowadzili ustawę, dzięki której ludność cywilną może zabijać okupantów no to sugerują, żeby eskalować. A po co? 

I widzę filmy, że jedzie gość cywilnym autem i strzela z kałacha do ruskich. Potem ruscy zaczną strzelać do wszystkiego co się rusza i tyle. 

I tak to powoli będzie się działo coraz brutalniej zapewne. 

Przez takie głupie działania i podpuszczanie będzie coraz brutalniej. 

Ps widziałem też, jak rusek strzelił w gościa który protestował, ale wydaje mi się, że po prostu ciśnienia nie wytrzymał. Widać było po reakcji, że popuścił za bardzo.

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, slusa napisał:

 

 

W 2024 wchodzi jakieś prawo, dzięki któremu who jest wyżej w hierarchii dowodzenia podczas pandemii niż lokalne rządy? Dobrze kojarzę? Jak tak to już niewiele czasu zostało żeby uciekać z europy

Nie chce mi sie wierzyć że dopiero wtedy coś mi się zdaje ze już na jesieni nowy wirusem wybuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Personal Best napisał:

Kolego (pozwalam sobie internetowym zwyczajem) , ofiarą to są dzieci w Mariupolu

A Ty razem z nimi. Ofiara propagandy i globalistycznych roszad. Jak zwykle czas pokarze do czego to zmierza, ja wiem że memy z Putinem są fajne a komik ma takie jaja że skacze na nich jak na piłce i to się sprzedaje, ja wiem że to jest skrojone pod 95% ludzi jak nie lepiej i oni to łykną, ale obudzą się z ręką w nocniku i po oblizaniu będą wkręcać że to oranżada :)

 

Tak jak z covidopsychozą, tak samo teraz. 

 

Ludzie to zwykłe emocjonalne bydło i szczerze coraz bardziej się brzydzę "standardowymi ludźmi". Przecież oni byle cwaniakowi dają się wydymać i jeszcze będą mieć pretensję że im się o tym mówi, a skoro wlazłeś między wrony to musisz krakać jak i one - to jest obecna tragedia. 10 debili nie pozwala żyć jednemu zwykłemu człowiekowi.

 

Kiedys będąc dzieckiem zapytałem ojca czego się najbardziej boi, myślałem że odpowie że pająków, niedźwiedzia, zginąć w wypadku czy coś. Odpowiedział mi "ludzkiej głupoty". Z czasem zrozumiałem to aż za dobrze.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Obliteraror napisał:

Protestantyzm odrzucił rozum? To chyba starczy na mój komentarz, a raczej brak komentarza. To jest jakaś umysłowa aberracja, co protestantów traktuje jak tych paru amerykańskich świrów, co robią nabożeństwa na telebimach i tańczą w rytm muzyki - Bóg cię kocha, przelej nam 500 dolarów, będzie kochał cię jeszcze bardziej. Ewangelia sukcesu.

 

Protestantyzm to 500 lat fanatyzmu.

Przecież to jest oryginalnie ruch zelotów - "kościół to kurwa szatana, musimy wszyscy żyć w nędzy i ubóstwie , tyrka 18/7 o chlebie i wodzie bo inaczej czeka nas wieczne piekło".

Ekstremum polowań na czarownice to nasze kochane Niemcy. I raczej nie w średniowieczu. Dużo później.

Skąd się wziął purytanizm i wszelkie ruchy "nawracające" np Afrykę w XIX wieku - toż to protestanci jadący z misją cywilizowania "dzikusów".

Filozofia Kinder Kuche Kirche, itp.

Faktycznie protestantyzm był zawsze ściśle związany bieżącym Herrenschaftem, idealna religia państwowa dla autokracji.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ jesteśmy ciśnięci przez dwie, ogromne bańki propagandowe. Niektórzy, żeby pozbyć się dysonansu poznawczego wskoczyli w jedną a inni w drugą. Przynajmniej mają spokojne głowy ;)

Najważniejsze jest tło tej wojny, to co się dzieje pod spodem i jej  przyczyny, skutki i planowany zasięg. Zresztą ja sam się stricte na wojaczce nie znam, więc siłą rzeczy patrzę w inną stronę. A na razie wszyscy patrzą na palec wskazujący księżyc ("kiedy palec wskazuje księżyc, głupiec patrzy na palec"), ich uwaga jest zręcznie sterowana i kontrolowana. No i dziwna jest ona sama w sobie a przeróżnie tą dziwność eksperci tłumaczą, włącznie z szaleństwem Putina, co jest absurdem do kwadratu. Ale jakoś ludowi trzeba wytłumaczyć. Zwłaszcza, gdy szaleniec robi coś nienormalnego, to w wykonaniu szaleńca jest to normalne, wówczas wszyscy to łykną. Tyle że pod spotem, inżynieria społeczna idzie pełną parą. 

 

Tymczasem wojna-wojną, ale porządek musi być ;)

https://www.kmu.gov.ua/en/news/mihajlo-fedorov-ukrayina-persha-derzhava-svitu-v-yakij-cifrovi-pasporti-u-smartfoni-stali-povnimi-yuridichnimi-analogami-zvichajnih-dokumentiv

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Rnext said:

A na razie wszyscy patrzą na palec wskazujący księżyc ("kiedy palec wskazuje księżyc, głupiec patrzy na palec"), ich uwaga jest zręcznie sterowana i kontrolowana. 

Nie wszysssscy!

 

Ja tszzzzymam mocną ręke na pulssssie i obsssserwuję braci reptilian zmniejszzzzzającym ludziom mózgi na ziemi, tej ziemi.

 

https://theconversation.com/even-mild-covid-can-cause-brain-shrinkage-and-affect-mental-function-new-study-shows-178530

 

527d01b7ecad045f2e0cd408?width=700

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, $Szarak$ napisał:

Chyba czas sie trochę od tego odsunąć dla własnego zdrowia i samopoczucia psychicznego.

Lepiej stanąć z boku i patrzeć jak małpy obrzucając się gównem próbują grać na uczuciach ludu, warto też obserwować własne emocje podczas zapoznawania się z niusami i wtedy dużo się klaruje. Trochę jak laska która dzisiaj chce bez gumy ;)

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te niektóre pierdolety które tu wypisujecie i które są miksem wypowiedzi Wielomskich, Diugina i wiecie co jest najbardziej zabawne? Że te wszystkie tęśknoty za konserwatyzmem, antymarksizmem, Trzecimy Rzymem są podlewane przez propagandę Kremla i powielane w wielu miejscach - "jedynych sprawiedliwych, myślących ostojach wolności" a do tego łatwo weryfikowalne i czysto teoretyczne tylko. 
Dlaczego teoretyczne? Bo ten mityczny konserwatywny katechon, zbawiciel i jako się rzekło "młot na marksizm" to w grucie rzeczy ruski sołdat który może przyjśc do Was na chatę, zeżreć wam wszystko z lodówki, zgwałcić siostrę  i zrobić kupę na środku pokoju.
Kiedyś był na Forum przywoływany jakiś ruski generał KGB który klarował ludziom że KGB niszczy "Zgniły Zachód" wprowadzając (sic!) u nas na Zachodzie  kulturę LGBT, relatywizm moralny, neomarksizm i pacyfizm. Tymczasem co wprowadza teraz Rosja i jaki obraz jawi sie opini publicznej po kilkunastu dniach wojny ? 
Ta "tradycyjna, kochająca ducha Rosja, ostoja konserwatyzmu to w praktyce piramida złodziejstwa i kurestwa, gdzie kilku oligarchów rabuje surwoce Syberii, kilka tysięcy generałów i pułkowników kradnie żarcie dla żołnierzy a kilkaset tysięcy szeregowych próbóje wymienić magazynek do kałacha na paczkę fajek.  

W dniu 10.03.2022 o 12:47, Rnext napisał:

@$Szarak$ jesteśmy ciśnięci przez dwie, ogromne bańki propagandowe. Niektórzy, żeby pozbyć się dysonansu poznawczego wskoczyli w jedną a inni w drugą. Przynajmniej mają spokojne głowy ;)

Najważniejsze jest tło tej wojny, to co się dzieje pod spodem i jej  przyczyny, skutki i planowany zasięg. Zresztą ja sam się stricte na wojaczce nie znam, więc siłą rzeczy patrzę w inną stronę. A na razie wszyscy patrzą na palec wskazujący księżyc ("kiedy palec wskazuje księżyc, głupiec patrzy na palec"), ich uwaga jest zręcznie sterowana i kontrolowana. No i dziwna jest ona sama w sobie a przeróżnie tą dziwność eksperci tłumaczą, włącznie z szaleństwem Putina, co jest absurdem do kwadratu. Ale jakoś ludowi trzeba wytłumaczyć. Zwłaszcza, gdy szaleniec robi coś nienormalnego, to w wykonaniu szaleńca jest to normalne, wówczas wszyscy to łykną. Tyle że pod spotem, inżynieria społeczna idzie pełną parą. 

 

Tymczasem wojna-wojną, ale porządek musi być ;)

https://www.kmu.gov.ua/en/news/mihajlo-fedorov-ukrayina-persha-derzhava-svitu-v-yakij-cifrovi-pasporti-u-smartfoni-stali-povnimi-yuridichnimi-analogami-zvichajnih-dokumentiv

Mam uchodzców na chacie. Mam to szczęscie, że mam drugie mieszkanie gdzie mogę mieszkać, troche czasu i pieniędzy aby sie zaangażowac w pomoc i dzięki temu i także i tę sposobność żeby na własne uszy dowiedzieć się jak to wygląda i że nie jest to żadna bańka. Ludzie uciekają z Dniepro, Zaporoża, Charkowa dosłownie spod kul armatnich. Jadą do nas pięć sześc dni, są kompletnie skołowani, nie wiedzą gdzie są, są wykończeni i przemarznięci. Nie mają czasu analizować "tła tej wojny", rozgryzać i symetryzować ani pozbywac się dysonansu poznawczego 
Wielokrotnie deklarowałeś się jako osoba samodzielna i dobrze sytuowana- może zamiast gadać po prostu nie pisz takich wyższościowych bzdur kto co i jak "ludowi będzie tłumaczył" tylko weź dupę w SUVA i jedz na Centralny po parę osób.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.