Skocz do zawartości

Trybunał Konstytucyjny: alienacja rodzicielska nie jest zabroniona


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna cegiełka dołożona.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wazna-decyzja-trybunalu-konstytucyjnego-w-sprawie-dzieci/fwegzm8,79cfc278

 

Dziecka* nie można zmuszać do kontaktów z rodzicem, jeśli samo tego nie chce* — zdecydował dziś Trybunał Konstytucyjny. — Nie sądziłam, że kiedyś to powiem o tym organie, ale to jest bardzo dobry wyrok. Do tej pory było niestety tak, że dziecko było traktowane nie jak podmiot, ale jak przedmiot, własność rodziców — tak decyzję TK komentuje posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.

 

Konkretnie, TK orzekł, że art. 598 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego w zakresie, w jakim obejmuje sytuacje, w których "niewłaściwe wykonywanie lub niewykonywanie obowiązków związane jest z zachowaniem dziecka, niewywołanym przez osobę, pod której pieczą dziecko to się znajduje" jest niezgodny z konstytucją. Oznacza to, że sądy nie będą mogły nakazywać dziecku spotkania z rodzicem, który nie mieszka w domu, w którym dziecko się znajduje. Nie będą też mogły takiej presji, by do spotkania doszło wywierać na rodzica, który sprawuje nad dzieckiem opiekę.

 

 

 

 

*oczywiście dziecko wie czego chce i nie można tego kwestionować, a jakiekolwiek sugestie, że mamusia zabrania kontaktu z tatusiem to już w ogóle skandal :):)

 

 

Sam byłem alienowanym przez nie do końca normalną na umyśle matkę dzieckiem i znam doskonale ten mechanizm. W moim przypadku najbardziej pojebaną akcją było straszenie ojcem, żeby nie wsiadać z nim do samochodu, bo będzie mnie chciał wywieźć i utopić aby nie płacić alimentów.

 

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 2
  • Dzięki 3
  • Smutny 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, cst9191 napisał:

Sam byłem alienowanym przez nie do końca normalną na umyśle matkę dzieckiem i znam doskonale ten mechanizm. W moim przypadku najbardziej pojebaną akcją było straszenie ojcem, żeby nie wsiadać z nim do samochodu, bo będzie mnie chciał wywieźć i utopić aby nie płacić alimentów.

 

Przydałaby się jakaś akcja właśnie takich dzieci, ale już dorosłych by pokazać jak wygląda urabianie dziecka przez matkę i jakie szkody robi.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy, że samotna "madka" nastawi dziecko przeciwko biologicznemu ojcu, a sąd nie będzie miał prawa tego odkręcać i przywracać kontaktów. Mężczyznom zostaje rola niewolnika-płatnika alimentowego. Już chyba tylko najwięksi idioci spośród idiotów, będą decydować się na ślub i potomstwo w Polandii. 

 

Dla tych, którzy wierzyli, że wahadło jest już maksymalnie wychylone w stronę przywilejów dla kobiet mam informację. To wychylenie jeszcze będzie się powiększać.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś pisał, że alienacja rodzicielska została wpisana na listę chorób psychicznych. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, piszę z pamięci. Jeśli tak jest, to wynika z tego, że nasz trybunał przyklepał prawnie chorobę psychiczną i chory psychicznie, czyli w tym wypadku kobieta, bo to ich zagrywka, może sobie spokojnie chodzić po świecie i łamać orzeczenia sądów. Nikt nic jej za to nie zrobi. Nie oszukujmy się, że alenacja jest mechanizmem urabianie dziecka przeciwko ojcu połączona z izolowaniem. Jesteśmy wiec krajem bezprawia.

 

Dziecko potrzebuje obojga rodziców i jakaś autonomiczna decyzja dziecka niekoniecznie jest w pełni świadomą decyzja, a w tym wypadku wpływ na to ma matka.

 

Teraz powinni wjechać cali na biało miejscowi rycerze i niebiesko-pigułkowcy racjonalizując, broniąc kobiety, nas oczerniać no i oczywiście pisząc coś na temat spełnienia jakie daje kobieta oraz dziecko, no bo alternatyw brak. Czekam z niecierpliwością na ich bezcenne komentarze.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne potwierdzenie tego, że przychodzi nam żyć w kraju bezprawia gdzie mężczyzn się alienuje, niszczy, pomawia, oczernia do tego zabiera się prawa, swobody, wolność.

Mnie osobiście dziwi fakt, że mężczyźni dalej na to pozwalają i nie wychodzą na ulice może właśnie jest na to pora.

Najsmutniejsze jest to, że na tym wszystkim tracą najbardziej dzieciaki, które wychowywane bez ojca wejdą w dorosłe życie z traumami i brakami bo kobieta sama nie jest

w stanie przekazać męskich cech, wzorców, zachowania, ponieważ nie ma takiej natury.

Wszystko zmierza do jeszcze większego pogłębienia i eskalacji problemu relacji damsko-męskich i władza robi to już w jawny sposób.

Kobiety już się nie kryją czego chcą, czego nie do tego stawiają coraz większe wymagania, roszczenia bo na tym im się pozwala.

 

Dlatego taki APEL do was mężczyźni przestańcie usługiwać kobietom, dawać atencję, pomoc, olewajcie je i zostawiajcie same ze sobą bo tylko drastyczne kroki mogą odwrócić

ten cały chory padół łez.

 

  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Imiennik napisał:

No okej, ale w takim razie ojciec nie musi płacić za coś czego nie posiada

 

Gdyby tak było p00lki wyszły by na ulice raz dwa do tego rządzący zastosowali by środki przymusu bezpośredniego.

Zauważ, że każda grupa reaguje i pilnuje swoi interesów tylko nie mężczyźni.

Co musi się jeszcze wydarzyć by mężczyźni podjęli działanie i walczyli o swoje prawa?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Iceman84PL napisał:

Zauważ, że każda grupa reaguje i pilnuje swoi interesów tylko nie mężczyźni.

Co musi się jeszcze wydarzyć by mężczyźni podjęli działanie i walczyli o swoje prawa?

A daj spokój. Oni sami na siebie kurewski bicz kręcą. Pamiętasz jaka sraczka tu była w mojej kwestii? Pół rezerwatu i reszta bialorycerzy bo imiennik dopiął swego w kwestii potomstwa i nie dał się kobiecej taktyce rozrodczej. Tutaj trzeba działać samemu oddolnie, poklasku nie dostaniesz.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2022 o 19:44, Iceman84PL napisał:

Takie spoty powinny być na telebimach we wszystkich  miastach i w tv, ale wiadomo system i władza na to nie pozwoli.

Dzięki za fajny materiał. Rzeczywiście tak jest jak w nim mówią, konsekwencją jest zniszczone dziecko, no ale... O to teraz chodzi w tych pojebanych czasach. Dziś się zastanawiałem co by było gdybym miał kiedyś potomstwo, jedyna opcja to szkoły prywatne gdzie jest szansa zrobić z dziecka człowieka, a nie przestraszonego goja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iceman84PL napisał:

Sędzina super babka i nieźle wygarnęła kobiecie, która chce stosować alienację. 

Wow super, Chad sędzia vs virgin alienatorka. Sam mówię o tym, że dzieci kiedyś nabiorą rozumu, na naplują takiej maDce w mordę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DOHC napisał:

Sam mówię o tym, że dzieci kiedyś nabiorą rozumu, na naplują takiej maDce w mordę.

 

Pewnie takie przypadki będą i już są tylko, że jak na tym oficjalnym spocie o alienacji rodzicielskiej ojca od dziecka to matka

programuje, wychowuje i socjalizuję dziecko by nienawidziło ojca.

Wyobraź sobie jaka jest skala tylko w samej Polsce? 

 

 

A tutaj jeszcze wysokie obcasy i mądrości kobiet jak to alienacja rodzicielska jest wymyślona by dręczyć kobiety, matki😆

Tylko dla osób o mocnych nerwach bo grubo jadą.

Oczywiście komentarze zablokowane pod filmem, chyba bały się wylewu hejtu za te głupoty, które mówią🤣

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Polecam dobry artykuł w temacie:

https://rozwod.eu/2023/03/dlaczego-polacy-nie-chca-byc-ojcami-i-mezami/

 

 

"Zaległości alimentacyjne wzrosły w ciągu roku o blisko 4 mld zł, do prawie 13,4 mld zł. Przybyło ponad 41 tys. osób niepłacących alimentów i jest ich w sumie 278 tysięcy. Ponad 94 proc. wszystkich dłużników alimentacyjnych to ojcowie – podała w grudniu ubiegłego roku PAP. A na portalach znowu pojawiły się teksty z dyżurnymi tytułami: „Przepisy swoje, alimenciarze swoje”, „Polski wstyd! "

 

"Z egzekwowaniem z prawa do kontaktów z dziećmi było źle, a od ubiegłego roku jest…jeszcze gorzej, bo Trybunał Konstytucyjny uznał, że rodzic nie musi płacić drugiemu rodzicowi za blokowanie kontaktów, jeśli dziecko nie chce go widzieć.

Rodzic-alienator wie, jak zmanipulować dziecko, aby powtórzyło w sądzie wszystko, co mu się powkłada do głowy. Również to, że boi się ojca i nie chce go widywać. Znam wiele przykładów, że to się dzieje!– opowiada Koziński.

Ojcowie, którzy wbrew wszystkiemu podejmują walkę o dzieci, muszą przygotować się na długą i wyboistą drogę do sprawiedliwości. Maciej Gramens z Gdyni, tak podsumował swoją batalię:

Ponad: 3 lata bez kontaktu z synem, 500 uniemożliwionych kontaktów z dzieckiem, 75000 przejechanych kilometrów, 80 spraw sadowych, w tym bezpodstawne sprawy karne, 1000 pism wysłanych do instytucji publicznych, 500 godzin rozmów z urzędnikami, prokuratorami, policjantami i pracownikami sądów.

On nie odpuścił i pod koniec ubiegłego roku wywalczył decyzję sądu, który uznał, że synek ma zamieszkać z nim. Ale to postanowienie sądu nie znaczy na razie nic. Powód? Matka zmieniła dziecku miejsce zamieszkania, nie informując o tym ojca.

Zgłosiłem zaginięcie syna, ale policja nie robi nic, aby go znaleźć. A kurator już mnie poinformował, że nawet, gdy ustalą nowy adres synka, a matka nie będzie go chciała wydać, to on odstąpi od czynności, aby nie zagrażać dobru dziecka. Równość ojców i matek wobec prawa to fikcja – opowiada Maciej.

Efekt? Tysiące dzieci wychowuje się bez ojców, a tysiące ojców, często młodych ludzi, nie decyduje się kolejny raz na tacierzyństwo."

 

 

"Alimenty: –Janusz pracuje jako robotnik w firmie zajmującej się remontami. Zarabia ok. 3500-4000 zł na rękę, przed rozwodem umówił się z żoną, że będzie płacił płacić 1200 zł alimentów na 11-letnią córkę Dla dobra dziecka miało być kulturalne rozstanie. Ale nie było. Najpierw żona po wizycie u adwokata zażądała 1800 zł na dziecko, a potem z mecenasem przekonali panią sędzię, że córka wymaga opieki lekarza-specjalisty, choć to bzdura, a ja “jak się postaram”, to będę więcej zarabiał. Przecież budowlańcy są teraz rozchwytywani. No i płacę płacę 1800 zł, a żeby nie zupełnie dziadować, ciągle dorabiam, przez co siada mi zdrowie i często mam dość życia. Z byłą żoną od rozprawy alimentacyjnej nie zamieniłem ani słowa – opowiada."

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.