Skocz do zawartości

Wystrój wnętrza


Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o ocenę moich zamiarów dotyczących doboru kolorów (!) wnętrza mieszkania, mieszkanie jasne z dużymi oknami, w skrócie, ciemna drewniana podłoga i listwy, jaśniejsze drzwi blaty i okna, klamki złote lub srebrne ale wolałbym złote, okna bez zasłon, z roletami 

 

Podłoga oraz listwy jak tu (drewno nie takie fancy, ale odcień mniej więcej taki) 

gf-QwVT-ZEvK-LfCW_nowoczesne-podlogi-lam

 

Drzwi wejściowe od wewnątrz takie (tutaj nie za bardzo mam wybór, na inne musiałbym czekać miesiąc, chyba że są bardzo złe to poszukam jeszcze) 

IMG-20221024-WA0022.jpg

 

Kuchnia i szafki el classico

biaa-kuchnia1.jpg

 

Ściany wszędzie białe, w kuchni na pewno będę chciał kilka płytek z motywami ludowymi Mazowsza 

c582owicz.jpg

 

Jak to jest z tymi kolorami tak wgl, jak np okna będą się nieco różnic od blatów to bardzo to będzie widać? 

 

Najmniej z tego wszystkiego podobają mi się te drzwi 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bardzo super, choć drzwi wyglądają jak sprzed 20 lat :P Na ciemne parkiety trzeba uważać - widać na nich każde zabrudzenie, więc warto kupić wysokiej jakości koncentrat do mycia.
 

Same w sobie kolory to kwestia drugorzędna, przede wszystkim chodzi o dobranie ich tonacji na skali ciepła/zimna. Także uważaj z mieszaniem ciepłych odcieni drewna ze srebrnymi elementami.

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Tak myślę. Może tylko zamiast złotych klamek to wybierz mosiężne (chodzi mi o kolor, nie taki błyszczący złoty, tylko trochę miedziany bardziej). Będzie tak rustykalnie i naturalnie, skoro idziesz w takie klimaty. Ale to kosmetyka. 

 

Edytowane przez Amperka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slusa bardzo ciemne/bardzo jasne podłogi to widok każdego włoska, jeśli nie jesteś typem, który lubi odkurzać 2x dziennie, lepiej isć w coś delikatniejszego.

 

Podłoga z pierwszego zdj. nie jest aż tak bardzo ciemna, ale imo akurat ta bardzo pstrokata i oczy-boląca. Lepiej iść w neutralne podłogi, ściany i szaleć dodatkami.

 

Kuchnia ładna, co do płytek z motywami ludowymi, zastanów się czy nie będzie to trochę kiczowate. Nie o sam motyw mi chodzi, tylko to stylizowanie. Może np. jakieś oryginalne talerze z ludowymi motywami na ścianę?  Znów - neutralna baza + ciekawe dodatki.

5 godzin temu, slusa napisał:

Jak to jest z tymi kolorami tak wgl, jak np okna będą się nieco różnic od blatów to bardzo to będzie widać? 

 

Nieee, ale jak to mi kiedyś stolarz powiedzial- lepiej nie robić drewutni, czyli 10 różnych rzeczy z drewna w pokoju, każde z innej bajki co do koloru i odcienia. 2-3 myślę ujdą.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał takie okna to powiesiłbym w nich jakiś ładny system hydroponiki i cieszył się świeżymi kiełkami. 

 

Jak dla mnie brak spójności, w pokoju wygląda jak drewno z tropików, a kuchnia jak późny PRL. 

 

Ja bym zrobił listę rzeczy funkcjonalnych i od niej wyszedł, żeby się nie okazało, że np. w przedpokoju nie ma gdzie usiąść. Ogólnie polecam tak urządzić właśnie przedpokój by dało się awaryjnie przyjąć kuriera/montera itp. nie zawsze wszystko można/chce się załatwiać w drzwiach. W kuchni nie widzę gniazdek. 

 

Pytanie jaki masz budżet i czy nie warto rozważyć architekta. A może wręcz przeciwnie liczysz każdy grosz. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, sol said:

, jeśli nie jesteś typem, który lubi odkurzać 2x dziennie, lepiej isć w coś delikatniejszego

 

Automatyczny będzie jeździł, tak zaprojektuje ze nie będzie z nim problemu 

 

7 hours ago, sol said:

Nie o sam motyw mi chodzi, tylko to stylizowanie

 

Myślę aby samemu namalować takie płytki, jedyna kupna opcja to fototapeta plus szkło, to ba pewno będzie kiczowate. Postaram się to zrobić z wyczuciem

 

7 hours ago, Piter_1982 said:

funkcjonalnych

 

To najłatwiejsza rzecz dla mnie, problem mam tylko z tymi cholernymi kolorami xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, jak na moje "standardy" poprawnie.

16 godzin temu, slusa napisał:

mieszkanie jasne z dużymi oknami

 

Największy plus. Nic nie dodaje tak przestrzeni jak duże okna. Najlepiej, jeżeli również w poziomie są jak najdłuższe, niemal do podłogi. Żeby podbić ten efekt możesz np. zamontować szafki z lustrami po przeciwległej stronie. No i posiadanie okna w łazience to duży plus, bo te pomieszczenia zwykle rażą klaustrofobią ;) 

 

16 godzin temu, slusa napisał:

okna bez zasłon,

TAK ❤️

 

Białe, ewentualnie lekko szarawe ściany podobają mi się najbardziej. Dodają przestrzeni, są eleganckie i ponadczasowe. Minus- szybko się brudzą :(

 

 

16 godzin temu, slusa napisał:

Podłoga oraz listwy jak tu (drewno nie takie fancy, ale odcień mniej więcej taki) 

Będę szczera- nie podoba mi się ta podłoga. Dla mnie jest brzydka 😆, bardzo ciemna i w pierwszej kolejności patrzę na nią a nie na mieszkanie jako całość. Mało tego- dopóki przestrzeń jest otwarta i spora, to jeszcze jest ok. W przypadku mniejszego pomieszczenia, przy większej ilości rzeczy to będzie wizualnie męczyć. Jak lubisz kontrasty, to nie lepiej zaszaleć na kolorystyce mebli?

Ja uwielbiam białe podłogi (ale są cholernie drogie zazwyczaj :

zobacz jaki efekt robi biała (albo po prostu jaśniejsza podłoga)

 

https://zszywka.pl/p/biala-podloga-w-mieszkaniu-madziofp-17493404.html

 

Analogicznie z drzwiami- wyglądają po prostu źle. Jakkolwiek wybierzesz, pamiętaj by drzwi i podłoga były w zbliżonej kolorystyce, na plus jak drzwi są trochę jaśniejsze.

 

Najbardziej na drzwiach podoba mi się kolor zielony, ale to raczej nie na mieszkanie, tylko dom ;)

16 godzin temu, slusa napisał:

klamki złote lub srebrne ale wolałbym złote

Złoto wygląda schludnie i elegancko przy czerni (lub na przykład ciemnej zieleni)- np. tutaj w przypadku kuchni:

https://treehouse.co/uploads/czarna-kuchnia.jpg

 

Moim zdaniem, brąz (zwłaszcza taki nasycony) "nie dźwignie" tego koloru; złoto jest bardzo wymagające i w efekcie wyjdzie kiczowato.

Miedź lepiej się sprawdzi.

16 godzin temu, slusa napisał:

Kuchnia i szafki el classico

Kuchnia jest bardzo poprawna i nijaka. Może być. Jak podobają Ci się wschodnie motywy- zobacz na propozycje kuchni rustykalnych.

Tutaj bym zaszalała z kolorem- np. rustykalne kuchnie świetnie sprawdzają się w niebieskich odcieniach.

 

5893.webp

Poza tym podobają mi się kuchnie ciemnozielone (wyglądają klasycznie i nie nudno) i czarne właśnie.

Nie wiem ile masz sprzętów, ale mi kompletnie nie leżą szafki u góry- wolałabym rozwiązanie loftowe, czyli dodatkowy blat, gdzie możesz usiąść, wypić kawę i mieć dodatkowe półki pod spodem. To wygląda spoko. 

Chociaż u mnie największą miłością cieszą się te kuchnie nowoczesne, ale to raczej nie będzie Ci się podobać.

 

Wszystko to jednak zależy od planu mieszkania - rozmieszczenia pomieszczeń i metrażu, którego nie podałeś. 

 

Pooglądaj sobie Szelągowską i zobacz jakie rozwiązania wprowadza ;) 

 

16 godzin temu, slusa napisał:

Jak to jest z tymi kolorami tak wgl, jak np okna będą się nieco różnic od blatów to bardzo to będzie widać? 

Znowu- zależy od metrażu i rozmieszczenia, ale jeżeli jest to "nieco" to raczej nie powinno być widać :) 

 

EDIT: Gratuluję mieszkania :D 

Edytowane przez Wielokropek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Wielokropek said:

Najlepiej, jeżeli również w poziomie są jak najdłuższe, niemal do podłogi

 

Prawda, ale jestem w bloku, to tu nie przejdzie 

 

1 hour ago, Wielokropek said:

No i posiadanie okna w łazience to duży plus, bo te pomieszczenia zwykle rażą klaustrofobią

 

Dwa lustra na wejściu, jedno duże w sypialni naprzeciwko łóżka i jedno duże naprzeciwko prysznica : )

 

1 hour ago, Wielokropek said:

Miedź lepiej się sprawdzi

 

Niestety nie mogę wybrać koloru klamek (tzn mogę ale to miesiąc czekania na który w mojej sytuacji nie za bardzo mogę sobie pozwolić 

 

IMG-20221025-WA0011.jpg

 

Są jeszcze inne fajne ale bez lustra 

 

1 hour ago, Wielokropek said:

Chociaż u mnie największą miłością cieszą się te kuchnie nowoczesne, ale to raczej nie będzie Ci się podobać

 

Fuj, zdecydowanie nie, będzie coś takiego 

 

aranzacja-kuchni-z-wyspa-w-bieli-i-drewn

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tego odcienia podłogę w salonie to ja bym proponowała jakieś dodatki albo jakiś kawałeczek ściany z oliwkową zielenią albo tapeta albo...Moss art. Obraz/ ściana z mchem. 

 

Drzwi nie są najgorsze, są po prostu takie proste ale moim zdaniem schludne, do podłogi pasują. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Hippie said:

kawałeczek ściany z oliwkową zielenią albo tapeta albo...Moss art. Obraz/ ściana z mchem

 

Myślałem żeby gdzieś strzelić sobie Zieleń, może w sypialni. A jeżeli chodzi o obraz, to mam pewien bardzo fajny plan, zawsze chciałem mieć tatuaż z tym smokiem : D

 

68a35b8c65201480457546ba69d2ed3c.png

 

Powinien robić nieźle pierwsze wrażenie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to pewnie będą są osobne pomieszczenia ale gryzie mi się ten smok z ludowymi akcentami w kuchni... Ale to tylko ja. Ja mam bzika na punkcie estetyki i by wszystko ze sobą jakoś współgrało w całości. Jak tobie to nie przeszkadza to ok. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wystroju się nie znam ale mogę doradzić abyś nie przesadzać z dodatkami, szedłbym nawet w kierunku minimalizmu.

 

Przynajmniej w moim przypadku minimalizm daje sporo komfortu psychicznego po całym dniu, łatwiej mi się tez skoncentrować oraz wypocząć w pomieszczeniu wolnym o tych wszystkich ozdóbek i pierdól.

 

O oszczędności pieniedzy i  czasu na sprzątaniu nie wspomnę. 
 

Drażni mnie jak widzę jakieś ozdóbki na parapetach, szafkach czy stole.

 

Mysle, że warto przetestować na samym sobie wystrój minimalistyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, slusa napisał:

mieszkanie jasne z dużymi oknami

 

Jeśli okna od południa czy zachodu, trzeba zabezpieczyć przed przegrzewaniem pomieszczenie. Pomyśl o tym przy doborze rolet.

 

Jeśli wybierzesz podłogę w ciemnej tonacji, tym bardziej (odradzam).

 

17 godzin temu, slusa napisał:

klamki złote lub srebrne ale wolałbym złote

Mnie się to kojarzy z tanim blichtrem, wziąłbym klamki w kolorze okien.

 

17 godzin temu, slusa napisał:

Drzwi wejściowe od wewnątrz takie (tutaj nie za bardzo mam wybór

Forma słaba, weż choć kolor nierzucający się w oczy, podobny do ścian. 

 

17 godzin temu, slusa napisał:

Kuchnia i szafki el classico

Klasyczny styl najlepiej się sprawdza i starzeje, choć sam wolę minimalizm.

 

Nie przesadź z "wtrętami". Ten wzór płytek za kilka lat będzie passe. 

Użyj, jesli Ci sie podoba, ale jako łatwo zastępowalny dodatek. 

 

17 godzin temu, slusa napisał:

Jak to jest z tymi kolorami tak wgl, jak np okna będą się nieco różnic od blatów to bardzo to będzie widać? 

 

Spoko, ogólnie im niżej tym ciemniej. Byle nie przesadzić. 

 

16 godzin temu, Hatmehit napisał:

Same w sobie kolory to kwestia drugorzędna

Kolorami można w łatwy sposób dużo zmienić. Ja tam się lubię bawić w ten sposób.

 

Godzinę temu, slusa napisał:

jedno duże w sypialni naprzeciwko łóżka

 

Okno czy lustro naprzeciwko łóżka to nie jest dobry pomysł. 

Jeśli Ci bardzo zależy, np. do seksu, to ustaw gdzieś z boku.

 

Godzinę temu, slusa napisał:

Fuj, zdecydowanie nie, będzie coś takiego 

Najebane tam dodatków, to bardziej rustic niż klasyka. 

Ale jeśli Ci to odpowiada, ok. 

 

35 minut temu, Hippie napisał:

Jak masz tego odcienia podłogę w salonie to ja bym proponowała jakieś dodatki albo jakiś kawałeczek ściany z oliwkową zielenią

Przy jasnej podłodze też się sprawdza.

Cześć salonu mam podzieloną kolorami i miejsce gdzie mam kanape, naprzeciwko jest ciemnozielony kolor. 

Okno z tamtej strony ma fioletowe zasłony (jedyne w domu) I kiedy je zaciągnąć, część "dzienna"- kuchnia i jadalnia, są wciąż jasne i żywe, a salon który jest połączony i otwarty, łapie półmrok i fajne klimaty. 

Kolorem można sporo uzyskać. 

 

1 godzinę temu, RealLife napisał:

Brakuje jednak ruskiej flagi  w salonie oraz szafki na onuce

 

Jebłem 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slusa napisał:
2 godziny temu, Wielokropek napisał:

Chociaż u mnie największą miłością cieszą się te kuchnie nowoczesne, ale to raczej nie będzie Ci się podobać

 

Fuj, zdecydowanie nie, będzie coś takiego 

 

Spoko :D , ja lubię minimalizm do przesady+ elementy retro czy loftowe.

 

1 godzinę temu, slusa napisał:
2 godziny temu, Wielokropek napisał:

Miedź lepiej się sprawdzi

 

Niestety nie mogę wybrać koloru klamek (tzn mogę ale to miesiąc czekania na który w mojej sytuacji nie za bardzo mogę sobie pozwolić 

 

 :D

To co teraz pokazałeś, jest o wiele lepsze (moim zdaniem)od pierwszego i idzie w stronę rustykalnych klimatów. Mówiłam już, żebyś sobie zerknął, bo Cię ewidentnie ciągnie w tę stronę ;)

Nie ma górnych półek :) , więc dla mnie na plus, od razu się przestrzeń otwiera.

 

Ja mam bzika na punkcie zielonych kuchni, zielonych (oraz szklanych bądź drewnianych) stołów i zielonych drzwi :D 

np. coś takiego , jak przedstawione jako tło nagłówka w tym artykule:

https://czasnawnetrze.pl/wnetrza/pomieszczenia/kuchnia/52985-zielona-kuchnia-pomysly-na-aranzacje

 

1 godzinę temu, slusa napisał:
2 godziny temu, Wielokropek napisał:

Najlepiej, jeżeli również w poziomie są jak najdłuższe, niemal do podłogi

 

Prawda, ale jestem w bloku, to tu nie przejdzie

Rozumiem. Z tego co zauważyłam, to powoli wprowadzają takie rozwiązania w nowszym budownictwie, gdzie zazwyczaj budynki nie przypominają wieżowców ;) (i dobrze bo ten widok brzydzi każde miasto ;), które nie jest gigantyczną aglomeracją, a takich w Polsce nie ma)

 

1 godzinę temu, slusa napisał:
2 godziny temu, Wielokropek napisał:

No i posiadanie okna w łazience to duży plus, bo te pomieszczenia zwykle rażą klaustrofobią

 

Dwa lustra na wejściu, jedno duże w sypialni naprzeciwko łóżka i jedno duże naprzeciwko prysznica : )

Fajnie.

Duże lustro naprzeciw prysznica- tu się robi wybitnie fajnie :P , choć zależy jak wielkie to lustro :D, mi się podobają "większe z średnich rozmiarów"

 

Nie lubię szafek naprzeciw łóżka, wolę jak są z boku- no ale to już pierdoła, która zależy od rozmiaru i ustawności pomieszczenia 

Edytowane przez Wielokropek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, slusa napisał:

Kuchnia i szafki el classico

 

 3 lata temu szukałam domu z rynku wtórnego, trochę się nachodziłam po miejscach nietkniętych zmianą od lat 90:)

Faktycznie klasyka dobrze się starzeje. Drewniane kuchnie (wtedy królowało Forte), drewniane parkiety, szprosy w oknach, cegiełka na elewacji, to wszystko do dziś wygląda bardzo fajnie i elegancko. W domu, który kupiliśmy nie trzeba było dużo remontować (choć kuchnia niestety nie trafiła mi się drewniana).

 

Na drugim biegunie "szalone lata 2000" - każdy pokój w innym kolorze, plastikowe kuchnie w kolorach typu czerwień, czarne kafelki w łazienkach i inne cuda. Albo "stylizowanie" pokoi na "afrykański" (była taka moda), meble w kolorze wenge itd. Z pewnością starzeje to się okrutnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej patrz na materiały, a nie kolory. Zauważ, że nawet kolorowe tynki w Krakowie, oparte na wapnie wyglądają dziś pięknie. Kolor mógł wypłowieć, ale wszystko wygląda ładnie. Za to elewacje z tzw. tynków szlachetnych nawet jeśli w naturalnych kolorach, wyglądają tragicznie po kilku latach. 

 

Co do wyboru kolorów. Popatrz na kolorystykę całych powierzchni, wbrew pozorom dobrym rozwiązaniem może być patrzenie na zestawy producentów. Jeśli to renomowani dostawcy to w jednej linii wszystko powinno się zgrywać i trudno popełnić błąd. Popatrz na ceramikę czy armaturę. W jednej linii kształty pasują do siebie. Umywalka i sedes widać, że pasują. Nie bez powodu napisałem o kształtach. Większość facetów dobierze dobrze formę, ale kiepsko kolor. I teraz już wiesz, że warto zapytać jakaś panią. Tak natura nie uczyniła nas równymi. Dała inne proporcje różnych rodzajów nerwów wzrokowych: mężczyźni lepiej widzą ruch i kształty, a kobiety kolory. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.