Skocz do zawartości

Kryjąca białą farba - co polecacie?


Lupus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, temat banalny, ale nie z mojej bajki, więc bardzo liczę na Waszą pomoc. 

Szykuje się do samodzielnego odświeżenia mieszkania, które będzie wymagać przemalowania ścian pomalowanych ciemną farbą na biało. Jaką farbę polecacie do tego?

Wertuje fora, przewija się nazwa jednej farby, ale mam wrażenie,że to mogą być wpisy reklamowe, więc chętnie się dowiem od Was 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jakiej farby byś nie wybrał, to jeżeli wcześniejszy kolor jest bardzo ciemny, raczej na pewno będzie wymagane pomalowanie więcej niż dwa razy żeby nie przebijało.

Jeżeli chodzi o białą farbę, to zazwyczaj używałem po prostu śnieżki i była ok, ale może są jakieś lepsze pod Twoje potrzeby.

 

farba-do-scian-i-sufitow-biala-sniezka-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LupusW zeszłym roku malowałem mieszkanie i zależało mi właśnie na dobrze kryjącej farbie, żeby opędzić wszystko jedną warstwą. Przeczytałem pół internetu i wyszło mi, że rewelacyjne krycie mają farby Flugger, jednak są bardzo drogie. Ze względów ekonomicznych wybrałem farbę o nieznacznie słabszym kryciu, ale w ludzkiej cenie - Kabe Aquatex. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru, farba kryje rewelacyjnie, a przy tym jest w miarę wydajna. Polecam z całego serca.

Edytowane przez Adams
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna warstwa będzie mało. Ja miałem pokryte ściany podkładem białym gruntującum, a kolor szedł taka biel wchodząca w szarość. Mimo to trzeba było dać drugą warstwę bo po pierwsze zaleca to producent, a po drugie zawsze gdzieś zrobisz mijaka, Ja używałem Bondexa ceramiczną, jedyną wadą jest to że sprzedawali w wiaderkach po 2,7 l wiec się wkurzałem bo jeszcze dobrze nie zaczynałem malować a już się wiaderko kończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bumber A ile m.kw. miałeś do pomalowania? Jak możesz mijaka zrobić? 

Jak malujesz to yyyy dobrze by było byś czuł wałek z farbą i słyszał jak wałek rozkłada farbę na ścianie. ta farbą nie może być za gęsta ale i też żeby nie była to woda. Zależy jakie podłoże czy jest bardzo chłonne, temp. i wilgotność w pomieszczeniu też ma znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MG-42 napisał(a):

@Bumber A ile m.kw. miałeś do pomalowania? Jak możesz mijaka zrobić? 

Jak malujesz to yyyy dobrze by było byś czuł wałek z farbą i słyszał jak wałek rozkłada farbę na ścianie. ta farbą nie może być za gęsta ale i też żeby nie była to woda. Zależy jakie podłoże czy jest bardzo chłonne, temp. i wilgotność w pomieszczeniu też ma znaczenie. 

Malowałem cały dom w którym były świeże ściany a tynk był mineralny, dlatego najpierw dałem farbę gruntującą. Próbowałem temat i agregatem i wałkiem i co byś nie robił to zawsze gdzieś mijak będzie :) Sufity malowałem duluxem ( bo one szły na biało) i też jak nie dałem drugiej farby to było widać prześwity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bumber to nie do końca mogą być prześwity. Może być też tak ale nie koniecznie, że poprostu są mikro fale na tynkach i po prostu jest cień rzucany i może sie wydawać, że to prześwity. 

Jak się czasami trafi duży salun to trzeba dobrze napierdalać by któraś warstwa nie za szybko wyschła i by ją "nie poderwać" wałkiem. Są farby super matowe które niwelują takie nierówności. Zaznaczam nierówności, bo co innego jest równe a co innego gładkie, gładkie to nie znaczy że i też równe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do powyższego pytania.

Mam do pomalowania pokój.

 

Kiedyś malowałem pędzlem/wałkiem (ciemna farba)

I to była droga przez mękę.

Pokrycie wyszło jak łaty kamuflażu na pojeździe wojskowym.

 

Poproszę ładnie o tip, jaki sprzęt kupić do 'domowego malowania'.

Nie 'pro' ale tak żeby dał radę obskoczyć pokój.

Jakiś pistolet malarski? 

Poprosiłbym o warte wydania $$$ modele.

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Margrabia.von.Ansbach prawdopodobnie miałeś za gęstą farbę. Do tego ciemna. Zawsze możesz w piwnicy przećwiczyć, raz jedną raz drugą ścianę albo w podobnym miejscu. Przy malowaniu wałkiem ważne żeby był czysty, elastyczny i żeby farba miała odpowiednią gęstość. To raczej kwestia doświadczenia, a nie konkretnej marki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Z czystym sumieniem, bez ściemy , bez reklamy polecam farby KABE dyspersyjno-krzemienoiwe . Sprawdzona marka, szwajcarska jakoś i zero gadania. 

Przede wszystkim absolutnie nie kupuj jakiejkolwiek farby w markecie!

https://farbykabe.pl/produkty/wnetrza/farby/farby-dyspersyjno-krzemianowe/aquatex-farba-dyspersyjno-krzemianowa-do-scian-i-sufitow/

Przyjemnej pracy i zadowolenia z malowania. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter_1982 Też tak może być jak piszesz. Ciekawe jak wygląda  faktura po tym malowaniu. No bo jak wyszło to, że była gęsta farba to i może być faktura gruba a do tego widoczne "baty" na ścianach. Kupi wałek z krótkim włosiem to też słabo jak kupi z długim włosiem wałek "elewacyjny" no to jaka to faktura wyjdzie i ile farby pójdzie, da sie i takim wałkiem malować tylko trzeba umieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Margrabia.von.Ansbach napisał(a):

Kiedyś malowałem pędzlem/wałkiem (ciemna farba)

I to była droga przez mękę.

Pokrycie wyszło jak łaty kamuflażu na pojeździe wojskowym.

To u mnie tak wyszło po pewnym czasie . 3-4 warstwy białej farby na ciemniejsza i po jakimś czasie zaczęło przebijać. Ale nie wiem, z czego to wynika dokładnie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flugger, Tikkurila

Z trochę tańczych Kabe i Greinplast

Każda z tych farb będzie lepsza od typowo masowych i reklamowanych wszędzie farb typu snieżka, deulux, magnat etc. 

3 godziny temu, Margrabia.von.Ansbach napisał(a):

Pytanie do powyższego pytania.

Mam do pomalowania pokój.

 

Kiedyś malowałem pędzlem/wałkiem (ciemna farba)

I to była droga przez mękę.

Pokrycie wyszło jak łaty kamuflażu na pojeździe wojskowym.

 

Poproszę ładnie o tip, jaki sprzęt kupić do 'domowego malowania'.

Nie 'pro' ale tak żeby dał radę obskoczyć pokój.

Jakiś pistolet malarski? 

Poprosiłbym o warte wydania $$$ modele.


Kuzyn ma teraz agregat, więc dawno niczym innym nie miałem malowane. Jeżeli masz jakąś małą sprężarkę to miałem kiedyś coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/agregat-malarski-zbiornik-cisnieniowy-lakierniczy-12859204936?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_przemysl_pla_pmax_sc&ev_campaign_id=17958851430&gclid=Cj0KCQjwoeemBhCfARIsADR2QCuyDumyxrmIYO31QpLoBwK7FCC87jSksssQO6vqjM9zyljQSApx7A8aAt-zEALw_wcB

Docelowo kupiony jedynie żeby pomalować starą halę. Ostatecznie pomalował hale, jakieś stare kontenery morskie, kilka pomieszczeń u rodziców i moje mieszkanie, a na koniec oddałem znajomemu jak leżał nikomu nie potrzebny. Od początku trochę przeciekał w jednym miejscu, ale naprawa taśmą dała radę. 

Inną jeszcze bardziej budżetową opcją są zwykłe pistolety malarskie, ale nimi będziesz malował ze 4x wolniej i jak się raz zapcha to nie opłaca się nawet zbytnio tego czyścić. Na malowanie mieszkania jednak powinno wystarczyć. 

Jedno i drugie to totalna chińszczyzna i nie ma co bajek opowiadać, ale idzie na pewno dużo szybciej niż wałkiem i nie trzeba tyle wprawy żeby efekt był estetyczny

Edytowane przez Lordziok
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Margrabia.von.Ansbach

Mój Ojciec zakupił jakiś czas temu pistolet natryskowy Boscha. Coś takiego.

Według jego opinii krycie farbą poszło bardzo elegancko i sprawnie. Jest jednak istotny problem, że cholerstwo pryska po bokach jak szalone.

Na próbę pomalował ścianę zewnętrzną składzika w ogrodzie to uwalił przy tym solidnie pobliskie krzaki i trawnik.

Mówił, że do ścian wewnętrznych w pomieszczeniach trzeba na pewno solidnie zabezpieczyć powierzchnię wokoło ściany docelowej oraz siebie samego.

https://youtu.be/TVFIeCYu8YM?t=215

/\ tutaj przykładowo widać taki rozprysk po ścianie.

 

To taka drobna uwaga z mojej strony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

będzie wymagane pomalowanie więcej niż dwa razy żeby nie przebijało.

Jeżeli chodzi o białą farbę, to zazwyczaj używałem po prostu śnieżki i była ok, ale może są jakieś lepsze pod Twoje potrzeby.

 

farba-do-scian-i-sufitow-biala-sniezka-e

 

Ja do akiego wiadra dodałbym 200ml balsamu Szostakowskiego, żeby lepiej farba kleiła. :P 😆

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.