Skocz do zawartości

Czy po wyborach zostanie przywrócony powszechny pobór wojskowy?


Strusprawa1

Czy po wyborach zostanie przywrócony powszechny pobór wojskowy?  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy po wyborach zostanie przywrócony powszechny pobór wojskowy?

    • Tak
      22
    • Nie
      17
    • Trudno powiedzieć
      32
  2. 2. Czy jesteś za nim?

    • Nie jestem za
      44
    • Jestem za!
      12
    • Zależy na ile i w jaki sposób (w komentarzu)
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Jak sobie wyobrażacie przywrócenie poboru? Zerkałem sobie przed chwilą na plany formowania I Dywizji Piechoty Legionów. Na końcu sierpnia zapowiedziano formowanie kolejnej (oprócz tej). I Dywizja Piechoty Legionów ma być największą z dotychczas istniejących - 5 brygad bodajże 4-batalionowych. Czyli tak około 25-30 tys. żołnierzy (jeśli w pełni ukompletowane). Formowanie innych, podstawowych dywizji na czele z żelazną osiemnastą jeszcze trwa. 

 

Ostatnio Szef Sztabu Generalnego powiedział, że jeśli Rosja rozbuduje wojska do takiego stopnia jak planują, a także wygrają na Ukrainie, to nie będzie potrzebne 5% PKB na wojsko, a znacznie więcej i nie tylko 300 tys. wojska. 

https://defence24.pl/polityka-obronna/gen-andrzejczak-ostrzega-nato-co-z-300-tysiecznym-wojskiem-polskim-komentarz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zawodową armią, przeciwko powszechnemu poborowi oraz przymusowym ćwiczeniom zakończonym przymusową przysięgą wojskową, co w PL umożliwia bubel prawny nazwany dla draki

ustawą o obronie ojczyzny. Myślę, że mimo wszystko mało prawdopodobne, żeby pobór w PL wrócił.

 

Chociaż np w Łotwie wrócił po inwazji RUS na UKR. Na miejscu mężczyzn poniżej 28 r.ż zmieniałbym miejsce zamieszkania heh.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zbychu napisał(a):

Jak wygra konfederacja to tak

Jak patrze na tą bananową młodzież bez żadnych zasad jestem na tak.

Kolejna rzecz, żeby czegoś się w tym wojsku nauczyli pożytecznego, co przyda się w życiu.

 

 

Edytowane przez Druid
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DruidA tam koniec. 

Najważniejsze, że świnki do koryta by się dostały. 

Jakby już raz weszli teraz z pisem to taki mentzen Korwin i inni by dostali jakieś fuchy w spółkach skarbu państwa - znaczy ich rodziny. 

 

Skończyliby, jak kukiz. Co prawda ludzie mówią na niego, jak mówią, ale przy korycie jest już dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

ale przy korycie jest już dłuższy czas.

Ile razy był w sejmie od 89 roku ?

2 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Byłeś w wojsku?

Nie jestem bananowcem, ani płatkiem śniegu, wychowany byłem w latach 90 i początku lat 2000, nie byłem a myślę, żeby iść do WOT-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Druid napisał(a):
6 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Byłeś w wojsku?

Nie jestem bananowcem, ani płatkiem śniegu, wychowany byłem w latach 90 i początku lat 2000, nie byłem a myślę, żeby iść do WOT-u

 

Nie jestem zaskoczony tą odpowiedzią. 😊

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DruidOdkąd poszedł na układ z PiS to przy korycie jest. 

 

A tak btw to uważam, że młodzi Polacy jeśli PiS z konfederacja wygrają wybory to trzeba uciekać na zachód. 

 

Holandia, Belgia, UK, Hiszpania, Niemcy - w zasadzie każdy tam kraj zachodni będzie lepszy do życia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Nie jestem zaskoczony tą odpowiedzią. 😊

Jak nie wojsko , to kto ich nauczy jakiegokolwiek szacunku, czy wolisz, żeby poszli na pożarcie konsumpcjonizmowi i hedonizmowi  ?

Teraz, $Szarak$ napisał(a):

konfederacja

Ciężko, żeby wybory wygrali, skoro nie dopuszcza się ich do mediów.

1 minutę temu, $Szarak$ napisał(a):

Holandia, Belgia, UK, Hiszpania, Niemcy - w zasadzie każdy tam kraj zachodni będzie lepszy do życia. 

Jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Druid napisał(a):

Jak nie wojsko , to kto ich nauczy jakiegokolwiek szacunku, czy wolisz, żeby poszli na pożarcie konsumpcjonizmowi i hedonizmowi  ?

 

Rodzina jest od wychowywania, a jak rodzina nie dała rady, to i wojsko nie da rady [zresztą wojsko nie jest od tego] - zwłaszcza, że jak będzie przymusowe, to powrócą patologiczne zjawiska z przeszłości, takie jak fala.

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Rodzina jest od wychowywania, a jak rodzina nie dała rady

Zobacz jak wygląda prawo między kobieta a mężczyzną, mass media, jak psują mózg ludzi. W dzisiejszych czasach fala taka jak była 30 lat temu nie miałaby racji bytu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby postąpili tak radykalnie, bo by ich oskarki skancelowały. 

 

Ogólnie uważam to za debilizm - chyba że na zasadzie obowiązkowych szkoleń podstawowych (coś w rodzaju krótkiej unitarki + możliwość dalszego rozbudowanego szkolenia specjalistycznego, oczywiście z całym pakietem motywacyjnym).

Budowanie wykwalifikowanych kadr to praca na lata, w kilka miesięcy nie nadrobi się tego, co zaniedbywano przez ostatnie dekady.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

 

młodzi Polacy jeśli PiS z konfederacja wygrają wybory to trzeba uciekać na zachód. 

A nie będziesz ich wyłapywał z kałachem na granicy? :P 

 

@lxdead, przecież służba z babolami to by była męka, chyba nie wiesz, o co prosisz. ;) 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Druid jako były żołnierz, gdy słyszę takie pierdololo o pozytywach powszechnego poboru wojskiego to mnie krew zalewa.

 

Ostatnie czego Cię wojsko nauczy to zasad. Dyscyplina i owszem ale nic Ci po dyscyplinie gdy będziesz musiał robić przez cały okres bzdurne rzeczy, które nie mają nawet w małej części nic wspólnego z wojskowością. 

 

Od wychowania to jest dom rodzinny. Wojsko na pewno nikogo nie wychowa. A ilu widziałem takich, którzy byli zdyscyplinowani, twardzi i byli największymi oprawcami w wojsku a których już z nami nie ma bo nie wytrzymali psychicznie tej psychozy...

 

Ale jak lubisz słuchać bzdur, pilnować na każdym kroku swoich rzeczy żeby Cię nie okradli to twoja droga ... w wojsku nie ma jakiegokolwiek indywidualizmu.

 

Zapomnij o tym co widzisz w amerykańskich filmach bo to ma tyle wspólnego z prawdą i WP co .... a szkoda strzelić ryja.

Edytowane przez Jonash
  • Like 10
  • Dzięki 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Druid napisał(a):

Zobacz jak wygląda prawo między kobieta a mężczyzną, mass media, jak psują mózg ludzi

 

Przymusowe wojsko nie naprawi żadnej z tych patologii, tylko dorzuci swoje. :P 

4 minuty temu, Druid napisał(a):

W dzisiejszych czasach fala taka jak była 30 lat temu nie miałaby racji bytu.

 

Fala nie ma racji bytu, gdy wojsko jest zawodowe, gdy jest powszechny pobór i nie możesz spierdolić to daje duże pole do nadużyć.

Ale nie offtopujmy już. ;)

 

3 minuty temu, lxdead napisał(a):

Trudno powiedziec. I jestem za, o ile bedzie powszechna dla kobiet i mezczyzn, w koncu jestesmy równi 😉

 

Tak BTW w Szwecji w 2017 roku przywrócono obowiązkową służbę wojskową dla kobiet i mężczyzn:

https://defence24.pl/szwecja-przywrocila-pobor-dla-mezczyzn-i-kobiet

 

Prawo zostało wprowadzonę przez minister-kobietę, a tamtejsze feministki protestowały, że to zrównanie praw je dyskryminuje. ;)

Ale już nie chce mi się szukać ich fikołków logicznych.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jonash napisał(a):

jako były żołnierz, gdy słyszę takie pierdololo o pozytywach powszechnego poboru wojskiego to mnie krew zalewa.

 Dla PiS-u jak dojdą do władzy argumentem za wprowadzaniem poboru jest niebezpieczny sąsiad na wschodzie. Akurat z tym to masz rację, jak trafisz na idiotów, to taka służba może ciebie okaleczyć, jak trafisz na kogoś, który czegoś ciebie nauczy, nieważne czy to będzie mechanika, naprawa pojazdów. Wówczas jest jakiś pozytyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.