Skocz do zawartości

Czy po wyborach zostanie przywrócony powszechny pobór wojskowy?


Strusprawa1

Czy po wyborach zostanie przywrócony powszechny pobór wojskowy?  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy po wyborach zostanie przywrócony powszechny pobór wojskowy?

    • Tak
      22
    • Nie
      17
    • Trudno powiedzieć
      32
  2. 2. Czy jesteś za nim?

    • Nie jestem za
      44
    • Jestem za!
      12
    • Zależy na ile i w jaki sposób (w komentarzu)
      15


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Druid napisał(a):
11 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

feministki protestowały, że to zrównanie praw je dyskryminuje. ;)

O Boże jaka tragedia.

@lxdead @Druid

 

Znalazłem ich manifest z tamtego czasu:

https://www.womenalliance.org/no-to-female-conscription/

 

Tłumaczenie jednego z lepszych akapitów:

 

Błędnie rozumiana równość
Norweskie Stowarzyszenie Praw Kobiet (NKF) uważa pobór kobiet do wojska za niezrozumienie koncepcji równości płci i intencji Ustawy o równości. 

Równość płci oznacza przede wszystkim, że kobiety i mężczyźni powinni mieć takie same prawa człowieka i podstawowe wolności. 

Kobiety należy cenić i przydzielać im władzę i zasoby na równych zasadach z mężczyznami. Ale kobiety i mężczyźni nie muszą być podobni ani robić tych samych rzeczy, aby być równi.

 

Aby zapewnić równość płci, w wielu przypadkach ważne jest równe traktowanie kobiet i mężczyzn. Niekoniecznie jednak należy ich traktować jednakowo w każdej sytuacji. 

W niektórych przypadkach należy faworyzować płeć nieuprzywilejowaną, aby móc uzyskać podobne wyniki.

................................................................

 

Czyli w praktyce, parytety tam gdzie to jest wygodne, a tam gdzie nie...Patriarchat? Też ujdzie. 😊

  • Like 6
  • Haha 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://defence24.pl/wiadomosci/mon-planuje-kolejne-zlagodzenie-wymagan-zdrowotnych

3 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

 

ich manifest z tamtego czasu:

https://www.womenalliance.org/no-to-female-conscription/

 

Tłumaczenie jednego z lepszych akapitów:

 

Błędnie rozumiana równość
Norweskie Stowarzyszenie Praw Kobiet (NKF) uważa pobór kobiet do wojska za niezrozumienie koncepcji równości płci i intencji Ustawy o równości. 

Równość płci oznacza przede wszystkim, że kobiety i mężczyźni powinni mieć takie same prawa człowieka i podstawowe wolności. 

Kobiety należy cenić i przydzielać im władzę i zasoby na równych zasadach z mężczyznami. Ale kobiety i mężczyźni nie muszą być podobni ani robić tych samych rzeczy, aby być równi.

 

Aby zapewnić równość płci, w wielu przypadkach ważne jest równe traktowanie kobiet i mężczyzn. Niekoniecznie jednak należy ich traktować jednakowo w każdej sytuacji. 

W niektórych przypadkach należy faworyzować płeć nieuprzywilejowaną, aby móc uzyskać podobne wyniki.

To jest właśnie równość w rozumieniu feministek. Do dołu z nimi, i zasypać wapnem.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Druid napisał(a):

który czegoś ciebie nauczy, nieważne czy to będzie mechanika, naprawa pojazdów. 

W mpk szukają ludzi do roboty, właśnie przyuczają na mechaników. Chcesz się czegoś nauczyć, to działaj. Jeżeli ktoś liczy, że go wojo życiowo na prostą wyprowadzi, to... xD

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Moje? Chyba się domyślasz ;)

W sumie nie moja rzecz. To będzie pocałunek śmierci i przegrane wybory dla każdej partii, która się tym będzie masturbować.

 

Swoją drogą, przywoływani tu Żołnierze Kosmosu Heinleina (która większość zna, jak sądzę, raczej że znakomitego filmu Verhoevena, niż z samego materiału źródłowego) to antyutopia państwa totalitarnego. Warto wspomnieć, że w postaci filmowej, książka ma zdecydowanie bardziej poważny, militarystyczny wydźwięk. Film natomiast jest bardziej "zjadliwy". ;) I doskonale pokazuje moc propagandy, ukrytej pod pararelą morderczych insektów z kosmosu. Pamiętacie te scenę - każdy robi tyle, ile jest stanie? Z tymi dzieciakami, z zapałem depczącymi robaki? ;) Albo te piękne, czarne mundury oficerskie ;)

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się, że po wyborach wróci przymusowy pobór:

- ale nie na maksymalną możliwą skalę,

- nazywany innym słowem,

- z dużą ilością niejasności i nierozstrzygniętych sytuacji (dziecko nad którym prawną opiekę ma matka, ale która nie ma dochodu i jedynym źródłem utrzymania tego dziecka są alimenty od ojca - czy taki ojciec podlega poborowi?),

- niesprawiedliwy sam w sobie (kredyt hipoteczny nie będzie zamrażany, brak rekompensaty za zawieszenie czy konieczność zamknięcia działalności),

- niesprawiedliwy społecznie (tylko wobec mężczyzn, duża ilość podwójnych standardów)

- ze szkoleniami w złych warunkach, z brakami sprzętu, nieprzygotowaną kadrą, szkoleniami tylko na podstawowe stanowiska - bo szkoda kasy i slotu treningowego na działonowego w Abramsie, żeby zużywać go na przymusowego poborowego. Na specjalistycznych stanowiskach będą zawodowi, poborowi jako lekka piechota, taki przymusowy WOT.

 

Jestem przeciwny przymusowemu poborowi rozumianemu ogólnie, ponieważ uważam, że narusza on elementarne prawa człowieka.

 

Jestem przeciwny przymusowemu poborowi rozumianemu partykularnie jako prawo obowiązującemu mnie, ale powodów nie będę rozwijał by nie prowokować offtopowej dyskusji.

 

Edytowane przez Foxtrot
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisnę w chuj jak czytam to że wojsko cie życia i szacunku nauczy 🤣

 

 

Mam nadzieje że nie bo i tak nie pójdę, przysięga pod przymusem a potem żywa tarcza pisiorów dla Ukrainy.

 

W razie czego wujo chrzestny czeka z otwartymi ramionami w UK . Sam swego czasu wojsko go ominęło że tak powiem sposobem ma 45 lat i jakoś nie jest mameją.

 

Ps. Żeby nie było daleko mi do rurkowca czy oskarka. 

 

Przymusowy pobór nie przejdzie i tak bo będzie zbyt duży sprzeciw. Pamiętacie sprawę z ACTA? Jak mieli neta cenzurować? Tutaj będzie to samo.

 

Polacy jak chcą mogą się zjednoczyć w danej sprawie. Tylko szkoda że to nie działa przy wyborach.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak PiS wygra wybory i utworzy koalicję z Konfederacją to mur beton pobór wróci.

Mokry sen Mentzena się spełni by młodych ludzi szkolić i wysyłać w razie czego jako mięso armatnie.

 

Nie ominie to również rezerwistów i ludzi starszych bo są pogłoski, że od stycznia 2024 ponad 200. tyś 

ma być powoływanych na ćwiczenia.

 

Na coś się szykują ba nie po to robili poprawki do ustawy o obronie Ojczyzny.

 

Człowiek natomiast powinien mieć wybór, jak ktoś nie chce nie powinno się go przymusowo wcielać.

I tak jest masa chętnych do oddawania życia w imię obcych interesów więc niech pozostaną przy armii zawodowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak@Iceman84PLJa mam do tej pory w pamięci ofertę Kaczora dla Zełeńskiego o wysłaniu wojsk NATO do zachodniego brzegu Dniepru (którą ten odrzucił z miejsca zanim gdziekolwiek ta idea popłynęła, bo nie chciał zamrażać konfliktu). A nuż po wypompowaniu się Ukrainy Ruski nie zatrzyma się na obecnych terenach i rzuci się po więcej? Wtedy będzie potrzebne "mięso armatnie", a któż się nie nada lepiej od dobrego sąsiada? ☺️

No i cały czas Kaczyński nie wypowiedział się "w szczegółach" o tym jakich to gwarancji udzielił Ukrainie (wspomniał o tym w wywiadzie jakieś pół roku temu). Nie przyznał tego wprost, ale czuję w kościach, że chodziło o "bratnią pomoc" w razie ewentualnej wojny dogrywkowej.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

i utworzy koalicję z Konfederacją

Jak utworzy zacznijmy od tego. Jak utworzą to będzie koniec Konfederacji.

8 minut temu, Hubertius napisał(a):

w razie ewentualnej wojny dogrywkowej.

Rozmawiałem ostatnio z Ukraińcem, który mówił, dlaczego go Polaki pytają dlaczego nie walczy, nie wraca, a ten odpowiedział, czy za Tuska, Trzaskowskiego, Kaczyńskiego byś walczył ? Po czym stwierdził, że nie ma do czego, jego wieś skąd pochodzi jest pod rosyjskim butem, dodatkowo jego dom został zrównany z ziemią, a cała wieś jest spalona, pieniądze wysyła rodzinie, które zarobi w Polsce rodzinie na Ukrainie, bo teraz klepią biedę przez wojnę. Przerażające :(

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jonash napisał(a):

 jako były żołnierz, gdy słyszę takie pierdololo o pozytywach powszechnego poboru wojskiego to mnie krew zalewa.

 

 

Jako były żołnierz widzę w tym wiele pozytywów.

 

O poborze jaki był wcześniej można zapomnieć!

Inny świat i inne realia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Iroh napisał(a):

O poborze jaki był wcześniej można zapomnieć!

Inny świat i inne realia.

W Europie nie będzie wielkiej wojny, to inne czasy inne realia... historia się skończyła. Teraz to już tylko miłość, postępowość, lewica i demokracja liberalna. ;)

A tu siurpryza i od prawie 2 lat w Europie napieprzają się armie o liczebności nie widzianej od czasu II WŚ. Tysiące kilometrów okopów, tony amunicji artyleryjskiej, itd...

 

Właśnie. 🙄

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Druid napisał(a):

Rozmawiałem ostatnio z Ukraińcem, który mówił, dlaczego go Polaki pytają dlaczego nie walczy, nie wraca, a ten odpowiedział, czy za Tuska, Trzaskowskiego, Kaczyńskiego byś walczył ? Po czym stwierdził, że nie ma do czego, jego wieś skąd pochodzi jest pod rosyjskim butem, dodatkowo jego dom został zrównany z ziemią, a cała wieś jest spalona, pieniądze wysyła rodzinie, które zarobi w Polsce rodzinie na Ukrainie, bo teraz klepią biedę przez wojnę. Przerażające :(

Realia wojny!

Niestety.

 

Moją rodzinę ze strony ojca po powstaniu listopadowym (chyba, dziadkowie już nie żyją więc się nie dopytam) wywieziono na Syberię.

Z ponad dwudziestu osób, wróciło tylko trzy. Dwie kobiety i mężczyzna.

Mieliśmy spory majątek ziemski gdzieś w Lubelskim.

I przed tym powinniśmy się bronić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Iroh napisał(a):

I przed tym powinniśmy się bronić!

A w Polsce nie zarobi nie wiadomo ile, najgorsze w tym, że Rosja była pod butem mongolskim ileś tam wieków, dla Polski 123 lata były mega destrukcyjne, potem rewolucja bolszewicka i prawie 75 lat komuny, która to ładnie wyprała mózgi im.

Edytowane przez Druid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Iroh napisał(a):

Z ponad dwudziestu osób, wróciło tylko trzy. Dwie kobiety i mężczyzna.

Ty to wiesz, było tobie przekazywane, z kolei ja jestem mieszańcem kresowym, niemieckim, jeden prapradziadek był Niemcem, dwóch moich dziadków od strony prababki, jej bracia z licznego rodzeństwa walczyło w wojnie Rosyjsko-Japońskiej. Rosja była krajem wielonarodowym, więc walczyło wiele narodów w wojnach Rosji z wrogami. Aż tak głęboko nie znam swojej rodziny jak ty.

Edytowane przez Druid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.