Skocz do zawartości

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne, sposobem na tanich lekarzy bez kolejki ?


benito96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

27 wiosen na karku, od jakiegoś czasu podupadłem na zdrowie. Liczne dziwne problemy zdrowotne od neurologicznych poprzez żołądek i uciski w klatce i szyi. (aktualnie stwierdzony torbiel pajęczynówki i przepuklina rozworu przełykowego)

 

Chce się dobrze zdiagnozować bo takie życie z ciągłym zmęczeniem to bardziej wegetacja, stąd pomysł prywatnego ubezpieczenia by mieć dostęp do specjalistów bez długiego oczekiwania, czy ktoś korzystał z takich usług i mógłby się wypowiedzieć w temacie ?

 

Pozdrawiam samców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym miesiącu wybierałem pomiędzy Luxmedem a Medicover. Padło na luxmed ze względu na jedną specjalizacja. Moje spostrzeżenie a propos luxmedu jest takie, że brakuje tam lekarzy(aglomeracja śląska)i wysyłają do placówek współpracujących. Na Twoim miejscu zobaczyłbym jako szybko da się umówić prywatnie przez te dwie firmy do specjalistów, którzy Ciebie najbardziej interesują - te same terminy obowiązują abonentów. Tu lepiej wypada Medicover moim zdaniem. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, T_Shelby said:

 zobaczyłbym jako szybko da się umówić prywatnie przez te dwie firmy do specjalistów, którzy Ciebie najbardziej interesują - te same terminy obowiązują abonentów.

To po cholerę płacić abonament w takim razie?

Na mój gust płaci się po to, żeby nie czekać rok w kolejce.

 

Poza tym, moim zdaniem, prywatne firmy nie mają tyle kasy, żeby mieć ten najdroższy sprzęt wymagany przy skommplikowanych przypadkach, dlatego bardzo dokładnie określają co robią a jeśli czegoś nie robią jesteś dalej w kilkuletniej kolejce do NFZ.

Nie wiem dokładnie jak wygląda sprawa operacji chirurgicznych w różnych *Med-ach.

Czy robią jakiekolwiek?

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się może pakietem od signal iduna. Nie mają własnych placówek jak te wymienione wyżej,  tylko współpracują z wieloma innymi. 

Ja to mam z pracy więc nie płacę, prywatnie od 55zl wzwyż zależy od pakietu,  ale to musisz poczytać co.ci potrzebne.

 

Z terminami bywa bardzo różnie, na dermatologa czekałem 2 miesiace, ale na rehabilitację po urazie był termin od ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Libertyn napisał(a):

Patrząc po ilości firm mających luxmed etc w benefitach to kolejki mogą i tak wystąpić.

Dokładnie tak. Co raz mniej się te prywatne różnią od NFZ.

Pamiętam że jak w 2007 miałem pierwszy pakiet z medicovera to  poszedlem na badania, i mieli male opoznienie więcej mi w poczekalni kawę zrobili żeby się miłej czekało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym rozwiązaniem tego jest wyłącznie zautomatyzowanie tego w jak największym stopniu i drobną opłatą by stare babcie nie zajmowały kolejki. Ilość lekarzy zależy od tego ilu ludzi zamierza już od gimnazjum wybrać tą ścieżkę życiową, a wiadomo z tym ciężko. Już wystarczy że zlikwidowano licea pielęgniarskie ..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pracy kiedyś to miałem, kolejki do tych z dobrymi opiniami też były, na pewno mniejsze ale tak z marszu wejdziesz tylko do tych gorszych. Najlepsi lekarze tam nie siedzą, bo jak są naprawdę dobrzy bardziej im się opłaca działać samemu czy nawet zakładać mała klinikę. 

 

Konwencjonalne uważam, że najbardziej się opłaca iść od razu do tych najlepszych i załatwić tematy maksymalnie sprawnie płacąc więcej za godzinę, ale unikając płacenia co miesiąc przez dłuższy czas. 

 

A najlepiej zadbać najpierw o dietę i jeść tak jak zazwyczaj jedli nasi przodkowie, i zrobić sobie post, ma szerokie spektrum korzyści, na coś na pewno pomoże, a nic nie kosztuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JoeBlue napisał(a):

To po cholerę płacić abonament w takim razie?

Na mój gust płaci się po to, żeby nie czekać rok w kolejce.

 

Poza tym, moim zdaniem, prywatne firmy nie mają tyle kasy, żeby mieć ten najdroższy sprzęt wymagany przy skommplikowanych przypadkach, dlatego bardzo dokładnie określają co robią a jeśli czegoś nie robią jesteś dalej w kilkuletniej kolejce do NFZ.

Nie wiem dokładnie jak wygląda sprawa operacji chirurgicznych w różnych *Med-ach.

Czy robią jakiekolwiek?

 

 

 

@JoeBlue w moim przypadku się opłaca. Muszę chodzić do jednego specjalisty raz w miesiącu. Mam do wyboru a)Luxmed za 259pln włącznie z moim specjalistą oraz innymi b)chodzić prywatnie za 250pln 
 

Co do zabiegów, wszystko zależy od pakietu, nie wypowiem się ponieważ mi wyłącznie zależało na alergologu i odczulaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Druid napisał(a):

Jak śpisz oddychasz ustami czy nosem ?

Polecam, plus medytacja. Ja dość długo musiałem się przyzwyczajać. Polecam plaster na usta, do spania. Naprawdę pomaga. Nie polecam ćwiczeń. co niektórzy sportowcy to stosują, ale może to doprowadzić do stresu. Tzn. hamujesz się z wysiłkiem, bo wiesz, że zaraz będzie niedotlenienie. 

 

Co do pytania, rzeczywiście kluczowa jest dostępność i którzy lekarze będą ci potrzebni częściej (jak myślisz). U mnie chociaż miasto wojewódzkie muszę jeździć do ościennych województw, ale terminy są znośne. 

 

ps. prawie zawsze jeśli masz problemy warto skorzystać z ubezpieczeń grupowych. Bo składka jest liczona statystycznie, więc wiadomo, że dla tych zdrowszych będzie wyższa lub rynkowa, ale jeśli masz jakieś problemy nikt nie wymaga od Ciebie spowiedzi. Więc jeśli masz taka możliwość warto z niej skorzystać. 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Luxmed, wcześniej Medicover. Wrocław. Kolejki do specjalistów też są ale kilka tygodni a nie miesiące czy lata. Wszystko skomputeryzowane. Własne konto z historią badań. Trochę lata świetlne do przodu względem NFZ. W pakiecie mam raz do roku kompleksowy przegląd zdrowia, takie badanie techniczne człowieka od a do z. 

Placówki są otwarte do 21:00 nawet, także w niedzielę można skorzystać z lekarza rodzinnego. 

 

Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Druid napisał(a):

Co to jest ?

 

Nie lepsza opaska antychrapaniowa ?

 

Opaska-przeciw-chrapaniu-na-podbrodek.jp

 

Opaskę mam, ale czułem się w niej nienaturalnie, źle układał mi się język. Podobnie z opaską na oczy. Niby idea słuszna, ale mnie to bardzo przeszkadzało i miałem wrażenie, że sobie szkodzę zamiast pomóc. 

 

Plaster, nie wiem co więcej napisać,  po prostu kupuję 3M plaster jedwabny 50mm szerokości odrywam kawałek i zaklejam usta. Tak naprawdę to wystarczy mały kawałek nakleić, a nie szczelnie dokładnie bo chodzi o odruch, a nie żeby nawet jedna cząsteczka tlenu się nie przecisnęła ;). Ktoś nawet pisał, że w środku dziurę robił, bo bał się, że się udusi i też wyrobiło to odruch odpowiedni. 

 

Jakoś nie pamiętam szczególnych wskazówek, może je po prostu przyswoiłem i uważam teraz za oczywiste. Na pewno było opisane w "Tlenowej przewadze".

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JoeBlue Tak, robią. Aczkolwiek sporo to kosztuje. Cena zabiegu to jedno, ale dochodzi mnóstwo dodatkowych spraw jak opłata za każdy dzień pobytu w szpitalu, za anestezjologa, za samą protezę (implant) itd. Finalnie zabieg, który w cenniku kosztuje 10k, ze wszystkimi sprawami pobocznymi może kosztować dwa razy tyle. Dlatego warto pytać o łączny koszt zabiegu. Info na podstawie wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Druid napisał(a):

Masz krzywą przegrodę nosową ? Nadwagę ? Pracujesz na zmiany ?

Pierwsze nie stwierdzono bo nigdy nie diagnozowałem, ale bardzo możliwe bo dziurki od nosa nie są symetryczne i często ciężko oddychać mi nosem, nadwaga brak 58 kg(170cm), praca zwykła 8-16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.