Skocz do zawartości

Sąsiad rysujący samochód, jak złapać


Moriente

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.11.2023 o 11:26, Moriente napisał(a):

Bracia mam problem i potrzebuję Waszej porady, może ktoś miał podobną sytuację albo wpadnie na jakiś ciekawy pomysł. 

 

Sprawa wygląda następująco:

Zmieniłem auto, z grata którym jeździłem od studiów, na auto klasy średniej, w pięknym rzadkim kolorze, nie nowy, używka, niecałe 10 lat, ale jest na czym oko zawiesić. Zauważyłem że na aucie zaczęły pojawiać się małe rysy, długości 1cm, 1,5cm. Niektóre głębsze, aż do podkładu, niektóre powierzchniowe. Wygląda na klucz. Od kilku dni próbuje polować na sąsiada.

 

 

Nie ogarniam sytuacji, bo auto za 80k nie jest żadnym wyczynem ani wyznacznikiem luksusu, ale chyba jednak w małej miejscowości kogoś dupa piecze. Wrogów nie mam, a przynajmniej mi nic na ten temat nie wiadomo. 

 

Szukam garażu, ale na ten moment zostaje tylko parkowanie pod blokiem. Myślałem o kamerze w oknie, ale w nocy dioda od podczerwieni odbija się w szybie całkowicie, a parking jest nieoświetlony od 23 do 5 rano. Kamera na zewnątrz, do tego widoczna nie wiem czy jest legalna. Kamera w aucie nic nie da bo rysy pojawiają się z boku, przede wszystkim tylna prawa ćwiartka. Auto ma z przodu widoczną kamerę od tempomatu aktywnego i chyba to odstrasza od rysowania przodu auta.

 

Bracia, jakieś rady? Sugestie? Pomysły? Jak złapać, zniechęcić, cokolwiek. Płakać się chce bo średnio co 2,3 dni pojawia się nowy ślad i nie ma szans żeby to były obcierki parkingowe czy stuknięcie drzwiami.

W nocy wchodzisz na jego auto i stawiasz kloca na szybie. 

 

 

Wyrazy współczucia, trafił ci się debil z którym się musisz użerać. 

Kamerka w aucie, bądź dwie. Dyskretnie ustawione. Potem z materiałem lecisz do adwokata. 

Edytowane przez vodkas85
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.