Skocz do zawartości

Tester oprogramowania


Bezsenny_Idealista

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Po spróbowaniu kilku nowych rzeczy w życiu zawodowym wróciłem do punktu wyjścia, bo okazało się to najlepszym rozwiązaniem finansowo na następne dwa lata. Mam jednocześnie plan aby po pokonaniu finansowych przeciwności zacząć w nowym środowisku i branży. W międzyczasie chcę dokształcać się we własnym zakresie po godzinach aby docelowo pracować jako tester oprogramowania najlepiej manualny.

Moją motywacją jest to, że praca zdalna byłaby spełnieniem moich zawodowych marzeń. Idealnie pasuje do mojego skrajnie introwertycznego charakteru i bycia domatorem. Dobra pamięć i analityczny umysł są warunkami sprzyjającymi. Po wstępnym zbadaniu rynku widzę, że niezbędny będzie na początek certyfikat ISTQB.

Monotonna, powtarzalna praca to nie jest dla mnie minus. Jeśli uda mi się dokształcić na tyle żeby móc brać udział w procesach rekrutacyjnych to zaczęcie nawet od najniższej krajowej nie będzie problemem.

Jest tu ktoś z branży chcący dodać kilka słów od siebie albo zachęcić / zniechęcić? Myślicie, że w dwa lata da się tego nauczyć samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na studia zaoczne z informatyki. Politechnika czy nawet typowo uczelnia prywatna. Zobaczysz "z czym to się je".

Mam wrażenie, że jesteś w gorącej wodzie kąpany, a nie liczysz się z tym, że czekałyby się miesiące nauki, jak nie lata licząc próby złapania roboty.

Z resztą tester w tych czasach oprócz testerstwa musi ogarniać także programowanie + frameworki do niego (Python, Java + Selenium).

@Trevor ostatnio cisnął trochę z nauki testerstwa też jako kompletny świeżak, mógłby się trochę wypowiedzieć o swoich wrażeniach i czy warto w to iść.

 

Edytowane przez Hubertius
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bezsenny_Idealista napisał(a):

Monotonna, powtarzalna praca to nie jest dla mnie minus.


Współpracuje z testerami. Jest sporo monotonności. Jakiś czas temu próg wejścia nie był wysoki. Co bardziej ogarnięty tester idzie wyżej w mityczne programowanie.

Skrajna introwertyczność nie jest wskazana w IT. Wbrew pozorom. Każdy kto pójdzie wyżej musi być komunikatywny. Ale tego da się nauczyć, a nie pierdololo o introwertyczności - jako formy własnego usprawiedliwiania się.

 

W dwa lata to ogarniesz.

Dobra, połączyłem kropki. @Bezsenny_Idealistapo Twoich postach i odpowiedziach, to widziałbym Cię w dziale BI. Na to jest większe ssanie rynku niż na testerów obecnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hubertius napisał(a):

a nie liczysz się z tym, że czekałyby się miesiące nauki, jak nie lata licząc próby złapania roboty.

Solidna nauka jest wskazana. Trzeba poświęcić czas, aby się gdzieś dostać. 

Jestem w grupach fb o szukaniu pracy dla juniorów na różne działy IT i tam też sporo piszą, że wysyłają CV i nic. 

 

14 godzin temu, Atanda napisał(a):


Skrajna introwertyczność nie jest wskazana w IT. Wbrew pozorom. Każdy kto pójdzie wyżej musi być komunikatywny.

Skrajna nie, chociaż jest te powiedzenie "nie po to się tyle lat uczyłem informatyki, aby rozmawiać z ludźmi".

U mnie znając ludzi z pracy bądź studiów znałem jedynie jednego gościa informatyka introwertycznego. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak dla mnie jedna i druga platforma ma potencjał w zasadzie dzięki otwartemu kodowi można zdziałać wszystko i tu się ogranicza tylko kwestia umiejętności programisty. Osobiście więcej działam przy preście i niesamowicie fajnie działa mechanizm override'ów, smartów i hooków. W magento, cóż za wiele nie działałem ale co mnie odstraszyło to na dobrą sprawę brak template engine'u (nie wiem czy obecenie coś się w tym zmieniło czy nie i czy jest on w elastyczny przy upgreadach. Dla początkującego raczej lepsze byłaby presta ale w obu przypadkach przy szerszym działaniu niezbędna jest rozbudowa pod okiem programisty. Od siebie polecam kontakt z nimi  https://blackdale.eu/  Powinni stworzyć wycenę sklepu. 

Edytowane przez bbking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.