Skocz do zawartości

Dlaczego przestałem być nacjonalistą a stałem się liberałem?


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że to jeden z ostatnich tematów moich na forum - ale temat w sam sobie może być ciekawy i może ciut niektórzy zrozumieją pewne rzeczy. 

 

Zacznijmy od początku mojej przygody interesowania się wszelaką polityką - okres liceum. Powstaje konfederacja. Bosak startuje na prezydenta. 

Wtedy ta partia wydawała mi się, że mówi z sensem - miałem też w swoim otoczeniu ludzi którzy działali w partii korwina młodzieżowej i do takowej sami mnie namawiali - (dobrze, że odmówiłem).

Dlaczego akurat ją popierałem i oddałem głos na Bosaka w wyborach prezydenckich? 

 

Wydaję mi się, że to było spowodowane takim hmm.... to była taka banda memiarzy to sprawa pierwsza. Czułem, że wygrywam dyskusję stojąc po stronie Konfy bo - no orać trzeba lewactwo i inne tego typu. 

Co tam lewactwo rozumie i inne takie. Aż sobie uświadomiłem, że po prostu nie chcą dyskutować bo mają dość mojego pierd*lenia.

 

W zasadzie też nie znałem takich realiów życia. Też to był jeden z czynników. Dużo wyborców konfy go nie zna bo często są to młodzi ludzie właśnie którzy myślą, że sobie orają lewactwo i co tam lewactwo może widzieć o czymkolwiek. 

 

Później gdy wybuchła wojna na Ukrainie zacząłem jeszcze bardziej polityką się interesować. Pogłębiać swoją wiedzę mocno. Karty zostały odkryte. 

Czym więcej się uczyłem, tym bardziej odchodziłem od nacjonalizmu -  z resztą z badań różnych też wynika - osoby które poświęcają dużo czasu na naukę to częściej są za liberałami. 

 

Co chciałem i chce, żeby część z was zrozumiała - albowiem może i kilka osób nawrócę. 

Jak wygląda zderzenie się nacjonalistów/ mocno prawicowych ideologii z rzeczywistością. 

Przykład niech będzie konfederacja - bo ona tutaj cieszy się sporym poparciem. 

 

Mentzen. Dla mnie głosi straszne kłamstwa i jest bardziej szkodliwy dla kraju, niż sam Tusk i Kaczyński - serio. Ja się skupiam na tym, żeby ludziom żyło się lepiej, by pomagać biedniejszym. 

Gość ma z 7 mln oszczędności czy ileś tam - bliżej do 10 mln, niż do 5 tak czy inaczej i wmawia młodym Polakom, jak to piękny jest kapitalizm i powinna być PRYWATNA służba zdrowia. 

Łatwo się to mówi gościowi, który zarabia kupę siania i jest w tzw wąskiej elicie do której większość z nas niestety nigdy nie dojdzie. Po prostu. 

Jemu jako silnemu, jest to opłacalne bo jeszcze bardziej by mógł dymać słabszych. Aż mi się taki mem przypomniał:

ce0e97379c716.jpg

 

Macie w swojej rodzinie jakieś osoby zapewne chore w jakiś sposób. Wyobraźcie sobie, że niestety ktoś bliski na raka zachorował i musi często iść do szpitala na różne badania. Czy wyobrażacie sobie, jaki to byłby koszt z własnej kieszeni gdyby to nie był NFZ?

Nfz nie jest idealny - nic nie jest, do kardiologa państwowo trzeba długo czekać np, ale co innego jest iść prywatnie wydać 200zł na kardiologa a co innego opłacić szpital za tygodniowy pobyt w szpitalu po zawale czy coś... a jak działa super wolny rynek i prywatna służba zdrowia to można zobaczyć w usa - w usa nam nfz wielu ludzi po prostu zazdrości. Tam wszystko jest kosmiczne drogie i biedni ludzie po prostu umierają na ulicach. 

To jest sprzeczne z moimi wewnętrznymi przekonaniami - wartościami. 

 

Kolejna kwestia Ukropol - ukrainizacja Polski i inne takie bzdety. Poseł grzegorz braun... 

Niestety, ale jest jeszcze gorszy, niż Mentzen. 

 

Jak można składać wręcz hołd maryii i głosić, ż Chrystus jest królem Polski jednocześnie NIE CHCIEĆ wpuścić do kraju uchodźców uciekających przed wojną. Nazwać to ,,skurwys****" to za mało. 

Mam kolegów Ukraińców i dla nich było to zwyczajnie bardzo przykre. 

 

I przykre jest również to, że ktoś taką osobę i to środowisko wręcz wspiera. O, bo dymy, o bo korwin śmieszny i Mentzen też.

Coś z częścią społeczeństwa jest całkiem po prostu obiektywnie nie tak. 

 

Do tego dochodzi szczucie na Żydów - ile razy braun już szczuł na Żydów? Ile już energii dał  antysemitach? 

Niestety, jak coś się robi publicznie, to jest to często powtarzane. 

Jest to udowodnione w psychologii - że, nawet mowiąc o samobójstwach w tv - potem ich liczba rośnie. 

 

Z działaniem braun i Chanuką było identycznie. 

Tutaj przykład, młode chłopaki za wzór obrali brauna:

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,to-oni-zniszczyli-swiece-chanukowe-we-wroclawiu-maja-po-15-i-16-lat-nagranie,wia5-3315-72893.html

To jeszcze nie mężczyźni, tylko chłopcy po 15-16 lat. 

 

Wracając jeszcze tak konkretnie do nacjonalizmu. 

Nacjonalistów jest w Polsce bardzo dużo. Bartosiak, Budzisz, Zychowicz, Pitoń, Korwin, Ziemkiewicz - wszyscy wymienieni mają sporą publikę i to po prostu roznoszą. 

 

Prawda jest taka, że na tle europy - nacjonaliści często zrozumieć nie mogą - jesteśmy stosunkowo  słabi i musimy też działać w oparciu właśnie o to. 

Nie może być tak, że przeliczymy siły - i to mi się przykładowo podoba w politykach bardziej libelarnych. 

Oni są tacy bardziej pragmatyczni zwyczajnie. 

 

Co innego rozwijać się stale - a co innego stać się potęgą i przegonić Niemcy czy Francję - prawda jest taka, że prawdopodobnie nigdy Niemców nie dogonimy. Po prostu nie ma mamy takich możliwości za bardzo. 

Ale tak, jak pisałem - rozwijać się można. 

 

Niestety przez ostatnie 8 lat bawiliśmy w Rosję bis - lubiąc ją lub nie lubiąc ona ma za sobą potężne zaplecze - wojskowe, atomowe, zasoby naturalne, służby. 

Też jej się nacjonalizm odbiję czkawką - już odbija, ale jeszcze trzeba trochę poczekać. 

 

Nie głosowałem na PiS ani konfederację - bo nie chcę drugiej Białorusi czy Rosji. Białoruś to od wielu lat stoi w miejscu, ludzie uciekają, stosunkowo biedny kraj. 

PiS doprowadzał do tego, że chciał nas wyprowadzić z UE - skłócił nas z Francuzami, Niemcami a trzymał z amerykanami. 

Pisałem w innym wątku, że mało osób zauważa zależność, że politycy na arenie międzynarodowej wspierają się, jeśli mają te same poglądy/ideologie - ot, Putin wspiera Trumpa, PiS kolegowało się z Węgrami Orbana, AfD kumpluje z ruskimi, Węgry też z ruskimi. 

 

Dołączenie Polski do UE i NATO były jednymi z najlepszych decyzji w historii tego państwa. Właśnie ideologia zachodu, trzymanie z nimi. 

W naszym przypadku TRZEBA z kimś silnym trzymać. Ale to koniecznie. A PiS po prostu prowadziło politykę powyżej naszych możliwości. 

 

Od nowego roku, jak zmienię miejsce zamieszkania - na zachód Pl - będę działał na rzecz liberalizmu konkretnie. 

 

Prawa strona bardzo często idzie w stronę szurostwa i takiego po prostu kłamstwa i naciągania - niestety. Noi populizmu rzecz jasna. 

To mi się w niej nie podoba najbardziej. 

Spora część osób za bardzo dzieli - nie jestem za lewicą taką skrajną. Bo albo jesteś A albo B. Tak to nie działa. 

 

Działanie przykładowe środowisk mocno prawicowych - wybierają temat gorący i kontrowersyjny. Przykładem niech będzie ,,utrata" suwerenności na rzecz UE. 

Utrata suwerenności = coś złego. 

Sprawa - UE.

No i potem się okazuję, że wiele rzeczy jest po prostu wyciągniętych z kontekstu. Czym dalej wchodzisz w tematy tego co konfederacja udostępnia tym bardziej powinieneś naturalnie się od nich oddalać. 

 

Przez kłamstwa PiS'u, konfederacji i innych takich wielu Polaków ma po prostu zakrzywiony obraz rzeczywistości. 

Wyborcy PiS'u to pewnie żyją w przeświadczeniu, że Niemcy umierają bo przyjęli zbyt dużo uchodźców. We Francji zamieszki były - co robiły prawicowe źródła? Koniec Francji! Po Francji! - nie dość, że one były dużo mniejsze, niż one to przedstawiały to jeszcze o takiej skali zdarzają się raz na x lat. 

Serio ktoś myśli, że co dziennie we Francji trwają zamieszki i jest taki rozpierdziel? No nie. Tak nie jest. 

 

Źródła prawicowe i ogólnie prawica docenia głównie siłę - nie taki intelekt, mądrość, naukę  tylko takie proste wskaźniki - dla prawicy Francja jest słaba bo Macron nie gra samca alfa wielkiego, armia Francuska nie kupuję ogromną ilość czołgów i samolotów - a to właśnie do nich głównie przemawia. To są ich wskaźniki silny/słaby. Świat tak nie działa. 

 

Francja, Niemcy, Hiszpania to są potężne kraje z potężnym przemysłem, z wieloma umysłami wybitnymi. Tylko niektóre środowiska tego nie dostrzegają. 

Tylko prymitywne mierzenie siły za pomocą wojska, straszenia i inne takie. 

 

Dlatego już chyba nigdy nie skręcę na prawo, szczególnie na taką konfederację - bo życie po prostu często weryfikuję. 

Nacjonalizm nie jest racjonalny. Jest po prostu głupi i szkodzi społeczeństwu. 

Żeby Polska się rozwijała, według mnie musi trzymać cały czas z zachodem i być krajem liberalnym. Trzymać się z dala - wręcz odcinać się, od ideologii wschodniej. 

 

I tak na koniec. Wschód nie wygra z zachodem w 99%. 

Budowanie na kłamstwie, pycha, nacjonalizm prowadzą do upadku. 

 

A jeśli są takie Chiny które kłamią na temat wszystkiego - od wielkości populacji, po PKB i wiele innych rzeczy to życie ich po prostu zweryfikuję. Kłamać to sobie jeszcze mogą, ale to wyjdzie - już wychodzi pomału. 

Pytanie więc, dlaczego USA pompują Chiny jako ogromną potęgę? Żeby populację zwyczajnie rozruszać. Jeśli nie ma zagrożenia, to często jest po prostu stagnacja. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Druid napisał(a):

PiS to nie prawica tylko Lewica, PiS-owi bliżej do Lewicy niż do Konfederacji, socjalizm bis.

Raczej w Polsce jest tak na prawo mocno, że już nawet smrodu część nie czuję bo jest do niego przyzwyczajona. 

Dla zachodnich europejczyków konfederacja to taki odpowiednik zwolenników malarza z Austrii szczególnie Braun. 

W Niemczech by siedział ze ekstremizm - tutaj nie siedzi. Nawet go z partii nie wywalili. 

 

AfD jeszcze daleko do władzy, ale AfD to taki PiS max.

 

Partia która wygrała w Holandii to partia też mówią Holendrzy jako skrajna prawica a ona to nawet daleko do PiS. xd Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? poważne traktowanie konfederacji? Czy w ogóle czegokolwiek choćby trochę powiązanego z Korwinem? :D To się chyba nazywa błędy młodości i się z tego wyrasta, zwykle odbija w drugą stronę.

 

Nacjonalizm, liberalizm... a co to w ogóle znaczy? W dzisiejszej nowomowie?

Bo każdy kto się nie zgadza z progresywnymi lewakim np. na temat tego, że mężczyzna może rodzić dzieci to jest w mainstreamowej narracji "faszystą".

 

Godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

 

ce0e97379c716.jpg

To chyba właśnie jest portret liberalizmu. Gdzie przedsiębiorca w każdej chwili zastąpi cię Hindusem/Chińczykiem/Wietnamczykiem/AI/robotem czy zrobi sobie inny outsourcing w celu optymalizacji kosztów. W końcu ma do tego swoje święte prawo własności i wolności gospodarczej. ;)

Myślisz, że czemu te wspaniałe zachodnie korpo mają swoje oddziały/centra w PL? Dobry materiał ludzki + tanio + stabilnie + korzystne prawo. Jak tylko im się opłaci to się zwiną na UKR albo do Ugandy.

 

Godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

Putin wspiera Trumpa,

Masz dowody na Trumpowskie "russian collusion"?

Chłopie ;) to jesteś lepszy od FBI, które prowadziło śledztwo kilka lat i nic nie znaleźli.

A Hunter B. jest ofiarą nałogu palenia parmezanu.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ twoje posty sprawiają wrażenie nacechowanych emocjonalnie. Jest to ogromna wada podejścia lewicowego, bo jest więcej "czuję", niż "myślę". Wspomniałeś, że ludzie na lewicy są oczytani i wyedukowani. A ja powiem, że edukacja to tylko forma zabetonowania umysłowego i formatowania ideologicznego. Jeden z drugim w trybie 3Z przeczyta kilka książek, nauczy się różnych formułek i uważa się za elitę intelektualną. Tymczasem pracownicy oświaty poza często rolą odtwórczego przetwarzania wiedzy i brnięciem w odklejenia nie ma nic więcej do zaoferowania. 

 

Swoją drogą po tym kto jak dużo zarabia i czym się zajmuje zawodowo można z dużym prawdopodobieństwem odgadnąć poglądy polityczne. Wśród zwykłych szaraków przeważnie ci u dołu drabiny społecznej chcą wywrócić stół do góry nogami metodą brute force, a ci wyżej (nazwijmy ich klasa średnia) pragną stabilności. W Polsce do tego dochodzi kolejna klasa społeczna burzycieli równowagi tzw. resortowych bananowych dzieci, czyli potomków komunistów, których o dziwo jest sporo.

 

Na koniec wisienka na torcie mentalność lewicowa to całe spektrum hipokryzji i zaburzeń. Walka z kościołem, ale jakieś obce symbole religijne i wpływy są w porządku. Obrona konstytucji, ale jeśli trzeba to nagle środki siłowe i dyktatura jest okej. Walka o pluralizm mediów, ale zwalczanie wszelkiej krytyki tego co politycznie poprawne i wolności słowa. Dbanie o interesy wszystkich z zewnątrz, gnojenie tego co lokalne.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachód upada. I będzie tu tylko rozlew krwi oprócz zepsucia bo już chcą wprowadzać "pokoje macania dla dzieci" aby mogły się poznać to panowie ze wschodu was wydymają równo bo widzę po was że nie macie siły i jaj walczyć ba nawet oddajecie swoje kobiety.

Widze bezpośrednio co się dzieje i coraz więcej jest stref "non go" także powodzenia i leć wręcz tam. Chętnie zobaczę twój post za te parę lat co tam słychać.

 

Jedyny sensowny kierunek to właśnie Azja daleka.

17 minut temu, BumTrarara napisał(a):

Serio? poważne traktowanie konfederacji? Czy w ogóle czegokolwiek choćby trochę powiązanego z Korwinem? :D To się chyba nazywa błędy młodości i się z tego wyrasta, zwykle odbija w drugą stronę.

 

Nacjonalizm, liberalizm... a co to w ogóle znaczy? W dzisiejszej nowomowie?

Bo każdy kto się nie zgadza z progresywnymi lewakim np. na temat tego, że mężczyzna może rodzić dzieci to jest w mainstreamowej narracji "faszystą".

 

To chyba właśnie jest portret liberalizmu. Gdzie przedsiębiorca w każdej chwili zastąpi cię Hindusem/Chińczykiem/Wietnamczykiem/AI/robotem czy zrobi sobie inny outsourcing w celu optymalizacji kosztów. W końcu ma do tego swoje święte prawo własności i wolności gospodarczej. ;)

Myślisz, że czemu te wspaniałe zachodnie korpo mają swoje oddziały/centra w PL? Dobry materiał ludzki + tanio + stabilnie + korzystne prawo. Jak tylko im się opłaci to się zwiną na UKR albo do Ugandy.

 

Masz dowody na Trumpowskie "russian collusion"?

Chłopie ;) to jesteś lepszy od FBI, które prowadziło śledztwo kilka lat i nic nie znaleźli.

A Hunter B. jest ofiarą nałogu palenia parmezanu.

 

 

 

 

 

Pisałem już to. Był sztab kryzysowy vel covidos. Potem sztab generalny generalusów. A teraz znafcy geopolityki.

 

Ps:

Emocje kipią od ziomala bo po treści "myślę że to ostatni mój temat" jasno pokazuje brak siły. Frustrację oraz emocje kobiece.

 

No bo jak to tak ? Mam focha i idę sobie bo macie inne zdanie.

 

Hipokryzja

▶️ Obejrzyj tę rolkę
https://www.facebook.com/share/r/ty1i6cYVQ9CwKFaY/

 

Edukacja

📸 Obejrzyj ten film na Facebooku
https://www.facebook.com/share/r/t8qsDD5mPzHjXThA/

 

Czemu dalej każdy się wpier.. Od setek lat

▶️ Obejrzyj tę rolkę
https://www.facebook.com/share/r/t94PTpnDB6L8Mob9/

Edytowane przez Optimus Prime
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniasz nacjonalizm patrząc na Konfederację, która partią nacjonalistyczną nie jest! Nacjonalizm w Polsce to z partii chyba tylko Narodowe Odrodzenie Polski. Wejdź na ich stronę na portal nacjonalista . pl.

 

Tam jest ideologia narodowa. Poczytaj i może zmienisz zdanie o liberalizmie w który chcesz iść.

 

Na forum się nie obrażaj, tylko wyluzuj, szanuj inny punkt widzenia, nie nakręcaj się.

 

Ty nie odszedłeś od nacjonalizmu, bo w nim nie byłeś. Konfederacja co prawda zawiera Ruch Narodowy, gdzie część ludzi uważa się za nacjonalistów. Korwin to był główny trzon powstania Konfederacji, ale on jest przeciwny nacjonalizmowi. Teraz jest Menzen, to też nie jest nacjonalista. Robi fotki z imigrantami i chwali cudzoziemców co ciężko pracują i uczą się języka polskiego.

 

Zgadzam się Menzen to kłamca, do Inspekcji Pracy go zgłoszono za oferowanie stawek poniżej minimalnej. Tak miliony robią kapitaliści, liberałowie. Dodatkowo to cieniak, byle Petru w debacie był od niego lepszy.

 

Braun to również nie jest nacjonalista. Sprawa z Ukraińcami jest taka, że niby wojna, uchodźcy, a na święta jadą do domu?

 

Święto chanukowe to czczenie mordu na Europejczykach i nietradycyjnych Żydach, więc...

 

Czy politycy, których wymieniłeś określają siebie jako nacjonaliści? Wg mnie nie, a Korwin to nawet słyszałem, jak ostrzegał przed „zagrożeniem” nacjonalistycznym.

 

W Federacji Rosyjskiej są waśnie narodowe, to wielonarodowy gracz z największymi meczetami w Europie. Rosja to nie państwo nacjonalistyczne.

 

Białoruś dostała po tyłku, bo Zachodowi nie wyszedł przewrót w Miński jak w Kijowie i za karę odcięli ich.

 

Mocarstwa, czy państwa będą robić sojusze z kim akurat jest wygodnie, nie ma w ich postępowaniu zasad.

 

 

 

Edytowane przez Śnieżnobiały
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Nawet go z partii nie wywalili. 

Niestety mylisz pojęcia malarz z Austrii był narodowym socjalistą, czyli lewicowym ekstremistą, z kolei Braun jest patriotą i wolnościowcem dbający o interes państwowy, swoim postępowaniem otworzył wielu ludziom oczy. PO i Holownia mówili coś o świeckim Państwie ? Mam rozumieć świeckie Państwa dla wszystkich (plebsu) ale nie dla wyznawców braci starszych |?

32 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Raczej w Polsce jest tak na prawo mocno, że już nawet smrodu część nie czuję bo jest do niego przyzwyczajona. 

To dlaczego PO, Holownia, PSL, Lewica ma takie poparcie, że przejęli włądzę na prawo mocno, chyba od lewej strony.

Edytowane przez Druid
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u nas jak skręcasz w lewo, to jedziesz w lewo. A jak skręcasz w prawo, to jedziesz w lewo.

 

W świecie gdzie normalność jest kojarzona z nazizmem.

 

A zboczenia, dewiacje, podwójna moralność, obłuda i wyzysk. Traktowane są jako coś moralnego i postępowego, to chyba coś tutaj jest nie tak. 

 

Kolego, nasze państwo to kolonia. A my Polacy jesteśmy tanią siłą roboczą. Aby to zmienić, należy uświadamiać społeczeństwo i walczyć o swoją godność.

 

Albo czekać, aż mocarstwa rzucą się sobie do gardeł. Zanosi się na to, że wkrótce to nastąpi. Oby tylko nie na naszej ziemi.

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Niemczech by siedział ze ekstremizm

Ile tam było już ekscesów i to dużo gorszych ?

 

https://www.dw.com/pl/niemcy-nasila-się-antysemityzm-w-berlinie/a-48378728

https://polskieradio24.pl/130/6257/artykul/3148437,jaroslaw-papis-o-antysemityzmie-ekscesy-w-niemczech-sa-zatrwazajace

https://polskieradio24.pl/5/3/artykul/3160482,kolejny-akt-antysemityzmu-w-niemczech-uwlaczajace-nawolujace-do-nienawisci-i-obelzywe-tresci

https://www.pap.pl/aktualnosci/incydenty-antysemickie-w-niemczech-znaczny-wzrost-od-ataku-hamasu-na-izrael

https://krytykapolityczna.pl/swiat/niemcy-antysemityzm/

 

 

Teraz, vodkas85 napisał(a):

Oby tylko nie na naszej ziemi.

Obstawiam Pacyfik.

8 minut temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Święto chanukowe to czczenie mordu na Europejczykach i nietradycyjnych Żydach, więc...

Można przytoczyć jakieś fakty historyczne ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

 piękny jest kapitalizm i powinna być PRYWATNA służba zdrowia.

 

Powinna być prywatna. Publiczna już zniszczyła życie wielu członków mojej rodziny. Prywatyzacja danego sektora nie jest czymś złym w ujęciu gospodaczym.

 

Godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

NIE CHCIEĆ wpuścić do kraju uchodźców uciekających przed wojną. Nazwać to ,,skurwys****" to za mało.

 

Teraz wpuścimy wielu uchodźców z Niemczech, którzy raczej nie będą ukraińcami. Przynajmniej w twoim mniemaniu nie będziemy skurwysynami.

 

1 godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

Działanie przykładowe środowisk mocno prawicowych - wybierają temat gorący i kontrowersyjny. Przykładem niech będzie ,,utrata" suwerenności na rzecz UE. 

Utrata suwerenności = coś złego. 

Sprawa - UE.

Polityka to gra korzyści, Orban głosując przeciwko możliwości dołączenia UA do Unii Europejskiej robi dobrze, bo działa na swoją korzyść. Posiada suwerenność, swój wartościowy głos a co za tym idzie może coś ugrać dla siebie i swojego narodu. Bez tego jesteś pionkiem w grze jako państwo ościenne, którym się stajemy.

 

Też przestaję być sympatykiem konfederacji. Ale to dlatego że zmiękła, tak samo zmiękła jak i Ty, autorze tematu. Wolałbym silnych polityków jak Braun czy Korwin, idących wbrem ogólnie przyjętemu nurtowi bez względu na zasady. Sympatyzuję się z takimi, bo taki już jestem. Być może system mnie za to kiedyś dojedzie, ale z pewnością do niego nie dołączę.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HeadBolt napisał(a):

 

Powinna być prywatna. Publiczna już zniszczyła życie wielu członków mojej rodziny. Prywatyzacja danego sektora nie jest czymś złym w ujęciu gospodaczym.

 

Dokładnie

 

Jedyne co chętnie na NFZ robiłem to dwie przepukliny 

Zęby robię prywatnie, fizjoterapeuta prywatnie, badania odpłatnie w UCK bo na wiele badań i tak nie dostanę skierowania.

 

Nie mówiąc o endokrynologach czy dietetykach bo nawet prywatnie 80 % to śmietnik.

Szprycowanie ludzi trucizną i nawet maluszki w 1 dobie również szprycowane.

 

 

Z resztą o czym ja kurwa mówię obecnie medycyna to jeden wielki bajzel gdzie liczy się tylko $$$ bo na czym by zarabiali gdyby ludzie mieli wszyscy prawdziwą miedzę medyczną no nie?

Edytowane przez bassfreak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyznawców imigrantów 

Trzeba myśleć globalnie a tu widzę ta edukacja coś kuleje.

Szacunek to różnorodność a nie udawanie że każdy jest taki sam. I każdy może mieszkać gdzie chce lecz niech szanuje zasady gospodarza i niech pracuje i się stara o swój nowy dom.

Chce jechać do Indii i chce widzieć tam Tadź Mahal chce jechać do Paryża chce widzieć wieże Eifla a nie kurwa meczet.

 

Dziwne że każdy kto jedzie do krajów arabskich ubiera się jak oni a tam? No cóż ludzie tracą swoją tożsamość w imię równości której nigdy nie będzie.

Wiązać każdy się może z kim chce ale zawsze to działa w jedną stronę.

 

Co co uciekinierów to ludzie uciekają z krajów nie objętych działaniami wojennymi. Argument że Polacy uciekali to też fakt lecz do kraju sąsiadującego a nie z drugiego końca świata (czemu Arabia nie przyjmuje?) I w większości wracali dalej walczyć i uciekali z miejsc gdzie byli wywiezieni.

Edytowane przez Optimus Prime
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

Nacjonalistów jest w Polsce bardzo dużo. Bartosiak, Budzisz, Zychowicz, Pitoń, Korwin, Ziemkiewicz

 

O ja pierdolę.

Iks de ;)

 

Szczególnie Marek Budzisz, wzór nacjonalisty. Albo Korwin, liberał klasyczny szkoły Hayeka, Misesa i Rothbarda, kolejny wzór xD

Jesteś ofiarą współczesnego sytemu publicznej edukacji.

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Druid napisał(a):

Ile tam było już ekscesów i to dużo gorszych ?

 

Tam karajają dotkliwie. 

 

Na co chciałem zwrócić uwagę... te źródła - te strony są pro PiS. Ja to wiem, że taki ,,atak" na Niemcy  w postaci tego, że tam Żydzi boją się żyć itd bo moja babcia zwyczajnie ogląda wiadomości i raz nią wtedy oglądałem. Wszędzie - w każdych mediach pro pisowskich tak gadali. Serio. Klasyczny atak na Niemcy w postaci PiSowców - nic nowego. 

33 minuty temu, BumTrarara napisał(a):

Serio? poważne traktowanie konfederacji?

Chodziłem wtedy do liceum jeszcze. xd

 

33 minuty temu, BumTrarara napisał(a):

Masz dowody na Trumpowskie "russian collusion"?

Chłopie ;) to jesteś lepszy od FBI, które prowadziło śledztwo kilka lat i nic nie znaleźli.

A Hunter B. jest ofiarą nałogu palenia parmezanu.

 

Nie znaleźli nic nielegalnego... Biznesy z rosyjskimi oligarchami i inne np ratowanie biznesu Trumpa (kto się przyczynił? Kto pomógł? 

Przecież za to, że jest pro ruski nie wsadzą go do więzienia. Za to, że ma poglądy takie a nie inne. 

Ja piszę, że wspiera - no bo wspiera. Proste? No raczej. 

29 minut temu, Ksanti napisał(a):

Wspomniałeś, że ludzie na lewicy

Widzisz i już mi przypisujesz, że jestem lewicowy. xd 

 

27 minut temu, Optimus Prime napisał(a):

achód upada. I będzie tu tylko rozlew krwi oprócz zepsucia bo już chcą wprowadzać "pokoje macania dla dzieci" aby mogły się poznać to panowie ze wschodu was wydymają równo bo widzę po was że nie macie siły i jaj walczyć ba nawet oddajecie swoje kobiety.

Widze bezpośrednio co się dzieje i coraz więcej jest stref "non go" także powodzenia i leć wręcz tam. Chętnie zobaczę twój post za te parę lat co tam słychać.

A to przykład. 

Akurat pisałem w tym temacie o takim studium przypadku. 

Zachód słaby bo ma za mało czołgów i generałom samcom alfa nie pozwala się macać podwładnych tak, jak na p00tężnym wschodzie. xd

24 minuty temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Oceniasz nacjonalizm patrząc na Konfederację, która partią nacjonalistyczną nie jest! Nacjonalizm w Polsce to z partii chyba tylko Narodowe Odrodzenie Polski. Wejdź na ich stronę na portal nacjonalista . pl.

 

Oczywiście, że jest. 

Onr to już totalny szajs. Chodź do onr'u im blisko.

25 minut temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Na forum się nie obrażaj, tylko wyluzuj, szanuj inny punkt widzenia, nie nakręcaj się.

 

Ale ja się nie obrażam. Po prostu nie wiem, czy jeszcze znajdę czas. 

 

26 minut temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Czy politycy, których wymieniłeś określają siebie jako nacjonaliści? Wg mnie nie, a Korwin to nawet słyszałem, jak ostrzegał przed „zagrożeniem” nacjonalistycznym.

 

Złodziej krzyczy łapać złodzieja. 

 

26 minut temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Z

 

27 minut temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Czy politycy, których wymieniłeś określają siebie jako nacjonaliści? Wg mnie nie, a Korwin to nawet słyszałem, jak ostrzegał przed „zagrożeniem” nacjonalistycznym.

Ale oni mogą określać się, jak chcą. 

Ja patrzę na to co robią - na ich działania. 

26 minut temu, Druid napisał(a):

Niestety mylisz pojęcia malarz z Austrii był narodowym socjalistą, czyli lewicowym ekstremistą, z kolei Braun jest patriotą i wolnościowcem dbający o interes państwowy, swoim postępowaniem otworzył wielu ludziom oczy. PO i Holownia mówili coś o świeckim Państwie ? Mam rozumieć świeckie Państwa dla wszystkich (plebsu) ale nie dla wyznawców braci starszych |?

56 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Był skrajnym nacjonalistą i imperialistą. 

28 minut temu, Druid napisał(a):

To dlaczego PO, Holownia, PSL, Lewica ma takie poparcie, że przejęli włądzę na prawo mocno, chyba od lewej strony.

To nie są jeszcze takie poglądy, jak mi odpowiadają - ja bym jeszcze bardziej w lewo skręcił trochę od KO. 

To raptem praktycznie połowa Polaków - a druga połowa to prawicowa w tym część z tym mocno skrajna. 

To i tak dużo za dużo. 

21 minut temu, HeadBolt napisał(a):

Posiada suwerenność, swój wartościowy głos a co za tym idzie może coś ugrać dla siebie i swojego narodu. Bez tego jesteś pionkiem w grze jako państwo ościenne, którym się stajemy.

 

Orban i suwerenność.... Tak samo suwerenny kraj, jak Białoruś 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liberalizm opiera się na założeniach poczynionych przez francuskich intelektualistów epoki oświecenia. Zakłada się, że ludzie są:

- równi

- domyślnie sprawiedliwi (carte blanche)

- będą dbać o dobro wspólne jeśli się ich odpowiednio wyedukuje

- potrafią być niezależni (słynna niezależność sędziowska)

- w wyborach demokratycznych będą kompetentni (dzięki edukacji)

Tyle mówi teoria. Jak to się ma do praktyki? Jest dokładnie odwrotnie: przedkładamy dobro własne nad wspólne, popieramy swoje koterie, rodzinę itp, "sprawiedliwość sprawiedliwością ale musi być po naszej stronie", tłum jest bezrozumny i głosuje emocjami etc etc.. 

Jeśli jeszcze do tego dodamy migrację z państw afrykańskich i azjatyckich gdzie klanowość jest podstawą społeczeństwa (muzułmanie, murzyni) to mamy coś w rodzaju raka toczącego cielsko zachodu. Społeczeństwo ma jednak wbudowany mechanizm samoobronny i czasami głosuje inaczej niż tego chce "oświecona mniejszość" - wtedy mówi się, że demokracja się skończyła, nadchodzi faszyzm itp... 

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Obliteraror napisał(a):

Szczególnie Marek Budzisz, wzór nacjonalisty.

Marek Budzisz wielokrotnie przedstawiał i przedstawia Pl jako wielkie mocarstwo które może samemu wiele zdziałać. Klasyczny nacjonalista PiSowski - i mam nawet na to screeny gdzieś, jak sam się przyznał gdy wybuchł xdd. 

Napisał mu ktoś, że jest PiSowski propagandysta a on mu odpowiedział, że i tak wygrają wybory (jako, że PiS wygra). 

Obiektywny geostrateg nie ma. 

Sykulski medale bodajże dostawał od PiSowców za jakieś tam zasługi. Siedział w komisjach śledczych  sprawie WSI bodajże - też obiektywny. 

Korwin jest nacjonalistą też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj ten filmik bo nawet nie wiesz jest co jest "lewicowe a co prawicowe" tylko definicje znasz z obozów lewa i prawa.

Może to trochę ci naświetli.

 

Także nie ma co mojego czasu tracić.

Zalecam i polecam zająć się swoim życiem i rozwijać się. Zdobywać doświadczenia i emocje. Pukać panienki wtedy na pewno nie będzie tu tego typu rozkmin.

Edytowane przez Optimus Prime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.