Skocz do zawartości

Dlaczego przestałem być nacjonalistą a stałem się liberałem?


Rekomendowane odpowiedzi

@Druid Na Wikipedii jest też opisane, jakie to piękne święto przegonienia obcych i triumfu religijnego. W ramach takiej inicjatywy działał Braun, też przeganiał ze swojego terenu. Dosłownie świętował.

 

@$Szarak$ Spotykałem ludzi, którzy wyprowadzili się z Kanady i zamieszkali w Polsce, określali, że Kanada staje się teraz totalitarna i zamordystyczna jak państwo komunistyczne. Ekonomicznie, jak czytam Chińczycy ich powoli przejmują. Sprowadzanie dużej ilości migrantów, którzy raczej do pracy się nie garną, pomoże im jak Europie. No i jeszcze, tam już chłopy i baby w parach jednopłciowych mogą adoptować dzieci. Raju tam nie będzie.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Nie przeszkadzałby mi kraj wielonarodowy szczerze mówiąc. 

Jakbyś tam zamieszkał i przez przypadek wszedł do tej dzielnicy co nie trzeba, albo był w niewłaściwym czasie i w niewłaściwym miejscu, obawiam się, że szybko mógłbyś zmienić zdanie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=dtHPSDgsUiM&ab_channel=StrongAndBeyond

1 minutę temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Dosłownie świętował.

Linka proszę, nawet nie wiem, jak to nazwać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Druid w google wstukaj "wiki święto chanukowe" można wybrać potem wersje językowe i zobaczyć, że to nie jest święto astronomiczne tylko historyczne. Na wiki oczywiście jest poprawnie politycznie opisane. Czy inne religie w sejmie też świętują takie religijne triumfy militarne? Trzeba pamiętać czym (bo nie kim) dla religijnych Żydów są inne istoty człowiecze, co podczas święta jest wspominane przez duchownego.

Edytowane przez Śnieżnobiały
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Myślę, że to jeden z ostatnich tematów moich na forum

Oh no! (yes!yes!yes!)

 

Mam mieszane uczucia. ;) 

 

A na poważnie - dla mnie jesteś jak latawica, która nagle z grzesznego życia nawróciła się na dobrą drogę, odkryła Boga etc. Masz teraz fazę wzniosłości i nawracania innych. Wkurwiające to, ale takie są nawrócone kurewki - wkurwiające i pretensjonalne.

 

Za jakiś czas zobaczysz, że obie te twoje fazy (nacjolucha i liberała) opierały się na sprymitywizowanym i naiwnym spojrzeniu na rzeczywistość. 

 

(a może i nie zobaczysz...)

Edytowane przez zychu
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Śnieżnobiały napisał(a):

. Na wiki oczywiście jest poprawnie politycznie opisane. Czy inne religie w sejmie też świętują takie religijne triumfy militarne? Trzeba pamiętać czym (bo nie kim) dla religijnych Żydów są inne istoty człowiecze, co podczas święta jest wspominane przez duchownego.

Dzięki a masz może gdzieś opis, jaki jest niepoprawny, nie za ciepły ?

A merytoryczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ młody człowieku, tak naprawdę to ani nie byłeś nacjonalistą, ani nie jesteś liberałem. Nie rozumiesz za bardzo znaczenia tych słów, bazujesz na stereotypach. Twoja wypowiedź to zbiór chaotycznych, luźno powiązanych spostrzeżeń, czasem bardziej ale zwykle mniej trafnych. Gdzieś dzwoni, ale nie wiesz gdzie, starasz się to jakoś pseudo-racjonalnie zintegrować i wyciągnąć wnioski, ale przy niskiej wiedzy i znajomości polityki i historii wypada to bardzo blado.

 

Moja rada - nie zgrywaj osoby która się zna na temacie, bo to wypada niepoważnie. Jakbyś dorzucił do tego wywodu parę "chyba", "wydaje mi się", "takie mam odczucia", "w sumie nie wiem", "a w ogóle to średnio się interesuję polityką", to by jakoś jeszcze wyglądało. Mówię z perspektywy normalnej dyskusji w realu.

 

Odnosząc się do paru Twoich michałków.

 

Tak, Mentzen jest kapitalistą, i jest bogaty. Tylko nie bierzesz pod uwagę, że Mentzen ma 37 lat, a korwinistą jest od czasów swojego liceum, kiedy jeszcze bogaty nie był. Jak masa młodych ludzi tego pokolenia po studiach wyjechał do UK gdzie pracował po zmywakach, odłożył jakiś hajs, po powrocie założył małe biuro rachunkowe, które latami rozwijał własną pracą. Mentzen jest właśnie świadectwem tego że kapitalizm działa, dlatego pewnie jest kapitalistą.

 

Kwestia NFZ. Naoglądałeś się w TV jak lewica czy inne tuski krytykują w tym obszarze Konfederację, ale taki z Ciebie konfederata że nawet nie wiesz jaki faktycznie jest program. Konkurujące fundusze ubezpieczeniowe, na wolnym rynku, plus jeden fundusz państwowy utrzymywany z podatków, który zajmowałby się właśnie przypadkami typu nowotwory. Więc nie jest to system wzorowany na USA, tylko na krajach azjatyckich - Singapur, Hongkong.

 

Braun nie jest antysemitą. Izrael, pod parasolem USA, prowadzi bardzo arogancką i bezpardonową politykę, także w stosunku do Polski, i nasze elity temu ulegają, on nie. Braun nie opowiadał się za zamknięciem dla Ukraińców granic, tylko za tym by pomagając patrzeć też na nasze interesy, a nie oddawać wszystkiego za bezdurno.

 

Wracając do tematyki ogólnej. Ani wschód ani zachód nie mają dla nas oferty. Dla Rosji jesteśmy krajem buforowym w ich sferze wpływów, dla zachodu jesteśmy tanią siłą roboczą skąd mogą drenować umysły i gdzie mogą sprzedawać produkty zaniżonej jakości. Przykro mi, nikt nas nie kocha, i musimy sobie radzić sami.

 

Polska polityka to generalnie syf, dno, i kilometr mułu. Większość aktorów to oportuniści zainteresowani utrzymaniem władzy i podgrzewaniem społecznych emocji, ostatnia ekipa która miała energię na jakieś poważniejsze reformy zakończyła rządy jeszcze w latach '90. PO, PiS, SLD, PSL - jedno koryto, rządy trwania. Na tym tle masz młodą lewicę, która chce robić swoją naiwną socjalistyczną rewolucję, oraz Konfederację. 

 

Konfederacja nie zaczyna się od 2018. Konfederacja zaczyna się od lat '90, i pierwszych prób samoorganizacji na prawicy patriotycznej. To jest jedno środowisko złożone z wielu kanap i oddolnych ruchów. Nie są idealni, znajdziesz tam szurów, ale w odróżnieniu od całej reszty tej zgrai chcą coś w tym kraju zmieniać, pchać go jakoś do przodu patrząc na dłuższą perspektywę. Chętnie bym Ci powiedział, nie głosuj na Konfederację, bo jest coś lepszego. Ale nie ma.

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tony86 napisał(a):

ak, Mentzen jest kapitalistą, i jest bogaty. Tylko nie bierzesz pod uwagę, że Mentzen ma 37 lat, a korwinistą jest od czasów swojego liceum, kiedy jeszcze bogaty nie był.

A wiesz może, kim jest ojciec Mentzena??

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczysław_Mentzen

Doktor habilitowany nauk matematycznych

Także ten...

5 minut temu, tony86 napisał(a):

kraińców granic, tylko za tym by pomagając patrzeć też na nasze interesy, a nie oddawać wszystkiego za bezdurno.

Tak?

https://cai24.pl/na-glowne/43662/konfederacja-nie-chce-uchodzcow-z-ukrainy-grzegorz-braun-nie-otwierac-terytorium-polski-na-przestrzal-nie-tworzyc-popytu-na-migracje-nachodzcow/

7 minut temu, tony86 napisał(a):

Nie są idealni, znajdziesz tam szurów

Stary, większość ludzi którzy startowali z ich list to jacyś co najmniej dziwni.

Ostatnio po zgaszeniu Chanuki przed brauna w sejmie w polityk z jego partii napisał na twitterze, że wybuchnie bomba w sejmie. 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/byly-kandydat-konfederacji-zatrzymany-przez-policje-za-wpis-o-bombie-w-sejmie/r5w2tmj

 

Co do kandydatów konfy, dobrze powiedział Sośnierz:

- "Pokemony", które powyciągano nam na listach to błędy, które popełniliśmy przy tworzeniu list - przyznał na antenie Polsat News polityk Konfederacji Dobromir Sośnierz. Jego zdaniem Konfederacja w ostatnich tygodniach mierzyła się z "pierścieniem ognia" skierowanym przeciwko jego partii.

https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-parlamentarne-2023/news-sosnierz-po-wyborach-powyciagano-nam-pokemony-na-listach,nId,7090452#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 

9 minut temu, tony86 napisał(a):

Braun nie jest antysemitą

To tak, jakby usłyszeć od Korwina, że malarz z Austrii nie wiedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Druid "W szeregach powstańców przeważali reprezentanci warstw niższych, co w znacznym stopniu wpłynęło na charakter insurekcji, która była niezwykle krwawa. Wojska Antiocha niszczyły wsie i miasta dokonując rzezi mieszkańców bez względu na wiek i płeć. Powstańcy odpłacali taką samą monetą, wycinając w pień jeńców oraz wszystkich nie-Żydów przebywających na terytoriach objętych walkami. Mało tego! Gdy przywództwo powstania przeszło w ręce Judy Machabeusza, jako wrogów traktowano również wszystkich nieortodoksyjnych Żydów."

 

"Wspominam o tym, gdyż jest rzeczą mało znaną, że spośród kilku najważniejszych świąt żydowskich aż dwa (lub trzy - jeśli zaliczyć tu Chanukę) mają charakter wybitnie polityczny. A to święto Paschy (Pesach) oraz Purim. W obu przypadkach są to pamiątki po… pogromach nie-Żydów. Pierwsze dotyczy tzw. plag egipskich i śmierci wszystkiego co było u Egipcjan pierworodne. Drugie ustanowiono po wybiciu kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców starożytnej Persji,"

 

"Parafrazując powiedzenie o tym, iż kultura danego narodu najlepiej odzwierciedla się w jego języku, można stwierdzić, iż duch określonej nacji najdobitniej przejawia się w obchodzonych przez nią świętach. Z tej też przyczyny jest dla mnie dość trudnym do zaakceptowania fakt uczestnictwa moich rodaków i współwyznawców w obcych z istności uroczystościach. I nie idzie tu li tylko o to, iż niemal cała Rzeczpospolita oraz jej prominentni przedstawiciele ochoczo przyłączają się do uświetnienia rytuałów"

 

https://www.salon24.pl/u/bazyli1969/1345199,chanuka-czyli-w-obronie-posla-brauna

 

https://www.salon24.pl/u/bazyli1969/1185734,o-ukrytym-sensie-swiat-na-przykladzie-bozego-narodzenia-i-chanuki

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

I co z tego?

 

Teraz, Druid napisał(a):

No i ?

Domyślam się, że raczej tak ciężko w życiu na starcie nie miał skoro jego ojciec należy do elit i kręci się wokół elit. 

Bo być doktorem habilitowanym to już elita.

 

Taka jeszcze ciekawostka. Sławomir Mentzen bodajże na tym samym uniwersytecie co jego ojciec wykłada doktorat zrobił.... Ale to to tylko ciekawostka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Ale to to tylko ciekawostka. 

No I ?

To porownaj to teraz kim był Kwaśniewski i kim był jego ojciec ? Brat Adama Michnika, właściciela Gazety Wyborczej, Rodzice Kuby Wojewódzkiego ? Czarzasty skąd się wywodzi ? Ojciec Donalda Tuska, gdzie służył ?

Edytowane przez Druid
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Druid napisał(a):

To porownaj to teraz kim był Kwaśniewski i kim był jego ojciec ? Brat Adama Michnika, właściciela Gazety Wyborczej, Rodzice Kuby wojewódzkiego ? Czarzasty skąd się wywodzi ? Ojciec Donalda Tuska, gdzie służył ?

Po prostu trochę kwestionuję, że miał ciężki start, jak kolega wyżej wspomniał. 

No, ale sukces osiągnął tak czy inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, $Szarak$ said:

A wiesz może, kim jest ojciec Mentzena??

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczysław_Mentzen

Doktor habilitowany nauk matematycznych

Także ten...

 

No i? Nauczyciel akademicki w Polsce to jest jakaś profesja która sypie milionami? 

 

17 minutes ago, $Szarak$ said:

 

Tak. W tym wystąpieniu mówi o tym, by nie otwierać granic na przestrzał. I miał rację. Wpuszczaliśmy każdego jak leci, wystarczało że przyjechał pociągiem ze wschodu, bez papierów, weryfikacji. Przyjechało zatem wielu Ukraińców ze stref wcale wojną nieogarniętych, np. ze Lwowa, Dnipro czy Połtawy, z ominięciem całej procedury imigracyjnej. Procedura jest po to, by dostosować skalę imigracji do potrzeb i możliwości państwa, z ochroną naszego rynku pracy, oraz by nie importować elementu. To wszystko zostało wyłączone, bo pod Chersoniem, Ługańskiem i Kijowem zagrzmiały karabiny. Ile procent Ukrainy jest ogarnięte wojną, dwadzieścia? Nie wspominając już o tym, że korzystając z okazji przemytnicy ludzi zorganizowali sobie kanał przerzutowy, i z Ukrainy przyjechało do nas sporo ludzi z terenów Afryki i Bliskiego Wschodu.

 

Powinno być tak - Ukraińcy którzy wówczas chcieli przyjechać do Polski powinni poczekać w obozach przejściowych pod granicą, po ukraińskiej stronie. Potem paszport, dowód osobisty, weryfikacja. Pan ze Lwowa? To niech Pan do Lwowa wraca. I nagle okazałoby się że ruch spada gwałtownie. 

 

26 minutes ago, $Szarak$ said:

Stary, większość ludzi którzy startowali z ich list to jacyś co najmniej dziwni.

 

Owszem. Ale politykę kreują liderzy. Przeciętny kandydat z PO może będzie normalniejszy od przeciętnego kandyda Konfederacji, ale ostatecznie w sejmie ich wpływ będzie zbliżony - bardzo niewielki. Przy czym też temat jest pompowany, na kilkaset kandydatów postrzelonych było kilkudziesięciu, zwykle z tyłów list. W moim okręgu było całkiem okej.

 

28 minutes ago, $Szarak$ said:

To tak, jakby usłyszeć od Korwina, że malarz z Austrii nie wiedział...

 

Akurat z całej Konfederacji do Brauna światopoglądowo mi najbliżej. Oglądałem spotkania z nim zanim wszedł do polityki, gdy występował jako publicysta i reżyser, na paru nawet byłem. Jakoś okolice 2013. Także jego poglądy znam, i potwierdzam, nie jest antysemitą. Natomiast jakbym miał je streścić, to jest dłuższy wywód, więc się nie rozpędzam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, $Szarak$ napisał(a):

Po prostu trochę kwestionuję, że miał ciężki start, jak kolega wyżej wspomniał. 

Może miał, może nie, wychowywałeś się z nim w domu ?

Co to ma za znaczenie, dla mnie żadne lepsza taka przeszłość niż ojciec ubek, komunista, czy żołnierz Wehrmaachtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam tego młodego człowieka rozumiem. Kto nie był socjalistą za młodu, ten nie miał serca, ale jak nadal nim jest w wieku 40 lat to znaczy, że nie ma rozumu. Jak tu nie być socjalistą w kraju gdzie cała edukacja oraz media są zabarwione na czerwono i uczy nas się takich dyrdymałów, że np. polityka wielkiego ładu wyciągnęła USA z wielkiego kryzysu, w który wpadły poprzez tzw. dziki kapitalizm:D

 

Ja również jako młody czlowiek łykałem te bzdury, bo przecież byłem przekonany, że to edukacja co to przynosi człowiekowi wiedzę, a nie narzędzie indoktrynacji. Potem dorosłem, wyłączyłem TV, zacząłem szukać informacji, gdyż w zderzeniu z rzeczywistością tzw. wiedza szkolna czy wiedza z gazet nie trzymały się kupy. W ten sposób stałem się podłą, męską szowinistyczną świnią, chujem, niedojrzałym emocjonalnie gnojkiem, zwolennikiem tworów konfopodobnych, a przy okazji antydemokratą, bo to najgorszy i zarazem najgłupszy ustrój jaki ludzkość stworzyła, w dodatku już w starożytnej Grecji ostro skompromitowanym.

 

Także spoko, ale z takich rzeczy się wyrasta, albo staje się pożytecznym... no wiadomo kim.

 

Co do wychwalania Kanady i tego faszysty u steru ich rządów polecam poniższy dokument na temat tego co tam się dzieje wewnatrz i jak to wygląda. Perspektywa takiej przyszłości polana dodatkowo sosem reperkusji dla niedawno protestujących kierowców i ich sympatyków jest wręcz zatrważająca. Osobiście nie chciałbym żyć w takim kraju i w takiej rzeczywistości, ale demokratycznie zagłosowaliśmy przecież niedawno za nową, jeszcze lepszą zmianą i po raz kolejny pokazaliśmy, jak to w demokracji często bywa, że nie zdaliśmy jako światli wyborcy egzaminu.

 

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Krugerrand said:

a przy okazji antydemokratą, bo to najgorszy i zarazem najgłupszy ustrójk jaki ludzkość stworzyła, w dodatku już w starożytnej Grecji ostro skompromitowanym

 

Jedno takie zdanie i już wiem że mam do czynienia z człowiekiem który myśli. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Chciałbym, żeby w Polsce była taka partia, jak w Kanadzie obecnie. 

Jakby był taki Justin Trudeau vol 2.0

355196_r2_940.webp

 

Poodcinał ludzi od kont bankowych, bo to złe terroryzmy w tirach byli, przymusiłby wszystkich do tych śmiesznych szczepionek na chiński kaszel, i jeszcze banderowca w parlamencie kanadyjskim wychwalał.

 

Tak, też chcę dyktatora. Jakbyśmy własnych nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ciekawyswiata napisał(a):

To nie są dobrze płatne zawody w Polsce. 

 

Bycie elitą to nie tylko pieniądze. 

 

To też status między innymi. Doktor habilitowany to elita intelektualna. On ma znajomych elity i go ludzie bardzo szanują - na pewno ma dużo znajomości w kręgach inteligenckich. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.