Skocz do zawartości

Wapno do picia.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu jakiś mgr czy tech farmacji. Właśnie wróciłem z apteki byłem po wapno, kupiłem z polfalódź. Najtańsze ale w składzie jest np acesulfam k. Czy istnie jakiś produkt czyt. Wapno bez kurwa słodzików. Aptekara była ładna i mnie zbajerował i kupiłem. No wypije. Ale tak szukam. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zuckerfrei said:

Czy jest tu jakiś mgr czy tech farmacji. Właśnie wróciłem z apteki byłem po wapno, kupiłem z polfalódź. Najtańsze ale w składzie jest np acesulfam k. Czy istnie jakiś produkt czyt. Wapno bez kurwa słodzików. Aptekara była ładna i mnie zbajerował i kupiłem. No wypije. Ale tak szukam. Ktoś coś?

Ale na co to pijesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Les napisał:

Ale na co to pijesz?

Ostatnio oglądałem trochę TV i mam wrażenie że wszystkie specyfiki są albo na suchość pochwy albo na upławy.

Myślę że @zuckerfrei swoim laskom tego wapna dosypuje ;)

 

A tak serio, to skorupkami ojciec B. wyleczył sobie kolana. Wcześniej musiał brać jakieś zastrzyki a teraz śmiga na rowerze. Tak że mam pod ręką żywy dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Les napisał:

Ale na co to pijesz?

 

http://party.pl/porady/zdrowie/choroby/wapno-do-picia-wlasciwosci-i-zastosowanie-99671-r1/

 

Rozumiem, że na to.

Większość składników jest w warzywach i owocach. Ponadto do lepszej gospodarki wapniem i sodem potrzeba magnezu i potasu. Z nadmiarem też lepiej uważać szczególnie przy suplementacji 'aptekowej'.

Tu pierwszy lepszy link ale można poczytać więcej.

 

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/wapno-na-uczulenie-alergie-wlasciwosci-i-zastosowanie-wapna_45467.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2018 o 16:57, zuckerfrei napisał:

No dobra zmielone skorupki i co dalej? Z tego co wiem duża skorupka jajka może zaszkodzić. Rozumiem ze są zmielone na miał i co mam to jeść?

Mielisz/ugniatasz i zalewasz sokiem z cytryny - skorupki rozpuszczone. Dobry sposób na uzupełnienie niedoborów.

 

Jaja najlepiej ze sprawdzonego źródła, umyte i ugotowane.

 

A na codzień - dobra woda mineralna. Nie źródlana kranówa, tylko mineralna

Edytowane przez bajashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.