Skocz do zawartości

Elon Musk - geniusz marketingowy.


RealLife

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Obliteraror napisał:

cenie Muska za PayPala i kosmiczne plany i wizjonerstwo

Zgoda, plany za PayPalem są wizjonerskie, i porażają zasięgiem i skalą. To, co kiedyś zbudowało potęgę opartą na benzynie, teraz wykonuje "ucieczkę do przodu".

Natomiast sam pan Musk - nie wiem, jak duża część planów jest jego, a ile po prostu - realizuje...

44 minuty temu, Obliteraror napisał:

Całą ideę elektrycznych aut uważam za humbug, bazujacy na obecnym ekologicznym, motywowanym ideologicznie i politycznie pierdolcu

"Follow the money".

Polit/ideolo pierdolec jest finansowany, więc się rozwija.

A że się rozwija, skutkiem ubocznym jest wzrost wartości "ekologicznych rozwiązań" - poprzez narzędzia przymusu administracyjnego, czy redystrybucję kapitału w formie subsydiów rządowych.

A ten kto ma kasę z subsydiów, może finansować ideologię i marketing...

 

Natomiast - osobiście jestem zwolennikiem aut hybrydowych i elektrycznych, tylko z innych powodów niż oficjalnie reklamowane. Był sto lat temu czas, że rekordy prędkości biły auta elektryczne - i może do tego znów wrócimy.

Natomiast możliwość, że auto "samo" na autopilocie pojedzie na przegląd okresowy, i samo wystawi rachunek - przeraża. Czy też, auto samo dostarczy pasażera zamiast do celu, to do Ministerstwa Poprawności Politycznej, na "korekcję ideologiczną" za "niepoprawny" wpis na FB. Technicznie już dzisiaj - możliwe!

 

7 minut temu, LSD napisał:

dał szybkie, darmowe wifi całemu światu?

Pierwsza działka zawsze jest za darmo, i daje poczucie wolności.

Dopiero dużo później dostrzegasz, że to diler "wifi" nagle kontroluje Twoje życie... A Twoje decyzje są oparte na tym, co diler ci powiedział...

 

PS: Kobiety tez na początku ofiarowują "miłość" za darmo, tylko się musisz ożenić! A na końcu - "darmocha" wychodzi dużo drożej niż usługa profesjonalna :) 

Edytowane przez Kespert
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, SzatanKrieger said:

Nie wiem czy kolega @EMKEJ ma rację ale z pewnością też nie jest tak jak nam się to wmawia, myślicie że byle gościu może sobie wysyłać jakieś bajery w kosmos? Co na to Chiny, co na to Stany i Rosja?

Musiał mieć przyzwolenie od wyższych od siebie to po pierwsze a po drugie, nie wiem czy sobie wyobrażacie zbudować firmę, która buduje takie rzeczy od 0, koleś ile ma lat? Poniżej 50 tki a robi statki na, które NASA ma miliardy no bez jaj a najlepsze, że nie jeden tylko ileś bo, żeby wysłać jeden musi się co najmniej kilka razy nie udać. 

Już nie mówię o kosztach pracowniczych, bo tam się nie płaci 2500 zł za inżynierów na miesiąc :D 

 

Moim zdaniem to wszystko coś się qpy nie trzyma, patrzę na to podejrzliwie. Jednak jeśli ten człowiek jest w 100% autentyczny to powinniśmy się uczyć o nim w szkołach bo to co osiągnął jest w ręcz nierealne, po prostu nie do wytrzymania przez jedenego człowieka.

 

Koleś zarządza, samochodami teslą, buduje statki kosmiczne, zajmuje się sztuczną inteligencją, infrastrukturami, transportem i ma do tego bodajże 7 podfirm, które już cholera wie czym się zajmuja.

Czujecie to?

Powodzenia ze zarządzaniem samą teslą a gdzie dalej :) 

Nie, to @EMKEJ zachowuje się jak buc, którego można porównać do gry w szachy - przyjdzie, przewróci pionki i mówi, że wygrał, po czym powie, że nie udowodnisz, że nie, bo przecież zbił króla. Nie polecam nikomu wgłębiać się za daleko w teorie spiskowe, a SAMEMU poznać jak świat i nauka działa (możecie sami tego DOŚWIADCZYĆ), aby wiedzieć, że to są bzdety, a chronienie się "byciem poza matrixem" to naprawdę kiepski argument. 

Przecież gość leci na barwach USA - Ameryka to kapitalistyczny gigant i ma to sens, bo na tym właśnie polega kapitalizm, że osoby prywatne mogą takie rzeczy robić. Swoją drogą i tak musi iść na współpracę z rządem, co nie jest żadną nowością. Polecam zresztą jego biografię - tam jest napisane, że na początku był u Rosjan, aby zakupić technologię, ale po wypiciu wspólnie hektolitrów wódki musieli to przerwać (oczywiście to też pewnie jest "teatr dla gojów" (rozwala mnie ta nazwa)). 

Gość w wieku 12 lat zrobił grę, którą sprzedał, był kujonem, czytał wszystko jak leci. W bardzo młodym wieku założył start-up'a, który zadziałał i wybił się. W Polsce także wielu takich znajdziesz, ale jak nie śledzisz tematów biznesowych, to wydaje ci się, że zawarł pakt z diabłem. Jednym z celów SpaceX było to, aby zminimalizować koszty wysłania ludzi w kosmos. Między innymi dlatego silniki (jak dobrze pamiętam) lądują po wystartowaniu rakiet. 
Gość pracuje dosłownie 18 godzin dziennie. Zresztą - odsyłam do biografii. Jest w internecie audiobook. 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Ameryka to kapitalistyczny gigant i ma to sens, bo na tym właśnie polega kapitalizm, że osoby prywatne mogą takie rzeczy robić.

Kapitalizm polega na wyzysku. By Musk budował rakietki ktoś zapierdala w fabryce jak dziki za tzw miskę ryżu.

20 minut temu, LSD napisał:

Z kolei jego drugie dziecko, czyli SpaceX to moim zdaniem nowe złote dziecko USA, które daje Amerykanom szansę na zdominowanie przestrzeni kosmicznej. Wyobrażacie sobie, co by było gdyby Musk zrealizował swoje plany i dał szybkie, darmowe wifi całemu światu? Obywatele Korei Północnej, Chin dostaliby wolny internet. 

Ta już coś za darmo dostaniesz. Będzie Ci gość jakiś wifi utrzymywał haha - masz za darmo = jesteś produktem, tak mówią. Akurat lepiej by Koreańczycy i Chinczycy nie mieli dostępu do naszego neta. 1 Niech będą biedni to na naszą korzyść, 2 Starczy już, że Rosjanie robią gnój gdzie tylko łączą się z cywilizacją. Więc w teorii super, wifi gdziekolwiek jesteś masz neta - w praktyce wszysko leci na amerykańskie i żydowskie swrwery. Na pewno Musk nie jest szpiclem CIA i Mosadu, na pewno sam się dorobił, uczciwie XD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Analconda said:

Kapitalizm polega na wyzysku. By Musk budował rakietki ktoś zapierdala w fabryce jak dziki za tzw miskę ryżu.

Polega na zasadzie popytu-podaży. Na wyzysku to bazował komunizm, gdzie w latach '30 w ZSRR robotnicy ponad siły pracowali, aby przypadkiem nie podpaść władzy i nie zostać wysłanym do jeszcze gorszej katorgi. Jak mi dobrze wiadomo w Ameryce, szczególnie inżynierowie, ludzie są sowicie wynagradzani (porównując to do nie-kapitalistycznych rajów) więc skończ powielać ten obrzydliwy mit o wyzysku w kapitalizmie. Mamusia też wyzyskuje jak każe śmieci wyrzucić - przykładowo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Polega na zasadzie popytu-podaży.

Kapitalizm polega na sztucznie wywoływanym popycie i na tym by korpo nie płaciło podatków bo oddawać większość ma plebs wyzyskiwany - po to są wysokie podatki by ludziom ciężej się było dorobić.

 

25 minut temu, Strusprawa1 napisał:

gdzie w latach '30 w ZSRR robotnicy ponad siły pracowali

W UK i USA też ludzie pracowali ponad siły i za grosze, także dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

(...)Całą ideę elektrycznych aut uważam za humbug, bazujacy na obecnym ekologicznym, motywowanym ideologicznie i politycznie pierdolcu. Genialny marketing i budowanie marki.(...)

Chyba  nie wiesz co mówisz, samochody na prąd to przyszłość i jedyna sensowna droga.

Porównaj sobie:

1)Napęd spalinowy

-Sprawność silnika spalinowego to w porywach lipne 33%, silnik skomplikowany w budowie jak sto hui.

-Wyprodukowanie wachy też wymaga włożenia energii(destylacja) i co najgorzej wydobycie surowców naturalnych.

Sprawność takiego układu szacuję na nie więcej jak 5% puki mamy energię by wyprodukować energię - wydobywanie surowców naturalnych, by wydobyć ich więcej i przetworzyć to droga  donikąd.

 

2)Napęd elektryczny

-Sprawność silników elektrycznych przekracza 90%, budowa prosta jak budowa futerału na cep.

-Jeżeli założymy że akumulator doładujesz z sieci która jest zasilana jest z fotowoltaiki,energii wiatrowej, pływów, energii atomowej(nie jest to super, wiadomo) to masz auto napędzane energią atomową i zero emisji CO2, tlenków azotu i siarki,pary wodnej do atmosfery.

-Podczas hamowania energia z tego procesu ładuje akumulator, w spaliniakach jest to nie możliwe.

Sprawność takiego układu zakładają że energia pochodzi upraszczając ze słońca(cała energia na ziemi pochodzi ze słońca jak by nie było) to mamy co najmniej 60-70% jak nie lepiej.

 

Technologia napędu elektrycznego - w szczególności akumulatorów jest jeszcze niedopracowana, ale IMHO to kwestia dopracowania szczegółów.

Druga sprawa to źródła energii, pożyjemy zobaczymy, Chiny już przebąkują że zbudowali elektrownię termo atomową czyli fuzyjną - zero emisji, zero odpadów radioaktywnych, co wszyscy tak się boją.

Jak dla mnie to wszystko kwestia czasu i to nie w tak dalekiej przyszłości - pożyjemy zobaczymy jak to będzie ;)

 

P.S.

Uwielbiam spaliny i do tego jeszcze dwusuwy - nie ma to dla mnie jak dźwięk dwusuwowego silnika kręcącego 20-40 tysi obrotów na sekundę, zapach, wygląd, ale tak w  ogóle silnik musi werczeć jak dla mnie(heh) ;)

Silnik spalinowy dla mnie ma duszę, elektryk nigdy w życiu ale co ja poradzę ;)

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Analconda said:

W UK i USA też ludzie pracowali ponad siły i za grosze, także dzieci.

Tyle że należy pamiętać, że groziło im wtedy (XIX w.) śmierć, jeśliby nie pracowały, ponieważ od zawsze było tak, że "nadwyżki ludności (czyt. dzieci)" wymierały przez brak pożywienia. Anglia wtedy wyszła z pułapki maltuzjańskiej, przez co był wtedy ogromny skok populacji. Bardziej humanitarna jest praca w wieku młodzieńczym czy śmierć głodowa? 
 

 

37 minutes ago, Analconda said:

Kapitalizm polega na sztucznie wywoływanym popycie i na tym by korpo nie płaciło podatków bo oddawać większość ma plebs wyzyskiwany - po to są wysokie podatki by ludziom ciężej się było dorobić.

Gdy narodził się kapitalizm popyt był ogromny - na jedzenie, przetwory, na wszystko. Dopiero bogactwo zgromadzone w systemie kapitalistycznym sprawiło, że korporacje i generalnie przedsiębiorstwa musiały kombinować jak STWORZYĆ popyt (tj. teorie marketingowe). Mylisz skutek z przyczyną. No to wysokie podatki są cechą kapitalizmu? Zastanów się. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Strusprawa1 napisał:

No to wysokie podatki są cechą kapitalizmu? Zastanów się. 

Są - jak się hazarzy wzbogacą to reszta musi płacić. I potem co - potem masz kaczystów mówiących, że mamy kapitalizm a socjal leci jak p0lka na murzyna.
 

 

8 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Tyle że należy pamiętać, że groziło im wtedy (XIX w.) śmierć, jeśliby nie pracowały, ponieważ od zawsze było tak, że "nadwyżki ludności (czyt. dzieci)" wymierały przez brak pożywienia.

No to samo w ZSRR. Po za tym... - kapitalizm - bandyta jak nie musi to godnie nie zapłaci.
 

8 minut temu, Strusprawa1 napisał:

korporacje i generalnie przedsiębiorstwa musiały kombinować jak STWORZYĆ popyt

Właśnie o to chodzi, zbieraj pół roku na gównophona za 8tys byś nie miał przypadkiem czasu się rozwijać. Na tym polega kapitalizm właśnie - to system przestarzały.
I Musk to wzkoryzstuje tworząc popyt na samochód projektowany przez 5 latka w paincie.  Zastanawia mnie ile podatków płaci, może tyle co google czyli 1% - bo ich stać. Reszta ma płacić bo nawet nie mają tyle dochodu by opłacało się unikać płacenia podatków.

Edytowane przez Analconda
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko
Ja nie przepłacam ale o co chodzi - wciskają kit, że marka premium itp, nie tylko iphone ale wiele innych profuktów i ludzie mają srakę nagle bo musi mieć X bo jest marki Y.
Większość ludzi taka jest i ma ciśnienenie. Na masach tacy jak Musk robią kasę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaobserwować trendy w sportach motorowych. A tutaj wyraźnie idzie się w stronę napędów hybrydowych:

- F1 hybrydowe od 2014,

- Indy Car hybrydowe w 2022,

- WRC hybrydowe od 2022,

- DTM hybrydowe od 2022,

- w wyścigach długodystansowych hybrydy są już od dawna.

 

Dodatkowo mamy Formułę E, a w niej tacy producenci jak:

- Audi,

- BMW,

- Jaguar,

- Mercedes,

- Nissan,

- Porsche.

 

 

Dalsze przejście z hybryd w stronę czystych silników elektrycznych zależy głównie od wydajności baterii.

Ja bym mimo wszystko nie przesadzał, trochę człowiek nieswojo czuje przy takiej ciszy :)

 

21 minut temu, Tomko napisał:

do pracy i ciężkich obliczeń

Dla mnie brzmi to absurdalnie samo w sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Analconda napisał:

Kapitalizm polega na wyzysku

Mam dla Ciebie kwestię do przemyślenia: w czasach zimnej wojny Berlin podzielony był na część wschodnią - radziecką oraz na część zachodnią należącą do pozostałych zwycięzców II wojny światowej, w tym wypadku Anglię, Francję oraz USA. Ludzie ze wschodniej części przechodzili i zostawali po zachodniej stronie i nawet budowa muru wielu z nich w tym nie przeszkodziła i nadal nawet pod groźbą utraty życia próbowali przedostać się na stronę zachodnią. Części, jak wiadomo, to się udało, a część przypłaciła to życiem. Dlaczego to robili? Czy byli aż tak nierozsądni, że chcieli być nadal wyzyskiwani, ale przez kogoś innego czy może zwyczajnie chcieli żyć w miarę spokojnie i dostatnio po stronie zachodniej? Dlaczego aż tak gremialnie ludzie nie przedostawali się z Berlina Zachodniego do Wschodniego?

 

Jak pisałem wcześniej zostawiam do przemyślenia.

2 godziny temu, Analconda napisał:

po to są wysokie podatki by ludziom ciężej się było dorobić.

Kolejna kwestia do przemyślenia: kto uzyskuje wpływy z podatków? Czyżby rządy każdego z krajów? Jeśli tak, a tak jest, to na co wydają te pieniądze poza pensjami polityków i urzędników? Czyżby z pieniędzy podatkowych był także finansowany socjal, o którym powyżej pisałeś? Jeśli tak jest, a wierz mi, że tak jest, to czy funkcją wysokich podatków nie jest przede wszystkich marnowanie ich na potrzeby polityków, biurokratów oraz przekupstwo elektoratu np. za pomocą 500+?

 

Kolejna kwestia do przemyślenia: jest w Europie taki kraj co się nazywa Norwegia i mimo jednych z najwyższych na świecie podatków kraj ten jest również jednym z najzamożniejszych i jednym z najlepszych do życia na tej planecie. Zastanów się dlaczego tak jest.

 

Sorry za wpis niezbyt na temat, ale jak się coś takiego czyta, to trzeba zareagować:D

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krugerrand napisał:

Kolejna kwestia do przemyślenia: jest w Europie taki kraj co się nazywa Norwegia i mimo jednych z najwyższych na świecie podatków kraj ten jest rownież jednym z najzamożniejszych i jednym z najlepszych do życia na tej planecie. Zastanów się dlaczego tak jest.

Zasoby.
 

1 minutę temu, Krugerrand napisał:

radziecką oraz na część zachodnią należącą do pozostałych zwycięzców II wojny światowej, w tym wypadku Anglię, Francję oraz USA. Ludzie ze wschodniej części przechodzili i zostawali po zachodniej stronie i nawet budowa muru wielu z nich w tym nie przeszkodziła i nadal nawet pod groźbą utraty życia próbowali przedostać się na stronę zachodnią

Wybierali mniejsze zło, proste.
 

 

2 minuty temu, Krugerrand napisał:

Kolejna kwestia do przemyślenia: kto uzyskuje wpływy z podatków? Czyżby rządy każdego z krajów?

Nie ma to znaczenia. System jest taki by ludzie jak najmniej mieli do wydania na siebie. Jakby politykierom zależało na narodzie to obniżyliby podatki ale tak:
kaczyści słuchają hazarskiego pana, inni biorą w łapę - prosta kwestia. Cały system na tym polega - korpowyzysk pod przykrywką kapitalizmu i demokracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda Nie do końca rozumiesz chyba o co chodzi w kapitalizmie. Kapitalizm nie jest winny wyzysku - idziesz retoryką jak co poniektórzy użytkownicy tutaj, że "o ja pier... nie ma pracy dla mnie i nie mogę zarabiać 6k na rękę w pierwszej pracy bo krwiożerczy kapitalizm". Ludzie są odpowiedzialni za wyzysk. Taki Apple - oczywiście zgadzam się z tym, że kreuje markę na premium - na tym polega marketing. I w większości ludzie to barany i dają się na to nabrać - to jest potęga marketingu i reklamy. Ale czy Apple wchodzi mi do domu i zmusza mnie do kupienia iPhone'a? Nie. W Polsce nie ma żadnego kapitalizmu ponieważ nie ma spełnionego podstawowego założenia kapitalizmu - uczciwej konkurencji. Wszystko jest załatwiane przez politykę właśnie i odpowiednie ustawy, regulacje itp. 

Kiedyś firmy zakładało się o wiele łatwiej bo państwo nie zabijało wszelkiego startupu jak teraz. A zabija bo jest monopolizm. I jeśli w mieście była jedna lodziarnia to zakładałeś drugą i kosiłeś sobie hajsik i inwestowałeś. Takiemu McDonaldowi, Gates'owi ani Jobbsowi nie pomogły jaszczury z kosmosu tylko pomysł, szczęście, znajomości, wchuj samozaparcia, odwagi i sprytu. 

@Ancalagon Maklerzy, brokerzy... Czasem trzeba coś na telefonie porobić na szybko w AutoCAD, jakieś grafiki pozmieniać, obsłużyć strony itp. Do tego mocny telefon się przyda. Ale większość kupuje fony z 8-rdzeniowym prockiem do oglądania filmików na youtube i fejsa.

Edytowane przez Tomko
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baca1980
To zapoznaj się z sytuacją w Wenezueli - dlaczego tak się stało.
@Tomko
Fakty są takie, że kapitalizmu nie ma - faktem jest też sztucznie wywoływany popyt, na Tesle, Iphona, Razera czy inny kał.

Edytowane przez Analconda
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda, tak, kapitalizm polega na dostarczaniu towaru i zaspokajaniu popytu, na produkty potrzebne i mniej potrzebne, dla zaspokojenia emocji i zadowolenia. Ot, bliski nam temat: po co Zieloni wypuścili RTX 2080, zamiast promować i dalej sprzedawać najlepszą kartę poprzedniej generacji, tj. GTX 1080, która jeszcze długo posłuży? Dla zysku i zaspokojenia emocji graczy, bo przecież nie z pierwszej potrzeby i logiki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Analconda napisał:

faktem jest też sztucznie wywoływany popyt, na Tesle, Iphona, Razera czy inny kał.

Toż przecież piszę - co ma jedno do drugiego. Jeśli stworzę sobie korkociąg do wyciąga kupy z tyłka i wdrożę dobrą kampanię marketingową za 5 000 000 PLN i za miesiąc mój korkociąg to będzie krzyk mody to jestem kapitalistą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror
Mało tego, gotowa już jest 10080Ti albo dalej. Ale sprzedają karty niewiele lepsze bo trzeba się nachapać - to samo intel. Wiadomo, nie mogą od razu dać na rynek najlepszego sprzętu jaki mogą zrobić bo co dalej? Każdy kupi i co potem?
No i jaki to kapitalizm jak jest faktycznie tylko Nvidia do wyboru (mowa o sprzęce z wyższej pułki). I tera co? Janusz w warsztacie w garażu opracuje lepszy sprzęt - ciekawe jak. Nawet gdyby jakimś cudem to zrobił - jak rozpocznie produkcje o ile rozpocznie bo konkurencja go zniszczy - łapówki, zły PR, pewnie w jakichś branżach mogą komuś samobójstwo popełnić.
@Tomko
W ogóle ciekawa kwestia. Czy to sztuczny popyt czy jeszcze nie. Bo np iphone robi sztuczny na 100% ale jak ktoś coś wynajdzie super przydatnego i zrobi reklame z tym, że wcześniej żyło się bez tego to czy będzie to szuczne - dymanie klientów czy nie.

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

Kolejna sprawa, pierwszy komputer Pana Steva był sprzedawany za 666$,

 

Konstruktorem i wizjonerem był Wozniak. Jobs był menedżerem. Przez bardzo długi czas niewiele mu się udawało. Powiodło mu się dopiero pod koniec, w Apple.

 

Ogólnie jego obiegowa legenda ma mało wspólnego z faktami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Analconda napisał:

Zasoby.

Rozwiń proszę jak to się ma do wysokich podatków, które uniemożliwiają dorobienie się, a jednak w Norwegii jest zupełnie odwrotnie.

@Baca1980 dał tu też dobry przykład z Wenezuelą.

33 minuty temu, Analconda napisał:

Wybierali mniejsze zło

Za cenę kulki w głowie aż taka desperacja, żeby wybrać mniejsze zło??? Może zwyczajnie pogoń za lepszym życiem, a nie mniejszym złem ich tak motywowała.

 

37 minut temu, Analconda napisał:

Nie ma to znaczenia.

Ma i to kolosalne co wynika z kolejnych Twoich zdań:

 

39 minut temu, Analconda napisał:

System jest taki by ludzie jak najmniej mieli do wydania na siebie. Jakby politykierom zależało na narodzie to obniżyliby podatki

System stworzyli politycy czyli ludzie i słusznie piszesz, że gdyby im zależało na narodzie czyli innych ludziach, to podatki byłyby jak najmniejsze. Im jednak zależy na swojej własnej dupie i dlatego podatki są tak wysokie, żeby mieli na ośmiorniczki w restauracji oraz na utrzymaniu tego stanu rzeczy poprzez wysoki social, który umożliwia kupowanie głosów i jednoczesne utrzymanie się przy władzy.

 

42 minuty temu, Analconda napisał:

korpowyzysk pod przykrywką kapitalizmu i demokracji.

Przyznam szczerze, że niezbyt nadążam. To w końcu kapitalizm jest wyzyskiem czy wyzyskiem są korporacje tworzące korpowyzysk? Jak to się ma do kapitalizmu skoro w tym wszystkim według Ciebie wraz z demokracją są jedynie przykrywką? Z tego wynika, że ani kapitalizm ani demokracja nie mogą być wyzyskiem tylko jakimś usprawiedliwieniem dla mas takiego stanu rzeczy. Kapitalizm nie polega na tym, polega na tym o czym piszą tu niektórzy Bracia: na zaspokojeniu potrzeb konsumenta dostarczając mu jak najlepszą usługę za jak najmniejszą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.