Skocz do zawartości

Pierdolnął zasilacz


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, taka sytuacja. Przychodzi gość i wymienia licznik elektryczny dla domu - wyłączamy wszystko. Wymienił, pojechał, uruchamiamy wszystko i git, działa światło, kuchenka, płyta itd. Idę do siebie z obiadem, naciskam guzik kompa i trach! Błysk, smród ozonu, wyjebało korek. Chwalić Pana Boga, hojnych czytelników i pieniążki, mam mocnego laptopa więc mimo wściekłych, szatańskich ataków na mnie mogę prowadzić zbożne dzieło. Zjadłem rybę, wskoczyłem w gablotę i gaz do dechy żeby kupić kabel hdmi do nowego monitora - miałem 20 minut, bo zjedzona rybka zawsze szybko chce się wydostać drugą stroną mego grzesznego ciałka.

 

Modlę się by padł tylko zasilacz. To model chieftec 550w CTG-550-80P  http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-ctg-550-80p-550w-80-ctg-550-80p-bulk-353613/  - chyba ten?

 

Płyta to MSI z77a-g43  a karcioccha palit 970

 

Od kiedy kupiłem tę kartę, było głośno - Brzytwa kiedyś pisał że to zasilacz może tak wyć troszkę, bo chyba nie karta, to nie było te słynne piszczenie cewek.

 

Proszę żebyście mi powiedzieli jaki zasilacz kupić - tak do 5 stów, może 6-u, oraz pocieszyli i przytulili że padł tylko zasilacz. Jak to w ogóle wszystko sprawdzić?

 

Dzięki z góry.

 

ED. Czy to możliwe że po zmianie licznika pierdyknęło? A może przypadek? A może Sławek podkradł się do domu, włamał do sieci i puścił impuls prądowy mocniejszy :lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że miałeś przyzwoity zasilacz, więc prawdopodobnie nie poszło nic więcej  z podzespołów. Marku do takiego sprzętu zasilacz za 500 pln... przesada......

 

http://www.agito.pl/zasilacz-xfx-core-550w-80-sli-psu-pl-452787-p1-550s-xxb9/pd/D6CP0MBBM/

 

XFX najlepszy w opinii wielu na rynku zasilacz do 300 pln. Podzespoły seasonic czyli czysta zajebistość za rozsądną kasę. Za parę groszy więcej (319 pln) większy brat 650 w.

 

http://www.agito.pl/zasilacz-seasonic-80plus-bronze-620w-pl-867002-m12ii-620/pd/D8X8PMBBM/

 

tu seasonic 620 w , bardzo dobry jak powyższy xfx

 

http://www.agito.pl/zasilacz-xfx-ts-650w-80-gold-pl-1011495-p1-650g-ts3x/pd/DSC8TMBBM/

 

A ten ostatni to już za...y w c....j , mniej niż 400 w standardzie 80+ gold.

 

Wszystkie w/w to zasilacze bardzo dobre wystarczające do twojego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie możliwe aby zmiana licznika, miała na to wpływ. O tym zapomnij ;) .

Jest w elektryce takie pojęcie jak "stopniowanie zabezpieczeń" .

Gdyby to była wina licznika , gwarantuję , że wypaliło by pewnie kilkanaście żarówek

+ jakieś domowe urzadzenia nie posiadające zabezpieczenia "Nadnapięciowego" i Nadprądowego" i/lub te,

nie podłączone do listwy przepięciowej  + oczywiście licznik by sygnalizował błąd -a jest pewnie elektroniczny. ;)

Na początku sprawdź czy listwa przepięciowa, nie jest za stara i przegrzana, ma w sobie prosty filtr , dławik + kondensator i po kilku latach lubi se pierdolnąć.

Zreszta co jakiś czas powinieneś ją wymieniać.

To samo dotyczy zasilacza, to urządzenie elektryczne, które ma określoną zywotność. W obecnych czasach owa zywotnośc jest coraz krótsza.

Takie materiały i produkcja, niestety -biznes musi sie kręcić :angry: .

 

Z zasilaczy w rozsadnych cenach wybrałbym ten 650 W, ma wiekszy "zapas mocy" oraz co najważniejsze te "funkcje specjalne" czyli zabezpieczenia, które mogą cię ochronić w przypadku ponownego spalenia zasilacza przed uszkodzeniem np.płyty głównej lub katry graficznej, itd.

A to boli jak przy wymianie zasilacza okazuję się że jebła jeszcze płyta głowna - wiem coś o tym :D .

Pamietaj, że na zasilaczach  - jak możesz się nie oszczędza, te 100 zeta więcej moze cię uchronic, przed większymi kosztami w przyszłości.

 

http://www.agito.pl/zasilacz-xfx-ts-650w-80-gold-pl-1011495-p1-650g-ts3x/pd/DSC8TMBBM/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatni, który linkowałem.

 

Marku a jaką masz obudowę? Może wentylacja była kiepska, temperatury za wysokie w środku i chieftec się ugotował :P gtx 970 potrafi dać dobrze do pieca, nie wiem jaki masz procek ale na boxowym chłodzeniu też może sporo temperaturę w obudowie podnieść. Bo generalnie chieftec to też solidna marka. Może model bez wodotrysków no ale co najmniej przyzwoity.

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No UPS to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że znajdziesz coś co pociągnie do 1,5kw w szczycie. A to już nie jest mała kasa. Swoje też waży. Patrzyłem kiedyś to bodaj właśnie do 1,5 kw UPS ważył chyba 25-30kg. Plus następny klamot co stoi się grzeje i kurzy. Niedługo elektrownie przyjdzie w domu postawić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję chłopaki - kupię tego http://www.agito.pl/zasilacz-xfx-ts-650w-80-gold-pl-1011495-p1-650g-ts3x/pd/DSC8TMBBM/ i jakąś dobrą listwę, mam jakąś zwykłą z włącznikiem, co polecacie?

 

Ale dziwny przypadek, wymiana licznika, pierwsze włączenie i pierdyknęło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy w sumie jedna chwała, wszystkie są na tej samej zasadzie zbudowane. Na cenę ma wpływ ilość gniazdek i długość kabla....... więc tym się sugeruj, według potrzeb własnych. Jak kolega pisał wyżej listwę trzeba co 3-4 lata wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku twój komp pociągnie markowy 500w......., 650 to od cholery zapasu mocy już.

 

Z czasem pobór mocy komponentów maleje :P Tzn. kolejne generacje są mniej prądożerne.

 

Ja mam i7 4790k (najmocniejszy w tej chwili procek dla gracza)+ karta jak twoja tyle że gainward producent. I  śmiga wszystko jak blondynka na wyprzedaży na xfx 550 w.

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara buda do nowych podzespołów to kompletnie bez sensu, delikatnie pisząc. 
10-15 lat temu komputery nie żarły tyle prądu i nie miały tak wyżyłowanych zegarów jak teraz = produkowały mniej ciepła = obudowa nie musiała tyle tego ciepła odprowadzić do otoczenia.

Obudowa powinna być dobrana do sprzętu, który masz w środku żeby zapewnić optimum wymiany powietrza - możesz to sprawdzić mierząc temperaturę poszczególnych podzespołów - najlepiej specjalnym zewnętrznym termometrem - w ostateczności programem. Normy temperatur dla podzespołów znajdziesz w necie na stronach producenta lub na forach tematycznych.

Odchylanie ścianek to błąd bo zaburzasz wtedy zaprojektowany obieg cyrkulacyjny i obniżasz wydajność całego układu.

Nowoczesny gamingowy pecet za kilka kafli to nie ZIŁ czy inny KAMAZ że wystarczy mu odchylić lufcik na masce żeby się schłodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.