Skocz do zawartości

Pierdolnął zasilacz


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się popełnia błędy na etapie składania sprzętu to później się długo i dużo dopłaca, to tak samo jak z kobietami :P

 

Brak cyrkulacji powietrza, zbyt wysokie temperatury najprawdopodobniej doprowadziły do awarii zasilacza. Zresztą wysoka temperatura jest przyczyną awarii większości komputerów.

Edytowane przez red
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowę Zalmana z filtrami i też trzeba pamiętać o profilaktycznym sprzątaniu we wnętrzu ,przedmuchaniu radiatorów,zasilacza i wentylatorów. Na filtrach zostają kłaki i trzeba je usunąć. Najwięcej zanieczyszczeń idzie przez zasilacz.

 

Dead-Mouse-in-PC.jpg

comment_7ADXWz8arjdYpbyVBltB6BpogDXh9DfR

Edytowane przez atras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już w końcu nie wiem. Masz chyba jednak kompa stacjonarnego. Napiszę, co zrobiłem i mi pomogło w podobnym przypadku. Jeżeli masz kompa stacjonarnego i taki przypadek wystąpił. Na razie nic nie kupuj. Weź rozkręć budę, powyjmuj dosłownie wszystko, ram, dysk, grafikę, itp. Bardzo dokładnie wyczyść każdy element, włóż znowu i odpal. Do tego koniecznie wyjmij i włóż ponownie bateryjkę. Zrestartuj biosa po prostu.

 

Kiedyś myślałem też, że padł zasilacz, kupiłem nowy i chuja pomogło. Nie popełniaj tego błędu. Wcześniej ogarnij wszystkie inne rozwiązania, w tym wymienione przeze mnie. U mnie zadziałało elegancko.

 

Daj znać, czy pomogło. Zrób to, co zasugerowałem obowiązkowo. Ja tego rozwiązania szukałem naprawdę w chuj czasu. A ty masz ode mnie za darmo :D

 

aha i dodam jeszcze. Jak trafiłem to proszę o wiele pochwał :D

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, bez Panikiiiiiii!!!!!. Dobry zasilacz kupiłeś, zamontuj go, pamietaj tez aby wymienić listwę ale" przepięciową", nie zwykła listwa z wyłacznikiem, bo takie też są ;) .

Ma byc przepięciówka. Wyczyść dobrze kompa w srodku z kurzu.

@ Brzytwa - ma rację. Zamknij pózniej normalnie całą obudowę , tam gdzie masz wloty wentylacyjne po bokach - nie zakrywaj ich.

Jam mam np. z lewej strony i komp. stoi po lewej po szafką, to odsunałem go kilka cantymetrów od scianki, to taki elementarz.

Cyrkulacja powietrza jest wtedy zachowana, a przy zamknietej obudowie - optymalna, nigdy nie demontuj jakiejś strony, bo zaburzysz obieg powietrza.

I na razie tyle, bez Paniki ;)

Napisz ,czy smiga. ;)

Nied ładuj się na razie w koszta niepotrzebne.

Houk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia, z tą obudową to nie chcę wpędzać się w koszty, nowa furka w warsztacie picowana, radio i kamerkę trzeba kupić, opłaty zrobić, będę musiał chyba iść z kapeluszem na ulicę :)

 

Mac - cały czas piszę o stacjonarnym kompie. Na szczęście mam laptopa i nowy monitor, więc nie widzę zmian w funkcjonowaniu, szybki ten laptop jak rakieta :) Ale co do rozkładania wszystkiego w huj roboty :( kurzu nie mam, czyszczę systematycznie.

 

 

Zdjęcia - http://pokazywarka.pl/tnssb5/

 

http://pokazywarka.pl/1plis6/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawa prosta, buda nie jest tragiczna kup 2x wentylator 120 mm (jeden daj na front , drugi na tył obudowa ma miejsca wyznaczone lub 120 x1 i 92 x 1 zależy jaki rozstaw z tyłu obudowy otworów jest.

 

http://www.agito.pl/silentiumpc-mistral-120-pl-527372-spc030/pd/D43G0MBBM/

 

i najtańszy spartan na proca i tak lepszy niż boxowe:

 

http://www.agito.pl/silentiumpc-spartan-lt-he922-pl-887823-spc091/pd/DCG7XMBBM/

 

Łącznie mniej niż 90 pln i będzie git.

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red - dzięki, kupię. Wszystkie ostatnie zakupy to Twoje polecenia, dobry z Ciebie kusiciel, ale za laptopa jestem szczególnie wdzięczny, w cenie i3 które już chciałem kupować, mam i5. Ciągnie jak żonka kasę Misiowi :)

 

Mac - wyczyszczę jak radzisz, a baterię na chwilę wyjąć czy na dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak się nazywał ten koleś co założył tweak.pl. Później była taka akcja, że admini zarąbali mu domenę i przekształcili w purepc a on zaczął pracować w jakieś gazecie, chyba to był komputerswiat. To były czasy, początki chłodzenia wodnego, zasiłki chieftec 400W to był Pewex. Miałem wtedy jeszcze AMD K-6 i 3DFX właśnie ale tam się nie dało nic podkręcić bo na procku można było jajka smażyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało się dało tylko chłodzenie kosztowało więcej niż ten procek :P A to już by była tylko sztuka dla sztuki, czyli pokazać że się da.

 

Ja pamiętam chłodzenie olejowe i home made obudowę gdzie wszystko w oleju mineralnym było zatopione + do tego ciekły azot  :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.