Skocz do zawartości

Geopolityka... świat się zmienia większość o tym nie wie...


Rekomendowane odpowiedzi

Polacy dalej zbyt zabiegani by zarabiać na kredyty wzięte  na rzeczy bezużyteczne dla siebie i swoich małżonek, zbyt zazdrośni z powodów wszelakich, zbyt dumni bez powodu.

 

Cieszę się że wkrótce (kwestia kilkunastu miesięcy)  spierniczam z tego kraju mentalnych przegrywów :)

 

Nie ma już we mnie nic z patrioty, którym kiedyś  bywałem,  los Polski i polaków mnie nie interesuje, pomogłem wielu i chuja to dało, wręcz mam wrażenie że pogorszyło sprawę.

 

Stałem się skończonym egoistą, który za dobro największe ma swoje dobro.

 

Jestem z tego niezmiernie zadowolony, chodź jestem chujem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuć w Twoich słowach @RENGERS sporo frustracji. Co masz na myśli pomogłem wielu. Nie otrzymałeś nic w zamian, czy może Twoja pomoc została przez kogoś zmarnowana?

W egoizmie nie ma nic złego, ale pod warunkiem, że jest on umiarkowany, bo bez sensu przechodzić ze skrajności w skrajność.

 

Tak na marginesie, myślałem, że jesteś raczej dość pozytywnie nastawiony do otaczającej nas rzeczywistości :)

 

Można zapytać, jaki obrałeś kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dajesz dr Bartosiaka to dla przeciwwagi daj dr Sykulskiego. Choć to i tak nie są polskie obrazy rzeczywistości a obce.

1 godzinę temu, ATE50 napisał:

Amerykanie po IIWS musieli wprowadzać szybko programy gospodarczo-rozwojowe. Było to jedyne państwo, które wyszło z wojny silniejsze.

Ile od Niemców nakradli patentów to tylko oni wiedzą.

 

Godzinę temu, balin napisał:

Paweł Kowal

Ten co od ukraińskiej bezpieki dostał medal?

 

2 godziny temu, absolutarianin napisał:

bo Polacy są zbyt zabiegani, albo zbyt naiwni, by zainteresować się rzeczywistym stanem swojego kraju, bez sentymentów

Co mnie interesuje socjalistyczne polskie państwo, jak sam kościół jest socjalistyczny jak nie komunistyczny to co ja mogę zmienić? Im szybciej zbankrutuje tym lepiej będzie można budować coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Bartosiaka, bo ma wiedzę, wizjonerstwo oparte tejże wiedzy. Ale nie jest prorokiem, a dynamika geopolitycznych zdarzeń postępuje w takim tempie, że trudno coś przepowiedzieć nawet takiemu specjaliście jak Bartosiak. Mówił o znaczeniu przesmyku Suwalskiego jako coś co może być terenem rozgrywki dla Rosji, a po kilku latach widać, że priorytet działań ruskich jest gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pancernik napisał:

Czuć w Twoich słowach @RENGERS sporo frustracji.

Wkurwiony chodzę ostatnio, pożyczyłem 9 k, odzyskanie kasy wymagało zastraszenia  w obu przypadkach  strata znajomków - kurw  męskich jak się okazało.

 

Jak to Jezus kiedyś powiedział:   "Po pieniądzach ich poznacie" - Nie wierzyłem mu, teraz uwierzyłem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RENGERS napisał:

Wkurwiony chodzę ostatnio, pożyczyłem 9 k, odzyskanie kasy wymagało zastraszenia  w obu przypadkach  strata znajomków - kurw  męskich jak się okazało.

Stary, popatrz na to w ten sposób, że potrzeba było tylko 9k, aby wykryć dwie kurwy, a następnie się ich pozbyć ze swojego otoczenia., Dla mnie same plusy tej sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pancernik napisał:

Stary, popatrz na to w ten sposób, że potrzeba było tylko 9k, aby wykryć dwie kurwy, a następnie się ich pozbyć ze swojego otoczenia., Dla mnie same plusy tej sytuacji :)

No byczku wiem wiem, ale smutam z tego powodu bo teoretycznie byli do rany przyłóż, a jednak zwykłe kurwy. Hajs odzyskałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, la paloma adieu napisał:

Jako szary rezydent Polski (w domyśle obywatel) jaki mam wpływ na to wszystko i co mogę zrobić?

Masz mieć świadomość, masz się orientować, bo to twój i twojej rodziny interes.

3 godziny temu, StatusQuo napisał:

Wychodzi na to, że ilość ludzi, która faktycznie by była w stanie wziąć odpowiedzialność w swoje ręce i coś zmienić to może 10-15% mężczyzn w średnim wieku. albo i mniej..

Swoim synom powtarzam, zawsze wiedzieć od kogo dostaje się wpierdol..., bo to może zaprocentować.

Czy warto wiedzieć o skali makro? Warto. Czy warto wiedzieć, że jako Polska jesteśmy miedzy młotem a kowadłem? Warto. A nie tylko bębnić o mesjaniźmie.

Tyko zaściankowi, niedokształceni Polacy nie wiedzą dlaczego żyd czy inny rusek wali ich w dupę i nie ma nic do powiedzenia nawet na jakimś forum dyskusyjnym, coż dopiero jak się uda na emigrację.

1 godzinę temu, Kim Un Jest? napisał:

Mówił o znaczeniu przesmyku Suwalskiego jako coś co może być terenem rozgrywki dla Rosji, a po kilku latach widać, że priorytet działań ruskich jest gdzie indziej.

Przesmyk suwalski cały czas jest aktualny (mam nadzieję, że jak najdłużej nie). Podobnie jak inne strategiczne, geograficzne elementy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ATE50 napisał:

Czy warto wiedzieć, że jako Polska jesteśmy miedzy młotem a kowadłem? Warto

Ale co to znaczy "warto"? Ja wiem o polskim wasalizmie od wielu lat, o byciu peryferyjną gospodarką UE od bardzo wielu lat i co to zmienia? O jakiej wartości piszesz? Twoje podniecenie tematem wywołuje pewnie gromki śmiech od Uralu przez Jerozolimę aż po park Yellowstone. Zapewniam Cię że Ty i Twoi synowie zatańczą jak synowie Dawida spod wiadomej gwiazdy zagrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ATE50 napisał:

Tyko zaściankowi, niedokształceni Polacy nie wiedzą dlaczego żyd czy inny rusek wali ich w dupę i nie ma nic do powiedzenia nawet na jakimś forum dyskusyjnym, coż dopiero jak się uda na emigrację.

Kiedy raz zdobędziesz kontrole i nie pozwolisz jej sobie odebrać, nic się nie zmieni.. nie ważne jak głośny wyje bydło..

To jak ta kontrola jest sprawowana i przez kogo, to myślę, że temat na parę książek.. :)

Napisz dokładnie, co masz na myśli, tak, żebyśmy byli "on the same page" :)

Coś tam wiem, czegoś się domyślam, ale wątpię, żeby przeciętny zjadacz chleba miał prawdziwy, rzeczywisty obraz sytuacji..

 

Tak czy inaczej fajnie, że Polacy zaczynają dostrzegać, że jednak nie są tacy zajebiści jak im się wydawało, może się niektórzy obudzą z letargu "moralnej wyższości"..

40 minut temu, ATE50 napisał:

Swoim synom powtarzam, zawsze wiedzieć od kogo dostaje się wpierdol..., bo to może zaprocentować.

Czy warto wiedzieć o skali makro? Warto.

Fajnie to widać w przypadku tej odseparowanej dzielnicy.. każdy system kontroli potrzebuje swoich niewolników, znaczy się, ten.. obywateli..

Patrząc przez taki pryzmat, można by powiedzieć, że nie podoba Ci się władza, to możesz zasilać taką, która według Ciebie postępuje dobrze i słusznie..

Znasz taką na świecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rycerz76 napisał:

(1) Jak już dajesz dr Bartosiaka to dla przeciwwagi daj dr Sykulskiego. Choć to i tak nie są polskie obrazy rzeczywistości a obce.

 

(2) Ile od Niemców nakradli patentów to tylko oni wiedzą.

1. Niekoniecznie jest to przeciwwaga. Raczej uzupełnienie. Sykulski jest bardziej otwarcie patriotyczny, ma konkretne koniki, np. analizę Rosji czy polskiej Obrony Cywilnej.

Bartosiak od początku jest mniej otwarty i bardziej oględny, dopiero od niedawna mu się wymyka, że jest państwowcem (w domyśle - patriotą narodowcem).

Może i słusznie, bo by go zgnoiły środowiska "Fundacji walczących z...".

Uzupełnieniem mógłby być też Wojczal.

A przeciwwagą może Dylewski, albo któryś z twardogłowych głąbów bezpośrednio doradzających dużemu lub małemu pałacowi.

 

2. A ile Niemcy nakradli....serio - przed 2 WŚ to nie Niemcy byli najbardziej uprzemysłowionym krajem Europy. To była...Czechosłowacja.

Niemcy kradli patenty i maszyny w każdym podbitym kraju i wykorzystywali je u siebie.

Np. od Polaków ukradli pistolet ViS, a od Czechów podwozie czołgu 38(t) które posłużyło za bazę wielu niemieckich pojazdów.

 

Oczywiście poza patentami i technologiami Niemcy kradli absolutnie wszystko, surowce, pojazdy, złoto, dzieła sztuki, konie, bydło, żywność, ubrania nawet. Totalnie wszystko.

Ruscy już tylko dokończyli dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sargon napisał:

Wojczal

Jezu nie to już wolę słuchać Żurawskiego vel Grajewskiego. Swoją drogą żeby Rosjanie ile marnują zasobów na zasrywanie obcych państw przenieśli na rozwój swojego państwa byliby potęgą ale to już specyfika cywilizacji turańskiej.

 

39 minut temu, sargon napisał:

2. A ile Niemcy nakradli....serio

Radzę zainteresować się ile przed wojną Nagród Nobla przypadło Niemcom a ile dla Czechów i Słowaków a ile dla Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kim Un Jest? napisał:

Ale co to znaczy "warto"? Ja wiem o polskim wasalizmie od wielu lat, o byciu peryferyjną gospodarką UE od bardzo wielu lat i co to zmienia? O jakiej wartości piszesz? Twoje podniecenie tematem wywołuje pewnie gromki śmiech od Uralu przez Jerozolimę aż po park Yellowstone. Zapewniam Cię że Ty i Twoi synowie zatańczą jak synowie Dawida spod wiadomej gwiazdy zagrają.

Akurat żydzi nie mają tu nic do gadania, a Izrael się nie liczy w rozgrywce globalnej. I bardzo z tego powodu cierpią.

A co ma peryferyjność w UE jak sama UE się nie liczy w strategii przepływów? 

Alę widzę, że kolega tak tyko sięga najdalej do chaty sąsiada... .

Tu jest mowa o czymś większym.

2 godziny temu, StatusQuo napisał:

Tak czy inaczej fajnie, że Polacy zaczynają dostrzegać, że jednak nie są tacy zajebiści jak im się wydawało, może się niektórzy obudzą z letargu "moralnej wyższości"..

Chyba odwrotnie. Polacy coraz częściej teraz sięgają źródeł informacji dlaczego ich ktoś wali w łeb za to czego nie zrobili, albo za to co im się niesłusznie przypisuje.

Nie jesteśmy zajebiści, ale nie jesteśmy także nie zajebiści.

Zastanawiałem się od lat dlaczego tak po nas jadą jacyś frajerzy z Francji,USA, WBrytanii, Izraela, Niemiec czy Rosji, a my nic.

Bardzo mi się podoba krok w imię kopnięcia w dupę żydów z ich antypolonizmem i afirmowania tego na świecie. To pierwszy krok. Lepiej późno niż wcale. Potem będą następne.

Co do geopolityki to trzeba się pogodzić z faktem, że nic nie znaczymy. Ale czy Chorwacja coś znaczy, Albania, Białoruś czy Rumunia. Także mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ATE50 napisał:

Akurat żydzi nie mają tu nic do gadania, a Izrael się nie liczy w rozgrywce globalnej. I bardzo z tego powodu cierpią.

A co ma peryferyjność w UE jak sama UE się nie liczy w strategii przepływów? 

Alę widzę, że kolega tak tyko sięga najdalej do chaty sąsiada... .

Tu jest mowa o czymś większym.

Żydzi nie mają nic do gadania? No to nie wiem o jakiej Ty geopolityce prawisz. 

 

Ja rozumiem fascynacje Bartosiakiem, bo nawet widzę że jego terminologią się posługujesz, ale temat trochę Cię przerasta. 

Edytowane przez Kim Un Jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rycerz76 napisał:

 

Radzę zainteresować się ile przed wojną Nagród Nobla przypadło Niemcom a ile dla Czechów i Słowaków a ile dla Polaków.

Ojej. Tylu noblistów, a musieli "pożyczać" tyle wynalazków. A i tak pokonał ich durny ruski człowiek co wymyślił (pewnie po pijaku) pochyłe blachy gniotsa nie łamiotsa.

 

Radzę się zainteresować, jak się robi wdrożenia, czym się różni nobel od "zwykłego" patentu czy wynalazku, i ile jest których i jaki mają wpływ, choćby na stopień uprzemysłowienia.

 

Oraz jakie statystyki są istotne, a nie rajcować się długością sprzączek od majtek ułana, czy innymi "ważnymi" statystykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sargon napisał:

Ojej. Tylu noblistów, a musieli "pożyczać" tyle wynalazków. A i tak pokonał ich durny ruski człowiek co wymyślił (pewnie po pijaku) pochyłe blachy gniotsa nie łamiotsa.

To była wojna socjalizmów do panowania światem wygrał liberalizm z komunizmem. Liberalizm wsparł komunizm, Niemcy trzeci raz nie popełnią błędu na razie wysysają gaz od ruskich później przejmą ich przemysł.

1 minutę temu, ATE50 napisał:

Akurat kierowanie się ilością nagród nobla to jak postrzegać kondycję literatury poprzez Tokarczuk.

Celowe zamulanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom @ATE50 ma rację. To nie lata zimnej wojny, że Izrael mógł nieskrępowanie na Bliskim Wschodzie kreować politykę. Muszą liczyć się z tym, że na jeden ich ruch Hezbollah, Teheran czy Arabia Saudyjska odpowiedzą co najmniej dwoma.

 

Izraelowi powoli odbija się czkawką długoletnie jechanie na wpływach diaspory na świecie, zwłaszcza w Ameryce, oraz wykorzystywanie tragedii Holocaustu jako instrumentu polityki historycznej w ramach szerszej geopolityki. 

 

Dziś zachodnie media, nie tylko lewicowe, są o wiele bardziej krytycznie do nich nastawione niż jeszcze 5-10 lat temu. 

Edytowane przez Maniek92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izrael ma się świetnie i dopóki będzie miał swoją reprezentację w Kongresie a co ważniejsze wśród topu światowej finansjery tak długo będzie miał realne wpływy na geopolitykę. O ich siłę świadczy choćby ustawa 447, która chcą obciążyć suwerenne Bogu ducha winne państwo i to na zasadach, które delikatnie mówiąc wzbudzają wątpliwości. Co ciekawe warto zwrócić uwagę z jakim powodzeniem przekonują świat o słuszności zadośćuczynienia za "polską" grabież mienia żydowskiego. Przepraszam, ale żadne nieliczące się w światowej rozgrywce państwo nie miałoby instrumentów by wyegzekwować taki bandycki deal, tu potrzeba realnej siły politycznej.

 

Ale my tu nie o Żydach. Kolega zainspirowany dr Bartosiakiem próbuje wmówić jak ważna jest świadomość Polaków gdzie na rozkładzie sił geopolityki jest nasz kraj i jaki ma to wpływ na nas i nasze rodziny. Lubię od dawna posłuchać Bartosiak, bo niewątpliwie jest ekspertem w swojej dziedzinie, ale wiedza, którą sprzedaje, a która nas uświadamia w pewnym stopniu, nic politycznie nie zmieni, bo poważna polityka uciekła nam dawno temu i nic nie wskazuje na to, że ktoś nas zaprosi do globalnej rozgrywki. A świadomość można mieć, tyle że czym się różnisz od Janusza żyjącego od grilla do grilla, a którego świadomość realnej sytuacji politycznej Polski kończy się na jego brzuchu? I ty i Janusz egzystuje cię, pracujecie i pewnie umrzecie w kraju, który przechodzi co kilka dekad z rąk do rąk światowych decydentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RENGERS Tak Cię obserwuję, przeliczam i stwierdzam, że zaliczasz się do elitarnego grona osób, którzy mają stosunek +/postów > 2 ;) czyli do ludzi, którzy zamiast gadać - robią. Bardzo dobrze!

 

Uświadomienie sobie, że się jest chujem to początek drogi do tego, by przestać nim być...

 

Jedź, otrzaskaj się trochę w świecie. Życie jest gdzie indziej. 

Edytowane przez absolutarianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, absolutarianin napisał:

Życie jest gdzie indziej. 

Ale czy gdzie indziej nie ma się łatki emigranta z wschodu ?


No i czy nie jest tam w praktyce gorzej niż u nas ? W myśl zasady ,,trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu”.

Edytowane przez BlacKnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RENGERS @absolutarianin

 

Naszego kraju nie da się "kochać miłością romantyczną i uczuciową". Sam też tak na pewnym etapie życia miałem. 

 

Polskę trzeba "kochać" jak surowy i sprawiedliwy ojciec swoje dzieci. Realnie, twardo i z dystansem. Wtedy uniknie się zawodu i rozczarowania. 

 

Niczym "praca organiczna" w Wielkopolsce. 

 

Jak mawiali moi przodkowie: 

"Polska to nie wielkie bitwy i powstania, lecz mozolna praca na ugorze w gnoju po same pachy". 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.