Skocz do zawartości

Nick i pseudonim - jak wpływają na nasze życie?


Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź na to pytanie w zasadzie określiłem już w mym pierwszym poście ;)

http://braciasamcy.pl/index.php/topic/2013-szcz%C4%99%C5%9B%C4%87-%C5%82o%C5%BCe/

 

Dodam, że tego nicka nie wymyśliłem sam, lecz otrzymałem go prawie 20 lat temu jako imię w pewnym rzadkim języku od mego Nauczyciela. Najwidoczniej się sprawdziło, skoro go używam z niejakim powodzeniem... Gwoli ścisłości, nie chodzi mi o powodzenie w podrywie, jestem na etapie życia, w którym potrzeba jakości dominuje nad potrzebą czegokolwiek. I tego właśnie życzę wszystkim Braciom: bo to droga Zwycięzców, do wolności i szczęścia. :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Bread - to nick na jaki w ogóle bym nie wpadł :D

Dlatego przezornie taki sobie wymyśliłem, żeby nie zostać przez moją samicę wykrytym. NIgdy nie wiadomo czy kiedyś przez przypadek nie odkryje samczego runa...

Kto wie, może po czasie zmienię, ale w sumie lubię go, bo kojarzy mi sięteż z piosenką Laid Back pt. Bakerman, którą ktoś z forum w moim temacie powitalnym mi podrzucił. Od tamtego czasu to pierwsza piosenka na płycie z mp3 do mojego samochodu gdy wyruszam w podróż i nie tylko B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Bread - to nick na jaki w ogóle bym nie wpadł :D

Dlatego przezornie taki sobie wymyśliłem, żeby nie zostać przez moją samicę wykrytym. NIgdy nie wiadomo czy kiedyś przez przypadek nie odkryje samczego runa...

Kto wie, może po czasie zmienię, ale w sumie lubię go, bo kojarzy mi sięteż z piosenką Laid Back pt. Bakerman, którą ktoś z forum w moim temacie powitalnym mi podrzucił. Od tamtego czasu to pierwsza piosenka na płycie z mp3 do mojego samochodu gdy wyruszam w podróż i nie tylko B)

 

To byłem ja (tym wrzucającym), a utwór pamiętam z młodości, wtedy często leciało to w radiu. Z dekadę lat temu przypomniał ją Wojciech Mann, miał co tydzień w dodatku do GW swoją stronę, w której tłumaczył teksty piosenek i zamieszczał też świetne do nich komentarze.

Z Bakermena też korzystałem, bo nick SAGABONA był mój, ale dawno temu i na innym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec odkładał do przeczytania, ja nie kupuje tego GW ;)

Tu dostanę drugie ostrzeżenie, gdyż nie mogę edytować tego co powyżej, bo chciałem dopisać że mogę czytać co chce i nie muszę się tłumaczyć. A najlepiej lubię "Najwyższy Czas!" i "Uważam Ze Historię"

Edycja posta jest możliwa przez 15 minut po jego opublikowaniu. Nie masz za co dostać ostrzeżenia, bo użyłeś opcji zgłoś. Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie skonstatowałem, ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu, że wybrany "losowo" nick nie jest taki do końca losowy. Ech...

Sprowokowało mnie to analizy i co znalazłem ciekawego:

 

Dnia 17.11.2015 at 20:15, Marek Wolf napisał:

Adolf to wiadomo, wąsik i prawa łapka w górze

 

Adolf w staro germańskim oznaczał "noble wolf" :). Poszedłem dalej tym tropem i pan z wąsikiem w początkach kariery, wymyślił sobie i używał przydomka "Herr Wolf" kiedy podróżował incognito.

Coś mi to przypomina.Pszypadeg? Nie sondze... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz pan, nie wiedziałem: Adolf - Szlachetny Wilk.

 

Adolf  imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów: adal – "szlachetny" oraz wolf – "wilk"

 

Żeby nie Hitler to by było fajne imię.

 

Może mam coś z wilka? Zawsze lubie chadzać sam.

Edytowane przez Adolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zabawne. Chciałem założyć temat w rodzaju "Skąd się wziął Twój nick?". Najpierw wypowiem się, jakie miałem pierwsze skojarzenia, gdy trafiłem na forumowe nazwy niektórych użytkowników. Wypiszę tylko te, które są w tym wątku:

 

 

 

1. Marek Wolf - Marek Wilk

 

2. Red - z czymś czerwonym bliżej nieokreślonym

 

3. Vercetti - tutaj od razu z postacią z gry "GTA: Vice City"

 

4. Kootas - wiadomo; swoją drogą, jest taka miejscowość na Węgrzech - Kutas

 

5. Vincent - z postacią z "Pulp Fiction"

 

6. Brzytwa - Aha! Ostry gość. Lepiej nie podchodź!

 

7. Martin Eden - z postacią z książki (póki co, nie czytałem)

 

8. AdrianoPeruggio - z Włochem, a "Peruggio" od miasta Perugia

 

9. Kryss - Krzyś

 

10. Adolf - wiadomo

 

11. Wroński - z miastem Wronki

 

12. Assasyn - od gry "Assassin's Creed"

 

13. ZdzisławBeton - pracownik budowlany

 

14. EnemyOfTheSTate - Wróg Publiczny

 

15. Pikaczu - wiadomo

 

16. Drizzt - od "Dizzy", pewnie przez te dwa "z"

 

17. TPakal1 - samo "Pakal" kojarzyło mi się z jakąś indiańską nazwą

 

18. Chrumkacz - że chrupie jedzenie

 

19. Tarnawa - z jakąś nazwą geograficzną

 

20. Don Salvatore - z postacią z filmu "Imię Róży"

 

21. Quizas - z czymś z języka hiszpańskiego

 

22. Mr Bread - chleb

 

23. VascoDaGama - podróżnik

 

 

 

Moja nazwa - "Oświecony" - wzięła się z symbolicznego oświecenia. Po pewnym doświadczeniu z pewną niewiastą zacząłem szukać wiedzy głównie o relacjach damsko-męskich. Tak jakbym dostąpił zaszczytu do wiedzy, którą mają nieliczni. Zresztą, cały czas jej dostępuję. Z tytułem Buddy nie miało to nic wspólnego, ale z czasem... kto wie.

 

 

Zdjęcie profilowe to świecąca się żarówka, która przedstawia symboliczne oświecenie - zaszczyt dostępu do wiedzy.

 

 

 

Edytowane przez Oświecony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick na tym forum nie jest oficjalnie używanym nickiem w necie. Po prostu wolę ukryć swoją realną tożsamość zarówno przed kumplami, jak i pannami z którymi miałem styczność w przeszłości, chociaż te pewnie nawet nie wiedzą o istnieniu tego forum. I dobrze, bo mogę w spokoju, bez krępowania się dyskutować na tematy których pod swoją faktyczną ksywką nigdy bym nie poruszył.

 

Sama nazwa? Od postaci z pewnej mało znanej, lecz popularnej w pewnych kręgach komputerowej gry RPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.