Skocz do zawartości

Barcelona chyba oszalała


vand

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Dassler89 napisał:

Błąd berliński bączku: mieszkanie akurat na własność jest dobrem luksusowym a potrzeba posiadania mieszkania na własność jest potrzebą luksusową. 

O kuźwa... znaczy, że ci wszyscy Janusze, którze robią za 2500 zł, a mają własne mieszkania spełnili luksusową potrzebę? Źle rozumiesz pojęcie słowa "luksus" w takim razie. Mieszkanie to podstawa i każdy powinien mieć do niego dostęp nie biorąc kredytu na 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, verde napisał:

O kuźwa... znaczy, że ci wszyscy Janusze, którze robią za 2500 zł, a mają własne mieszkania spełnili luksusową potrzebę? Źle rozumiesz pojęcie słowa "luksus" w takim razie. Mieszkanie to podstawa i każdy powinien mieć do niego dostęp nie biorąc kredytu na 30 lat.

Nie kuźwuj tylko weź coś przeczytaj i potem mów coś nt. właściwego albo niewłaściwego pojmowania pojęć używanych przeze mnie. Especially for you i innych głoszących swoje lewicowe komunały o kredytach itd:

 
def: "dobro luksusowe,dobro, na które popyt rośnie szybciej od wzrostu dochodu;
gdy dochód zmniejsza się, popyt zmniejsza się w większym stopniu niż spadek dochodu." - źródło: encyklopedia PWN
 
Ale odpowiadając na pytanie które pewnie z założenia miało być pytaniem prześmiewczym obśmiewając mnie i to co piszę, odpowiem na to tak: tak, wszyscy janusze którzy robią za 2500 zł a mają własne mieszaknia spełnili luksusową potrzebę - NA KREDYT - jak to zresztą przy luksusowych potrzebach. To Ty źle pojmujesz znaczenie słowa "luksus" - to że coś jest powszechne w przestrzeni publicznej (domy, mieszkania takimi rzeczami są), nie znaczy, że nie mogą być dobrem luksuowym... A to, że coś nie jest tak jak sobie zgraja lewych uważa? Who cares... Ja uważam, że kobiety powinny kochać bezinteresownie za wnętrze a nie za status, wzrost, źle pojętą przez niektóre pewność siebie - jak jest? każdy wie... i albo tę wiedzę przekujesz na swoją korzyść albo dalej będziesz siedział i gadał jak dana rzecz Twoim zdaniem powinna wyglądać a mimo czczego gadania nie wygląda.
 
Kuźwa...
 
Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vand napisał:

tego to kradzież i powinno być to jasno karane. 

Dlatego zmienia się słowo "kradzież" w "redystrybucję" i nie ma przestępstwa.  To jest właśnie"władza". 

 

https://slib.pl/milosz-slepowronski-libertarianizm-oparty-na-intuicji/

 

Cytat

Huemer zadaje następujące pytanie: skąd bierze się uprawnienie władzy politycznej do rządzenia, czyli autorytet polityczny? Innymi słowy: co odróżnia rząd od obywateli? Co sprawia, że nie obwiniamy państwa za działania, które albo by nas oburzyły, albo by nas przeraziły, gdyby podjął je nasz sąsiad? Sam fakt, że dokonuje ich państwo, nie wystarcza – potrzebne jest uzasadnienie twierdzenia, zgodnie z którym państwo ma inne etycznie uprawnienia niż zwykli ludzie (jednostki). Musi być w instytucji państwa coś szczególnego, jakaś jej cecha musi nadawać jej autorytet, a nam obowiązki posłuszeństwa (wobec niej).

 

 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Perun82 napisał:

Dlatego zmienia się słowo "kradzież" w "redystrybucję" i nie ma przestępstwa.  To jest właśnie"władza". 

 

https://slib.pl/milosz-slepowronski-libertarianizm-oparty-na-intuicji/

 

 

 

Na szczęście na razie jest jeszcze normalnie. ;) Nawet przyjemny ten ból tyłka lewaków którzy tylko wyciągają łapę. A ich wizja ustroju nigdy się nie spełni ;)

 

Ciężko musi być żyć wiedząc, że nigdy nie będzie tak jak taka osoba by chciała. Miłego cierpienia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 16:33, Analconda napisał:

Po pierwsze - walka z Januszami mającymi po kilka mieszkań.

Jeśli na nie zarobili to mogą mieć nawet 1000 nic Ci do tego. Myślisz, że takie mieszkanie nic nie kosztuje? 

 

W dniu 24.07.2020 o 16:33, Analconda napisał:

Wynajmowanie mieszkań powinnobyć nielegalne. To podstawowe dobro.

Nie, to jest dobro luksusowe ;P

 

W dniu 24.07.2020 o 16:33, Analconda napisał:

Jeśli ktoś ma kwadrat i go nie używa to nie jest mu potrzebny. Koniec z blokowaniem mieszkań. Mieszkanie należy się każdemu.

 

A jeśli ten ktoś trzyma tam rzeczy i to mieszkanie to jego magazyn, a on żyje w innym kraju?

 

W dniu 24.07.2020 o 16:33, Analconda napisał:

Jednak to powinno być weryfikowane - żeby Janusz raz w roku nie pomieszkał 1 dnia by zablokować to.

I mieszkanie powinno być konfiskowane a nie przejmowane za połowę wartości. 

 

Typowa januszerka:

Powinni skonfiskować mieszkania natychmiast....

A Ty swoim podejściem to kim jesteś jak nie roszczeniowym Januszem?

 

W dniu 24.07.2020 o 17:01, Analconda napisał:

Ja tam się nie martwie bo socjaliści w końcu jak się rozpędzą to wreszcie prędzej czy później dostanę swoje mieszkanko które mi się należy. 

@Analconda Tak szczerze to Ci powiem gdzie leży problem, otóż:

 

W poprzednim temacie pisałeś, że na gry i komputer straciłeś 7.5k euro, to daje kwotę =/- 31.5k zł

Mieszkasz w Niemczech, strzelam, że Twoja pensja oscyluje w granicach 1600 -2000, bo pisałeś, że robisz w jakimś zakładzie.

Na czynsz w Niemczech 350-400 euro + 100 na jedzenie miesięcznie +100 na szeroko pojętą rozrywkę i jak nic zostaje Ci 1k euro

1 rok = 12k, liczmy 10 dla uproszczenia, niezapowiedziane wydatki i te sprawy.

1 rok = 42k zł

3lata = 126k

126 + 31.5 (które wydałeś na gry) = 157,5 k zł

 

Brawo po 3 latach ascetycznego życia masz własne 2 pokojowe mieszkanie w mniejszym mieście lub kawalerkę w większym.

 

Ale takie życie wymaga POŚWIĘCENIA.

 

Nawet największy leń będący obywatelem UE może sb na to pozwolić.

Co Cię blokuje?

 

Lenistwo, ignorancja?

Jak się do tego  ustosunkujesz?

 

Czy wolisz żebrać i się użalać jakie to życie jest och i ach a Ty jaki biedny.

 

Nie jest to 40 lat, tylko raptem 3. Jak chcesz mieć wyższy poziom życia to bd miał to mieszkanie w dłuższej perspektywie.

 

Ale nie lepiej się użalać i mówić jakie to wszystko be...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mosze Black napisał:

A jeśli ten ktoś trzyma tam rzeczy i to mieszkanie to jego magazyn, a on żyje w innym kraju?

 

Niech se tam magazyn wynajmie. 

 

20 minut temu, Mosze Black napisał:

Nie, to jest dobro luksusowe ?

 

A nie powinno. To nie średniowiecze.

 

20 minut temu, Mosze Black napisał:

Ale takie życie wymaga POŚWIĘCENIA.

 

Nawet największy leń będący obywatelem UE może sb na to pozwolić.

Co Cię blokuje?

Potrzeba godnego życia. Nawet teraz wegetuje a nie spłacam meliny i karocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Analconda napisał:

Niech se tam magazyn wynajmie. 

Po co wynająć skoro już KUPIŁ ZA SWOJE PIENIĄDZE.

 

20 minut temu, Analconda napisał:

A nie powinno. To nie średniowiecze.

Masz rację, teraz nie jesteś przypisany do jednej ziemi i możesz swobodnie się poruszać i zarabiać pieniądze, szukać okazji.

 

20 minut temu, Analconda napisał:

Potrzeba godnego życia. Nawet teraz wegetuje a nie spłacam meliny i karocy.

Pierdolenie, inaczej się tego nie da nazwac.

 

Rozpisałem Ci plan dla osoby BEZ ŻADNYCH umiejętności, i najbardziej leniwej, gdzie najlepiej, żeby agencja pracy podesłała samochód i zawiozła do pracy i z powrotem.

 

Powiedzieć Ci co robią ludzie za potrzebą godnego życia?

 

Rumuńcy, Ukraińcy, Bułgarzy, Polacy itp. wyjeżdżają pracować w zawodach, których potrafią lub po prostu na magazyn lub produkcję, zbiory (jeśli nie mają umiejętności) za granicę. A jak coś umią np. są tym legendarnym programistom to kasują jeszcze więcej. 

Ciężko pracują będąc na dorobku i po x latach kupują sb co chcą i mają życie takie jakie sb założyli. Jest to oczywiście szybsza droga, można to zrobić dużo wolniej w swoim kraju. Są też tacy jak Ty. Co Ty zrobiłeś, idąc za potrzebą godnego życia? Jakie umiejętności nabyłeś, żeby zarabiać tyle ile chcesz, lub ile godzin przepracowałeś w ostatnim miesiącu, jeśli Ci się nie chce tego robić?

 

Co robisz, żeby poprawić swój byt?

 

Walisz konia i nałogowo grasz w gry?

 

Co jeszcze?

Edytowane przez Mosze Black
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brat @Analconda to Karynce odmawia mieszana za free :( a ona przynajmniej bąbla urodzi i z kryzysem demograficznym powalczy.

 

Godzinę temu, Analconda napisał:
3 godziny temu, maroon napisał:

Pomieszkująca u mamusi i pracująca w mc jako jakiś tam menedżer sali czy coś. Z urody taka 6/10 szczupła, ale twarz taka sobie. 

To czego ona chce? Chyba wszystkiego i za darmo. - Dobra gość nawet nie ogarnięty chyba powinien widzieć, że coś tu jest nie tak.

 

Jakoś mi wpadło w oko. :lol:

 

W sumie to chciałem komiks wkleić

comment_7qbVnjxnvPZUYorVEjfF9ofHiEDHcNSN

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mosze Black napisał:

Po co wynająć skoro już KUPIŁ ZA SWOJE PIENIĄDZE.

Mieszkanie jest od mieszkania. Skoro nikt tam nie mieszka to należy je skonfiskować.

 

54 minuty temu, Mosze Black napisał:

1 rok = 12k, liczmy 10 dla uproszczenia, niezapowiedziane wydatki i te sprawy.

1 rok = 42k zł

3lata = 126k

126 + 31.5 (które wydałeś na gry) = 157,5 k zł

Ta a co z rozrywką? Uczciwi ludzie jak ja mają 3 lata tyrać na meline kiedy nieroby mają za darmo socjal i mieszkania socjalne? Ha ha ha

Mi się należy a nie nierobom.

 

18 minut temu, Mosze Black napisał:

Co robisz, żeby poprawić swój byt?

Ciężko żyć jakkolwiek godnie jeśli na rozrywkę mam co miesiąc zaledwie 1000€. To są grosze. To się tylko wydaje, że to fajna kasa.

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Analconda napisał:

Mieszkanie jest od mieszkania. Skoro nikt tam nie mieszka to należy je skonfiskować.

 

Ta a co z rozrywką? Uczciwi ludzie jak ja mają 3 lata tyrać na meline kiedy nieroby mają za darmo socjal i mieszkania socjalne? Ha ha ha

Mi się należy a nie nierobom.

 

Ciężko żyć jakkolwiek godnie jeśli na rozrywkę mam co miesiąc zaledwie 1000€. To są grosze. To się tylko wydaje, że to fajna kasa.

Twoje podejście mnie przeraża, na szczęście to tylko 0,0001% albo i mniej społeczeństwa, ale to co mówisz pokazuje Twoje podejście.

 

Pobawić się, ale równocześnie coś mieć. Jak chcesz coś mieć, to zapracuje parę lat, nawet 10, potem się baw. A nie, że Ty się bawisz, a komuś kto poświęcił czas na pracę będziesz odbiegać. 

 

Także masz wybór. Choć nie ukrywam, że ten płacz mnie bawi, zabawne jest jak płaczesz i chciałbyś innym zabierać. Syndrom złodzieja mocno wszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, la tormenta napisał:

Nie jest mozliwe, zeby miec tak wybiorcze pojecie sprawiedliwosci i tak wysoko rozwinieta umiejetnosc relatywizacji swojego lenistwa i akceptacji dla jawnej kradziezy. Nie wiem czemu dajecie sie w to wciagac. Sorry za brak pl znakow.

Karoń non stop o takich ludziach zachodu wygaduje w swoich wystąpieniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Analconda napisał:

na rozrywkę mam co miesiąc zaledwie 1000€. To są grosze.

To jest jakaś masakra xD

Płaczę xD

 

Świetny troll, naprawdę bardzo dobrze odgrywasz roszczeniowego lewackiego idiotę. Gratuluję.

Edytowane przez sargon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Mam marzenie. Ale go nie spełnie. Oto one. Wygrać w jackpot i powykupywać kilka bloków. Następnie posłać na bruk januszy żyjących z wynajmu poprzez dumping. 

? Janusz? Nie wiem od kiedy Janusz oznacza logicznie myślącego człowieka, ale okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Analconda napisał:

Mieszkanie jest od mieszkania. Skoro nikt tam nie mieszka to należy je skonfiskować.

 

Głowa jest od myślenia, skoro jej do tego nie używasz, to należy ją uciąć ?

 

2 godziny temu, Analconda napisał:

Ta a co z rozrywką? Uczciwi ludzie jak ja mają 3 lata tyrać na meline kiedy nieroby mają za darmo socjal i mieszkania socjalne? Ha ha ha

Mi się należy a nie nierobom.

 

Nawet tego nie skomentuje. 

 

Jak chcesz mieć poziom życia dorobionej osoby, samemu się dorabiając? 

 

Jak chcesz mieć to mieszkanie, nie specjalizując się w czymś lub nie robiąc biznesu i coś sprzedawać lub po prostu robiąc godziny i zbierać to co wypracujesz? 

 

Piszesz o Januszach a sam jesteś pierwszorzędnym przedstawicielem tego gatunku???

 

Nic Ci się nie należy za free. 

 

Sam zostań takim nierobem jak tak łatwo, zrób kilka dzieci i zbieraj tony hajsu ?

 

2 godziny temu, Analconda napisał:

Ciężko żyć jakkolwiek godnie jeśli na rozrywkę mam co miesiąc zaledwie 1000€. To są grosze. To się tylko wydaje, że to fajna kasa.

Skoro to są dla Cb grosze to nie płacz, tylko kup sb tą melinę za prawdziwe pieniądze, żeby żyć jakkolwiek godnie co kolwiek to dla Cb oznacza. 

 

Poczytaj co to jest snow ball ?

 

Jak dla mnie ewidentnie trolujesz, już raz dostałem za to ostrzeżenie, że o tym wspomniałem, ale ewidentnie to widać. 

 

Ja się w to wciągać dalej nie bd, niemniej jednak fajny bait, brawo.

Edytowane przez Mosze Black
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sargon napisał:

dobrze odgrywasz roszczeniowego lewackiego idiotę.

Argumentum ad personam. 

Jeśli nieroby mają mieszkania socjalne to mi tym bardziej się należy. Należy mi się mieszkanie.

 

5 minut temu, Mosze Black napisał:

Skoro to są dla Cb grosze to nie płacz, tylko kup sb tą melinę za prawdziwe pieniądze

Nie mogę bo:

 

Płacę duże podatki na jeb* nierobów i ich dzieci na które leje ciepłym moczem czy mają gdzie mieszkać.

 

Nieroby na których płacę zajmują mi mieszkania.

 

Wielkie firmy przejmują mieszkania i je wynajmują przez co nie mogę kupić. 

 

Nie mam kasy bo ceny mieszkań są windowane przez Januszy i firmy. 

 

I tak w kółko. 

Dlatego jestem w grupie ludzi którym mieszkanie się należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Analconda napisał:

Dlatego jestem w grupie ludzi którym mieszkanie się należy. 

Nie dlatego, jesteś w grupie roszczeniowych biedaków z dwóch powodów:

 

1.Twojego lenistwa. 

2.Wymyślaniu dlaczego Ci się nie udaje zamiast wymyślania rozwiązań co zrobić, żebym to osiągnął. 

 

6 minut temu, Analconda napisał:

Jeśli nieroby mają mieszkania socjalne to mi tym bardziej się należy. Należy mi się mieszkanie.

Kto Ci broni złożyć wniosek o takie mieszkanie? 

 

Obstawiam, że nie chce Ci się iść do urzędu ???

 

6 minut temu, Analconda napisał:

Płacę duże podatki na jeb* nierobów i ich dzieci na które leje ciepłym moczem czy mają gdzie mieszkać.

 

Nieroby na których płacę zajmują mi mieszkania.

 

Wielkie firmy przejmują mieszkania i je wynajmują przez co nie mogę kupić. 

 

W jaki sposób 'wielkie firmy' wykupują mieszkania z puli socjalnych? ???

 

6 minut temu, Analconda napisał:

Nie mam kasy bo ceny mieszkań są windowane przez Januszy i firmy. 

A wogóle odkładasz cokolwiek na takie mieszkanie?

 

Prawda jest taka, że nawet gdyby mieszkanie x kosztowało nie 150k a 50k, to tacy ludzie jak Ty i tak by go nie kupili???

 

To ile ma kosztować, tyle co chleb? ???

Edytowane przez Mosze Black
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mosze Black napisał:

Kto Ci broni złożyć wniosek o takie mieszkanie? 

Za dużo zarabiam i nie dostanę na własność a powinienem i nie jestem patusem i wiele innych.

Tylko gówno co pracować nie chce dostaje wszystko za darmo.

 

6 minut temu, Mosze Black napisał:

A wogóle odkładasz cokolwiek na takie mieszkanie?

Nie bo za mało zarabiam.

Mieszkanie powinno być darmowe dla każdego kto pracuje a nieroby na ulicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Analconda napisał:

Za dużo zarabiam i nie dostanę na własność a powinienem i nie jestem patusem i wiele innych.

Tylko gówno co pracować nie chce dostaje wszystko za darmo.

XD

 

To idź do gorszej pracy???

 

8 minut temu, Analconda napisał:

Nie bo za mało zarabiam.

Mieszkanie powinno być darmowe dla każdego kto pracuje a nieroby na ulicę. 

To w końcu za dużo czy za mało? ???

 

9 minut temu, Analconda napisał:

Mieszkanie powinno być darmowe dla każdego kto pracuje

Hmm, tak szczerze to po co za darmo jak każdy kto pracuje może sb je kupić za pieniądze, które zarobi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mosze Black napisał:

To w końcu za dużo czy za mało? ???

Za dużo by cokolwiek dostać, za mało by godnie żyć. 

 

55 minut temu, Mosze Black napisał:

Hmm, tak szczerze to po co za darmo jak każdy kto pracuje może sb je kupić za pieniądze, które zarobi?

Już tłumaczyłem dlaczego się nie da i redystrybucja mieszkań to super pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vand napisał:

? Janusz? Nie wiem od kiedy Janusz oznacza logicznie myślącego człowieka, ale okej.

Janusz to gość który wynajmuje mieszkanie po babci w starym budownictwie za 1500 przy czym ma gdzieś to że ogólny stan techniczny jest zły a łazienka nadaje się do remontu bo conajmniej od 30 lat nic z nią nie robiono. Zdarzają się tacy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Libertyn napisał:

Janusz to gość który wynajmuje mieszkanie po babci w starym budownictwie za 1500 przy czym ma gdzieś to że ogólny stan techniczny jest zły a łazienka nadaje się do remontu bo conajmniej od 30 lat nic z nią nie robiono. Zdarzają się tacy. 

 

 

Rynek go zweryfikuje. ;) I tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Libertyn napisał:

anusz to gość który wynajmuje mieszkanie po babci w starym budownictwie za 1500 przy czym ma gdzieś to że ogólny stan techniczny jest zły a łazienka nadaje się do remontu bo conajmniej od 30 lat nic z nią nie robiono. Zdarzają się tacy. 

Słyszałeś o popycie i podaży?

Jak ktoś płaci to znaczy, ze są chętni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, la tormenta napisał:

Przeciez to widac od razu ze @Analconda trolluje. Nie jest mozliwe, zeby miec tak wybiorcze pojecie sprawiedliwosci i tak wysoko rozwinieta umiejetnosc relatywizacji swojego lenistwa i akceptacji dla jawnej kradziezy. Nie wiem czemu dajecie sie w to wciagac. Sorry za brak pl znakow.

On mówi to na serio. W każdym kraju jest garść pracujących biednych. Ludzi za wysoko zarabiających na socjal. I za nisko na zdolność kredytową. Ludzi wkurwionych tym że mimo pracy. Nie mają szans na własne  mieszkanie w pobliżu miejsca pracy i muszą albo wynajmować za kwotę połowy ich wypłaty, albo mieszkać u rodziców, albo z współlokatorami albo dojeżdżać godzinami. 

Coraz więcej mieszkań się buduje. Ale ceny i tak rosną bo jeszcze zanim są oddane do użytku to są wykupywane hurtowo na wynajem dla turystów.  U mnie w mieście cena za metr kształtuje się na poziomie ok 4600 złotych za metr kwadratowy. 

Dominanta zarobków to ok 1800 netto.  Na jeden metr trzeba zarabiać 3 miesiące przy założeniu że nie jesz i nie pijesz.. To jest irytujące. Zwłaszcza że teraz firmy pompujące bańke otrzymają zapomogę z podatków

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.