Skocz do zawartości

Paypal najgorszym procesorem płatniczym dla klienta


Jorgen Svensson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam braci, 

 

chciałbym przestrzec braci przed używaniem tego procesora, mianowicie wygrałem pewną akcję której wartość to ok $2000, na paypal jako walutę główną miałem ustawione USD więc zrobiłem przelew w tejże walucie przez konto walutowe powiązane z paypal, byłem przekonany, że przelew trafi w usd na konto w paypal, aby uniknąć podwójnego przewalutowania. Dziwnym trafem paypal przewalutował mi tą kwotę na złotówki przez co na tej transakcji jestem w plecy lekko ponad ok. $100. 

 

Z racji tego, że aukcja którą wygrałem była w walucie GBP to czeka mnie kolejne przewalutowanie na którym koszty jakie muszę ponieść to ok. 100 GBP. Reasumując przy płatności za aukcję na kwotę ok. 7100 zł po przeliczeniu w zwykłym polskim kantorze, czekają mnie koszty na poziomie $100+100GBP co łącznie daje kwotę ok, 850 zł po kursach z dzisiaj. Zaznaczę, że jestem raczej wprawiony w zakupach i płatnościach, ale dawno ich nie robiłem tym kanałem, jestem kompletnie zdzwiony i wręcz załamany, że będę musiał dołożyć do tego interesu aż prawie 900 zł, które trafią do kieszeni paypal poprzez ich walutową grę. To ok. 12% od wartości aukcji! Dziś się właśnie przekonałem co to znaczy monopol!

 

Chciałbym zrezygnować z tego kanału płatniczego, ale jest on powiązany z portalem na którym czasem robię zakupy, więc jest to w sumie jedyna opcja. 

 

Dział robienie hajsu bo przedmiot na aukcji to przedmiot spekulacyjno/inwestycyjny. 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

Wyjebałem odkąd w regulaminie ustawili opłaty za nieużywanie konta. Tego samego dnia wypierdoliłem ten system i nigdy do niego nie wrócę. Niech się pierdolą na ryj.

 

Tak tylko jak zrobić bezpieczne zakupy nie używając paypal na ebayu? Jest tam kategoria która mnie interesuje i pojawiają się czasem spore okazje, ale przeważnie o wartości kilkuset/kilku tysięcy dolców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kiedyś konto na paypalu żeby opłacać za jego pośrednictwem jakąś usługę.Nie pamiętam co to było chyba booking.

Szybko jednak zorientowałem się że są wygodniejsze sposoby i niedokończylem nawet procesu rejestracji.

Jakiś czas temu zachciało mi się usuwać konta wszędzie tam gdzie nie korzystam i co się okazało?

Żeby usunąć konto na paypalu muszę wysłać skan dowodu żeby potwierdzić adrss i jeszcze zarejestrować tam kartę. Masakra jakaś.

 

Miał tak ktoś?Jak to obejść?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Jorgen Svensson said:

Tak tylko jak zrobić bezpieczne zakupy nie używając paypal na ebayu? Jest tam kategoria która mnie interesuje i pojawiają się czasem spore okazje, ale przeważnie o wartości kilkuset/kilku tysięcy dolców. 

W UK była opcja podpięcia konta z banku, z Polandii ciężko. Mnie zmuszali do aktualizacji telefonu i już przestało mi działać. Niech się gryzą, zwłaszcza po blokowaniu darowizn dla nie-lewaków.

46 minutes ago, mac said:

Wyjebałem odkąd w regulaminie ustawili opłaty za nieużywanie konta.

Tylko gdy masz kasę, kto trzyma kasę na PayPalu.

 

https://www.moneysavingexpert.com/news/2020/10/paypal-to-introduce-p12-yr-fee-for--inactive--accounts---act-now/

 

From 16 December 2020, if you have cash in your account but it has been inactive for over 12 months, you'll be charged a fee which is the lesser of £9 or your entire PayPal balance. PayPal defines "inactive" as an account where the user hasn't sent, received or withdrawn money, or logged into their account.

However, the fee won't be applied to those who don't have any money in their PayPal account, or whose balance is negative (even if a credit or debit card is linked to the account).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orybazy paypal sobie zmienia interpretacje kurwa, jak chce i kiedy chce tego, co jest aktywne, a co nie jest aktywne. Te kurwy nie mają u mnie za grosz zaufania. Raz tak piszą, później jednak inaczej, to już nie pierwszy raz. Usunąłem profilaktycznie. Nienawidzę takich firm.

 

   
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię paypal. Fakt cofali mi zakup jednej usługi ale tylko 2 razy w życiu ta sama usługa.

 

Ogólnie jest to bardzo wygodne, płacę tym kiedy się da a z konta w banku ściągają sobie sami.

Można brać na raty różne rzeczy i biorą za to tylko 10%.

Dodatkowo można kantować (januszerka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję i sprzedaję na Discogs od ponad dziesięciu lat, weryfikacja konta i obsługa finansów tylko przez Paypal.

Ogólnie masakra, blokady środków z byle powodów, bo za mały obrót w miesiącu, albo za duży... Przemieliłem przez ten serwis dziesiątki tysięcy dolców i nadal potrafią blokować MOJE pieniądze.

Bandycki serwis ale jestem na niego skazany...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zajac napisał:

Żeby usunąć konto na paypalu muszę wysłać skan dowodu żeby potwierdzić adrss i jeszcze zarejestrować tam kartę. Masakra jakaś.

Kilka minut temu usunąłem tam konto. Żadnych problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przelewem bezpośrednim na konto osoby od której kupiłem. ale tu pojawia się ryzyko z racji tego, że jest to nazwijmy to produkt cyfrowy to mam obawy, że jak zrobię przelew to nie dostanę tego co kupiłem. ? Ale oszczędziłbym jakieś 400-500 zł przewalutowując pieniądze w kantorze internetowym i wysyłając z konta walutowego GBP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem czego się spodziewacie po firmie, w której standardem było branie BANDYCKICH 7% od transakcji? Policzcie jakie straty przy transferze kasy w dwie strony...

Przecież oni jasno dali znać dla co mądrzejszych, że ludzie korzystający z ich usług robią za dojne krowy...

 

Teraz już nie mogą zdzierać 7%, ale dalej chcą osiągać takie pułapy poprzez pokrętnie działania na przykładzie @Jorgen Svensson.

 

Mam nadzieje, że im krypto waluty mocno namieszają w przyszłości. Takie projekty jak Stellar Lumens są bardzo obiecujące :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jorgen Svensson napisał:

Zastanawiam się nad przelewem bezpośrednim na konto osoby od której kupiłem. ale tu pojawia się ryzyko z racji tego, że jest to nazwijmy to produkt cyfrowy to mam obawy, że jak zrobię przelew to nie dostanę tego co kupiłem. 

Nie przelew, tylko karta multiwalutowa. Np Revolut, ale większość banków w Polsce też na to pozwala. Kupujesz waluty przy spreadzie rzędu 0.5%. Tylko na wszelki wypadek nie należy tam trzymać dużych kwot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że sprzedający popełnił błąd w aukcji, czujecie? Ciekawe jak to się skończy, czy zwrócą mi wszystkie koszty związane z przewalutowaniami, masakra, kasa zamrożona, czas stracony, wkurw zaliczony. Nie idzie się dodzwonić do nich bo mają za małą liczbę konsultantów ix kurwa de. Asystent na czacie odpowiedział po 6,5 godziny. Ostatnia transakcja za pomocą tego czegoś. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem w UK i tu mam handelek na eBay. Fakt paypal nie jest idealny, czasem jest wkurw. Druga strona medalujest taka: pozwolili mi zarobić kupę pęgi, a jestem mały żuczek. Kolega ma biznesowe konto na eBay i oni mają wieksze cyrki z blokadami itd, lecz hajs się zgadza. Paypal wprowadził ostatnio zakup krypto, i jest jakiś rozwód pomiędzy eBay, a paypal i teraz można debetową uregulować płatność. @Jorgen Svensson napisz proszę jak to się skonczyło. W moim przekonaniu full refund to full refund!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei sprzedający cofnął kasę, mam już na koncie PayPal, rzecz jest w czym innym, kiedy zobaczyłem ta aukcje wykonałem przelew na paypal który przewalutowali i już na nim straciłem, na końcu sprzedawca się zorientował, że wystawił przedmiot którego nie posiada. I teraz, gdyby wystawił przedmiot który faktycznie posiada, dajmy na to ma inną konfigurację niż ten z aukcji wgl bym nie zwrócił na niego uwagi czyt. Nie zrobił przelewu z banku na PayPal i nie miałoby by miejca to przewalutowanie na którym teraz jestem w plecy. Teraz pytanie jak do tego podejdą, bo kasa na PayPal od sprzedawcy już z wrócili, pozostaje kwestia tego pierwszego przewalutowania na co miał wpływ błąd sprzedawcy. Sprzedawca (uk)zadzwonił na infolinię i dał mi znać że PayPal jest gotowy zwrócić również koszty tego przewalutowania jak to nazwał sprzedawca "z ich dobrej woli", ale kazali kontaktować się na naszą infolinię polską, żeby tam dogadać szczegóły, ale jak tam dzwonie to automat mówi, że nie mają tylu konsultantów, żeby odpowiedzi na pytania w dziale pomocy na stronie szukał ? a ludzie mówią, że roboty nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei ta pierwsza opłata pojawiła się bo zrobiłem przelew w usd (taką miałem ustawioną walutę główną na pp) okazuje się, że przelewy można tylko robić w walucie narodowej, inaczej przewalutowuje po złodziejskim kursie.

 

Kontakt z asystentem przez chat, zaproponowałem kontakt tel. ten jednak jest niemożliwy. Paypal UK jak twierdzi sprzedawca w ramach "dobrej woli" chce zwrócić koszty, odpowiedź Paypal PL przez czat? 

 

Paypal UK może zwrócić w ramach dobrej woli Paypal PL odmówił zwrotu, mają chęci, ale nie mają możliwości. Kabaret.

 

"Każdy kraj który obsługuje system Paypal może różnić się zasadami funkcjonowania" 

 

Szkoda strzępić ryja. 

 

W plecy jakieś 300 PLN-ów.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 12/17/2020 at 1:11 PM, Jorgen Svensson said:

Tak tylko jak zrobić bezpieczne zakupy nie używając paypal na ebayu?

 

Płacąc kartą.


Albo nowym paypalem w GBP. Do tego będzie ci potrzebne konto w Anglii, np. na Revolut'cie. Standardowe konto jest bezpłatne, ma ograniczenia ale nie aż takie wielkie i dotyczące głównie przelewów i wybierania kasy w bankomacie co jak mniemam ciebie nie będzie dotyczyć.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.