Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

@MrMiSk dziel się wskazówkami i doświadczeniami.

Ja powiem tyle, że czasem lepiej byc ostrożnym i realizować zyski wcześniej, niż czekać na mega drop.
Dziś na tokenie, który obserwuje CARR byla taka sytuacja, że cena tokena spadła o 70% w moment!
Kupilem na presale za 0,45, cena wzrosła po wydaniu do około dolara. Sprzedałem tokeny swoje, a patrzę dziś, że dziś do kupna za 0.3  o.o

 

To nie znaczy, że cena nie odbije, tylko chodzi o to, że w swiecie krypto wszystko jest możliwe. Warto czasem pomyśleć o możliwości straty, niz siegac chciwym wzrokiem na sam zysk :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc dziś na moje portoflio zauważyłem że niektóre projekty urosły mi już ponad 100 % od ostatniej korekty a niektóre praktycznie stoją. Jak radzicie przerzucić kapitał żeby maksymalizować zysk na Binance czy zostawić jeszcze te projekty? Chodzi o XLM, SNX, LINK, UNFI

 

UNFI najbardziej mi spadło jets warte mniej niż kupowałem na ostatniej korekcie. Reszta urosła nieznacznie ale mimo to mało chyba. Jak uważacie zostawić czy przerzucać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Samiec:) napisał:

Patrząc dziś na moje portoflio zauważyłem że niektóre projekty urosły mi już ponad 100 % od ostatniej korekty a niektóre praktycznie stoją. Jak radzicie przerzucić kapitał żeby maksymalizować zysk na Binance czy zostawić jeszcze te projekty? Chodzi o XLM, SNX, LINK, UNFI

 

UNFI najbardziej mi spadło jets warte mniej niż kupowałem na ostatniej korekcie. Reszta urosła nieznacznie ale mimo to mało chyba. Jak uważacie zostawić czy przerzucać 

Czasem warto być cierpliwym. Z Tych co wymieniłeś mam XLM i też na nim jestem nieznacznie do przodu. Ale zostawiam na tą chwilę. I reinwestuje zysk z projektów które dały mi znaczny profit. Też pytanie jaki procent funduszy masz w tych projektach?

14 godzin temu, gnukij1 napisał:

@MrMiSk dziel się wskazówkami i doświadczeniami.

Ja powiem tyle, że czasem lepiej byc ostrożnym i realizować zyski wcześniej, niż czekać na mega drop.
Dziś na tokenie, który obserwuje CARR byla taka sytuacja, że cena tokena spadła o 70% w moment!
Kupilem na presale za 0,45, cena wzrosła po wydaniu do około dolara. Sprzedałem tokeny swoje, a patrzę dziś, że dziś do kupna za 0.3  o.o

 

To nie znaczy, że cena nie odbije, tylko chodzi o to, że w swiecie krypto wszystko jest możliwe. Warto czasem pomyśleć o możliwości straty, niz siegac chciwym wzrokiem na sam zysk :) 

To prawda, czasem potrafi zgubić chciwość. Mimo że masz na dany moment np 200% zysku.... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, smerf napisał:

 

Ok tak zrobię, ale tego jednego już nie będę wyrzucał, prześlizgnął sie :)

😎😎😎 na pocieszenie powiem, że czytam pare lat już forum i uratowało mi tyłek już nie raz 😜

A ja dalej trzymam cardano, ale powoli rozglądam sie za czymś nowym ;)

Edit: w sensie dalej kiszę część portfela w tym. Pomyśle za miesiąc, dwa co dalej.

Edytowane przez Pyrkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CookieMonster napisał:

Czasem warto być cierpliwym. Z Tych co wymieniłeś mam XLM i też na nim jestem nieznacznie do przodu. Ale zostawiam na tą chwilę. I reinwestuje zysk z projektów które dały mi znaczny profit. Też pytanie jaki procent funduszy masz w tych projektach?

To prawda, czasem potrafi zgubić chciwość. Mimo że masz na dany moment np 200% zysku.... 

Mam rozłożone po około 10 % w każdej krypto, jedynie ADA i ICX aktualnie mam więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pyrkosz napisał:

😎😎😎 na pocieszenie powiem, że czytam pare lat już forum i uratowało mi tyłek już nie raz 😜

A ja dalej trzymam cardano, ale powoli rozglądam sie za czymś nowym ;)

Edit: w sensie dalej kiszę część portfela w tym. Pomyśle za miesiąc, dwa co dalej.

Kuźwa mi na Cardano już cały zysk zjadło. Jeszcze 20 euro w dół i będę na punkcie wejście. Trzymam w btc i Cardano. Zaczynam mieć ból dupy panowie. Co tu robić??? 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starzy wyjadacze z krypto by powiedzieli:

"Panowie nowi tutaj?"

Spokojnie, korekta o 30% to luzik, patrzycie krótkoterminowo i już się boicie o ewentualny zysk a nawet, że strata będzie. Na ADA niedługo wejdą smartcontrakty i będzie parę rzeczy. Teraz to dobry moment aby się jeszcze dokupić po blisko dolarze. Jak dobrze pójdzie to niedługo zobaczymy 3-5$.

Ja tam swoje ADA mam na HODL i stakuje. Nie ruszam, najwyżej dokupuje. W moim odczuciu im więcej osób teraz wyjdzie z ADA tym lepiej bo cena spadnie niżej i taniej się można dokupić. 



PS. nie jestem doradcą a to nie jest porada inwestycyjna :D wyłącznie moja opinia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaję taką zasadę.

Nie łapiemy spadających noży. Nie gonimy za zielonym (oczywiście są wyjątki od zasady) :)

 

Dla ochrony kapitału zawsze można ustawić stop'a.

Mamy korektę. Trzeba szykować się na zakupy;)

 

To jest moje zdanie i nie jest to oczywiście porada inwestycyjna ;)

 

BTW

W tym wątku doskonale widać jak działa psycha :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrMiSk no niestety jesteśmy tylko ludźmi, 30% to jeszcze w granicach normy. Stop lossa mam ustawionego tylko jakby spadło poniżej włożonego kapitału. Wtedy im bardziej spadnie to tym lepiej bo wtedy odkupie po lepszej cenie. Na razie trochę scykałem i zaprzestałem dokupywać. Mam jeszcze 30% zapasu do własnego kapitału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MrMiSk napisał:

BTW

W tym wątku doskonale widać jak działa psycha :) 

Z tego względu bo chyba ktoś tam za dużo forsy włożył w krypto i ma stresa.

 

Inwestujemy tyle ile możemy stracić, prosta zasada.

Co do Ada, kupowałem za dosyć wysoką cenę ale co z tego.

To iwestycja najwcześniej keszowana w grudniu tego roku więc urośnie 🙂

 

Mi też trochę siadało na głowę gdy ceny leciały w dół i zawsze później plułem sobie w gębę z tego względu, że zamiast dokupować to ja obsrany sprzedawałem a chwilę później ceny znów na grubo do góry. Ale z czasem doświadczenie rośnie i człowiek wie jak podchodzić do inwestycji.

 

Też się pochwalę, na chwilę obecną jestem jakieś 500$ na plus.

Nieciekawie ale to chwilowe.

 

Najważniejszy spokój i opanowanie.

Edytowane przez Massamba_
Chce dodać zdanie.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada to inwestujesz pieniądze które jesteś w stanie stracić. A mam wrażenie że niektórzy chyba o tym zapominają i teraz chcą podejmować jakieś nerwowe ruchy. Ja z jednym projektem  po tej korekcie jestem na zero, ale i tak dokupiłem. Bo spadki to najlepsza okazja żeby kupić taniej. Polecam trochę poczytać o psychologii inwestowania

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ManOfGod napisał:

Czy to jakaś większa korekta ?

A gdzie tam Panie.

Moim zdanie lekkie tąpnięcie w dół, Ci co nie wytrzymają sprzedadzą, rekiny przy niższych cenach znów pójdą na zakupy i tyle.

 

Sądzę, że to już ostatnie spadki cen i lecimy do góry aczkolwiek wczoraj przeglądałem wykresy na różnych stronach i bardzo dziwnie się rysują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zluzować poslady panowie 😄

 

Ja siedzę all-in w ADA i co mam powiedzieć? Przy poprzednim dipie sralem że strachu.

Teraz już nawet nie sprawdzam giełdy.

Jak spadnie to spadnie. Sprzedam wtedy na następnej hossie dużo dużo drożej. Cardano to najsolidniejszy projekt w całym cryptospace.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Massamba_ napisał:

Sądzę, że to już ostatnie spadki cen i lecimy do góry aczkolwiek wczoraj przeglądałem wykresy na różnych stronach i bardzo dziwnie się rysują.

Co masz na myśli że dziwnie się rysują?

 

14 minut temu, UncleSam napisał:

Zluzować poslady panowie 😄

 

Ja siedzę all-in w ADA i co mam powiedzieć? Przy poprzednim dipie sralem że strachu.

Teraz już nawet nie sprawdzam giełdy.

Jak spadnie to spadnie. Sprzedam wtedy na następnej hossie dużo dużo drożej. Cardano to najsolidniejszy projekt w całym cryptospace.

Dokupuje jak spadnie w okolice 1$  albo najlepiej jak coś około 0.8-0.9 ,😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, UncleSam napisał:

Zluzować poslady panowie 😄

 

Ja siedzę all-in w ADA i co mam powiedzieć? Przy poprzednim dipie sralem że strachu.

Teraz już nawet nie sprawdzam giełdy.

Jak spadnie to spadnie. Sprzedam wtedy na następnej hossie dużo dużo drożej. Cardano to najsolidniejszy projekt w całym cryptospace.

Jaką cenę może osiągnąć według Ciebie do końca roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, UncleSam napisał:

Zluzować poslady panowie 😄

 

Ja siedzę all-in w ADA i co mam powiedzieć? Przy poprzednim dipie sralem że strachu.

Teraz już nawet nie sprawdzam giełdy.

Jak spadnie to spadnie. Sprzedam wtedy na następnej hossie dużo dużo drożej. Cardano to najsolidniejszy projekt w całym cryptospace.

 

Ja mam teraz po 50% w btc i Ada. Wszyscy chwalicie Cardano, może przywalić z btc na Ada? Czy to głupi pomysł? 

P.s. pytanie nowicjusza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/22/2021 at 10:03 AM, Samiec:) said:

Patrząc dziś na moje portoflio zauważyłem że niektóre projekty urosły mi już ponad 100 % od ostatniej korekty a niektóre praktycznie stoją. Jak radzicie przerzucić kapitał żeby maksymalizować zysk na Binance czy zostawić jeszcze te projekty? Chodzi o XLM, SNX, LINK, UNFI

Jeśli faktycznie wierzysz w dane projekty, to trzymaj. Nie ma co tak skakać między projektami, jeśli Twoje ruchy nie są poparte dużą wiedzą i odpowiednią analizą.

 

Ja trzymałem ENJ przez pół roku, kurs był w miejscu, a ja byłem cały czas na zero, lub na niewielkiej stracie.

 

Po pół roku nudnego holdowania, kurs wzrósł 20-krotnie, w ciągu trzech miesięcy.

Edytowane przez Master
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.