Skocz do zawartości

Dysonans poznawczy


Wolumen

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Fury King napisał:

Czy przez ostatnich 30 lat ultrakatolicy kazali Ci:

- nie wychodzić z domu,

- zabraniali spotykać się z najbliższymi,

- oddychania świeżym powietrzem,

- zamykali biznesy,

- doprowadzali ludzi na skrój bankructwa?

 

LOL

 

Biorąc pod uwagę, że PIS w tym samym czasie pilnuje Kościelnego biznesu, aby ten nie oberwał nakładanymi konwulsyjnie obostrzeniami i na dodatek jeździ na urodzinki pewnej stacji radiowej, gdzie zostały pogwałcone wszelkie normy sanitarne przez nich nałożone, to można zaryzykować stwierdzeniem, że obecnie rząd mamy raczej ultrakatolicki.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Throgg napisał:

Biorąc pod uwagę, że PIS w tym samym czasie pilnuje Kościelnego biznesu, aby ten nie oberwał nakładanymi konwulsyjnie obostrzeniami i na dodatek jeździ na urodzinki pewnej stacji radiowej, gdzie zostały pogwałcone wszelkie normy sanitarne przez nich nałożone, to można zaryzykować stwierdzeniem, że obecnie rząd mamy raczej ultrakatolicki.

Pełna zgoda. Kasa za poparcie. Co nie zmienia faktu, że to nie kościół wprowadził dyktaturę, choć ją poparł za srebrniki.

 

6 minut temu, Throgg napisał:

gdzie zostały pogwałcone wszelkie normy sanitarne

Śmiesznie to brzmi, jeszcze rok temu gwałcenie norm sanitarnych oznaczałoby np. żarcie pizzy i picie wódy w sali operacyjnej, a dziś że się ludzie spotykają ze sobą to gwałt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wolumen napisał:

Stąd biorą się potem rozmaite patologie, bo nikt takim ludziom uwagi nie zwróci

Mam dobrego przyjaciela, jest bardzo wierzący, udziela się w społecznościach itp jest też wg mnie inteligentną osobą. Natomiast przez wiarę nie używa zabezpieczenia, ma 4 dzieci. Twierdzi z żoną, że jak się trafi 5 dziecko to będzie dar od Boga. I tak dalej...

 

Jak dla mnie to patologia - powinienem się wpierdzielać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Fury King napisał:

Pełna zgoda. Kasa za poparcie. Co nie zmienia faktu, że to nie kościół wprowadził dyktaturę, choć ją poparł za srebrniki.

Nie wprowadził, bo nie jest wyposażony w odpowiednie do tego instrumenty - więc w tym temacie oficjalnie ręce ma czyste, co też raczej nie zmienia faktu, że Kościół za sprawą PISu i Solidarnej Polski realizuje w białych rękawiczkach swoją politykę na innych polach, jak choćby zakaz handlu w niedzielę, czy zakaz aborcji.

 

16 minut temu, Fury King napisał:

Śmiesznie to brzmi

No wiem, ale jak się każe innym robić A, a samemu się jawnie robi B, to najbardziej adekwatnym określeniem, jest właśnie ,,pogwałcenie", niż ,,niezachowanie należytej staranności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Throgg napisał:

jak choćby zakaz handlu w niedzielę, czy zakaz aborcji.

Racja zapomniałem o handlu w niedzielę, w tym przypadku to PiS musiał za poparcie zapłacić "Solidarności" to ich pomysł, choć pewnie kościołowi na rękę. W państwach gdzie rola kościoła jest dużo mniejsza też jest zakaz handlu. 

 

5 minut temu, Throgg napisał:

No wiem, ale jak się każe innym robić A, a samemu się jawnie robi B

To jest cyrk, za mordę trzymać naród pod groźbą kar i mandatów, a samemu mając wy.ebane na wprowadzone przez siebie obostrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Taboo said:

 

Jak dla mnie to patologia - powinienem się wpierdzielać?

Problemem jest to, że ty te "patologie" finansujesz z własnej kieszeni. Pan finansuje, pani finansuje, wszyscy finansują. 

 

Gość się chce namnażać jak króliki, jego sprawa. Tyle że nie jego wiara jest tu problemem, a to że na zachowania wynikające z jego wiary wszyscy muszą się składać. 

 

I to jest skurwysyństwo. 

 

Od każdego dziecka powyżej 2 lub 3 powinny być drakońskie podatki. Wtedy wielodzietna rodzina byłaby wyznacznikiem statusu i zamożności, a nie domeną patologii i religijnych oszołomów. 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Fury King said:

@maroon Chcesz pożar gasić benzyną? Najpierw oburzenie, że podatkami ich finansujesz, a potem chcesz ich opodatkowywać? 🤔 

A co to ma za związek? 

 

Chcesz być dobrym beciakiem i wychowywać obce jak swoje? Może całą gromadkę? 

 

Czym to się różni od łożenia w podatkach na radosnych dzieciorobów, co mają jedynie modlitwę do zaoferowania na kolację? 

 

Chcesz mieć dobro luksusowe, to płać za nie, a nie dej i dej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Fury King napisał:

Jaka patologia? Masz dwa cele w życiu: przetrwać i się rozmnażać. Natura jest z niego dumna, realizuje je z zaangażowaniem. :)

Jeśli ma zasoby i zapewni godny byt i rozwój to i może 10 potomków machnąć a najlepiej z innymi samicami aby geny rozprzestrzenić i nic innym do tego. 

 

Ja chce swoje sarenki zapłodnić jeśli bedą dalej grzeczne i posłuszne ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maroon uciąć socjale, publiczną oświatę i służbę zdrowia, składać się na to co konieczne dla bezpieczeństwa i tyle. Nie chcę, żeby ktoś mnie obciążał "bykowym podatkiem", więc nie będę obciążał podatkiem innych, że chcą mieć dzieci, Jak ich stać niech mają nawet kilkanaście, kto bogatemu zabroni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, tmr napisał:

Tak.jesli Ci bedzie kazał tez miec 5 dzieci :)

Wtedy właśnie robię dokładnie odwrotnie - odchodzę ;) Ale fakt jest taki że on nic nikomu nie narzuca, szanuje moje poglądy i potrafimy normalnie pogadać o wszystkim. Jest tolerancyjny, jak na tak mocno wierzącego to dla mnie fenomen. A znamy się bardzo blisko już dobre 13 lat. Oni też są szczęśliwi z takim obrotem sytuacji - indoktrynacja level hard czy może znaleźli swój sposób na życie?

 

50 minut temu, Fury King napisał:

Jaka patologia? Masz dwa cele w życiu: przetrwać i się rozmnażać. Natura jest z niego dumna, realizuje je z zaangażowaniem.

Ok, ma te 500 plus, ale z mojego punktu widzenia ucinasz sobie wiele ścieżek rozwoju, pasji, czasu + mnóstwo pieniędzy idzie w dzieci.

 

No i docieramy do sedna - "z mojego punktu widzenia". 

 

Możecie połączyć kropki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Taboo napisał:

z mojego punktu widzenia ucinasz sobie wiele ścieżek rozwoju, pasji, czasu + mnóstwo pieniędzy idzie w dzieci.

Dokładnie, ale na etapie pierwotnych instynktów, widzisz samiczkę i chcesz kopulować, myślisz żeby skoczyć z dachu, ale coś Cię powstrzymuje. Pasja, rozwój itd to już dużo później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podają w sieci, a to co jest w życiu to dwie inne rzeczy. 

 

Cały rok ktoś napierdala na taśmie, pojedzie raz do roku na Słowację czy nad morze i och ach pierdylion zdjęć na fejska.

 

Ktoś pracuje ciężko w warsztacie, kapie mu olej na głowę, szarpie zapieczone śruby, szuka kabel po kablu usterki w instalacji, robi takie o zwykle Ople, passaty a gdy przyjedzie lepsze auto to cyk fotka, a potem wracamy do realności, szarpanie się z klientami, samochody które nie ma za co podnieść itd.

 

Tu może być podobnie, skrajny katolik, a drugiego by w łyżce wody utopił, mało takich przykładów?

 

Poza tym, młoda, pachnąca dziewczyna, który mężczyzna odmówi?

 

Kolejny aspekt społeczny. Kiedyś samotna madka to była hańba, a teraz są promowane na bohaterki wręczy!

Świat jest pojebany Bracie, ludzie wrzucają swoje zdjęcia gdzieś tam, a w życiu codziennym mają syf. Pokazują auta i ajfony, a to tylko rzecz na kredyt. W dodatku auto na pokaz, a szkoda 20zł na sprawdzenie na stacji diagnostycznej, nie mówiąc o tym, że 90 procent ludzi nie zmienia takich rzeczy jak olej w skrzyni, płyn chłodniczy czy hamulcowy. 

 

Większość ludzi ma gadane jak jest okazja kłapać mordą, ale jak trzeba wyjść, coś zrobić, zagłosować, podpisać petycję, powiedzieć coś głośno to nagle tysiąc wymówek.

 

Żyję trzy dychy na tym świecie i ze smutkiem stwierdzam, że większość społeczeństwa to tłumoki. Zrobią dzieciaka/ki i to ich czyni "najmądrzejszymi", w praktyce telewizor mówi im co majsy robić, nie znają żadnego języka, nie czytają książek, nie ćwiczą ciała i umysłu, ich dieta to gówno, tak jak gówno wiedzą o polityce, historii i ekonomi.

A potem mówią, że "peło kradło a pod dał pińcet złoty", narzekają ale nic nie robią, nie walczą o swoje. 

Ciągle narzekanie, roszczeniowe pokolenia pasożytów.

 

Na pocieszenie dodam, że jakieś 10 procent inteligencji (mam na myśli inteligencję tego typu

 

a nie pseudocelebrytów czy politykę) ma wpływ na rządy i losy państwa, a goje, barany są tylko jedwabnikami.

 

Edytowane przez DOHC
Literówka - pisanie na telefonie i autosugestia przekręca wyraz jak mi na mu itd - DOHC
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DOHC napisał:

To co podają w sieci, a to co jest w życiu to dwie inne rzeczy. 

 

Cały rok ktoś napierdala na taśmie, pojedzie raz do roku na Słowację czy nad morze i och ach pierdylion zdjęć na fejska.

 

Ktoś pracuje ciężko w warsztacie, kapie mu olej na głowę, szarpie zapieczone śruby, szuka kabel po kablu usterki w instalacji, robi takie o zwykle Ople, passaty a gdy przyjedzie lepsze auto to cyk fotka, a potem wracamy do realności, szarpanie się z klientami, samochody które nie ma za co podnieść itd.

 

Tu może być podobnie, skrajny katolik, a drugiego by w łyżce wody utopił, mało takich przykładów?

 

Poza tym, młoda, pachnąca dziewczyna, który mężczyzna odmówi?

 

Kolejny aspekt społeczny. Kiedyś samotna madka to była hańba, a teraz są promowane na bohaterki wręczy!

Świat jest pojebany Bracie, ludzie wrzucają swoje zdjęcia gdzieś tam, a w życiu codziennym mają syf. Pokazują auta i ajfony, a to tylko rzecz na kredyt. W dodatku auto na pokaz, a szkoda 20zł na sprawdzenie na stacji diagnostycznej, nie mówiąc o tym, że 90 procent ludzi nie zmienia takich rzeczy jak olej w skrzyni, płyn chłodniczy czy hamulcowy. 

 

Większość ludzi ma gadane jak jest okazja kłapać mordą, ale jak trzeba wyjść, coś zrobić, zagłosować, podpisać petycję, powiedzieć coś głośno to nagle tysiąc wymówek.

 

Żyję trzy dychy na tym świecie i ze smutkiem stwierdzam, że większość społeczeństwa to tłumoki. Zrobią dzieciaka/ki i to ich czyni "najmądrzejszymi", w praktyce telewizor mówi im co majsy robić, nie znają żadnego języka, nie czytają książek, nie ćwiczą ciała i umysłu, ich dieta to gówno, tak jak gówno wiedzą o polityce, historii i ekonomi.

A potem mówią, że "peło kradło a pod dał pińcet złoty", narzekają ale nic nie robią, nie walczą o swoje. 

Ciągle narzekanie, roszczeniowe pokolenia pasożytów.

 

Na pocieszenie dodam, że jakieś 10 procent inteligencji (mam na myśli inteligencję tego typu

 

a nie pseudocelebrytów czy politykę) ma wpływ na rządy i losy państwa, a goje, barany są tylko jedwabnikami.

 

i takich gości jak ty czy @SzatanKrieger uwielbiam czytać. Props panowie za dzisiejsze wpisy (no tam nie pamiętam czy szatan zaliczał się do mojego zacnego grona jeźdźców apokalipsy ale kij z tym :p) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Taboo napisał:

Mam dobrego przyjaciela, jest bardzo wierzący, udziela się w społecznościach itp jest też wg mnie inteligentną osobą. Natomiast przez wiarę nie używa zabezpieczenia, ma 4 dzieci. Twierdzi z żoną, że jak się trafi 5 dziecko to będzie dar od Boga. I tak dalej...

 

Jak dla mnie to patologia - powinienem się wpierdzielać?

Ależ on jest właśnie spójny ideowo i życiowo!!!

 

Własnie o takiej spojnosci mowię.

3 godziny temu, ManOfGod napisał:

Skąd wiesz,że razem sypiają? 

 

 

Matka dziewczyny ciągnęła za młodu lachę połowie moich kumpli, a miałem ich sporo.

Dziś pozuje na stateczną katoliczkę, w pierwszym rzędzie zawsze i wszędzie.

 

Historia lubi się powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wolumen napisał:

Matka dziewczyny ciągnęła za młodu lachę połowie moich kumpli, a miałem ich sporo.

Dziś pozuje na stateczną katoliczkę, w pierwszym rzędzie zawsze i wszędzie.

Na tym z grubsza polega nawrócenie patrz Maria Magdalena.

Dwa przecież mowa jest o typie jeśli on się trzyma swoich zasad to ona może chcieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wolumen napisał:

Własnie o takiej spojnosci mowię.

Czyli mówisz o spójności która jest w zgodzie z Twoimi wartościami.

 

Spójność życiowa bohatera Twego wątku nie jest w zgodzie z Twoimi wartościami, więc jest niewłaściwa.

 

O tym już paru Braci pisało wcześniej - każdy tworzy swoją religię. Dlatego w związku z tym podtrzymuje to co napisałem na początku - wtrącanie się Twojej osoby w życie tego chłopaka, przez aspekty które nakreśliłeś w swoim poście, jest dosyć kuriozalnym zjawiskiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tmr napisał:

Ale kuriozalna nie jest już przynależność (...)

No, może i jest - i co z tego? Nie szkoda wam życia na pierdolenie się z takimi typami? Zajmijcie się, kurwa, sobą, bo ewidentnie macie za dużo czasu, skoro takie gówno was emocjonuje do tego stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DOHC napisał:

Tu może być podobnie, skrajny katolik, a drugiego by w łyżce wody utopił, mało takich przykładów?

 

 

 

2 godziny temu, Wolumen napisał:

Własnie o takiej spojnosci mowię.

5 godzin temu, ManOfGod napisał:

Skąd wiesz,że razem sypiają? 

 

 

Matka dziewczyny ciągnęła za młodu lachę połowie moich kumpli, a miałem ich sporo.

Dziś pozuje na stateczną katoliczkę, w pierwszym rzędzie zawsze i wszędzie.

 

Historia lubi się powtarzać.

 

Modlisz się pod figurą a diabła masz za skórą :):) :) . Tyle w temacie.

 

Odpowiadając na pytanie z tematu - wyjaśnianie typa nic Ci nie da. Piszesz, że jest fanatykiem - może z tego wynikać, że jest tępakiem albo chociaż w kwestiach wiary/ światopoglądowych. Nie zrozumie/ nie będzie nawet próbował - "Moja racja jest mojsza niż twojsza". Jak ktoś wspomniał- wywołasz jego agresję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.