Skocz do zawartości

Warszawa - czy warto się tam przeprowadzić za wszelką cenę ?


Rekomendowane odpowiedzi

Od paru lat błąkam się po Polsce i zagranicy, obecnie wylądowałem w praktycznie przygranicznej miejscowości. Kupiłem tutaj mieszkanie, tylko wyłącznie dlatego że trafiłem dobrze z ceną(obecnie przy sprzedaży dość dobrze na tym wyjdę).

Pracuje Home office.

Strasznie się nudzę w weekendy, po prostu czuje że niedługo się tutaj kompletnie wypale.

Mieszkałem długo w Poznaniu, do pewnego momentu było dobrze (temat na kolejny post).

 

Warszawa - mógłbym po sprzedaży swojego dość luksusowego mieszkania kupić tam klitke do remontu. Czuje że po prostu bym tam odżył, wróciłbym na właściwe tory.

 

Myslicie ze warto jest tylko dla takich powodów przeprowadzić sie do stolicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie sprzedawałbym wszystkiego i nie kupował mieszkania w Warszawie w ciemno. Wynajmij sobie coś na dwa miesiące tutaj i pomieszkaj to się przekonasz.

 

Ja Warszawy szczerze mówiąc nie polecam. Mieszkam tu już 3 lata i ilość pojebanych akcji jaka mi się tu przytrafiła srogo mnie zaskoczyła. Warszawa jest chałaśliwa, nerwowa. Jest jakiś głupi podział na słoików i rodowitych warszawiaków i niestety to nie jest mem. Częste protesty które paraliżują miasto. Bardzo duże upolitycznienie całego miasta jak i ludzi i to mocno na lewo.

 

Duży plus to że do wszystkiego stosunkowo blisko. Masz Nowy Świat, okolice Pałacu kultury gdzie są imprezownie. Teraz Warszawa odżyła bo przez COVIDa te miasto było martwe.

 

Cudów się tu nie spodziewaj, na odmienienie życia bym nie liczył.

 

Plus to dużo ładnych dziewczyn, minus to w chuj duża konkurencja, ogarnięta konkurencja.

 

Wieczne korki, metro przepełnione, często czujesz się tu jak szczur.

Edytowane przez NoHope
  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Zmeczonyzyciem said:

Myslicie ze warto jest tylko dla takich powodów przeprowadzić sie do stolicy? 

Dla takich: (?)

1 hour ago, Zmeczonyzyciem said:

Strasznie się nudzę w weekendy, po prostu czuje że niedługo się tutaj kompletnie wypale.

 

Mam akurat porównanie WAW i PZ i żeby żyć w WAW musiałbym chyba na głowę upaść. Ale to już kwestia tak bardzo indywidualna jak linie papilarne. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedynym kryterium zamiany obecnego miejsca zamieszkania na Warszawę jest kryterium znudzenia w weekendy, to stanowczo odradzam i proponuję kilkanaście razy zastanowić się na tym, czy aby wszystko z Tobą jest w porządku skoro masz takie rozkminy. Piszę to nie ze złośliwości, ale jako Warszawiak z urodzenia i zamieszkania. Takie miejsca jak Warszawa nie są dla wszystkich i nie za wszelką cenę, a tym bardziej jeśli ma się taki, przepraszam za dosadność, ale głupi wręcz powód.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa to jedyne miasto w Polsce, gdzie podczas dyskusji ludzie licytują się o to kto jest bardziej rodowitym mieszkańcem a kto słoikiem.

Chcesz się taplać w takim ,,sosiku" prestiżowych lewaków? Droga wolna :D

 

Serio czegoś takiego nigdy nie spotkałem w Krakowie, Poznaniu czy Trójmieście.

Edytowane przez Tomek9494
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomek9494 napisał:

Serio czegoś takiego nigdy nie spotkałem w Krakowie, Poznaniu czy Trójmieście.

Jep, ja też. Byłem zdziwiony, że ktoś serio zwraca uwagę na takie rzeczy.

 

Ale w Warszawie jest wiele atrakcji idziesz sobie do biedry a tam trans robi sobie zakupy z laską. Idziesz do kubano i czujesz się jak w berlinie więcej murzynów i latynosów niż polaków. Jesteś na randce, jesz w dobrej restauracji z swoją randką na zewnątrz na nowym świecie i menel do ciebie podchodzi i zaczyna błagać o pieniądze, a obok przejeżdża karetka i policja i jest w chuj głośno.

 

Chcesz jechać przez centrum a tu psikutas bo julki przechodzą przez miasto wrzeszcząc że ich macica należy do nich. Polecam się też przejść na marsz niepodległości xD

 

Pamiętam jak przechodziłem przez most z randką i rowerzyści prawie by nas przejechali ona się tak niemiłosiernie wkurwiła, że miałem bekę xD

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Krugerrand napisał:

Jeżeli jedynym kryterium zamiany obecnego miejsca zamieszkania na Warszawę jest kryterium znudzenia w weekendy, to stanowczo odradzam i proponuję kilkanaście razy zastanowić się na tym, czy aby wszystko z Tobą jest w porządku skoro masz takie rozkminy. Piszę to nie ze złośliwości, ale jako Warszawiak z urodzenia i zamieszkania. Takie miejsca jak Warszawa nie są dla wszystkich i nie za wszelką cenę, a tym bardziej jeśli ma się taki, przepraszam za dosadność, ale głupi wręcz powód.

Może przesadziłem, kiedyś wiele razy bywałem na koncertach w Warszawie, dlatego mam dobre skojarzenia. Scena muzyczna mnie też przekonuje mocno do tego miasta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zmeczonyzyciem. Idz za ciosem, skoro coś Cię tam ciągnie. Choćby dla wyrobienia sobie własnego zdania.

 

Jedno, co bym odradzał, to gdziekolwiek masz swoje obecne miejsce, nie pal mostów i nie rzucaj wszystkiego na jedną kartę.

Zostaw sobie komfort wyboru.

 

i... żeby nie było... mieszkałem w stolicy 11 lat... i jak dla mnie wystarczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ManOfGod napisał:

Warszawa daje największe możliwości rozwoju pod wieloma względami w PL

Poza uczelniami typu UW, SGH to nie powiedziałbym. Ostatnio patrzyłem na jakieś meetupy, konferencje i 99% jest online. COVID dużo zmienił i raczej w formie online to zostaniemy.

 

Ja sam już nie widzę zalet tego miasta, covid zmienił zasady gry więc raczej się wyprowadzam, rozważam zagranicę ale zobaczymy czy przejdę procesy rekrutacyjne po ang.

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zmeczonyzyciem Blisko której granicy mieszkasz? Bo jeśli niemieckiej, to masz miasta po niemieckiej stronie. A jeśli czeskiej, to masz wspaniałą Pragę w zasięgu 2h samochodem. Znacznie lepsze opcje niż Warszawa. No chyba, ze kupiłeś mieszkanie przy Białorusi, Rosji  lub Ukrainie, to co innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc też się nad tym zastanawiałem, może nie koniecznie Warszawa, ale większe miasto (Kraków, Poznań, Wrocław) gdzie się cokolwiek dzieje (są studenci/dziewczyny) Mieszkam na wsi i już mam tego dość... cisza spokój, żywej duszy na zewnatrz... ktoś by chciał?? (nie wydaje mi się, chyba że masz 50+ to jak najbardziej można wracać na wieś) Dziwie się że z wielkiego miasta Poznań chcesz iść do Warszawy... w Twoim przypadku to nic nie zmieni. W moim mogło by. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto. Jeśli nie spróbujesz będziesz żałował. 
Prace zdalną to sobie możesz trzaskać jak bedziesz 50 letnim pierdzielem jak ja. KIedy jesteś młody tylko duże miasto.

36 minut temu, Zmeczonyzyciem napisał:

Może przesadziłem, kiedyś wiele razy bywałem na koncertach w Warszawie, dlatego mam dobre skojarzenia. Scena muzyczna mnie też przekonuje mocno do tego miasta.

 

Tym bardziej warto. Dzieje się dużo dobrego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił głęboki research; po pierwsze kupił tindera golda i przestawił lokalizacje na warszawe i zobaczył jakie masz powodzenie, druga sprawa przejrzał meetup.com i facebook wydarzenia i zobaczył czy w ogóle jest coś dla ciebie i też spojrzał na rynek pracy. Rynek pracy w warszawie to moim zdaniem największa zaleta tego miasta, zwłaszcza jeśli chodzi o IT, ale Poznań też jest niby dobry pod tym względem.

 

Pamiętaj, że tu będziesz sam, bez znajomych czy rodziny, a to jest trudne i wcale tak łatwo ludzi nie poznasz. Kluby i restauracje są tutaj też bardzo fajne, jest gdzie wyjść, ale jak będziesz wychodził sam to cudów się nie spodziewaj. Warszawiacy mają taki zwyczaj, że w tygodniu pracują a w weekend uciekają z miasta odpocząć, zawsze są giga korki 😛

 

Mi się Kraków w chuj podoba, byłem tam jakiś czas i fajne miasto, to samo co warszawa tylko bez pojebanych ludzi i tego spędu. Ja bym na twoim miejscu pomyślał o innych opcjach, trójmiasto jest spoko masz świeże powietrze czego ani w poznaniu, ani w wawie ani w krakowie nie uświadczysz, a różnica jest gigantyczna gdy powietrze jest "mokre" i rześkie i nie śmierdzi jak tu.

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, NoHope napisał:

Ja bym zrobił głęboki research; po pierwsze kupił tindera golda

No to już Ci powiem że będziesz miał więcej matchy niż w innych miastach. Nie trzeba do tego żadnej tajemnej wiedzy ani nawet głębokiego researchu.
Warszawa jest taka jaka chcesz aby dla Ciebie była. Może być popędliwa i głośna a może być całkiem cicha. Wiem to bo jestem weteranem spotykania się z kobietami (jeśli juz tak baaardzo chcemy się koncentrować tylko na relacjach damsko męskich co jest moim zdaniem błędem ) w róznych miejscach i odwiedzania.
Osobiście zrobiłem tylko jeden błąd w Warszawie - nie przyjechałem tu po maturze ale po studiach, około 30 stki. Wtedy też wykrystalizowali mi się znajomi z którymi jestem na dobre i na złe. Słoiki ale i ludzie z dziada pradziada stąd.
Polecam koledze który pyta odrzucić wszelkie stereotypy związane z Warszawą. Skupić się na pracy ale i nie zapominac o byciu tu i teraz. Przez co rozumiem chłonięcie ale nie zachłystywanie się tym miastem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NoHope napisał:

Ale w Warszawie jest wiele atrakcji idziesz sobie do biedry a tam trans robi sobie zakupy z laską. 

Hahha to się jeszcze nie przyzwyczaiłeś? Ja różnych cudaków widziałem (ostatnio widziałem nawet młodą dziewczynę co byłA stylizowana na CindI Lauper, wyglądała PRZEKURWIŚCIE!)ale jeżeli nikt się do mnie nie sapie to ja leje na niego XD i tobie też tak radzę, takie podejście...

Bardziej mnie denerwuje już zachowanie, tatuś jakiś siedzi z synkiem na kolanach i normalny niby a dzieciakowi puszcza jakieś zjebane TikToki.... łeb mu lasuje od małego...

Edytowane przez Ramaja Awantura
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Personal Best napisał:

No to już Ci powiem że będziesz miał więcej matchy niż w innych miastach. Nie trzeba do tego żadnej tajemnej wiedzy ani nawet głębokiego researchu.

Nieprawda kolego oj nie. Znaczy mówię o sobie. Jak jeździłem po różnych miastach to odpalałem tindera i z tego co pamiętam to chyba wrocław u mnie najlepiej wypadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Personal Best napisał:

Ale to jest Twoja "prawda" albo "nie -prawda", wiesz ?

Powiem ci tak i mówię szczerze, przyjechałem do warszawy do pracy i dla kobiet. Na pracy się nie zawiodłem, na kobietach tak. Wcale powodzenia dużego nie mam, a laski tutaj są ultralewicowe, ja nie jestem konserwą i nawet mnie one wkurwiają czasami i nie mogę ich słuchać. Dla kobiet nie polecam tutaj przyjeżdżać, po prostu. Spotkasz tu właśnie pełno typowych julek z tweetera.

 

Szczerze? Nigdy nie widziałem tak politycznego miasta jak warszawa i tylu ludzi co mają pierdolca ideologicznego. Ciągle tu widzę flagi LGBT albo pioruny, ostatnio widziałem narysowaną waginę z piorunem.

 

Byłeś na tych protestach w sprawie aborcji w warszawie? Jak byłeś to widziałeś co te julki gadały i skandowały, chcą pełnego prawa do aborcji w tym zdrowych płodów. Protesty były pokojowe, ale mi jako zwolennika starego kompromisu było niedobrze.

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zmeczonyzyciem napisał:

Warszawa - mógłbym po sprzedaży swojego dość luksusowego mieszkania kupić tam klitke do remontu. Czuje że po prostu bym tam odżył, wróciłbym na właściwe tory.

 

Cokolwiek byś nie zdecydował, nie kupuj teraz mieszkania. Ceny są z kosmosu i nadal rynek się nakręca. Nikt nie wie, co nastąpi, ale ja przewiduję korektę w przyszłości. Nie wiem czy znaczącą czy kosmetyczną, ale drożej już raczej nie będzie... 

Edytowane przez SamiecGamma
  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.