Skocz do zawartości

"Jeszcze dwie kadencje naszych rządów i nie będzie ubóstwa"


Rekomendowane odpowiedzi

"Jeszcze dwie kadencje naszych rządów i nie będzie ubóstwa" - bo wszyscy umrzemy z głodu

co do inflacji, że niby u "innych" jest gorzej, to już zaniedługo będzie top 2-3 jak nie top 1 w europie, więc to jednak nie inflacja od wojny 

Jako że już w czerwcu było 15-16% jesteśmy na 4 miejscu, z 6 na 4 miejsce w miesiąc

FVYQKjPVsAEuDWf?format=png&name=medium

Edytowane przez Zbychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rząd jak i poprzednicy przez 33 lata III RP odstawiali bal bezwstydnych kurewek i wypełniali zarządzenia, wytyczne swoich mocodawców prowadząc Polskę i Polaków na samo dno.

Kolejnych rządów partii PiS już nie będzie a ludzie przejrzą na oczy tej jesieni gdy będzie inflacja na poziomie 25%, braki w zaopatrzeniach, bieda, głód, wszechobecna drożyzna.

Rządzący już dwukrotnie testowali ewakuację do Wiednia i Kanady czyli spodziewają się buntu, wkurwienia społecznego i będzie powtórka z historii kiedy to jaśnie panujący w II RP

uciekali przez Zaleszczyki a Polaków zostawili na pastwę losu dwóm najeźdźcom, którzy na tych ziemiach zgotowali piekło.

Zadłużać kraj, Polaków, dawać benefity patologi, starym ludziom czyli tym, którzy są bezużyteczni dla systemu a karać za wszystko młodych i wiecznie ich obciążać podatkami czy to

nowymi daninami o to dewiza PiS.

Nie zapominajmy o przyjezdnych z Ukrainy w chwili obecnej 4 mln w Polsce na garnuszku Polaków i jak myślicie ile jeszcze zdołamy to wszystko utrzymać?

Dzisiaj słyszałem u Atora, że służba medyczna dla 1 mln ukrów w Polsce to koszt miesięczny i teraz trzymajcie się mocno fotela czy ściany wynoszący 220 mln zł miesięcznie.

Władza jest oderwana od rzeczywistości najniższa pensja w Polsce to 3100 zł brutto czyli jakieś 2200 zł netto odjąć od tego inflacje w chwili obecnej 15% to jest 330 zł co daje 1870 zł netto.

Tyle Jareczku zostaje w kieszeni co trzeciego Polaka normalnie szał i bogactwo😆

W Niemczech od 1 lipca stawka minimalna to jakieś 10 euro z kawałkiem na godzinę co daje 1920 euro na miesiąc.

Teraz sobie porównajcie gdzie jest Polak a no w dupie.

Chcieliście PiS macie PiS i jak to mawiał klasyk "będą was kukle piekły" i zatęsknicie za dawnymi latami.

 

 

 

 

  • Like 13
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE narzuca inflację? To niech chuj wspomni o braciszku co podpisał traktat lizboński.

 

Przez COVID? To na cholerę wykonywali agendę? Było trzeba olać sprawę i nie uwalać biznesów, najwyżej ZALECIĆ DDM i szczepionki dla chętnych/obawiających się.

 

200mld? Akapit w górę i nie byłoby potrzeby nic DAWAĆ, a skąd dali? Z naszej kieszeni. No co za łaska, jak gwałciciel który naślini przed gwałtem.

 

Putinflacja? To Putin wjechał do nas czy na upainę? Putin dalej chce handlować, Węgry mają wachę po 5,50zl a nam się wmawia że niemcy będą przyjeżdżać i kupować. A niech kupują, za darmo nikt nie sprzedaje a Putin chętnie dostarczy zamiast szukać okrężnych rynków zbytu. Dalej tankujemy od Ruskich tylko przez więcej rąk to przechodzi.

 

 

 

Na sznur.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie napisali, że chodzi o Kaczyńskiego, to bym pomyślał że jest to opis przygotowań do wizyty pierwszego sekretarza KC PZPR:

 

https://www.onet.pl/informacje/onetbialystok/spotkanie-zwolennikow-pis-z-jaroslawem-kaczynskim-w-bielsku-podlaskim/y0wvs3s,79cfc278

(fragmenty)

 

 

— Przyjechałyśmy z panią burmistrz Czyżewa, żoną senatora Jacka Boguckiego. Jest tu nasza delegacja i jeszcze strażacy — mówi jedna z kobiet. — Nasza miejscowość i gmina to PiS — dodaje.

 

—Sąsiednia wieś Kaczyn-Herbasy też wysłała do Bielska swoją delegację gospodyń wiejskich, Herbasianek, które przyjechały w swoich "firmowych" koszulkach.

 

Strażacy, harcerze, zespoły ludowe

Po drugiej stronie sceny pierwszy rząd zarezerwowano dla dzieci z zespołu pieśni i tańca "Skowronki" z Brańska i kilku harcerzy. Przed 16. w drugim rzędzie rozsiedli się strażacy OSP w galowych letnich strojach, którzy dotarli z Czyżewa i Ciechanowca. Nieco znudzeni czekaniem, chętnie wdawali się w rozmowy. Na pytanie, czy sami chcieli tu przyjechać, czy też dostali przykaz od przełożonego — przewracają oczami i robią zdegustowane miny.

Wejście prezesa

Oczekiwanie na prezesa Kaczyńskiego zniecierpliwionym nieco mieszkańcom Bielska śpiewem i tańcem umilały "Skowronki" z Brańska.

Prezes pojawił się z kilkuminutowym opóźnieniem. Ochrona wprowadziła go innym wejściem — głównym, od strony recepcji i restauracji hotelu, które do końca wizyty było obstawione przez kilka radiowozów policji i patrol pieszy.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cst9191 napisał:

Prezes pojawił się z kilkuminutowym opóźnieniem. Ochrona wprowadziła go innym wejściem — głównym, od strony recepcji i restauracji hotelu, które do końca wizyty było obstawione przez kilka radiowozów policji i patrol pieszy.

Ja nie rozumiem dlaczego tak spaniały boży człowiek który ugułem przyczynił się do rozwoju Polski i dobrobytu Polaków musi chodzić w obstawie policji i całe te.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Imiennik napisał:

Ja nie rozumiem dlaczego tak spaniały boży człowiek który ugułem przyczynił się do rozwoju Polski i dobrobytu Polaków musi chodzić w obstawie policji i całe te.

O waaśnie!

 

Przecież to ni żaden pijak, ni olkocholik, ni łachmat, ni bandyta.

 

Pewnie chodzi o ochronę przed młodzieżą bandycką, która obiera sobie na cel ludzi wybitnych, którzy czegoś w swoim życiu dokonali.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cst9191 napisał:

Gdyby nie napisali, że chodzi o Kaczyńskiego, to bym pomyślał że jest to opis przygotowań do wizyty pierwszego sekretarza KC PZPR:

A czego się spodziewałeś po człowieku, dla którego większość zycia to była komuna.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rnext napisał:

Ja tylko dla porządku przypomnę po raz kolejny, że to NIE SĄ PIENIĄDZE :) 

To, że oni to tak nazywają jest tożsame z unijnym klasyfikowaniem ślimaka jako ryby lądowej. 

Posługujemy się (szmato-)WALUTAMI a nie PIENIĄDZEM. 

Fundamentalną cechą pieniądza jest przenoszenie wartości w czasie. Fundamentalną cechą waluty jest jej dewaluacja w czasie (tzw. "dobra inflacja" rzędu 2-3% rocznie, hahahaha). 

 

Akurat dziś powinniśmy jeszcze łatwiej rozumieć różnice, kiedy spojrzymy na pieniądz typu węgiel, ropa, gaz, złoto, praca i zestawimy ze srajtaśmą wypluwaną z maszynki po koszcie zerowym, zwaną pieniądzem przez jej masowego producenta. 

Taki disclaimer dajesz gdy wystawiasz FV za swoją pracę?

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Personal Best said:

Taki disclaimer dajesz gdy wystawiasz FV za swoją pracę?

Ale po co?

To jest wiedza obywatelska a nie informacja handlowa.

Inaczej trzeba by było do każdej FV dodawać cały skrypt informacyjny.

59 minutes ago, Imiennik said:

Ja nie rozumiem dlaczego tak spaniały boży człowiek który ugułem przyczynił się do rozwoju Polski i dobrobytu Polaków musi chodzić w obstawie policji i całe te.

Nie lubi być wychwalany i na rękach noszony ;)

Ale i tak go go poniosą. W urnie albo w skrzynce. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cst9191 napisał:

Gdyby nie napisali, że chodzi o Kaczyńskiego, to bym pomyślał że jest to opis przygotowań do wizyty pierwszego sekretarza KC PZPR:

O bracie :) Jak jeszcze dawno temu, w okresie prekambru xDD, pracowałem w samorządówce (króciutko), miał okazję obserwować jak samorządowy decydent przygotowuje się na przyjazd jakiegoś posła z "tej ziemi", lokalnego obsrańca. Latali jak koty z pęcherzem, by dobrze przed Panem Posłem - obsrańcem wypaść. Prawie malowali trawę na zielono. Te realia od czasów Anioła, przygotowującego blok na przyjazd Burmistrzów Świata NIC sie nie zmieniły. A jak zmieniły, to czasem na gorsze.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Obliteraror napisał:

NIC sie nie zmieniły. A jak zmieniły, to czasem na gorsze.

 

System nagradzania jest caly czas ten sam  mierny ale wierny .Chlopaki z legalnej organizacji  przestepczej podkolorowali nieco system i tyle . Propaganda syfiarskiej mentalnosc i demoralizacja trwa nadal w najlepsze wystko to przy akompaniamencie gnojenia wybitnych/ przedsiebiorczych jednostek .Uczelnie , sluzby mundurowe , sluzba zdrowia , korporacje itd ten sam system nagradzania . Sadownictwo , nierzad , wysoki kler itd sami swoi  , nie do ruszenia elitarne niezatapialne indywidua . Teatr dla. goja .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, thyr napisał:
29 minut temu, Obliteraror napisał:

 

System nagradzania jest caly czas ten sam  mierny ale wierny

Tak jak RAZ napisał w dawnych, najlepszych czasach swojej publicystyki. Oni tylko chcą, "byście się polubili". A czyś ty lewicowy, czy prawicowy, czy wierzysz w Boga, krzesło, Rycerzy Jedi, czy w nic, kogo to w sumie realnie obchodzi? Ważne, żeś nasz :) I cię lubimy. A ty nas.

 

Wiele lat później po moim samorządowym epizodzie chodził mi po głowie ten poroniony pomysł, że może warto się z nimi "polubić" :) Świat jest mały. I siłą rzeczy nie byłem już powietrzem dla takich lokalnych zasrańców różnego szczebla, szczególnie gdy zbliżały się kampanie wyborcze i kolędowali za pieniędzmi. I otworzyć sobie z czasem drzwi do tego "państwowego systemu rurek", jak pisał niezapomniany Szpot.

Ale ostatecznie odpuściłem. Chciwość może i bywa dobra, jak mawiał Gordon Gecko, ale skurwić nazwisko i markę można tylko raz.

IMO nie warto.

 

A "towarzysza Szmaciaka" znać po prostu trzeba. Trzeba! :)

 

https://literat.ug.edu.pl/szpot/szmaciak.htm

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Obliteraror said:

Prawie malowali trawę na zielono.

W zeszłym tysiącleciu, byłem świadkiem takiego epizodu. Autentycznie - nie dojechała na czas trawa z rolek w potrzebnej ilości, to machnęli najodleglejszy odcinek "trawnika" na zielono. Olejną do mebli, bo była.

Ośrodek państwowy, wizyta ówczesnego prezydenta (poświęcenie i oddanie obiektu).

Tam też, widziałem biskupa chlustającego wodą święconą na urządzenia pod napięciem, pracujące na dziesiątkach kV...

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, thyr said:

Chlopaki z legalnej organizacji  przestepczej podkolorowali nieco system i tyle

Formalnie to się powinno nazywać "zorganizowana grupa przestępcza". Wprawdzie gównianie zorganizowana bo pełna półgłówków, ale jednak. Czyż nie jest przestępcą organ łamiący choćby konstytucję i prawa obywatelskie? No. Czyli bandziory rządowe. 

 

2 hours ago, Obliteraror said:

jak samorządowy decydent przygotowuje się na przyjazd jakiegoś posła z "tej ziemi", lokalnego obsrańca. Latali jak koty z pęcherzem, by dobrze przed Panem Posłem - obsrańcem wypaść. Prawie malowali trawę na zielono. Te realia od czasów Anioła, przygotowującego blok na przyjazd Burmistrzów Świata NIC sie nie zmieniły

To się onegdaj nazywało "gospodarską wizytą". Przyjeżdżał taki kac(api)yk, przed nim dywan czerwony, trawa zielona, wszyscy w gangach i utrwalał sobie obrazek pt. "Nnno! Słuszną linię ma nasza władza".

A że "robole" nawet nie mieli masła żeby suchy chleb posmarować to chuj. Za to byli pozapisywani od pięciu lat na pralkę. Za dobrze pamiętam takie absorbujące czas i energię zmagania moich rodziców.

Zajebać tych czerwonych skurwieli to mało. Po prostu mnie nosi, że w PL nie było rozliczenia tych wszystkich komuchów pierdolonych. Mazowiecki tylko se wciągał "grube kreski". 

Do tego jeszcze takich Kiszczaków i Jaruzeli z honorami zakopywali zamiast truchło sępom pod płot rzucić. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kespert napisał:

Tam też, widziałem biskupa chlustającego wodą święconą na urządzenia pod napięciem, pracujące na dziesiątkach kV...

O, to hardcore, godny nagrody Darwina xD

Ale byłem na kilku branżowych, inwestycyjnych "pokropkach" jako gość. Zawsze najbardziej urzekało mnie święcenie oczyszczalni ścieków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można psioczyć ile się chce, ale ten rząd coś zrobił, w przeciwieństwie do autostrad na 2012.

Niemniej zamykam się, psioczyć można tylko w jedną stronę a ja akurat na to się nie piszę.

Argumenty sobie odpuszczę, mam lepsze rzeczy do roboty, wybieranie dziwki na dzisiaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rnext napisał:

Ale po co?

To jest wiedza obywatelska a nie informacja handlowa.

Inaczej trzeba by było do każdej FV dodawać cały skrypt informacyjny.

Nie lubi być wychwalany i na rękach noszony ;)

Ale i tak go go poniosą. W urnie albo w skrzynce. 

W sumie racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, JoeBlue said:

Można psioczyć ile się chce, ale ten rząd coś zrobił, w przeciwieństwie do autostrad na 2012.

Hey Joe! :) (nie żebym był fanem Hendrixa). Ależ rząd nie jest od tego! Rząd ma karnie i posłusznie wykonywać wolę obywateli a nie uruchamiać "własne" inicjatywy, inspirowane interesem jakichś lokalnych, wypierdzianych przez komunę i kiszczakową eSBecję oligarchów. My nie potrzebujemy tzw. "autostrad", które niczym nie różnią się od eSek, tylko eSek po których będziemy sobie bez kacyko-kulczyko-bramek śmigać między większymi miastami. Płacimy dość podatków. Jak kto chce, niech sobie policzy.

 

I garść pytań do Twojego twierdzenia ("można psioczyć ile się chce, ale ten rząd coś zrobił"). Co zrobił? Konkrety poproszę.

Może elektrownię atomową (tzn. wiem że od paru lat jest dyrekcja i zarząd kasujący grube miliony, choć nawet nie ma lokalizacji)? 

Że dodrukował banknoty?

A może że przesiedlił Ukraińców?

No co?

Może na szparagi do bauera pojechał, żeby rozdać zarobioną tam w pocie czoła przez Morawę i Kaczkę kasę?

Odpowiesz? Co takiego zrobił?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Rnext said:

My nie potrzebujemy tzw. "autostrad", które niczym nie różnią się od eSek, tylko eSek po których będziemy sobie bez kacyko-kulczyko-bramek śmigać między większymi miastami.

 

Co zrobił? Konkrety poproszę.

Ale te eSki są, widzę po czym jeżdżę teraz i pamiętam jak jeździłem dekadę temu.

Uniezależnienie od Rosji. To zrobił i zdążył zanim zrobiło się za późno.

Przekop mierzei, inne źródła gazu, nie chce mi się więcej wymieniać, bo i tak będziesz przeciw a jeśli sam tego nie widzisz to przy pokazywaniu ci palcem odwrócisz głowę.

 

Inflacja?

Jest wszędzie.

Tego też nie widać?

Ja codziennie oglądam przy posiłkach wiadomości kilku telewizji hiszpańskich, zależy która akurat nadaje i widzę jak inne kraje też narzekają na inflację.

Dokładnie tak jak my albo bardziej a inne rządy też nadają takie teksty jak nasz, o ratowaniu obywateli itp.

 

Niewątpliwie po zmianie władzy wszystko się odwróci, wiem.

Program opozycji wręcz poraża rozmachem i wizją przyszłości.

Ty mi powiedz co zrobią po wygraniu wyborów. Konkrety poproszę.

Oddanie pod sąd poprzedniej władzy możesz sobie darować.

Z tego raczej dobrobytu nie przybędzie.

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JoeBlue napisał:

Ale te eSki są, widzę po czym jeżdżę teraz i pamiętam jak jeździłem dekadę temu.

Najdroższe autostrady na świecie?

Podwyżki na płatnym odcinku A4?

Plany przebudowy S17 na Podkarpaciu, bo okazało się, że zwężenia co kilka kilometrów do jednego pasa są niebezpieczne?

 

Godzinę temu, JoeBlue napisał:

Uniezależnienie od Rosji. To zrobił i zdążył zanim zrobiło się za późno.

Nie będzie węgla i być może gazu, a jak będą to kilka razy droższe niż dzisiaj. Ale uraaa nie finansujemy Putina, bo kupujemy jego surowce przez pośredników (np. Indie).

 

Godzinę temu, JoeBlue napisał:

inne źródła gazu

Jeśli cały gaz będzie przechodził przez Świnoujście, to faktycznie poprawiliśmy swoje bezpieczeństwo.

 

Godzinę temu, JoeBlue napisał:

Inflacja?

Jest wszędzie.

Bo wszędzie drukowano pieniądze na potęgę. Co to w ogóle za argument mający wybielić gangsterów z rządu?

 

Godzinę temu, JoeBlue napisał:

Niewątpliwie po zmianie władzy wszystko się odwróci, wiem.

Program opozycji wręcz poraża rozmachem i wizją przyszłości

Od 30 lat trwa zabawa w dobrego i złego policjanta, a lud to kupuje. 

 

Godzinę temu, JoeBlue napisał:

Oddanie pod sąd poprzedniej władzy możesz sobie darować.

Z tego raczej dobrobytu nie przybędzie.

Polemizowałbym. Gdyby te polityczne kurewki odpowiadały za swoje postępowanie, to w kraju byłoby lepiej. A przynajmniej z budżetu by nie znikały pieniądze.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, JoeBlue said:

Ale te eSki są, widzę po czym jeżdżę teraz i pamiętam jak jeździłem dekadę temu.

Też pamiętam. Mimo wszystko to nie zasługa PiSu. Zresztą powtórzę - rząd nie jest od tego, jest co najwyżej od stworzenia warunków.

A połowa kadencji PiS to 0km (zero km) autostrad. 

Tabela_drogi_oddane_2021.jpg

 

1 hour ago, JoeBlue said:

Uniezależnienie od Rosji. To zrobił i zdążył zanim zrobiło się za późno.

No, z tym uniezależnieniem to jak się okazuje nie jest tak kolorowo, bo nie sztuką jest się uniezależnić poprzez "niemanie". Do tego na życzenie Niemiec kopalnie węgla zamknęli a importu taniego z Rosji zabronili. 

Chyba że masz na myśli terminal LNG? Zbudowano go za dwóch kadencji Tuska jak by co. Baltic Pipe, hm, no to się jeszcze zobaczy. Ma niby ruszyć w październiku. 

 

1 hour ago, JoeBlue said:

Inflacja?

Jest wszędzie.

Serio? Wszędzie jest prawie 20-to procentowa (i rośnie)?

 

1 hour ago, JoeBlue said:

Ty mi powiedz co zrobią po wygraniu wyborów. Konkrety poproszę.

Rząd nie jest od inwestycji.

Warunki ma tworzyć a nie geszefty na potrzeby obsadzania na synekurach "miernych, biernych ale wiernych". 

I przede wszystkim ma tak optymalizować koszty państwa, żebyśmy zamiast dwa-trzy miesiące wolności podatkowej, mieli chociaż osiem. 

 

1 hour ago, JoeBlue said:

Przekop mierzei, inne źródła gazu,

Nie wiem jaki jest rachunek ekonomiczno-taktyczny przekopu mierzei. Ty wiesz? Bo chętnie bym się zapoznał. Niestety obawiam się, że jest to "słomiany miś" żeby trochę wałków ukręcić. 

A te inne źródła gazu to jak sam może zaczynasz dostrzegać, ani nie działają ani nas nie stać. Nawet szkopom klękła gospodarka, bo nie mają go skąd wziąć, bo gdyby PL miała, to by wzięli od nas.

 

1 hour ago, JoeBlue said:

Oddanie pod sąd poprzedniej władzy możesz sobie darować.

Największy błąd w postawie obywatelskiej. Mogę tylko załamać ręce. 

KAŻDY urzędnik państwowy powinien przed nami odpowiadać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.